Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

katyl
17. okt 2008

matka, ved to, ale citala si co tieto kocky pisali, napr ze manzel bol u kolegyne....
skusim sa informovat v porodnici...pre mna je dolezite, aby bol pri mne cely cas

flori
17. okt 2008

Katyl,ja mam inu skusenost
rano ma prijali o 8mej,po vysetreni a spisani dokumentacie mi pridelili jedinu vtedy volnu porod.salu-oranzovu,kde bol so mnou hned aj manzel od cca 9tej hod. a bol so mnou nepretrzite az do narodenia nasej malej 14.45 hod.,,,aj v zltej a modrej sale boli cely cas s rodickami ich partneri,takze pocas tych dlhych bolestivych hodin mi bol manzel oporou a nie iba na konci pri samotnom porode,nemam sa na co stazovat,,,
prvy krat som mala sekciu,pri druhom porode som ju odmietla,a podla rozpravania som cakala omnoho horsie nez bola skutocnost,,,aj ta oranzova sala je super,nemala som najmensi problem a na tom novom stole sa mi rodilo dobre,ak to tak mozem nazvat,,urcite zalezi aj od porodnika a personalu,ja som mala klud,pohodu,bez stresu,rada na to spominam

amatula
18. okt 2008

ahoj Katyl.ja som mala pri prvom porode manzela a tiez mi povedali ze si ho mam zavolat az ked si mysleli ze uz to bude.bolo to prve tak sa to pretiahlo a bol tam somnou asi 3hod.pri druhom som nemala coho lutujem 😒 .ale informuj sa v nemocnici.vies vzdy je to inak.tak tam ti povedia najlepsie.....

katyl
18. okt 2008

diky baby, musim sa informovat na mieste cinu. Ale pokial by mi ho tam nemali povolit, tak to radsej odrodim na chodbe... 😀 ja som totiz citlivka a musim ho aspon drzat za ruku, ked budem fucat 😀

m.a.r.t.i.n.a
18. okt 2008

Mňa keď prijali dali na vzdycháreň a bola som tam cca 17hodín a tam manžel nemohol. Zavolala som mu, až keď som mala kontrakcie každé 4minúty a boli velmi silné a po tom, čo ma Dr.vyšetrila a poslala na porodnú sálu. Tam som strávila 6hodín, počas ktorých bol manžel so mnou...

katulka2709
18. okt 2008

Ahojte, mna zobrali do nemocky rano a na druhy den mi mali porod vyvolat, ale voda mi odtiekla vecer o 19h a zacali aj kontrakcie, tak ma hned dali aj na salu a mala som zavolat aj muza, tak hned prisiel a bol tam somnou cely cas az do 0:30, ale nakoniec mi museli spravit cisarsky, tak cakal za dverami a bol z malou pri sestricke ked ju merali a vazili. Ja som bola velmi spokojna 🙂

lienka55
18. okt 2008

Mila katyl a mata35, a ja som to mala tak isto.

vy si myslite ze vas tu klamem?Ved aj martina vam tu pise ze na vzdycharni nemohla mat manzela az na porod.sale,a tie tri baby s manzelmi som myslela na vzdycharni a nie na porod.sale. 😉

katyl
18. okt 2008

lienka, nemyslim si ze klames, ani som to nikde napisala 😉
len vidim, ze kazda ma ine skusenosti a vobec mi z toho nie je jasne, co ma caka.Jedna mohla mat, jedna nemohla mat, teraz neviem na co sa mam pripravit.Ja som pochopila, ze sala je ine a vzdycharen ine, a ked nie su rodicky, teda nie je vela, tak sa ide priamo na salu. Ked je viac rodiciek, tak sa ide na salu az v poslednej faze.
Ja som myslela, ze mat manzela pri porode znamena mat ho tam stale, od prichodu do nemocky az po odvoz na novorodenecke...vidim, ze to nie je take jednoznacne.... 😠

minkak
19. okt 2008

ahoj katyl 🙂 na vzdycharni su 4 postele-odtial ides na salu 😉
ty si vies predstavit,ze napr.kocky ,ktore su na vzdycharni 17 hodin by boli na sale s manzelmi vies kolko sa medzitym rodi deti...a tolko sal nieje
ja som bola na vzdycharni sama ani nikto v tu noc nerodil(ale napr.noc predtym rodilo8 kociek,takze zrejme 4 boli na vzdychacke a 4 na salach,kde uz mozno boli aj manzelia s nimi po celu dobu-takze mozno o tom to je),na salu ma dali nieco po 7-ej tam az za mnou prisiel manzel 😉 a mala sa nam narodila 7:59 😉 potom bol mangel aj mala so mnou este 2 hodinky 😉
neboj sa vsetko to zvladnes,drzim palceky nech vam vsetko dobre dopadne 😉

lienka55
19. okt 2008

ahojte,

katyl myslim si ze ty si to pochopila jasne len mata35 to asi nepochopila alebo si to vysvetlila po svojom /nic v zlom mata35/.Drzim palce,neboj sa nejako to uz dopadne,potom daj urcite vediet ako si dopadla!!!!!

mata35
19. okt 2008

lienka, ja som napísala iba svoju skúsenosť a čo som nepochopila?
ja som rodila v noci a sama v žltej pôr. sale, možno tam je ešte aj nejaká vzdycháreň, to fakt neviem, ale to tej žltej pôr. sály, by asi 3 baby nevošli, ibaže by 2 z toho stáli. Lienka, prepáč, za moju skúsenosť.

lienka55
20. okt 2008

Ahoj mata35,
ja som myslela ze tie tri baby s manzelmi si neviem predstavit na tej vzdycharni a nie na porod.sale.Inak ta vzdycharen je na tej strane kde je zlta porod.sala dvere pred nou.Ja som tiez iba pisala svoju skusenost. 😉 🙂
Vsetko je v pohode nemusis sa ospravedlnovat asi sme sa trosku nepochopili,prajem vsetko dobre!!!!!!!!!!!

miriamkac
20. okt 2008

Caute baby...no, no, no...ale to tu trosko "zovrelo"
Katyl, nestresuj a nerob paniku. Pokial bude tvoj porod prebiehat ako ma, tak vzdycharen obides a ides rovno na por. salu, kde mozes ist aj s manzelom. A byt tam s nim az do konca a 2 hod. po porode aj s mimim. Pokial budu nejake "problemy" (prestanu kontrakcie, bude musiet byt vyvolany....hociaky iny dovod) ze budes umiestnena na vzdycharen, rozhodnutie o pritomnosti manzela budes riesit priamo na mieste. Ale ver tomu, ze akonahle pojdes na por. salu, okamzite mozes ziadat pritomnost manzela. Takze nestresuj a radsej sa zacni tesit.

Pre mata35, ty si mala stastie, ze si isla rovno na salu. Vzdycharen alebo lepsie napisane tzv" Izba cakateliek" je izba, v ktorej su zeny cakajuce na porod (hlavne prvorodicky), ktorym sa to rozbieha pomalicky, pripadne maju odtecenu plodovku a porod sa zastavil a musia byt pod dohladom (to bol moj pripad). A naozaj tam ak su viac ako dve zeny su tam stiesnene "podmienky existencie" 😉

Prijemny den

mata35
20. okt 2008

Aha, tak to som ozaj nevedela. Lebo ja som tam prišla v noci asi okolo pol druhej a hneď sa ma pýtali, či zostáva aj manžel, tak preto mi to nešlo do hlavy, že by tam nemohol byť chlap. A o tej vzdychačke som ani nevedela, ja som bola hneď v žltej sále. Tak nič pa pa 🙂

sisa.b
21. okt 2008

ahojte dievcata 🙂 tak ja som tiez trochu v soku, lebo - ako pise katyl - aj ja som chcela draheho pri sebe hlavne preto, aby mi pomahal a povzbudzoval ma v prvej dobe porodnej. nie len pri samotnom porode!!! na slecnu som cakala 12,5 hodiny a na maleho 6 hodin na vzdycharni, tak som si predstavovala, ze tentokrat uz nebudem cakat sama. toto by bolo teda velmi neprijemne prekvapenie 😒 😒 😒 islo mi totizto hlavne o tu psychicku podporu pred samotnym porodom.
normalne uvazujem, ze sa do nemocnice dostavim az ked budem citit hlavicku medzi nohami...

katyl
21. okt 2008

sisa, tak uz takisto uvazujem aj ja 😉
miriamkac, "najlepsie" rady ake mozes dat druhym je nestresuj a nerob paniku, to iste pomoze
ked sa na nieco pytam a informujem to akoze stresujem??? 😒
A ked chcem byt pripravena a chcem mat porod pod kontrolou a nechcem nechat veci, ze ved nejako bude...to robim paniku??
Nie som ziadne zvieratko, ktore bude cakat kam ma kto posle a ustrachane pozerat, co sa to so mnou deje. Ked je manzel pri porode povoleny, nebudem predsa niekde vzdychat sama.
ked nevies poradit, pripadne povzbudit, tak si svoje rady typu"radsej sa zacni tesit" mozes nechat pre seba
dakujem

kala12
21. okt 2008

baby ja som tiez prisla do porodnice a dali ma rovno do modrej porodnej saly, ale muza poslali domov. Prisla som okolo jednej v noci, a mala sa narodila o 5.09. Muz prisiel az okolo pol piatej. To cakanie mi ani tak nevadilo, lebo stale som bola bud napojena na monitore, alebo som pendlovala medzi salou, vysetrovnou a WC-kom.

katyl ved to ze manzel je povoleny pri ,,porode,,. Ja osobne,keby mi trval 16 hodin, ani by som nechcela,aby tam takdlho muz bol so mnou.Pri jeho povahe, to by ho hadam aj presla chut na to, aby zostal do finale. 😀 😀
Najlepsie je ist sa osobne opytat do nemocnice, prebieha tam aj predporodna priprava, tam ti daju info, ale ani tie urcite nebudu 100%, lebo dost zavisi aj od doktorov a sestriciek, ake budes mat pri porode. U jednych sa nieco moze a u druhych zase nie. Ale s tym nic nenarobis.
A okrem toho, predstav si, ze Vas tam bude rodit 5 bab naraz, kazda bude mat pri sebe muza, kde sa vsetky pomestite? Ved to by tam vyzeralo, ako na Vaclavaku, okrem toho to tam nieje velke ako ihrisko. A mne by osobne vadilo,keby som lezala niekde na vzdycharni a pri mne este aj stepoval nejaky cudzi chlap s manzelkou. Predsa len celkovo porod a vsetko, co s tym suvisi je dost inimne.
A na to aby bol tvoj porod pod kontrolou su tam doktori a sestricky. Myslim, ze v danej chvili budes mozno rada, ze ta niekto niekam posle. Myslim v dobrom. 😀 😀 😀

Proste musis akceptovat pravidla a s tym nic asi nenarobis. Drzim palce. 😉

dula_renka
21. okt 2008

sisa.b...ked ches draheho pri sebe, tak sa ho drz a nepusti 🙂

katyl
21. okt 2008

kala, kazda sme ina, a aj intimitu prezivame inak, pre mna je intimita ja, moj manzel a nase rodiace sa dieta. Nie vsetky ostatne rodicky a lekari.
Ja si viem zhruba predstavit ako to v porodnici funguje a zariadim sa podla situacie, ktora tam nastane.
Co sa tyka "Proste musis akceptovat pravidla a s tym nic asi nenarobis" tak o tom si myslim svoje. Vela podstatnych veci v mojom zivote som dosiahla prave preto, lebo som nerespektovala pravidla. mozno to tymto prikladom zaklincujem, ale keby vsetky zeny dodrziavali "pravidla", tak dnes by sme nemali volebne pravo, a v konecnom dosledku by sme nemali manzelov pri porode. 😉
Tiez to myslim v dobrom 😀 😀 😀
Myslim, ze uz som sa na tomto fore dozvedela dost, koncim citkanie a pisanie, ozvem sa poTOM 🙂
drzte mi palce, mam este par dni do terminu.
Potom napisem moje skusenosti 🙂

miriamkac
21. okt 2008

Vies co katyl...pre teba by bolo idealne rodit doma.
A ak si si nevsimla, tak som vysvetlila veci dost jasne a ak ti nevyhovuje nemocnica v Trencine chod si kam chces, na to mas pravo. Myslim, ze informacii o tom ako to v TN chodi tu podali dievcata viac ako dost, uz ti zostava len zdvihnut telefon a zavolat si tam sama. Ale myslim, ze pri tvojich narokoch ti bude trencianska nemocnica vyhovovat asi tazko. A uvedom si ze stresujes!!! Mne je to jedno, ze si sa na mna "osopila" ale urcite to neprospelo tvojmu dietatu. A ked sa ti nepacia nase skusenosti, tak ich proste necitaj, lebo som si nevsimla, zeby ti tu niekto vooobec "vyhovel". A samozrejme my ostatne sme tie "blbe" lebo nam sa pristup a system v Tn nemocnici celkom pacil. Moj manzel mohol byt dokonca pri cisarskom (nie na sale) ale v miestnosti kde "upratovali" chlapcov. Bol prvy, ktory ich videl.
Aj napriek tvojej reakci ti zelam vela stastia, zdravia pre babo a spokojnosti.... 😝

anka77
21. okt 2008

Ahoj baby, ja som s práve zaregistrovala...Tak viacmenej aj skúšam, či to funkguje 😀 ale aj ma táto téma zaujala, pretože v novembri ma to čaká tiež a syna som rodila v Ilave a teraz by som chcela "testnúť" Trenčín...Tak vás zatiaľ všetky zdravím...

etnicka
21. okt 2008

katyl drzim Ti palce, nech vsetko pojde podla Tvojich predstav a verim, ze ak sa s personalom normalne dohodnes, tak bude vsetko super 😉 vsetko je o komunikacii a pozitivnom pristupe 😉

miroslava72
22. okt 2008

Ja som veru tiez od pojmu " partner pri porode" cakala nieco ine...tiez som si myslele,ze moze byt so mnou od prichodu do porodnice az po porod...a to som prisla do porodnice v TN da sa povedat "s hlavickou medzi nohami" ako pise sisa.b.
Prisla som o 00.30...privitali ma dve neprijemne sestricky...spisali nejake info...a dali ma na vzdycharen na ten pristroj,kde som bola 20min a podotykam bola som tam sama,ziadne ine rodicky...dozadovala som sa partnera,lebo az vtedy mi odtiekla plodova voda a dosli riadne bolesti,ked som tych 20min.musela lezat na pravom boku,kde bolo babatko a velmi som ho tam potrebovala,ale to ma odbili,ze az ked ma vysetri lekar,tak on rozhodne,kedy partnera zavolaju.Ked ma konecne odpojili a prisiel lekar,tak som si musela vyliezt na kozu vo vysetrovni,kde lekar skonstatoval "zlta sala" a sla som tam.Nik nepovedal,ze zavolajte partnera,hoci vedeli,ze je tam...aj ked som sa ich opat pytala,ci uz moze byt pri mne a ci ho zavolaju.Prisla som do saly,vyliezla na postel a tolko co som sa otocila a roztiahla nohy..lekar vravi "tlacte".Ledva ma partner stihol chytit za ruku.
A to vsetko sa udialo od 00.30 do 01.30,ked sa mala narodila.Na jednej strane som bola rada a stastna,ze to slo tak rychlo,no ked to beriem z tej druhej stranky,tak vlastne pri tych najvacsich bolestiach som bola sama a ziadna podpara ani utecha,ci mile slovo sa mi nedostalo.A podotykam,ine rodicky ci porod tam v tom case nebol a sestricky sa tvarili,ze som im pokazila nocnu sluzbu,ked som si dovolila prist rodit zrovna po polnoci.
Takto som si veru partnera pri porode nepredstavovala...ocakavala som od toho,ze budeme spolu po cely cas.

dula_renka
22. okt 2008

miroslava72 skoda, ze pojem partner pri porode bol takto zle pochopeny. Podla mna by tam mal byt ako opora a nie ako clovek, ktory si kupi listok do divadla a caka, kedy sa zacne predstavenie....predtym si dava kavicku v bufete 😒 😒 😒

miroslava72
22. okt 2008

Dula_renka,presne mi to tak pripadalo,ako pises.

dula_renka
22. okt 2008

miroslava72 treba ho drzat za ruku a ani za zivy svet ho nepustit nikam 🙂 🙂 🙂

miroslava72
22. okt 2008

Veru tak...nastastie ja uz to mam za sebou...ale je to dobre odporucanie pre vsetky,ktore sa chystaju rodit.

dula_renka
22. okt 2008

clovek je zaskoceny...jedna moja mamicka povedala o mne sestricke, ze som jej tien....na to sa fakt neda nic povedat, iba necht tien tienom 🙂 🙂

miriamkac
22. okt 2008

miroslava72 tak to mi je luto, ze mas takuto skusenost ☹ 😖
ono to asi zavisi aj od personalu. Ja sa stazovat nemozem. Ja som mala manzela aj na vzdycharni (bola som tam sama) cez den, na noc isiel domov (bo sa mi zastavili kontrakcie) a ked to rano zacalo mohla som si ho zavolat. 😉 ........asi si im naozaj pokazila nocnu ☹ ...a to mohli byt rady, ved to bola rychlovka... 😎 Vela stastia teba aj deturencom...

anka77
22. okt 2008

Tak to teda kukám ako divá...Ja som pred tromi rokmi rodila v Ilave a manžel bol hneď od samého začiatku pri mne...Ráno o 07:00 ma doktor vyšetril, pustil mi vodu a na oddelení sú ešte pred vzdychárňou izby, kde sme boli sami len my dvaja...To bolo to, čo som potrebovala. Po vyvolávačke mi nabehli hneď kontrakcie po dvoch minútach a nebyť manžela-zbláznim sa tam...Utešoval ma, masíroval mi kríže, držal sprchu, snáď len na WC nechodil so mnou 🙂 a teraz chcem ísť skúsiť rodiť do TN a chcem aby bol znova pri mne, ak nám malého postráži starká...Ale ak to funguje, tak ako píšete, tak neviem neviem...Presne ako písala dula Renka...Veď to nie je ako vstupné do divadla (mimochodom dosť drahé vstupné 🙂 ) ale psychická opora ženy...
Nechcem aby som sa musela spoliehať na to, že akurát vymáknem takú chvíľu, že to pôjde, aby tam bol...A ozaj, ešte otázočka: Ak nebude môcť manžel, ako sa v TN dá dopracovať k dule ktorá by mi išla k pôrodu???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre