Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

smuci12
22. júl 2013

Ahojte. 1)Neviete ako je to s porodom, ked chcem ist rodit do trencianskej nemocnice, ale nie som z TN kraja? 2)treba im dopredu nahlasit aj to, ze tam bude manzel pri porode? 3)Je to Pravda, ze po porode moze muz doprevadzat sestricku pri vysetreniach a po nich mi donesie naspät babetko? 4) a napokon ako to prebiehalo, ked vas doniesli do nemocnice ( kam vas zobrali, ci mohol byt dakto s vami?....)

evkafi
22. júl 2013

ahojte, dnes sa mi vyhodil zvonku asi herpes... vyzera to teda tak... natrela som si to zoviraxom a zda sa mi to uz lepsie... nemate s tym niekto skusenost?

zabavka
22. júl 2013

@evkafi b-komplex si daj 😉

evkafi
23. júl 2013

ako je to prosim vas s dojednanim si konkretneho lekara k porodu v TN nemocnici? ked k ziadnemu nechodim, ale rozmyslam nad p.primarom alebo jeho zastupcom.... poradite mi prosim?

sima21
30. júl 2013

@smuci12 ked budes vedet odpoved mi napises???aj ja by som tam chcela rodit a tiez som neni z ich kraja

epsonka45
30. júl 2013

@smuci12 moj hned ako malu zobrali tak bol pri malej stale a potom mi ju aj doniesol

epsonka45
30. júl 2013

@smuci12 ja ked som dosla do porodnice ma hned poslali na porodnu salu a moj najprv nechcel byt so mnou ale potom az do samotneho porodu tam nakoniec bol

lebo5
30. júl 2013

@sima21 čakáš bábinko? 😵 držím palčeky 🙂

sima21
30. júl 2013

@lebo5 asi este nieje nic iste uvidime ale chcela by som rodit v trencine ziadne piestany ani trnava po nasej skusenosti tak si chcem pozistovat co a ako

lebo5
30. júl 2013

@sima21 jeeeej super... tíško gratulujem.... inak Trenčín ti určite odporúčam, ja myslím že o bábinko tu je super postarané, keby čosi 😉

sima21
30. júl 2013

@lebo5 no ved to a ako sa potom alebo co len tam pridem a poviem ze chcem u nich rodit alebo ako to funguje a moze byt pri porode aj moja mama ked muz nechce sa boji teda asi budem sekciou ale ci moze byt hned pri babetku

lebo5
30. júl 2013

@sima21 ja myslím že by mohol byť hocikto pri pôrode ale lepšie by bolo si tam zavolať a všetko sa popýtať alebo si dohodnuť stretko a popýtať sa napr. aj primára... to bude asi najistejšie

sima21
30. júl 2013

@lebo5 jjj sak to hej ja len zatial ze co a ako sak porod je este v nedohladne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

clarissa
30. júl 2013

@evkafi Ked som ja rodila tak sa nedal zazmluvnit konkretny Dr. Neviem ci je to teraz mozne 😕

@sima21 aj ja ti odporucam trenc.porodnicu...rodila som tam dvakrat a velka spokojnost...Su tam velmi dobri odbornici ako na porodnici tak aj na novorodeneckom a co je hlavne je tam detska JIS v pripade nejakeho zdrav.problemu dietata....drzim palce 😉

sima21
30. júl 2013

@clarissa dakujem pekne no dufam ze uz jisku nebudeme nikdy potrebovat uz stacilo jisky ....uz len pekne veci hadam nam to panbosko udeli ...dakujem

clarissa
30. júl 2013

@sima21 No nechcela som sa tak vyjadrit, samozrejme ja vam prajem len vela vela zdravicka,lebo to je v zivote najdolezitejsie a nech vas chrani maly anjelik z nebicka...Dufam ze vsetko vyjde tak ako ma.Este raz zelam vsetko dobre 😉

sima21
30. júl 2013

@clarissa jasne ja viem ako si to myslela ...dakujem pekne uvidime co nam zivot da

lucyvivien
30. júl 2013

Máte niektorá termín na oktober čo budete rodit v TN? tiež ma zaujíma či ma tam zoberu do porodnice, nakolko žijem v ČR a chcem ist rodit do TN, lebo pocházam z tohto kraja 🙂

soniatko
31. júl 2013

@smuci12 ahoj, napisem ti svoj pribeh a tym odpoviem aspon na posledne otazky...vecer o 23tej sme prisli dolu na prijem, kde bola total neprijemna sestricka, potom ma aj s muzom zobrala h ore, kde ma dr vysetril a povedal, ze podla neho v ten den a ani na druhy den neporodim, ze kontrakcie mam velmi kratke,a bola som otvorena na 1 prst, tak muza poslali domov...o 2 hod neskor som mu musela rychlo volat, lebo uz som bola otvorena na 6 prstov...dr som odvtedy videla az ked som vytlacila 1/2 hlavicky, dovtedy si cital na recepcii noviny a to tam mali okrem mna este dalsie 2 rodicky +1 stale na vzdycharni...po porode mi dr malu vobec neukazal a ked ju podaval sestricke, opytala som sa ho, ci to je teda dievcatko, na co mi on povedal, ze neviem, nepozrel som sa...nastastie muz mu bol cely cas za chrbtom, tak ten mi hlavou kyvol, ze je to dievca...muza zavolali k malej, ked uz bola ocistena, oblecena a nechali mi ju asi 1/2 hod...potom som ju videla az za 4 hodiny...na porod aj napriek vsetkemu nemam zle spomienky...najhorsie tam boli stare skatule sestry na novorodeneckom, kvoli vrchnej a este 1 strasne dolezitej som sa takmer dostala do depresie, cely den som tam prerevala, mala som problemy s kojenim, mala sa odmietala prisat a nikto mi nechcel pomoct!!! vrchna navyse vyhlasila, ze kym sa nenaucim kojit, nepustia ma domov, za co sa dostala do konfliktu s dr...jedina v pohode z tych starsich sestier bola stanicna...ked som si chodila pytat mlieko pre malu, zakazdym tam na mna pozerali ako na blbu , mala bola od narodenia riadny jedak, doteraz sa na tom smejem so spoluleziacou...mlieko mi odstrekovali aj maminy na izbe...aj napriek vsetkemu, co som si tam prezila, uz som zabudla a urcite chcem mat este dieta...ale urcite tam pojdem rovno s umelym mliekom, lebo uz viem, ze budem mat problemy s kojenim aj pri dalsom dietati....este som zabudla napisat, ze som bola rozhodnuta, ze ak bude mat sluzbu Hlavacik, ideme do BN...nakoniec ma rodil Sucansky, ale vsetka cest a moja vdaka patri 2 sestrickam, ktore mi najviac pomohli pocas porodu.... 😉

lussi2
1. aug 2013

@soniatko na Hlavacika treba natrafit ked ma dobru naladu, ked nie tak to nie je bohvie co. zazila som ho v oboch siutaciach. nstasie pri porode bol velmi mily🙂.

soniatko
1. aug 2013

@lussi2 to si fakt jedna z mala, ktora na neho napisala aspon trosku pozitivnu reakciu...a mozes byt rada, ze pri porode vsetko dobre dopadlo, viem o 2 pripadoch, ked to nakoniec skoncilo smrtou...:(

smuci12
2. aug 2013

@lebo5 pripajam sa k nazoru

kaciiatko
2. aug 2013

@lila69 Ahoj! Ja som v Trenčíne rodila skoro pred 2,5 rokom a pôrodný plán som mala nachystaný hneď v niekoľkých kópiách. Aj keď časť plánu, kde som písala o pôrode, sa nakoniec neporiešila presne podľa neho - no ja som bola celá taká zmätená, že som sa nezmohla ani na slovo - pôrodníkovi plán ukázali až niekedy počas pôrodu, takže veľa vecí sa už prešvihlo - odporúčam preto pri vyšetreniach pred pôrodom upozorniť na plán, aj keď sa striedajú zmeny. A čo sa týka novorodeneckého oddelenia, mala som tam zákaz dokrmovania a chcela som byť prítomná na úplne všetkých vyšetreniach, ktoré dcére robili a aj keď sa niektoré sestričky tvárili, že som asi švihnutá, pekne krásne som ako jediná v pôrodnici sprevádzala moje dieťa všade kam sa pohlo. Takže plán repšektujú. Dcéra mala žltačku, ale našťastie nie takú vysokú, aby šla pod lampu, takže jej nosili vit C a pod. len mne na izbu. Ale tiež sa mi nepáči, že pri deťoch so silnou žltačkou sa kojí podľa hodiniek sestričiek a nie bábätka, keďže to môže a v konečnom dôsledku určite aj často znamená ukončenie kojenia.

anetkaadamko
2. aug 2013

mne sa malý kvôli silnej žltačke nechcel kojiť...........teraz má 19 mes. a mlieko stále odsávam....

zabavka
4. aug 2013

Neviete mi povedať, tie čo ste teraz niekedy rodili, ako to je s poradňou keď mám už po termíne, mám ísť dole na príjem na CTG atd. len neviem na ktorú hodinu, či ráno, alebo...

mmmarta
5. aug 2013

@smuci12
@lucyvivien
Preco chcete rodit v TN, ked nie ste odtialto? Ja by som tu nerodila keby som nebyvala 5 minut od nemocnice.
Prva vec, porodnica praska vo svikoch, odkedy je to najlepsia porodnica v SR, co je uplna kravina, nakolko sa hodnotili dost cudne kriteria, napr. kolko spravia sekcii (nehccu ich velmi robit takze dobre cislo), kolko podaju epiduralu (nechcu ho davat zase dobre cislo) na nete sa tieto kriteria daju najst, treba si to pozriet.
Pekne su len porodne saly, no tie by tiež potreboli trochu make-upu uz to nie je to co to byvalo. Izby su hnusne, zachody a sprchy spolocne, v BA mas WC na izbe, ked uz musis cestovat, starostlivost o novorodenca je standard.
Tym ze je porodnica napraskana, zvysuje sa stres personalu su nervozni a tym stresuju matky, oni nemaju vyssi plat len preto ze niekto porodnicu vyhodnotil ako najlepsiu.
Ja osobne by som to zvazila.
Male porodnice su pohodovejsie, aspon co poznam z rozpravania.
A blbci sa nachadzaju vsade, takze cestovat z ineho kraja alebo republiky je asi dost zbytocne, ale je to na vas ako sa rozhodnete, je tu kopec prispevkov dobrych aj horsich a aj uplne zlych, tak si skuste vybrat.

lebo5
5. aug 2013

@zabavka najlepšie ráno, poobede ani neviem či berú poradne, a ked chceš tak zaklop a povedz že si chceš zaplatiť za prednostné vyšetrenie a povedia ti na kolku hodinu tam máš prísť, nemusíš čakať v plnej čakárni

lebo5
5. aug 2013

@mmmarta neviem o tom že by nechceli podávať epidurál..... čo som sa bavila s rodičkami tak dali každej jednej ktorá si o to požiadala

lucyvivien
5. aug 2013

@mmmarta preto lebo budem dávat strážit svoje 4 ročné dieta rodičom, ktorí žiju na SK v tomto kraji , takže sa pred porodom budem na SK zdržovat. Ta porodnica ešte len bude praskat, kedže od 1.9 . rušia porodnicu v Ilave , . Inak prvé dieta som rodila v Brne - Bohunice a super, a je mi jasné že žiaden takýto luxus má v TN nečaká, len neviem kam inam v tom okrese ist...

dulkagabulka
5. aug 2013

pôrod síce z Hainburgu, ale zároveň chvála Trenčína
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre