Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

miskadusko
25. apr 2012

@zdena340 tak nech ti to dobre dopadne- teda vám obom 😀 . nech je to rýchle, bezbolestné a radostnéééé. potom daj určite vedieť 😉

talia76
26. apr 2012

pridávam sa aj do diskusie, patrím k tým, ktoré po konzultácii u pána primára tn gyn - pôr. oddelenia sa radšej rozhodli ísť rodiť do inej pôrodnice. ja osobne ani sekundu nebanujem, že som pôrodnici v tn povedala nie.

miskadusko
27. apr 2012

@talia76 a kde si nakoniec rodila ?

talia76
27. apr 2012

V Ilave.

zdena340
27. apr 2012

tak co ti povedallll ??? no mne v utorok odisla zatka a stale nic ja uz chcem mat po tom , no mozno hej to by bolo dobre

lacikagr
27. apr 2012

@zdena340
Ahoj, ale keď máš razítko od primára ortopédie, že ti odporúča cisársky, tak by ti mali urobiť cisársky hneď a nie čakať ako sa vyvinie situácia. Pre toto som ja nešla rodiť do Ilavy, lebo tam mi to takto povedali a ja som si povedala tak to isto, najprv sa vytrápim normálne a že keď to nepôjde prirodzene tak až potom mi urobia cisársky. Nie je to jednoduché vybaviť si cisársky, tiež by som radšej rodila normálne, ale keď som si vedomá následkov, ktoré by sa mohli vyskytnúť, tak som radšej neriskovala a išla som na cisársky/ ale to si treba vybaviť-asi vieš ako!!!/. Držím ti palce

zdena340
28. apr 2012

no hej ja to uz nejako hadam zvladnem co uz mam robit ked mi tak primar povedal a budem rodit v TN a mozno ze ju odrodim v pohode uvidim potom sa ti ozvem ako to dopadlo 🙂

terez111
28. apr 2012

Ahoj, volam sa Terezia, chcela som sa spytat talii76 ze ako to vyzera v Ilave na cakacke, ci tam moza byt doprovod pocas celehp porodu. Ja mam tiez strach z vysetrenia primara v Tn, nakolko som pocula od zien. Ja som rodila na Myjave a bola som nadmieru spokojna, tetaz zijem v Tn, tak zvazujem. Ak mi date nazor baby na okolite nemocnice budem rada, alebo dajte vase pozitivne reakcie na porodnicu v Tn . Tesim sa co poradite 🙂 🙂

terez111
28. apr 2012

@sijust ahoj, an Myjavu som si nemusela nosit palicky do usi pre babetko, ani plienkyani krem na zadokp proste hygienicke veci pre babo mali. A aky krem na zadocek beres prosim ta.A odssavacka je povinna pre vsetky? pytam salebo ja som ju nepotrebovala tak ju ani nemam.Dakujem pekne za odpoved.

terez111
28. apr 2012

A jak citam prispevky som prekvapena ze je v Tn okresnom meste len jedno polohovatelne kreslo. Neviem si ani predstavit ze pridem rodit a bude obsadene potom co: Mala som aj tak co robit nie aby som si vladala aste drzat aj nohy. Neviete civ Ilave maju polohovatelne, a co hovorite na doktorov v Ilave? Dakujem za rady.

pink_lady
29. apr 2012

ahojte, mna by zaujimalo, aky ma primar postoj k zenam ktore maju preeklampsiu/eklampsiu - aj tie "nuti" rodit prirodzene? 😕 teda preeklampsia nie je az taka indikacia na cisarsky pokial je tlak stabilizovany ale ak nie je a je ten spodny- srdcovy vyssi jak 100? 😕 mate niekto skusenost? ,,,pri eklampsii si asi ani primar uz nevyberie? :D

bambo308
2. máj 2012

ahojte 🙂 ja som porodila 20.4. v TN, bola som velmi spokojna s personalom, aj s primarom a sestrickami.. mala som dopredu velke obavy, ale nepotvrdili sa.. lezala som v nemocnici 5 dni pred porodom, kedze som tyzden prenasala.. hospitalizovali ma s preeklamsiou v pondelok, tlaky sa postupne ustalili, takze porod vyvolali tyzden po termine v piatok.. o 7.15 mi dal primar vyvolavacku s tym, ze sa mam okolo obeda prist ukazat.. ale neprisla som, lebo mala sa narodila o 11:53 🙂)) vsetci pri porode boli super, nemozem povedat zle slovo.. aj potom na novorodeneckom.. takze moja skusenost je velmi dobra, odporucam TN 🙂)

aknedz
3. máj 2012

@terez111 ahoj, ja som ešte nerodila ale čo viem od kamošiek, tak v Ilave majú jednu sálu s novým polohovateľným kreslom - veľmi však nevyužívajú, lebo k nemu majú vraj lekári horší prístup a zle sa im pracuje s rodičkou, tak keď nie je plno, vezmú na prvú sálu so starším kreslom, kde máš trochu vyvýšený chrbát ale nohy sa dávajú normálne na podložky, nemusíš si ich držať...toľko - čo som počula 😉 zatiaľ som rozhodnutá pre Ilavu

baby124
3. máj 2012

ahojte ja som rodila 6.3 a na trenciansku porodnicu nedam dopustit personal velmi mili a ochotni porod prirodzeny lebo iny som ani nechcela celkovy porod trval 4 hodiny velmi mi pomohli ked mi stlavcili na brucho aby isla von 🙂 tiez som tam bola 5 dni...urcite odporucam 🙂

terez111
7. máj 2012

@aknedz Ahoj, dakujem Ti velmi pekne ze si napisala.Zatial si jedina kto mi odpovedal tak si to moc cenim.Asi myslis tie podlizky normalne ako u doktora, len si overujem ci myslis to ,Teda nech ti vsetko dobre dopadne, a daj mo prosi Ta vediet ako tam bolo.Budem Vam drzat palce.A preco nie Tn ak sa mozem opytat.Maj sa zatial pekne.

aknedz
7. máj 2012

@terez111 Ďakujem a nemáš zač 🙂 sem tam prečítam tému, tak prečo nenapísať 😉
Ano myslím takú klasickú "kozu" s tými podložkami kam si dávaš aj u lekára nohy - takú majú v Ilave
A prečo do Ilavy? Tak mám to tam maximálne 10 minút autom, do Trenčina viac. V Ilave mám šancu, že ma bude rodiť môj gynekológ alebo cez deň tam mávajú služby dve mladé lekárky, z ktorých jednu som zažila osobne na pohotovosti a bola som veľmi spokojná s jej prístupom a tú druhú si väčšinou tiež chvália, v prípade hroziaceho CS v Ilave skôr pristúpia k tejto variante, v TN sa mu bránia.(teda, čo som počula a prečítala)..ale dúfam, že rodiť budem normálne 😉
No a potom je to predsalen menšia nemocnica, tak taký rodinnejší prístup....ale to sú všetko len moje subjektívne dôvody, je ťažké sa rozhodnúť, v TN majú zase viac vynovené priestory - ale to mne je v podstate jedno 🙂

gabika84
7. máj 2012

@terez111 terez, kazdej mamicke velmi zalezi na tom, ako vyzera porodny sal, ake je kreslo/koza a pod. prisaham, ze ked som si bola pred porodom pozriet trenciansku porodnicu, tak som sa skoro modlila, nech sa mi podari rodit v "oranzovej" izbe. teraz, keby sa ma spytas, ci som rodila v oranzovej, zltej, modrej, na kresle, alebo to bola koza, tak uz ani neviem 😀 v tej chvili ti to je uuuplne jedno 😝 ciel je jasny. ja som mala nastastie taky porod, ze by som ho aj doma zvladla 🙂 a ano, nozky si treba drzat, mozes trenovat uz doma 🙂 v miernom polosede/pololahu, drzat sa pod kolenami, nadych, zavriet oci a tlacit do brucha (ako pri velkej potrebe 😅 ) drzim palce, ked si budes verit, vsetko pojde lahsie.. najvacsi nepriatel (nielen) pri porode je stres. 😉 ja som bola s TN porodnicou takisto velmi spokojna, nemala som ani vybaveneho, ani podplateneho doktora, ani nadstandartnu izbu- napriek tomu viem, ze by som tam isla rodit aj druhykrat...

anetkaadamko
8. máj 2012

ja mám velmi negatívnu skúsenosť...............podali mi antibiotika na ktoré som bola alergická, celá som sa vyhádzaja a celé noci svrbili a oni mi navrhli, aby som išla domov a melého tam nechala.......................mladá doktorka pri pôrode mi tam nechala kúsok placenty............za 5 týždňov pri čistení /kyretáž/ sa netrafili s anestézou, tak pri plnom vedomí som všetko cítila...............malý mal aj žltačku dávali mu pod lampou stále flašu, pokazili mi kojenie.......

talia1976
8. máj 2012

pre terez111 - v IL na čakačke - prerobené priestory - je jedna dvojposteľová izba s TV, loptami, ... a jedna jednoposteľová - ked je s nastávajúcou mamičkou doprovod. dva pôrodné sály - prerobené, jeden so starším a druhý s novým kreslom - to je aj vyfotené na stránke il nemocnice. v porovnaní s TN je v IL súkromie, oddelenia šestonedelia sú porovnateľné a tiež je v IL nadštandard - dve izby - kde sú návštevy povolené neobmedzene.

terez111
11. máj 2012

@gabika84 Ahoj Gabi, dakujem aj za Tvoj prispevok.Mas pozitvnu skusenost to ma fakt tesi.Pekne si to opisala.Aspon budem mat co zvazovat.Je jasne ze kazdy porod je iny a jedinecny.Preto rada vnimam nazory aj pre aj proti.Mam zmiesane pocity.Neviem kam pojdem no este mam moc casu .Dufam ze pozitivne nazory budu stlale prevysovat. Ja som uz rodila,ale bola to mala nemocnica,rodinnejsie prostredie.A porodny stol bol napolohovany.Muz mi pomahal akurat drzat hlavu.Tak je to zvlastne ze vecsie mesto ale zaostalejsie metody.No co uz.A kolko hodin si rodila? Ja sa bojim ze to bude trvat ako prvy raz dlho,ked pojdem az po 6 rokoch znovu.

terez111
11. máj 2012

@talia1976 Dakujem aj Tebe,tesi ma ze pisete baby vase skusenosti.Cim viac info.tym lepsie.Ste mile.Diki 🙂 🙂

adela76
25. máj 2012

Ahojte baby.
Tak ja som pred 3-mi tyzdnami rodila v TN.Sice som rodila cisarskym aj prve diete aj teraz druhe.Je to sto a jedno.Cele druhe tehotenstvo som bojovala aby som nemusela rodit cisarskym.Aj to chvilku vyzeralo,ze sa tro moze splnit ale nakoniec sa primar bal a dohodli sme sa na cisarskom.Prvy mi rob il sam primar a Dr.Sucansky nebol moj najlepsi zazitok.Ani nie samotny cisarsky ale jeho rekonvalescencia.Tento druhy mi robila Dr.Baskova a Dr.Paskala. Dr.Baskova - klobuk dole.Je to asi naj doktorka z celej porodnice.Je proste neskutocna.Sen kazdej buducej mamicky.Ked mií maleho vytiahla z brucha ukazala mi ho.Ked ho umyli a obliekli doniesli mi ho na operacku a nechali mi ho tam chvilku.Mohla som si ho pohlatkat a pobozkat.Keby som vedela,ze tento druhy cisarsky bude takyto neskutocny tak sa nestresujem.A to vdaka doktorom.Potom aj rekonvalescencia bola super.Uz ne treti den sme mali mliecko a uz som bola z pooperacky na normalnej izbe a na piaty den sme isli domov.Sice som nemala este vsetky stehy vybrate ale to mi nevadilo.
Takze by som chcela podakovat Dr.Baskovej a bodaj by zostala takato navzdy.Je fakt SUPER.
Ja som bola spokojna v podstate aj prvy krat a aj druhy.Namenila by som porodnicu.

aknedz
28. máj 2012

@sandrika1986 ahoj, ja má termín 16.augusta a doposiaľ som bola za Ilavu ale z hľadiska toho, že v TN prikladajú bábätko na bruško hneď po porodení a potom ho po ošetrení aj donesú na priloženie a môže zostať s mamičkou a tiež, že som tu aj našla pár prvorodičiek, ktoré porodili bez nástrihu (čo v Ilave sa mi nepodarilo nájsť) , tak som momentálne rozhodnutá pre Trenčín. A chceš ísť rodiť do TN? Prvé dieťatko si tam tiež rodila?

aknedz
28. máj 2012

@zuzkakov @sonulka231, @mrenka
Ahojte maminky, zaujímalo by ma, či vám pri pôrode automaticky robili nástrih alebo ste videli, že pôrodník pomáha a čaká ako sa to bude vyvíjať...plánujem trénovať hrádzu, preto sa pýtam...myslím, že vy ste mali dr.Baškovú a neviete aj od iných mamičiek ako je to v TN v tomto smere aj s inými pôrodníkmi?

mrenka
28. máj 2012

@aknedz ahoj,ja ti neporadim,mala som oba razy sekciu,dr.baskovu som mala ako izbovu lekarku,je super,inak moj gynekolog je dr.hlavacik,tiez super a ok vyzeral aj dibak...v podstate okrem primara su asi vsetci v pohode...

zuzkakov
28. máj 2012

@aknedz myslím, že dr. nerobila nástrih hneď, čakala ako sa to vyvíja a až potom strihala......aspoň myslím, že to tak bolo 😉

gabika84
28. máj 2012

@aknedz ja nahodou viem 😀 tiez som trenovala hradzu epi-nom a pri porode som mala Dr. Baskovu. porodny plan som nemala, ale pred tlacenim som Dr. povedala, ze si nezelam nastrih. povedala, ze dobre, ze pokial nebude treba, nebude strihat. a nakoniec ani nestrihala 😀 po porode ma prehliadla a povedala: "sakra, tu musim urobit jeden steh!" 🙂 prajem podobne prijemny porod, ako som mala ja 😉

jajka68
28. máj 2012

@adela76 ahoj, nevies nahodou ci sa da dr. baskova dohodnut na porod? aby ona bola pri porode? dakujem

sonulka231
28. máj 2012

ja som mala pri pôrode Dr.Baškovú,vďaka nej a veľmi milým pôrodným asistentkám,mám na pôrod len tie najkrajšie spomienky,ja som mala veľmi rýchly pôrod,o 22.00 mi začali prvé kontrakcie,také slabé ako pri menzese a o 23.57 som porodila moju nádhernú dcérku.a to som bola prvorodička,takže treba byť v pohode a na pôrod sa tešiť,je to dosť o psychike a treba počúvať čo vám hovoria,mne to veľmi pomohlo,normálne sa mi aj podarilo predýchať bolesti a fakt sa to dalo vydržať.Nástrih mi Dr.robila,ale asi musela,keď to išlo tak rýchlo.Podľa mňa je lepší nástrih,ako sa sama potrhať až neviem kde.Odporúčam potom čo najčastejšie teplú sprchu a repíkové obklady,tie mi super pomohli,keď som išla domov,ani som už necítila,že som bola zašívaná.Prajem čo najkrajší a n
ajrýchlejší pôrod!

martinano
28. máj 2012

@aknedz mozes byt v klude,ak nastrih netreba nerobia hoja som mala obe deti bez nastrihnutia, prve sa narodilo pri dr.krkoskovi, druhe pri dr.baskovej 😉
kludne masiruj hradzu, len dobre spravis, nic nepokazis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre