Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
16. jan 2009

sloto ja som sa bola pytat mojej pediatricky ci ma vezme este asi ked som bola v 7mes.tehotenstva.Preistotu keby ma nevzala tak aby som mala cas hladat dalsieho.Ale urcite sa chod opytat skor.
A to ci mas nahlasovat dr.BB alebo z TN tak to sa potom porad so sestrickou na novorodenec.ked sa ta to budu pytat. 😉

m.a.r.t.i.n.a
16. jan 2009

Ahojte !

Ja som rodila v TN 6.10. t.r. a na klystír sa ma nepýtali a ani mi ho nedávali. Bolo mi to však jedno....
A pediatričke, či ma vezme som volala na druhý deň po porode 😅

pondelok
16. jan 2009

Ahojte, ja som rodila v TN, no mala som sekciu - super to prebehlo bez problemov, pediatra som mala vybaveneho pred porodom, a sestricka povedala, ze pediater ta zobere k sebe podla regionu - teda trvaleho bydliska,ak si nevybavis inak, my sme v meste cetra, patrim k Chudemu, a som rada, je fakt super, mily, a tiez odbornik. Hlavne ze to mam blizko domu, vlastne len cez cestu, takze uz chodime bez manzela 😀 je tam aj vytah, tak super.

dominka11
16. jan 2009

ani mna sa na klystir nepýtali, aj ked by som bola za. Naštastie som stihla počas kontrakcii ist na WC, takže potom bolo všetko v pohode 😀
ale holenie požadovali, to sestrička hned pri prichode skontrolovala, či je dostatočné 😉

pondelok
16. jan 2009

dominika a ty si rodila v trencine?

siska_br
17. jan 2009

ahojte maminky,

ja som si klystir pytala sama a aj som ho bez problemov dostala. aj ked som to neskor tazko olutovala, predokladam, ze prave klystir mi nastartoval to brutalne peklo na wc-ku, ked som si myslela, ze tam nielen porodim, ale aj rovno zomriem. myslela som, ze to bude lepsie, rychlejsie a bez nehody. bez nehody to teda bolo, na wc-ku som si vytlacila skoro aj dusicku.... PA sa ma uz po porode pytala, preco som chcela klystir a povedala mi, ze bola dost prekvapena, ze sa uz moc nepouziva a nema priame kladne vplyvy na porod - s cim mozem len suhlasit.

na holenie sa ma len opytali, ci som sa oholila sama, povedala som ano a nikto to nekontroloval - to by som sa asi cudovala 😕 😕

a znova opakujem - na TN porodnicu mam len a len velmi kladne spomienky! 😀 😀 drzim palceky tehulkam 😉

tobi08
17. jan 2009

Mňa sa môj lekár spýtal či chcem klystír a ja som sa ho spýtala, či si ho mám dať, povedal, že je to na mne, ale vraj mi môže trošku pohnúť pôrod a nemám čo tým pokaziť. Ja by som ho aj sama chcela, lebo som sa pri tlačení nechcela stresovať, či aj kakám, alebo nie. Mne to je nechutné, tak som radšej chcela klystír.

sjuzika
18. jan 2009

ahojte tehulky
prave som sa zaregistrovala, som z okresu NMnV, 32.t.t.,termin priblizne v polke marca cakame dievcatko a velmi sa tesime 🙂 .rada by som rodila v TN.podla vasich prispevkov sa zrejme nemam coho obavat....
je tu este niekto, kto ma podobny termin a ide do TN?pokecala by som si s nejakou spriaznenou dusou 😉 .
baby z NMnV, nechodite niektora p. doktorke Ehsanovej?aka je?

miriamkac
18. jan 2009

sjuzika pozri si IP (interna pošta) 😉

zabka
18. jan 2009

Ahojky tak my to mame tiez uz zasebou... 😉 .. Mala sa narodila na Silvestra aj ked trochu komplikovane som rodila ale vsetko je v poriadku...S nemocnicou som bola spokojna, aj personal bol super...Aj ked niektore sestricky na novoredeneckom nic moc, ale dalo sa... 😵

lienka55
18. jan 2009

Ahoj zabky,
tak srdecne gratulujem,a prajeme vela zdravicka malinkej a tebe vela trpezlivosti a sil pri vychove.A co sa stalo preco si rodila komplikovane?

dominka11
18. jan 2009

pondelok: ano, rodila som v TN.

zabka
19. jan 2009

Trochu ti to popisem 😉
na Silvestra od rana od 5 hod. som vracala, som myslela ze som nieco zle zjedla aj brucho ma bolelo ale len hore ako zaludok, tak som pre istotu isla na pohotovost a odtial ma poslali do nemocky na gyndu, tam ma skontrolovali aj malu a nic ani som sa neotvarala ani kontrakcie ale brucho ma stale bolelo, aj si ma tam chceli nechat ale ja som nechcela tak som isla domov s tym ze mi dali nejake kvapky na zaludok. No ked ani po dvoch hodinach nic nezaberalo a bolest sa stupnovala, hlavne na pravej strane kde som mala ulozenu malu, isla som znova do nemocky s tym ze tam teda radsej ostanem preistotu na pozorovanie... No len ked som prisla znova mi zobrali krv, doktor ma skontroloval a hovori ze som otvorena na 3cm, napojil ma monitor kde zistil ze mam kontrakcie, ktore som ja necitila lebo sa mi prekryvali kontrakcie s bolestou brucha, teda lepsie povedane zistili ze mam pravdepodobne slepak... o polhodinku som bola uz otvorena na 4cm takze sa rozbiehal porod... K cisarskemu bol privolany aj chirurg.. Takze najskor mi vybrali malicku a potom mi operovali slepak... Takze sa to potvrdilo ze ta bolest bola vlastne slepak, ktory mi vyvolal aj kontrakcie...Ale som rada ze uz je to za mnou... 😵 😵 😵

amatula
19. jan 2009

ahojte....zabka ale si si vytrpela 😖 to je mi luto,ale hlavne ze uz je OK 😉

lienka55
19. jan 2009

Zabka tak to ti nezavidim,hlavne ze vsetko dopadlo dobre a ste obidve v poriadku. 😅

zabka
20. jan 2009

No ved to hlavne ze vsetko dopadlo dobre a teraz sa uz tesime z nasej malickej... 😵

sue13
20. jan 2009

Zabka tak tomu sa hovori sprosta nahoda ☹ Neviem si to ani predstavit. Ja uz slepak davno nemam na stastie. Super ze vsetko dobre dopadlo 😉

dannynka
20. jan 2009

zabka hlavne ze vsetko dobre dopadlo a ste obe zdravucke a oki 😉

sue-ako vidim Tebe sa to uz krati 😵 😵 😵 😵

lienka55
21. jan 2009

sue ved to bola najprv Zuzanka ,uz bude Karinka? 😉

siska_br
21. jan 2009

jej,lienka, krasna fotka v pase, vlastna vyroba alebo ste boli niekde u profiho?

lienka55
21. jan 2009

siska u skveleho profiho,mrkni album. 😅 Dam ti kontakt,nasla som tu aj jednu holku s rocnou dcerkou ktora tam bola no nadhera!!! 😅

lubec
21. jan 2009

ja som rodila v auguste 2008,a tiez velmi velmi dobre tam bolo,som velmi spokojna.Je to po tej rekonstrukcii a na psychiku to velmi prospelo,takze porod bol vyborny.Aj personal super,az na jednu sestricku na sestonedeli,taka koza,boze moj....som bola 3 hod. po porode,po prelozeni na izbu mi jedna sestricka pod zadok popodkladala tie jedorazove vlozky,asi 3 mi tam dala,ze aby tak rychlo nepretieklo na plachtu.A chvilu na to mi doniesli babo,takze taka ubolena som bola s babom,uz som bola na jednom boku prelezana,tak opatrne som babo prelozila na druhu stranu,aj som zaspala.Potom asi po hodine prisla dotycna sestricka,kukla pod paplon,no a jak som sa horko tazko otacala na tej posteli,vlozky sa poposuvali a bol to ako neprijemny pohlad,vyzeralo to,ze su tam povymienane,a nevyhodene-akoze som si ich tam sama davala.... 😕 ,na to taku scenu spustila,ze co to ma znamenat,ze kedy som rodila a toto je po mne,ze to si upracem a preco nepijem caj,ze to teraz musim-no neviem ako som ho mala dociahnut,ked bol daleko....kokso som sa na nu osopila,ze nic sa takeho nestalo aby...a ona ze dobre,dobre,len hovori.Ani som nemala ako jej vysvetlit to s tymi vlozkami.

lubec
21. jan 2009

a v TN uz klystir nerobia,neviem preco,miesto toho to musia odniest z porodneho stola 😀 od epi ma primar odhovaral,aj sestricky,vraj maju viac negativ,ako pozitiv.Alebo necheli mat starosti so mnou a dobre urobili,neboblo to take hrozne

monatko
21. jan 2009

ja som klystir dostala, porod bol v juli 2008

siska_br
22. jan 2009

lienka - krasne fotky, davidko vyzera byt poriadny sinterisko 😀 😀 ale pokladik, ako ti krasne pomaha vysavat a zehlit 😉 taky by sa mi doma tiez zisiel, moj musi este podrast na domace prace 😀 . ak ta to nebude obtazovat, posli mi kontakt na toho fotografa na IP, prosim. je z TN? lienka, byvate na juhu?

a tiez mam pocit, ze lekari a PA epi velmi nakloneni nie su... hoc neviem preco, moj gynekolog mi epi len odporucal 😕

sue13
22. jan 2009

Ahojte.
Veru krati sa nam to, uz sa velmi tesim. Aj bojim aj tesim. Prvy krat asi viem co su naozaj zmiesane pocity 😀
Lienka fotky su uplne perfektne. Kto to fotil?? A kde,??? 🙂 Ak to teda nie je tajne... 🙂
Ano zmenili sme meno. So Zuzankou som ja velmi stotoznena nebola a Karinka je kompromis 😵

Dakujem za Vase nazory aj skusenosti. Velmi ma ukludnuje ze vacsinou iba chvaly su na nasu porodnicu.... 🙂

lienka55
23. jan 2009

sue uz sa tesime na tvoje skusenosti a pocity z TN porodnice a porodu. 😉 Dufam ze budu len tie najlepsie a najprijemnejsie!!! 😅

anka77
23. jan 2009

Aj ja si poprosím kontakt na fotografa ak môžem...A ahoj Siska br 🙂 Som sa tu dávno neukázala, lebo pri dvoch detičkách sa toho akosi menej stíha 😀

siska_br
23. jan 2009

jeeeej, anicka ahoj, ako sa mate? co emuska, zdravi ste? uz ste si zvykli vsetci spolu domka? matusko sa vytesuje zo sestricky? a ozaj, aky bol napokon ten dlhoocakavany porod? fu, som ta riadne zahadzala otazkami, ze?

sue - pripajam sa a drzim palceky. nech vsetko dobre dopadne.... potom sa nam ozvi 😉

lienka55
24. jan 2009

Anka ahoj,davno si sa neozvala?Ako sa ma Emuska?Posielam IP. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre