Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

ivella
10. jún 2009

neboj,mam kamosky co im deti od narodenia spinkali celu noc..je to fakt indivindualne..
som neskutocne utahana a to len sedim..sice som prezliekla pa´plony a tri krat prala,ale inokedy musim stihat stokrat viac..a male v brusku si stikuuuta 😉

sivka
10. jún 2009

caute babeny, pinky vitaj 🙂 ale sa to tu pekne rozrasta 🙂
no my sme boli v meste a zas mi tak strielalo do slabin a stehien ze az no....a teraz sa tam vrti, natahuje, sponuje, no des.....asi som ho rozpohybovala tou fitloptou 😅
ivella, ty sa nezdas, takto frcis...ja som dnes iba zehlila.
julianka, ako bolo na cviceni? co si sa podozvedala?
idem si ja spravit svoj obligatny vecerny sliz 😝 a malinik...a este si troska pohopsam na lopte....
pocuj ivella, sak sa do tej porodnice tusim ani nezmestime ked je tam tak plno, beriem karimatku a spacak 😀

pink_lady
10. jún 2009

ivella neprides oprat aj mne? 😎 😀 ja som nejaka death neviem sa po tom pobyte tam dako pozbierat a rozhybat 😝
sivka - alebo ze hned po porode si to odpochodovat domov ako je to v zahranici 😝 😀...neboj sa oni vas kdesi ulozia viem ze nejake co boli po porode uz dlhsie ale este tam museli lezat boli aj dole na gynde...
ale bolo aj dost malo doktorov a ked som videla toho svojho svrtok rano po sluzbe v akom bol stave - ze skoro spal po stojacky - a ked som si predstavila ze este ide do ordinacie na cely den tak ... 😕

ivella
10. jún 2009

sivka,chodievaj castejsie po meste,vypada to ze maly bude nejaky tulak,sa mu tam lubi 😅 😅
vidis,ja vezmem nafukovacku,ta bude prijemnejsia 😀 😀
akurat som citala,co moze vsetko sposobit vysoky tlak,tak uz radsej nic nerobim,idem k telke..

ivella
10. jún 2009

pinky,nic nerob,ved si povedala ze do septembra casu dost 😀 😀 😀 to ja so to robila,lebo mam taky tichy pocit ze mi casu moc neostava 😉
boze pri takej velkej zodpovednosti aku doktori maju by sa to malo nejak riesit,dufam aspon sestier tam bude hojne..este nie je az tak moc cas dovoleniek 😅

sivka
10. jún 2009

pink_lady, veruze by som najradsej sla hned domov, no ale u nas to zatial nende....
boze chudaci doktori, ved to je uplne nenormalne po nocnej dalej frcat v ordinacii....klobuk dole, ale teda je to aj riziko nie? sustredenost ide do haja....no ale asi su k tomu nuteni....boze to je svet totok....
ivella, to bude urcite tulak, ak bude po nas, lebo my teda sme, stale kdesi chodime 🙂

pink_lady
10. jún 2009

potom ma niekedy v poradni clovek pocit ze ten zivajuci a ledva pozerajuci doktor ho nevnima ...ale neni sa comu divit...
inak baby akoze...tie nafukovacky a karimatky by nemuseli byt zly napad 😀 lebo oproti tym posteliam by boli na 100% pohodlnejsie 😎

lienka55
10. jún 2009

Inak aj k nam co prisla jedna na izbu,tak isla po svojich a kapsu v ruke.Ale rodila uz tretie dieta. 😉

sivka tak ty sa teda ale snazis,aby sa to rozbehlo,robis preto vsetko. 😀 😉

pink lady inak mne maly este teraz a to od narodenia vstava v noci aj ,,100krat??. 😠

pink_lady
10. jún 2009

lienka nestrasss ved ja ho fakt zacnem prehovarat ze vedv maminkinom brusku mu bude najlepsie, nech si tam domcek postavi 😀

sivka
11. jún 2009

ahojte, no tak ist po porode po svojich, wow, to je parada....

lienka, no, snazim sa, uvidime ci a kedy to zaberie 🙂 lebo vyvolavany by som ozaj nechcela 😖

inac, baby-maminky, taka otazka pomimo - kedy vam chodi materska? uz by sa mi zislo, od poslednej vyplaty je daleko..... 😝

julianka99
11. jún 2009

Ahojte baby...
Tak bola som včera na cvičení a som veru nadšená... je to super, hlavne tie pokedy okolo... Včera nám akurát hovorila celý priebeh pôrodu 🙂 len škoda že som nevedeala a všetky kočky tam boli s mužíkmi.. a ja sama... ale nebola som sama 😉 bolo to fajn, počúvať ako to celé prebieha ako dýchať, tá Zuzka D. je fakt super... Už sa teším ked si spravíme tú exkurziu do nemocnice 🙂)
ozaj boli ste niektorá na tom dojčenskom kurze?
Pink Lady, dúfam že sa tam niekedy stretneme aj nabudúce idem.... 🙂)) odkial si hm? Budem tam vyzerať nejakú ružovú lady... 🙂))) ja tam zatial nikoho nepoznám... 🙂

giza
11. jún 2009

Juuuuj baby ale mi to dalo zabrat precitat to mnozstvo- zdravim aj aktualizovane privrzenkyne- cakatelky...

Chcela som, ze pri prvom som padala aj ja na hubu,(nepamatam si okrem prebiehajucich svetiel ponad hlavu nic z prevozu na izbu), ale ostatne by som v pohode presla po svojich, co sa mi podarilo si vydobit pri 4. (dokonca som zavidela chlapom na streche co odhrnali sneh, ze som chcela ist hned na to)...veru oci pucili baby na izbe (ze ci mi sibe) a najhorsie je, ked ma videli takto cupitat ostatne prvorodicky a pustili sa tiez....jednu "hrdinku" som musela zbierat zo zeme (chuda ☹ neodhadla to a este sa velmi orachala v kupelke)...Radsej sa nepremahat aj ked si niekto mysli, ze vsak v pohode iba sa mi trosku toci hlava.. 😉 😵

ivella
11. jún 2009

ahojte,
tak ja sa stale plazim,ta svalovica dole-alebo ako to mam nazvat mi ostala aj po noci ☹
sivka,matersku som nemala,ale rodicovsky chodi 20eho..boli casy ked uz 15eho.
no lienka,pekne,ja som pink chcela upokojit,ze ostatne deticky su rozumne 😀 co tomu tvojmu nedas trochu makoveho odvaru?u nas sa to zmenilo,ked sme boli na tyzden v horach na chate,tam maly spal jak zarezany a ja som sa cosi nabehala kyzdych 20min.ho kontrolovat s tym,ze uz urcite reve.Chvilami som myslela,ze sa isto dakomu napil z pohara(ako ked nas tam bolo skoro 30alkoholikov 😀 )
doma potom uz spinkal tiez ukazkovo.

pink_lady
11. jún 2009

ahojte 🙂
julianka - ja byvam pred polom, ty? Tie cvicenia byvaju v stredu - o kolkej? Treba sa aj vopred prihlasit? a a a uricte by som mala na sebe cosi ruzove, ruzova je moja 😀 😀 😀
ivella vidim ze uz ti naskocilo 40 tt tak sup rodit 😎 😀 sivka a aj ty uz utekaj 😠 😀 ...a ozaj co ti povedal doki, ze v nedelu by si ta tam uz nechal? alebo to nejako rozhybe? /myslim ten hamilton ci co to robia.../

sivka
11. jún 2009

ahojte, ja som bola dnes este kuknut kolegyne v robote, ze nech ma este vidia s bruskom 🙂
no a dnes mam taky pocit, ze snad budem tehotna este aspon mesiac, ani mi tolko brucho netvrdne...tak neviem.
co mam spravit nejaky vysokohorsky vystup? 😀

ivella, tak to uz asi bude na spadnutie, ked si taka rozsypana od vcera...urcite pockate, az sa tatinko vrati z blavy a pobezite 😀

gizi, ze odhrnat sneh, no si ma pobavila 🙂

julianka, tak to je super, za sa ti pacilo. aj my sme boli na exkurzii v porodke, bolo fajn omrknut si to dopredu, ked vsetko vnimas 🙂 na novorodenecke som sa uz nedostala, lebo som nemohla ujst z prace, ale sak hadam nevadi.

sivka
11. jún 2009

pinky, no ja neviem, doki mi nepovedal nic, len ze ma skontroluje. ale toho hamiltona by som moc nechcela, vraj to hovadsky boli.... ☹

no moc sa mi v nemocke zostavat nechce, kym sa to este nehybe...ved v nedelu budem mat len 1 den po termine, tak to este nie je take vazne...a aj tak, ked tam maju tak plno, na co im tam budem zavadzat? 😀

ivella
11. jún 2009

no caute..ja to tu mam zapnute uz od rana,tak nakukam kedy kto konecne priiide..
prisla som na to,ze namam ziadnu fotku s bruchom,tak musime fakt pockat na tatina...ale takto to bolo aj predtym,nechcela som sa fotit,az pred odchodom do porodky,aspon jednu pamiatku nech mam 😀
sivka,no veru kamoske povedal dr.nech ide na brezinu--teraz by som nemala sancu,od rana som uplne spuchnuta a to vooobec nesolim,jem len activiu a biocornflaky
pink,ano,konecne to nabehlo na vytuzenu 40ku 😀

pink_lady
11. jún 2009

sivka to som poculaaj ja o tom hamiltone ...ja radsej budem asi mesiac prenasat - bo ja take veci prilis v laske nemam 😀
ale nebolo by ti od veci porodit hned v nedelu - predsa len pri tomto doktorovi lepsie ako pri inom 😎 😅
ivella - o opuchnuti ani nehovor - a to ja som len v 27 a je est elen zaciatok leta 😝 ked nie na brezinu tak prejdi par poschodi v panelaku vraj schody su najlepsie na otvaranie 😝

lienka55
11. jún 2009

Tak tu sa to vobec nepohlo,a ja ze uz bude nejaka novinka. 😀

ivella,ja za to nemozem,aj ja by som bola radsej keby mi prespal celu noc ved uz je velky.Este sa budeme musiet asi trapit. ☹ 😠

sivka,mne tiez dr. ponukal aby som si isla pozriet porod. saly,ale ja som nechcela,strasne som sa baaaaala,ze radsej az ked pojdem na ostro. 😀 😀 😀

julianka99
11. jún 2009

Pinky no začína to od piatej... 🙂))) tak dobehni budem rada... aj ja mám rada ružovú...
Ja som Trenčanka, ale teraz bývame v Hornom Srní a vyzerá to že tam aj zostaneme.... 😉

ivella
11. jún 2009

pinky,v nasom baraku na schody?este si v nom nebola?ved porodim hned ako vojdem na schodisko..bojim sa tam aj sluzbu robit...

lienka a skusila si ho dat na noc babke?ked mame blbe noci,vzdy to zaberie 😉

ivella
11. jún 2009

a baby,hamilton je len okamih,na ktory pri tolkych hodinach kontrakcii zabudnete ani neviete ako(vid moj pripad,spomenula som si az tu na fore) 😀 😀
ale v nedelu ti ho robit urcite este nebude,aj ked je mozno ine ked to je tvoj doktor a pozna ta..mojho by som na to snad aj nahovorila-teda nie priamo na hamiltona,ale na nejake to uryyychlenie 😀

giza
11. jún 2009

same urychlenie a uz aby to bolo ---ved babeny budeeee, bude....este vyckajte chvilku (sa mi dobre mudruje co?) 😀 😎 ...ivella ty byvas v takom tom vysokom? ked take schodiste opisujes... 😕

ivella
11. jún 2009

gizus,ano,ten co sa na teba ruti pri prichode z opatky 😉 esteze mame dvy vytahy,inak by som sa pokakala od strachu tade ist--raz nesiel teda ani jeden a bola som tehotna sama doma so psom,,vyletela som na jedenaste poschodie bez oddychu ani neviem ako,bolo to vecer a vsade boli porozbijane vypinace.

ivella
11. jún 2009

ozaj,gizi,kto ti rozdaval letaciky po gyn.ambulanciach?na jeden som natrafila u mojho dr. 😀

pink_lady
11. jún 2009

ivella no nebola som v nom asi 15 rokov - ako maly sme tam stale behali s bratom, fascinoval nas pohlad z vrchu 😀 ale matne si spominam ze uz vtedy tam bolo dost poobijane 😕

solmi
11. jún 2009

Ahojte, tak ja mam dnes poslednu poradnu u mojho dr.zasebou.Povedal,že moc veľka zmena spred týždna neni, ale že možno sa to cez vikend rozbehne,tak som teda zvedava.Inak o týžden mam isť už do nemocnice na kontrolu.neviete aky dr.tam byva vo stvrtok?Dufam, že nejaký dobrý. 😉

sivka
11. jún 2009

caute, no ja si kludne pockam, len nech do mna moc nevrtaju a nevyvolavaju...ak to ma este par dni trvat, tak ok, len nech sa to spusti same, please...... 😨

skusim tie schody...byvame na siedmom.... 😅
u nas to nastastie nie je take strasidelne ako u vas ivella, vobec sa ti necudujem, ze sa tam bojis, je to tam otrasne 😒

solmi, ja idem na kontrolu v nedelu, to tam bude dr.Jankovsky, ale vo stvrtok, to veru neviem...ale zly doktor tam ani neni, tak sa nemas myslim coho bat 😉

mimi100
11. jún 2009

Ahojte už dlhšie vás čítam len som nejak nenašla čas aj niečo napísať. Ako sa blíži moj termín tiež začinam byť nedočkavá, rada by som aby to prišlo samo ale najlepšie už dnes.
Sivka my sa aj poznáme tak z videnia z MC.
Ja idem zajtra na poradnu tak som zvedavá čo Dr. povie, lebo posledné dni mám každý večer pocit že už rodíme a potom to nejak prejde tak už je z toho moj muž trochu na nervy. 🙂

ivella
11. jún 2009

mimi,blahozelam ze si sa odvazila napisat,,teda,junovka a tak neskoro sa pridava 😅 😅
solmi,neboj,je jedno kto ta dole v nemocke chyti,urcite ti spravia monitor,kontrolu zvnutra a asi aj uzv,ide to tam tiez dost rychlo-ked uvidis ten pocet ludi na chodbe..hi,ja tam idem utorok a ak ma nahodou posle domov,tak sa urcite stvrtok uvidime 😵
baby ja si momentalne neviem vobec rady,takato opuchlina zo mna este nikdy nebola--nohy mam tvrde ako brucho(alebo ako tanecnicka--chi chi sivka 😀 ),nemozem sa dat normalne na spicky ani do drepu,jednoducho sa mi nohy neohnu-prsty sa nemaju uz kam pohnut,ake to tam mam opuchnute---aka je norma?kde je martinano?kto mi poradi?sak slane jedlo uz ani neviem ako vypada...ale mala som vcera tlak 150/90,suvisi to s tym?
asi by som moc chcela vediet,ze?
sivka,opisala si nas dom ako nejake romske sidlo ☹ ☹ inak to tu mam celkom rada,taka anonymita,nikto si nikoho nevsima..a ani ja som si nevsimla schodisko ked sme byt kupovali 😠 ale do dvoch rokov ideme naisto prec,tak pohoda.. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre