Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

siska_br
3. dec 2008

juj anicka, tebe sa do toho moc nechce, ze, priznaj sa? 😉 😉 😉 bola si u toho jankovskeho? co noveeee? ved my ta tu uz taaaaak velmi chceme odrodit....

anicka, vezmi si priklad z takej mojkamirky - o druhej si bola este vyzdvihnut novy obciansky a o pol tretej mala synatora na svete 😀 😀 😀 ina supa, nie???? mojka sorrrry, ze som ta natrela, ale ked si uz zacala... 😵

vrn
4. dec 2008

Ahojte, mozem sa pridat k vam do temy? Idem rodit do Trencina, sice byvam uz 5 rokov v Nitre ale som odtialto 😵 Tak vam to tu mozno aspon na chvilku ozivim ked ste uz skoro vsetky odrodili 😀
No som zvedava kedy to caka nas, do konca 38tt som bola uuuuplne v pohode, ale bambulka uz zostupila do panvy, bedrove klby uz citim aj cez den nielen ked lezim, brucho tvrdne a pridali sa MS bolesti..... tak snad sa dnes stihnem prestahovat 😉 Doki v utorok na kontrole povedal ze na Vianoce uz budeme doma tak sa toho budem drzat 😀 A som zvedava na kontrolu v nemocke, zatial sa mi len konecne zacal skracovat krcok.

anka77
4. dec 2008

Ahoj siska, k MUDr.Jankovskému idem dnes do Gyneky, pred chvíľkou som mu volala...Ale až o 16:00 lebo muž nemôže skôr.Zas mám za sebou hektický večer a ešte horšiu noc...Mne sa rodiť chce, to je normálne menšia "otrava" ako tieto stavy čo mám...Teda a mojkamirka - ticho závidím...Aj keď s mojím nálezom centimetrového krčku a pomaly trčiacej Emy, by to tiež mohlo ísť podobne 😀
Kurník baby ja keď porodím dáme stretko a buchneme šampus (pre kojace matky síce asi detský) 🙂

martinano
4. dec 2008

anka, to bude dobre, drz sa v poradni a poslala som ti mail.za chvilu porodis ani nebudes vediet ako, opytaj sa Jankovskeho ci nesluzi vikend, ze by si si odskocila porodit.Pa 🙂

mojkamirka
4. dec 2008

anka ja som pred pôrodom mesiac bola otvorená na 1 cm, hlavička zostúpená dolu tak som musela poctivo doma ležať aby som to ešte nejakú chvíľu vydržala. No tri dni pred porodom som každý deň nechodila aj 3 km, v deň porodu ráno tutu mutu, sekundu po tom bolesti jak svina, ktoré sa stále stupňovali aj po horúcej vani, to som myslela že zdiviem. A po odtečení plodovej vody som už len funela, síce som funela aj pred tým. V časovom slede to bolo asi takto: o 10:00 začali bolesti rovno 2 minútové intervaly, načonejaké 20 minútové, ja som to celé preskočila, o 13.30 mi odišla voda, o 14.00 som si bola na polícii po občiansky preukaz( i tak to bolo o dve ulice ďalej od nemocky, však stíhame no nie) o 14.30 príjem v nemocnici a o 15.00 malý na svete. Na sále som sa zdržala 15 min čistého času čo som rodila, len potom ma hodinu zašívali. Aby som nezabudla mesiac pre porodom mi odišla zátka.

Siska nevadí, len si sa sekla o pol hodinu

anka77
4. dec 2008

Jééééj tak tomu hovorím pôrod 🙂 držte mi dnes pästičky aj s drobekmi, nech už mi Dr. konečne povie, že mi pomôže a vyvolá mi to 🙂

clarissa
4. dec 2008

Baby chcem sa vas opytat,ci vam pri siti pichli aj nejaku umrtvovacku alebo ci si to treba len odtrpiet...kamosku totiz rodil Gajdošík a vraj jej to umrtvil,lebo ze ju nebude zbytocne trapit..neviem veru ci to nebol jeden z mala pripadov 😨

lienka55
4. dec 2008

Anka77 mne je ta tak luto,ze ta nechavaju tak dlho trapit. ☹ Ja sa vzdy pozastavujem nad tym preco ti lekari nechavaju zeny tak dlho prenasat,ved vam mozu nejako aj dopomoct a urychli to no nie?

martinano
4. dec 2008

mila clarissa, ja pracujem v tn pracujem ako porodna asistentka, kazdej zene sa pri siti picha mesocain vo je tzv.umrtvovacka, ale nie kazda zena na nu reaguje, ze fakt nic neciti, to zalezi aj od porodu a aj, ked sa pichne, vzdy citit male stipkanie. nepichne sa len, ked ide fakt o jeden steh

sisa.b
4. dec 2008

martinano - ja som mala vraj jeden velky steh (pichol ma cca 3x, co som pocitala) a dostala som len akysi lokalny sprej na vonkajsie umrtvenie. ale citila som vsetko. no bolo mi to uz jedno 😝 sitie mi fakt nevadilo ani pri jednom, aj ked to stipe poriadne...

anka - drzim palce, aby si uz porodila a aby to bolo rychlo a bez bolesti 😉 nech mozeme dat stretko viacere, aj ked aj to so siskou vo dvojke bolo fajn 🙂

martinano
4. dec 2008

samozrejme kazdy ma iny postup, pri velkom stehu ano, malinke nepichaju, to uz lekar usudi aka hlboka je rana a ano obcas sa pouziva aj sprej a kazda mame iny prah bolesti, takze to citime inak, to je vseobecne zname.Ale nic to neumrtvi uplne, vzdy tam nieco citit, ci je to uz stipkanie alebo palenie atd.ano pichol ta tri krat to samozrejme citit ako kazdu ihlu a tri krat aby si opychol to miesto, urcite to bolo potrebne, kedze hovoris o velkom dtehu, teda bolo hlboko ako som spomenula.a samozrejme bolest pri siti zavisi aj od dlzky porodu od velkosti babetka.

martinano
4. dec 2008

a vzdy je lepsie dostat nieco od bolesti ako nic, drzte sa kocky, tie ktore sa chystate rodit to zvladnete perfektne, len sa nebat a hlavne si verit

martinano
5. dec 2008

a byba budme radi, ze rodime na Slovensku, tam sa fakt snazia pomoct, ja napr.momentalne zijeme v norsku tu rodia baby bez nicoho, bez epidur.bez injekcii od bolesti, no podla mna strasne

tamarka
5. dec 2008

ahojte kočky, píšem za kamošku, tá dnes v noci v TN porodila krásne dievčatko. O pol 1 jej praskla voda, o pol 2 už leteli do nemocky a malá bola o 3 na svete, na prvorodičku krásna rýchlovka. Akurát, že sa v nej dlho ešte po pôrode špárali, lebo veľmi krvácala.

anka77
5. dec 2008

No babenky, ja podľa prvého termínu prenášam "len niečo cez týždeň" a doktor neviem odkiaľ vyčaril ešte nejaký termín, ktorý je dnes...Tak ja len aby ste ma zase toľko neľutovali lebo v pase sa to nedá upraviť, tam mi to vyrátalo podľa MS...A bola som včera prvý krát u pána doktora Jankovského a povedal, že je všetko O.K. , aj prietoky aj plodová voda,že sa to samé pekne rozbieha a že ak neporodím cez víkend, tak tomu v pondelok pomôžeme, ale chystáme sa s manželom urobiť si pekný predmikulášsky večer, tak možno... 😉
A ešte k tomu šitiu, mne v Ilave pred tromi rokmi nepichali nič, šitie štípalo ale viac mi pripadalo bolestivé to "šklbkanie" pri uťahovaní stehov, to so mnou doktor nahlas rátal štichy...Hovoril mi, a ešte 3,2,1...Ale v podstate už mi to bolo akosi jedno, hlavná vec, že drobček bol na svete 🙂 Len aby už bol aj tento druhý, teda druhá...

siska_br
5. dec 2008

clarissa - ja som mala sitie umrtvene a necitila som ale fakt vooobec nic, az na jeden pich, to som sa az mykla od laku ze z nicoho nic co to? dr. sa hned zbadal a zacal sa ospravedlnovat, ze to uz bolo asi vysoko a tam uz asi umrtvovak neucinkuje a aby som sa nehnevala - no bol fakt zlaty. sitia som sa pomaly bala viac ako porodu a ti poviem teda, ze si ho mozem kedykolvek zopaknout 😀 😀 😀 az na tie dni po 😠

anka - hlavne ze je malicka emka v poriadku, teraz mas aspon istotu, a nemusis sa o nu bat. skus sa trochu upokojit a nechat to uz na prirodu, alebo na dr. jankovskeho. babatko raz von vyjde - bezpochyby. tak si este uzi pokojne noci a nadspi cosi do zasoby 😉

siska - 😀 😀 😀 sa uz tesiiiiiiime!

martina - to preco su v holandsku taki barbari??? 😨 😨 ok, ja som tiez za co najprirodzenejsi porod, ale naco trpiet ako kon, ked sa da pomoct a neohrozit pritom ani babo ani maminu??? toto nepochopim veru asi nikdy...

martinano
5. dec 2008

ahojte
anka ako sa citis
siska si ta stasna s tym sitim, ja som to sama osobne citila, ale dalo sa to vydrzat, akurat mi priniesli maleho tam som si ho obzerala
v norsku a vseobecne tieto skan.krajiny su za prirodzene porody, nerodia lekary, ale porodne asistentky a dost sa tu zastavaju porody doma, jednoducho si to tunajsie zeny tak zelaju, porod bez nicoho, ja osobne si to neviem predstavit, moj porod bol sice rychli, ale nastali komoplikacie, takze som dostala vsetko mozne na uvolnenie, neviem si predstavit roit bez nicoho, ale tu to tak je, preto trvdim, ze na Slovensku je to super

sisa.b
5. dec 2008

tak ja som toho nazoru, ze ked zena poklada sitie za to najhorsie, tak nevie, co su to poriadne porodne bolesti 😝 ja som ich zazila 3x aj to sitie a mozem zodpovedne povedat, ze pri siti som uz len spokojne odpocivala stastna, ze to mam za sebou 😎 a sitie som citila kazde. najhorsie bolo asi to prve, to ma sil doktor cca hodinu. a mala som vela vonkajsich aj vnutornych stehov a 3 tyzdne som sa nemohla vobec posadit 😝 ale teda porodnym bolestiam sa nevyrovna podla mna nic. aspon tym mojim 😀 😀 😀

siska - nie su to barbari. to len my sme trosku pozadu. u nas zacinaju bezbolestne porody, ktore sa na zapade robili bezne uz pred mnohymi rokmi. tam sa vracaju naspat k prirodzenym porodom, ktore nezatazuju natolko dieta. skus si precitat prispevok o porode od sashka.mst https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
dalsie dieta rodim doma 😀

P.S: ja osobne som asi pol hodinu skucala a zobrala o EPI. taka som ja hrdinka 😀 😀 😀
P.S.2: aj tak mi ju nedali 😝

clarissa
5. dec 2008

dakujem za odpovede baby..tak hadam to nejak prezijem a nebude to az take strasne..sak nieco treba ja vydrzat koli tomu malemu pokladiku 😵

siska_br
5. dec 2008

siska - to je asi vec nazoru. a na dlhsiu debatu. ja som najma za moznost volby. nepaci sa mi, ako je v poslednom case moderne bazirovat na prirodzenom porode za kazdu cenu. podla mna ma mat kazda zena moznost sa rozhodnut ako chce porodit. ci s tym chce pomoct alebo nie. preco nechat trapit zenu 48 hod, ked je moznost jej pomoct, ak to sama chce. ja som chcela napr. epidural a poriadne som si vopred zistila, ci a ake rizika to ma v prvom rade pre malickeho a v druhom i pre mna. konzultovala som to s viacerymi lekarmi a ziaden sa nevyjadril proti, prave naopak. porod sam o sebe je velkou zatazou pre babo, bez toho to nejde. prirodzeny porod je sice fajn a naozaj tomu velmi fandim, ale nie je pre kazdeho. ale uznavam, ze u nas je pri porodoch privela umelych zasahov.

a v ziadnom pripade by som nevystavila svoje dieta ale ani seba moznym komplikaciam pri porode doma. tak daleko na slovensku este urcite nie sme.

P.S. tu EPI nakoniec nedali ani mne 😉 😉

sisa.b
5. dec 2008

siska - tak ty si ju tiez nepotrebovala 😉 zavidim na prvorodicku taky pohodovy porod. ja som si teda od...la vsetky 😒 ale co - tie deticky za to stoja.

co sa tyka porodov doma - tak som zartovala. slovenske zdravotnictvo nie je take vyspele, aby to nebolo riziku pre dieta a matku. bratrancova zena napr. rodila teraz v moskve a tam ich pustili po prvom dni domov. ale navstevuje ich PA denne a keby sa cosi dialo, tak do 5 minut pride zachranka. my sme v tomto este 100 rokov za opicami. kazdopadne to bolo zaujimave a poucne citanie. hlavne tie hrozive statistiky - akoby nemocnicne prostredie viac skodilo 😕 😕 😕 a citala som clanok aj v slovenke o zene, co vsetky 3 deti porodila doma a fakt vyskumy ukazuju, ze je to pre matku a dieta lepsie...

teda ja budem rodit doma, az to bude aj u nas tak suprovo fungovat 😀 takze mozno moja vnucka sa toho docka 😝

co sa tyka epi, tak sme len moc rozmazane takymito vymozenostami 😝 😝 😝 teda ja nie, ja som rodila prirodzene 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siska_br
5. dec 2008

siska - suhlasim. ale v zahranici to niekde tiez zachadza az do extremov. svagrinej sestra rodila v USA, nechali ju trapit sa 48 hod, z toho ju raz poslali domov po pichnuti injekcie na urychlenie otvarania a nakoniec aj tak musela ist cisarom. tam niektore veci riesia az moc prirodzene na moj vkus. v anglicku zase kamoska nemala narok na preventivne prehliadky, pretoze nemala ziadne komplikacie. takze mozno zase nie vsetko bude tu u nas, na tomto nasom slovensku az tak zle...

az na tu epi. nemyslim si, ze ulahcenie, odstranenie bolesti = rozmaznavanie. napr. nerozumiem nazoru, ze pokial si zena neodtrpi porod bez epi, nepreciti to tak. to by som malickeho menej lubila, keby mi tu epi boli pichli???

sisa.b
5. dec 2008

tak to je blbost. ved to by muselo platit aj pre zeny, ktore nepoznaju porodne bolesti. taka petusa sama tvrdi, ze kontrakcie necitila. aj moja kamoska nemala bolesti ziadne. bola som s nou, ked mala kontrakcie a ani jedna z nas si to nevsimla. keby jej neodtiekla voda, tak ani nevie, ze rodi 😝 😀 holt, niekto to ma lahsie, niekto si to odtrpi. ale deti lubime tak moc, ako vieme 😵 😵 😵

anka77
6. dec 2008

Ahojte babenky, ešte žijem 🙂 aj keď dnes ma tak bolia kríže, že som nemohla vstať z postele a nejako mám "moc rýchle črevá" tak dúfam, že už sa to pohne...
Ale chcem sa pridať do debaty o EPI. Pozerávala som americký program o pôrodoch tam dávali EPI tiež veľa ženám, bez toho rodili baby skôr z etnických skupín (napr. černošky) ktoré mali pri pôrode celé rodiny s deťmi a svoje "babice" a robili kadejaké rituály, ale čo ma zarazilo, Dr. sa tam vyjadroval, že vyvolávaný pôrod oxytocínom nie je možné "prežiť" bez EPI lebo sú to veľmi silné bolesti...
Ja teda neviem, asi nebol na Slovensku...Je to asi fakt o krajine, zvykoch žien, ale podľa mňa je škoda dať si EPI a "nevyskúšať" si to pri prvom pôrode, tak ako má byť. Nehovorím samozrejme, keď má niekto fakt šialené bolesti...Mne ju doki chodil stále núkať, ale proste som si stále hovorila, že to ešte nie je až také otrasné a keď to začala byť silná káva, to už som mala tlaky a za chvíľu bolo po....Asi by ma potom mrzelo, že som si to neprežila, tak ako nám to kvôli tomu sprostému jablku a nenažranej Eve určil pán Boh... 😀

sisa.b
6. dec 2008

anka 😀 😀 😀 no ja som hovorila, ze by som to zariadila tak, aby to bolo spravodlive. ten prvy porod nech si uzije kazda rovnako a tie dalsie nech su uz rychle a bezbolestne. veru mi nebolo do smiechu ani tretikrat rodit v tych bolestiach a hlavne ked som myslela na nase holky novembrovky, ze kolke prvorodicky ani poriadne nevedeli, ze rodili. aj tak je to nespravodlive 😝 😝 😝 tak ale tie krasne zdrave deticky stoja aj za viac takej bolesti 😵 😵 😵

sue13
7. dec 2008

Ahojte 🙂
Stale viac myslim na porod a rozhodla som sa zajednat si EPI (keby nieco) 😅 A mozno ju ani nevyuzijem, teda v to tajne dufam 🙂 Aj tak mam stale taky tusak ze pojdem cisarskym a ani neviem preco mam take pocity...
Mali ste take pocity niektora??? 😅 Ci to len mne sibe uz z toho 🙂

Anka dnes si sa nam este neozvala, tak ze by uz konecne???? 😵 Daj nam vediet. Myslim na Teba a drzim palceky 😉

nikola73
7. dec 2008

Ahojte, mozem sa k vam pridat ?

chcela som sa podelit o moj zazitok z porodu, rodila som prvy krat, prirodzene u Jankovskeho (skvely doktor) a plus musim povedat ze uzasne porodne asistentky tam boli (vsetko mi hovorili 🙂 kedy ako dychat, starali sa velmi dobre).

Mala som tusak ze to bude dobry a rychly porod, i ked musim povedat ze bala som sa dost, ale nakoniec som sa pozitivne nastavila a podarilo sa. Maly sa narodil asi o tyzden skor, bolesti zacali na obed ako slabe krizove, a vecer silnejsie ako kontrakcie do chrbta, tak som si myslela ze to je este len falosny poplach, o 23 hod odtiekla plodova voda, asi hodinu a pol som si odtrpela bez pohybu na monitorovacom pristroji pocas velmi silnych uz predporodnych kontrakcii, a o 8 minut sa mi narodil. Pomohlo mi hlboke a pomale dychanie a predstava ze maleho tym dychom vytlacam von 🙂. Zasivana som bola xxx stehmi zvnutra, zvonka (naliali mi nejaku umrtvovaciu tekutinu na zaciatku, ktora potom prestala ucinkovat lebo uz nestihli doliat, maly dalsie porody, ale dalo sa to vydrzat, doktor si robil zo mna srandu ze este asi 5 stehov a urobil asi 2 krat tolko 🙂. Strasne som sa tesila z maleho, nemohla som potom vobec zaspat, az na druhy den sa mi to podarilo.

Keby som zle znasala bolest tak by som si urcite dohodla EPI, ale chcela som to vyskusat bez a som rada ze som sa na to odhodlala.
Prajem vsetkym rychly a bezbolestny porod.

sue13
7. dec 2008

Nikola73 gratulujem k Stevkovi a dakujem za podporu 🙂 Je super ze si mala taky rychly porod. Aj ja "snivam" o takom 😅 Uvidime, este mam par tyzdnov cas 🙂 Pekny vecer. 🙂

meggietn
8. dec 2008

sue13 ja som chcela ísť hned od začiatku cisárskym aj sa mi to splnilo. Síce som najkor rodila normálne 2 hodiny, čo už som myslela že to je na konci a o chvílu porodím, ale malá sa tam zasekla a musela ísť sekciou. Takže mám odskúšané aj aj. 😎

martinano
8. dec 2008

Ahoj meggietn, ja tak odpocim od temy, len sa chcem spytat, nevolaj sa teraz nahodou rybanska?Podla fotky strasne znaml ludia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre