Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zabka
12. dec 2008

Anka aj ja ti drzim palceky, nech to mas co najskor za sebou... A je tu este niekto dalsi na rade okrem mna? 😉

lienka55
12. dec 2008

anka tak uz to nejako vydrz ,prosim ta!!!

zabka teraz si na rade tusim ty a potom sue.

Ked sme sa tu tak bavili o tom Hamiltone,co to vlastne ten dr. urobi,ako to vyzera/postup/,ake ste mali pocity?Ja som pisala ze ho robili aj mne,teda aspon si myslim ze to bolo ono.

sue13
12. dec 2008

Anka drzime palceky nech uz to mas za sebou 🙂 Ja to tipujem na zajtra 😉 Na Luciu 🙂
Zabka veru zatial to vyzera ze po Tebe som ja. Ma to byt zaciatkom februara vraj 😅
Lienka mas prehlad 😵

martinano
12. dec 2008

caute, s ankou som hovorila zatial je stale doma, ale slubila som jej,ze zajtra uz s nou konecne nieco urobia, doteraz to totiz neslo, no neviem ci to bude na luciu, mozme typovat, bude to v nedelu si myslim podla nalezov a tak a nas matko s emkou budu mat narodky spolu 🙂
Anka drz sa 😉

sisa.b
12. dec 2008

no konecne 🙂 takze drzim palce. anka do tohoooooooooooo 🙂 🙂 🙂

zabka
13. dec 2008

No to nas neni vela, ide to postupne.. 😉 Mozte aj mne povedat co je ten Hamilton?

anka77
13. dec 2008

Baby mňa dnes zase poslali aj s taškou domov...Išla som odtiaľ s plačom...Vraj to nie je až také akútne, že to má ešte pár dní čas a prijmú ma až v pondelok. A mne prišli rodičia zo Zvolena, odviezli si malého a ja som z nemocky cupkala pekne zase domov. Vraj oni majú presnejšie koliečko na vypočítavanie termínu (ja mám podľa poslednej menštruácie vyrátaný termín 25.11. a podľa UZV 6.12. !!!!!!!) a že jemu to sedí na 8.alebo 9.12. takže to až toľko po termíne nie je a bla bla bla...Tak som sa tam rozrevala a išli sme s mužom domov...Potom som ale pochopila na CTG hore na pôrodnici kde ma poslali, že prečo. Len na jednej vzdychárni mali naraz "rozbehnuté" 3 kočky a vraj tam dnes mali riadny frmol, tak ma preto neprijal. Riadna haluz, ja už nemám silu, som hotová!!!! Už je to na smiech... ☹

anka77
13. dec 2008

A Martinka, vynasnažím sa ešte urobiť, čo sa dá, aby to bolo v nedeľu 😉 🙂

sue13
13. dec 2008

Anka ja normalne neverim vlastnym ociam. Este som nikdy nepocula ze by niekoho takto natahovali. 😕
Musi to byt naozaj na nervy. Keby sa Ti to podarilo teraz v blizkych dnoch tak by si bola aj s Emuskou na vianoce pekne doma ze??? 😵
Emke tam ale musi byt velmi dobre v tvojom brusku, ked sa vobec nepyta von. 😉
Myslim na Vas a zelam vela sil. 🙂

martinano
13. dec 2008

Ahoj Anka nemam co k tomu dodat, svoj nazor som Ti napisala do sms a je mi luto, ze to takto dopadlo.Drz sa a verim, ze v pondelok ta primar uz domov nepusti ak by sa teda do vtedy Emka nenarodila, pravda je, ze ozaj ten termin moze byt zle vyratany.dalsia pravda je, ze priroda vie co robi.nas Matko sa narodil po vyvolani o tri tyzdne skor a nevadilo by keby tam bol este sest tyzdnov, okrem toho, ze bol malinky sme behali po ocnom, nefrologii atd.a to pre to, ze sa narodil skor, bohuzial musel, tak nech si tam Emuska u teba pobudne, ved ona vie preco tam je 😉 Drz sa

sisa.b
14. dec 2008

anka - toto snad ani nie je pravda 😕 dufam, ze dnes uz pojdes. ja som prenasala len par dni a mala som po mojich predchadzajucich skusenostiach pekny strach ☹ tiez ma nebohy primar poslal domov, ze to este nie je na porod a bla bla bla, nakoniec v 42tt vyvolavali porod a vodu som mala hustu a zelenu. on mi ju pichol a este mi vynadal, ze kde som bola, ze som mala rodit pred dvoma tyzdnami ☹ ☹ ☹ no nechcem tu strasit. ja som prenasala vsetkych troch a to urcite - aj teraz nam hlasili doktorky, ze ma mala znamky prenasania.
tak dufam, ze mala sa rozhodne co najskor vyjst von, ked sa k tomu doktori nemaju 😉 😉 😉 mne ta moja potvorka aspon vodu pichla 😝 ale vecer pred tym som si vyhopsala 2 x 100 schodov...

minkak
14. dec 2008

ahojte 🙂
anka je mi to luto,prajem vela sil 😉 Tvoja emuska bude riadna kocka 😵 vies ako sa hovori dievcatka sa neponahlaju naberaju krasu 😵
ja viem,ze v tejto chvili Ti to asi moc nepomoze,no ,ale snad vedia co robia..... 😉
Drzkaj sa,myslim na Teba 😉

lienka55
14. dec 2008

Anka to snad nemyslis vazne,ja tam asi pojdem urobit s nimi poriadok.Aj ked mas zle vyratany termin to neznamena ze ta mozu tolko trapit,kedze sa citis zle.Ja som z toho normalne hotova.

sue som tu z vas asi nadlhsie,takze mam prehlad a aj ked nie som tehotna a porod mam uz za sebou nemienim sa tejto temy vzdat a nadalej ju budem navstevovat,a podporovat vas tehulky 🙂 .

siska_br
14. dec 2008

anicka - auauauauauauauauau.... snad uz coskoro.....

lienka - vsak sa tu mozno potom vsetky stretneme pri dalsom tehu 😉 😉 😉

martinano
14. dec 2008

TAKZE POZOR DNES 13:16 SA ANKE NARODILA EMKA S VAHOU 3800G A 52cM, OBE TO ZVLADLI SUPER MAMINA BOLA STATOCNA A POCHVALENA, UZ SU SPOLU NA IZBE ANKA S EMKOU
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
GRATULUJEME 🙂

sisa.b
14. dec 2008

anka - gratulujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 a nech ste zdravucki 😉

uz to bolo ako telenovela 😝 😀 ale hlavne, ze to uz maju za sebou 🙂

sisa.b
14. dec 2008

minkak - ta moja naberala krasu asi tak, ze sa narodila cela rozmocena a kompletne sa supala 😝

martinano
14. dec 2008

sisa, ale teraz je z malej kocka, Emuska je vraj pekna po maminke, hlavne, ze to ma Anka za sebou a uspesne, posrobnosti napise sama,ked sa vrati.Caute

minkak
15. dec 2008

anka srdecne gratulujem 😵 😵 😵 a prajem vela zdravicka Vam obom a veeela mliecka 😵

sisa to je sice mozne,ale teraz je z nej krasna kocka 😵

clarissa
15. dec 2008

anka supeeeer gratulujem,uz dlhsie som to tu sledovala 😅 takze obom vam vela zdravicka 😵

sue13
15. dec 2008

Anka gratulujeeeem 😵 Konecne to mas teda za sebou a Emusku mas uz pri sebe 😵 Zelam Vam obom vela vela zdravicka a tesime sa ked nam napises podrobnosti 😉 Drzte sa 🙂

lienka55
15. dec 2008

Anka ty si nas tu ale vsetky riadne potrapila 😝 .Ale som rada ze to mas stastne za sebou.Prajem vam obom len zdravicko a ked je to tak je vsetko ostatne. 😅
Tesime sa na podrobnosti. 🙂

vrn
16. dec 2008

Ahojte, tiez mam "uzasny" zazitok z nedele - na porodnici mali plno, vo vzdycharni 3 zeny, na sale asi bolo tiez obsadene a prisla som tam so stahmi v 5-min. intervaloch..... nebola som este otvorena len krcok bol uz takmer spotrebovany, dali mi cipky na zastavenie kontrakcii (to mi samozrejme nepovedali ze naco su) a poslali ma domov........... keby som vedela co mi dava tak to odmietnem, doma som si to odplakala naco som tam vobec chodila.
Teraz sa trosku bojim ci to malickej neublizi ked mi to takto umelo zastavili, Nabuduce pojdem uz ked mi to nebudu moct zastavit. A to som sem prisla rodit z Nitry, tam su v okoli zavrete 2 porodnice a je to tam tiez plne, lepsie referencie som mala na tunajsich lekarov (pochadzam odtialto) ale teda co citam vo vasich poslednych prispevkoch tak som v Nitre mala tusim lepsiu starostlivost aj kontrolu......

mata35
16. dec 2008

A vieš aj ktorý lekár o tom rozhodol, alebo ti to dal?

martinano
16. dec 2008

vrn a vies ako sa tie cipky volali co ti dali?cipky na zastevenie kontrakcii to pocujem prvy krat

sisa.b
16. dec 2008

vrn - ale ja mozem tn porodnici a personalu dat len tie najlepsie referencie. tiez som sa rozhodovala, kam pojdem, lebo pred porodom som zmenila trvaly pobyt na dca a tym padom patrim pod ilavsky okres. kazdy do mna hucal, ze mam ist radsej do ilavy, lebo tam maju lepsi pristup, ale pre mna bolo rozhodujuce to, ze nemaju dobre vybavenie na kriticke pripady - nie je tam vobec detska jiska. a navyse mi pred porodom povedala bratrancova zena, ako tam s nou zaobchadzal doktor pri porode. takze neviem, neviem, co sa tyka toho pristupu, ale v trencine som nic take nezazila. pritom obaja hovorili, ze bola dobra, spolpracovala, takze ziadny bordel a rodila druhe dieta 🙄 a choval sa doktor ako ... V ILAVE!!!
a pocula som o cipkoch, ale to su vraj akesi cipky "pravdy" - ak mas rodit, tak sa to rozbehne, ak nie, tak bolesti ustupia. martina asi bude vediet viac 😉

sisa.b
16. dec 2008

martina - mne tiez chcel dat doktor nieco od bolesti,aby som sa vyspala, ked mi zacalo tvrdnut brucho. teda ja som stale tvrdila, ze to este nie je ono (uz som si to nepamatala 😀 ) a nakoniec sa z toho vykluli porodne kontrakcie 😝 ale co mi chcel dat, neviem...

martinano
16. dec 2008

Ano sisa, mas pracdu cipky pravdy to je pekny nazov, je to spazmopan, cipky na zastavenie kontrakcii a v termine porodu tak to fakt nie.Na zastavenia kontrakcii su infuzie a davaju sa len, ked je to ozaj nutne a to len, ked je to nizka tehotnost a rozbieha sa porod.Radsej poslat domov, ked to este fakt nie je porod ako byt v nemocnici, ked netreba.tie cipky su na u volnenie.

martinano
16. dec 2008

No ja som mala tiez take tonizacie neboli to kontrakcie po cipkoch na vyvolanie porodu a na koniec som tiez dostala spazmopan, nezabralo dak som dostala dalsie lieky, zaspala som na pol hod. to zabralo, ze som rpestala mat tonizacie-tie predporodne bolesti a na konie, a pospala som si a na koniec to zabralo tak, ze som sa zobudila na prvu kontrakciu a maly bol za hodinu na svete.funguje to bud sa to zastavi,alebo spusti.
a sisa dik, rada pocujem spokojnost

sisa.b
16. dec 2008

martina - nemas zac. rodila som v tn vsetky deti a musim uznat, ze sa to tam fakt zlepsilo. porodnica je fakt pekna. na porode ma jedine sklamalo to, ze ma nenechali robit, co som potrebovala. resp. ja som mala panicky strach z toho, ze ma zas priviazu na ctg (odtrpela som si poleziacky asi 30 minut hnusnych kontrakcii). cez den nemali sestricky problem, ked som pri tom sedela v kresle a v noci pocas kontrakcii sa to zrazu nedalo ☹ musela som pri tom lezat a to som mala pocit, ze sa nemozem ani nadychnut. kurnik, asi som nemala citat, ze sa to da zmerat v akejkolvek polohe, ze poleziacky je to len pre pohodlie doktorov 😒 ale nastastie ma viac uz nepriviazali 😝 dookola som im to opakovala 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre