Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

solmi
5. júl 2009

Ahojte, tak už som Veronku odovzdala svokre do ruk, tak uvidim kolko u nej vydrzi.nabalila oblecenie ako na mesiac dufam,že tam aspon tyzden vydrzi a mozem si uzivat Emku.Ale uz teraz mi Veron chyba.ivell mi sme mali tiez dobru noc.Emka mala v noci 3 hodinou pauzu v spani a potom zaspala na hodinu a pol a potom uz bola zase hore az do 10tej, tak dufam, že tato noc bude lepsia 🙂

ivella
5. júl 2009

juli,neboj,stihas sono,na stvrtu ta nikto volat nebude 😀 😀 mozno tak 16.45 v tom lepsom pripade 😅
ale mozno budes mat stastie---no mne sa to nestalo ☹
baby ja som hotova z Mareka,isli sme gratulovat sestrinmu malemu(1rocik)vydrzala som to s nervami pol hodku--celu ju prereval u nich na chodbe...potom k nasim ukazat dedkovi Tobika(robi mimo,dosiel len na skok domov),tam prereval dalsiu hodinu(priam prevrieskal-az kym som sa nenas..la a isli sme domov)zo mna sa len pot lial,tak by som ho vytrieskala 😠 ,museli sme dvere zamknut aby neusiel do auta,domov sme ho nemohli dostat,drzal sa sedacky ako kliest,zase vsetci vedeli ze mlady pan ide.. 😨 😨
vo mne to vrie,neviem co mam robit,ani po dobrom,ano po zlom,nic nefunguje...pink,posli niekoho na zabitie 😀
rano tato odchadza do roboty a budem sama,este jeden takyto den a mlieko mi odide
zato malinky je hotovy anielik 😵 😵

martinano
5. júl 2009

ivella bude dobre neboj 😉

julianka99
5. júl 2009

Ivellka to ma mrzí, že to malinký Marek tak zle znáša... ale neboj to prejde... kamoška mala ten istý problém... a prešlo to ... chce to len zvyk a čas ... fakt... 🙂 lahko sa mi to píše ja viem, ale nemám v tom zase až také skúsenosti... Dúfam že Vám to rýchlo prejde... 🙂
Na to sono ja idem oproti lekarne Arnika... ani neviem vlaste komu, lebo zastupuje moju doktorku... tak som zvedavá... ale teším sa na pôrod.oddelenie že tam očkom nakuknem :DDD

dannynka
5. júl 2009

ivella-mne Gabiku nezobrali do skolky pretoze vedeli ze som na materskej takze ma byt s kym doma 😅 😅
A co sa tyka Mareka pevne nervy prajem 😅 .Ja som mala Gabiku na noc u nasich tak som si trochu oddychla 😉

pink_lady
5. júl 2009

uf ivella to mi je luto ☹ rano mu zbal batoztek a posli ho pomedzi garaze cez kolaje ku mne na navstevu 😅 viem ze to tak byva, ze deti takto reaguju ale niekedy tym hlaskam clovek neveri ze kde sa to v nich berie...pre mna bol brat vraj /aj ked som sa na neho tesila predom/ plesate cervene decko ktore treba vyhodit z balkona 🤐 😀 ale vraj po par dnoch ma to preslo /mala som 4 roky/ a uz som len pomahala s "babatkom" 😵 Co si ja z toho pamatam je to ze ked ho doniesli z nemocnice tak som zatato stala v obyvacke v kute a nik ma odtial nedostal ze "pozriet sa" 🙄 takze neboj to urcite prejde a bude dobre 😉

ivella
5. júl 2009

juli,pondelky ak sa nemylim robi sono dr.Hlavacik a neboj,je v pohodke 😅 😅

pink_lady
5. júl 2009

ozaj a skolka - kamoska ma 4 deti, je na materskej a dve jej zobrali do tej co je pri rozkvete...to by si ani nemala daleko, tak skus sa spytat tam 😉

aaa inak na zabitie by som ti mohla poslat - ale momentalne len susedu z balkona 😀 uz mi strasne lezie na nervy 😝

ivella
5. júl 2009

no baby,dufam ho to prejde lebo ho prestanem lubit mojho doteraz totalneho milacika jedineho na svete
dany,ani my sme nedostali skolku ked videli moje brucho,mam si to doma uzit a nemusim vraj vysvetlovat ze maly ide do skolky a ja ostavam doma---bla bla,ved to je moja vec ako to vysvetlim,,,no a ma vraj pomoct tatino--na to som uz nemala chut vysvetlovat ze tatino neni doma a cez telefon toho moc nepomoze 😢
ale nedavno mi riaditelka volala,ze u nas budu otvarat este jednu triedu,ci ma tam ma zapisat--ked som tak veeelmi chcela,ale aj tak mi to nemoze slubit,zatim len skusa kolko deti nazbiera---tak cakam,najprv som si povedala ze to zvladnem s obomi,ale teraz tuzim aby ho vzali a budem mat koooooonecne pokoj 😝

ivella
5. júl 2009

pink,tak som dnes kukla ktory vchod je vas a je to ten kde ta stara je furt na balkone alebo minimalne v okne,to tu mi chces poslat?s radostou 😀 sa jej ujmem 😀 😀

pink_lady
5. júl 2009

ano tu - bosorku staru 🤐 🙄 😠 idem jej zazvonit ze ma ist na prechadzku pomedzi garaze 😀

a neboj sa, ono pokial budu skolku otvarat uz bude dobre 😉

dannynka
5. júl 2009

ivella nebooj zvladneme 😉 zachvilku sa aj vy zohrate a vsetko bude oki 😉

lienka55
5. júl 2009

Ahojte,
konecne som vas docitala,lenze ja nie som z TN a ked vy prestupite do novej temy tak ako si pokecame? 😀

ivell a ta spominana spolubyvajuca,to v tych sprchach urobila naschval alebo to bola nehoda? 😝 Drzim palce s Marekom,inak na fotke je krasnucky ale nic dobre mu z ociek nekuka. 😉 😀

ivella
6. júl 2009

ahoj 😉
lienka,netusim ci to bolo naschval,bavili sme sa o tom,vraj to uz urobila predtym,len sa nevedelo kto to bol(nikto ju nepristihol 😒 ) no nato,ze zeny po porode maju problem vobec ist na zachod(nemyslim ze nemozu chodit),tak nech mi nevravi dotycna ze nestihla dobehnut,ked je wecko hned vedla..ale ona bola cela taka divna,neviem co jej bolo..dali ju k nam na izbu,vraj aby sa nenudila--ale skor aby sme na nu semtam mrkli ockom,co vyvadza.rano za mnou prisla,ze dnes ide domov,kde mam jej papiere 😨 ..tak jej vravim,,,to povedz doktorovi,,,prisiel dr. a ona len toto ma boli,to ma boli...no koniec sveta 😀
jej malinky bol uz davno prepusteny,nosili jej ho semtam,ale nesmela kojit-bola na liekoch a ona si ho veselo prikladala ☹ keby ste videli,ako ho dvihla-len pod pazusky,hlavicka mu cela padla dozadu,az ma zamrazilo---bezala som sa sestrickou,ako ju tam s nim mozu nechat samu
na toto sme sa dost hnevali,strasne vela sestier sa tam vystriedalo a akoby neboli o nej informovane,jej sa pytali ci moze kojit,(ona samozrejme ze ano---ja som na sestru nenapadne mavala ze nie 🤐 )

sivka
6. júl 2009

ahojky kocky, no konecne som sa sem dostala, vcera sme boli navecer dlho vonku a potom uz som padla po kupani a krmeni rovno do postele.
ivell, strasne ma mrzi, ako ti Marek dava zabrat, rada by som nejako pomohla, ale neda sa....aj mi je uz blbe ti tu pisat, ze to prejde a chce to cas...ved to vies aj sama...uplne chapem, ze mas toho dost. velmo siiiilno drzim prsteky, nech ho to uz prejde a je to opat tvoj milovany zlatusik, ktory ti bude s babom pomahat a nie stazovat ti to 😉 a tiez prajem, nech ta skolka vyjde, daj vediet potom.
inak ta tvoja spolubyvajuca je asi poriadna psychopatka, nad nou tam mal byt nejaky staly odborny dozor alebo co, ked uz teda bola na normalnom oddeleni a nie na psychine.
solmi prajem pekne dnicky s malym batoztekom, snad Veronka vydrzi u babiny chvilku 😵
lienka, no veru neviem, ci ta do temy Tn pustia 😀 😀 😀
Matko sa napapal a teraz nam blinka...kazdu chvilku...pahltnik jeden, nevie kedy dost. ale spinkat sa mu akosi nechce.

ivella
6. júl 2009

sivka,aj my dnes len papame,no a zakazdym ma po chvili stikutku,neviem ci mu mam dat znova cucnut alebo nechat kedy to prejde-vcera hadam 5-6krat stikutal
marekovi som dala bazen na balkon,tak som mala pokoj,len som chodila nakukat(sme uz sami doma)
viem ze ho to prejde,len dufam ze to bude este tento rok 😀 😀
inak ty si ju v porodke este asi zastihla-ani neviem ako sa vola ta exotka nasa-lebo rodila uz 21eho a myslim ze ju stahovali z izby do izby...ked si spomeniem,ako si vsetky veci vybalila na detsky pult,dva dni trvalo kym pochopila ze tam chcem babo prebalovat-kazdy jej to vravel a ona nic 😔 😔 no teraz sa na tom len smejem ale nebolo nam vsetko jedno,s tou co som tam este lezala,sme sa bali nechat babatka same s nou,vsade len na striedacku sme chodili
pink,dnes ideme von,teda ak mlady dovoli 😀 😀
teraz idem na chvilu zalomit,kym aj chlapi spia 😵

dzina
6. júl 2009

ahojte dievčence:som pod novým nickom,aby ste vedeli kto píše /bývalá jajuska81/

Ivell: my sme mali tiež na izbe jeden extrém a sranda že tiež na 18,aj vy ste tam ležali však?
bola to rómska holka, čo rodila v ten deň ako ja,keď ju priviezli na izbu, zdalo sa byť všetko ok,...ale po niekoľkých hodinách čo robila,....chytila nádchu a nemala ani len vreckovky, tak kýchala na celú izbu /boli sme tam vtedy 3mamičky aj s ňou/ detičky pri nás v postieľkach a ona žiaden ohľad na to nebrala,a začali aj naše detičky kýchať.....a najviac nás dorazilo,keď svoju nádchu začala utierať do uteráka a potom sa doňho na izbe utierala,..fuuuuuuj,......a keď už nestačil ani uterák,...tak prišla k tomu veľkému umývadlu, nad ktorým kúpavali detičky na izbe a svoje "soplíky" ako starý chlap fúkala priamo doňho 😖 vôbec nebrala ohľad na to že nie je na izbe sama,ale sme tam aj my s detičkami,.......tiež sme upozorňovali sestričky, aby jej aspoň rúško dali alebo ju upozornili nech si dáva pozor,ale ona si z toho nič nerobila a upozornili ju asi len raz,......a potom ma to už tak napálilo,že som na vizite poprosila dr.či by ju nemohli premiestniť niekam inam, vysvetlila som mu celú situáciu ako to je, a povedal že hej, že si aj on všimol ,že je "iná" v správaní sa, tak ešte v ten deň, ju premiestnili,tak sme si vydýchli,....bolo by toho na román možno za tých pár dní čo som tam bola,ale nebudem tu ohovárať, to len toľko, že aj ja nemám práve príjemný zážitok z pobytu na izbe,.....

lienka55
6. júl 2009

Ahojte
ivell,prave som dolistovala Trenc.noviny a ta dotycna je tam asi odfotena,pretoze aj na fotke drzi toho malickeho Samka pod pazuchami ako taky mech. 😠 😝 Mala okuliare?Asi to bude ona,volala sa Monika.

dzina a preco si sa nam premenovala? 😉

sivka aj vy ste v Tren.novin. uz po novom. 😀 😉

Mozno sa vam este dnes ozvem,zajtra odchadzame na 3-4dni do nemocnice,tak nam drzte palce a myslite na nas. 😉

lienka55
6. júl 2009

Ozaj ivell,este som zabudla v ten den ked si rodila ty tak porodila jedna holka aj synceka Daniela,neboli ste nahodou aj na izbe spolu?lebo jej manzel je moj kamarat.

mimi100
6. júl 2009

Ahojte ja vám vobec nestíham ☹ Ivella nemaj stres u nás to vyzerá rovnako Katka len jačí a huka po nás daj pokoj ,chod preč , neni s nou normálnej reči, najhoršie je že nechce spávať ani na obed ani večer, tak strašne reve že už len čakám kedy u nás zazvoní niekto zo sociálky a obvinia nás z týrania ☹
Julinka je za to anielik, len papká a spinká, v noci sa zobudí len raz okolo 4-5 a potom zasa spinká do 8, no normálne sen každej mami 😀 😀 😀
Ja som si už tiež pomyslela no mať takéto prvé dieťa a ešte sa aj tak dobre cítiť to by bol uplne ideálny stav-Katka tá bola hore každu chvílu a ja po prvom porode som sa dva týždne nevedela dať do kopy....takže v poho Ivell ja si tiež hovorím že som asi hrozná mama 😉 😉 😉
Inak pink viem že ti to píšem neskor ale musím reagovať myslím že tvoje obavy o bábätko su uplne normálne má ich každá mama či už v rodine je nejaké ochorenie alebo nie, nikoho si nechcem zastávať ale myslím že máš rovnakého doktora ako ja a urrčite sa možeš nanho spolahnuť že z medicínskeho hladiska ťa dokladne vyšetril aj ked možno zrovna nemal najlepšiu náladu a ty si potrebovala aj trochu vludneho slova 🙂 podla toho čo píšeš by u tvojho muža mohlo ísť o vrodenu dyspláziu bedrového klbu(to je porucha vývoja bedrového klbu), to sa ultrazvukom nezistí ale narozdiel od minulých rokov sa dnes robí velmi včasné vyšetrenie už v porodnici, vyšetruju bedrové klbyky a do 4 týždnov sa chodí na sono, takže sa to velmi včasne odhalí a dá sa to liečiť bez následkov a navyše sa používaju poštolky čo kedysi nebolo, tým nechcem povedať že to musí tvoje bábätko zdediť a ani neviem či to je táto diagnoza len som ťa chcela upokojiť mne to aspon vždy dobre padlo 🙂
A kedy dame to stretko?

ivella
6. júl 2009

no este nemam noviny,ale to bude ona,ma samka a ma okuliare,predstavila sa ale netusim ako 😀
mrzi ma ze nas nikto nevyfotil,asi sme sa narodili v blby den ☹
lienka,ano lenka bola so mnou na izbe-to bola ta normalna 😅 😅 a mala danielka a boli sme na sedmicke a nie 18ke,tam bola sivka a solmi
no mimi,tak si to uzivame obidve,to iste sme mali aj pri prvom,vkuse plakal,ja s nim,teraz mi to malinky vynahradzuje,je taky uzasny,mat vsetky babatka taketo,,,mnam mnam 😀 😀 zasluzime si ich mat dobruckych(ako naschval sa teraz zobudkal po piatich hodinach,takze poplackava,ale ma na to pravo 😅 😅 )
no jedine stastie ze sme my na tom dobre zdravotne,neviem si predstavit ze by to bolo ako kedysi...uf 😨

pink_lady
6. júl 2009

ahoj maminy 😉

mimi dakujem za vysvetlenie o tom klbe 🙂 ja uz som sa trochu ukludnila, a nepochybujem o odbornosti dokiho - ja bych ho nemenila 😀 len ze mi mohol povedat je to- nie je to v poriadku, resp. da sa vidiet-neda sa vidiet ...Ale jasne ze chapem ze kazdy ma svoj den 😎 Aaaa...aspon som sa podozvedala "zaujimavosti" z toho jeho telefonatu 🤐 😀

lienka - myslim na vas do tej nemocky, drzte sa tam 😉

ivella tak prid zahlusit tu bosorku ked pojdete okolo 😠 😀 Ale preco nie si v tn novinach? Sivka je uz opravena 😎

skoro mi oci vypadli ked som zbadala tu "moniku" ako tomu malickemu trči ručička pozeram ze preboha 😕 to som este necitala pred tym konika 😝

inak som sa pred chvilkou vratila - bola som na babatkovskych nakupoch - a skoro som dva krat naburala 😕 najprv som si nevsimla ze idem z vedlajsej do krizovatky a druhy krat sa mi taky magor vzpriecil v strede krizovatky ked sa ide od tesca tak ako sa cez zavory odbocuje na biskupice - ja jednak naburala skoro donho a ked som ho rychlo chcela obist lebo uz isla oranzova tak som sa nepozrela ci vedla v pruhu niekto nejde.../a isiel, no nastastie mal ujo viac pozornosti ako ja 😕 neviem kde bola dnes moja pozornost ☹ uplne ma az zamrazi ked si na to spomeniem ☹ pripadam si ako najnezodpovednejsia zena a buduca mama na svete 😒

na exkurziu som nakoniec neisla - jednak uz som unavena a nestihala by som to aj tak a na druhej - no neviem rozmyslala som ze je to asi aj tak skor pre take co este v nemocke neboli - a ja som tam uz 5 krat lezala 😎

ivella
6. júl 2009

pink,si normalna?to tebe by som zakazala soferovat...ake mate auto?nech viem,ked budeme viezt dve deti,na koho si mame davat pozor 😀 😀 😀
my sme sa narodili stvrtok vecer a pondelok domov,mozno chodia fotot stredu alebo kedy,skoda.. ☹

lienka55
6. júl 2009

pinky esteze sa ti nic nestalo.

pink_lady
6. júl 2009

az take zle to so mnou neni ivella 😀 neboj sa, to sa mi stalo prvy krat a dufam aj naposledy 😔 kazdopadne spamatala som sa a nenaburala takze ako take reflexy este mam 😀

julianka99
6. júl 2009

PINKY no teda kde si bola???? Dúfala som že ŤA tam uvidím 🙂 a Momo tiež kde ste baby?
MY sme tam boli síce len hodku, lebo potom som funela na sono ale bola tam nejaká sestrička a hovorila čo budú robiť s bábetkami a s nami po pôrode a čo si priniesť a ták... a ja som sa tešila na priestory našej krásnej nemocnice 😀 no nič možno príšte 🙂)) Inak myslela som že to robieva p.Duncová 😖
Tak papik a Pinky dávaj bacha....

pink_lady
6. júl 2009

a kto to robil ked nie p. Duncova? A uz davam bacha 😀 Ale mozes napisat ze co si mame priniest, nech nieco nezabudnem... 😉

giza
6. júl 2009

Pinky - neboj - ja uz som tu Ivell ukludnovala, ze som horsia mama (najnezodpovednejsia a hotova krkavcia mater ☹ ) aj s konkretnymi prikladmi, no teraz mam len jeden, ked som podobne zabaranila ako chodec pubertak....co je uz ozaj dost davno....radsej nebudem podrobna aby to tu na mna tak ironicky ivella nevybafla ako posledne a teraz aj na pinky 😀 😀 😀 ( sivka sa pytala vtedy, ze ci niekto papal vtipnu kasu ? 😀 zeby opat?)...
Hlavne ze ste pinky v poriadku 😉 a nic sa nestalo.....kto vie kolko si to rozdychavala...?

momo0703
6. júl 2009

Ahoj julianka, až v nedeľu som si spomenula, že moja polovička má v pondelok v práci od 15.00 angličtinu. 😠 A musel by ísť pre mňa z TN do Tr. Teplíc, hore - dole, lebo autobusom sa mi fakt nechce cestovať...inokedy by vypomohol aj môj tatino, ale ten sa práve kúpe v mori, išli aj s maminou na dovolenku do Bulharska, aby načerpali sily na svoje prvé vnúča. Tak nám aspoň niečo napíš, aby sme boli v obraze 🙂

pink_lady
6. júl 2009

inak giza ja som ani nechcela vediet konkretne ze kde pracujes , iba o to ze aky typ prace to je 😉 aa uz som sa spamatala 😀 a teraz som bola na opacnom konci trencina a nic podobne sa mi nestalo 😅
julianka cakame zoznam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre