Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
16. jan 2010

Dhalia -tak ako pise Bebel 😉

Bebel, to s tymi postulkami nepovedz nahlas pred ortopedom, lebo nie vzdy su taki v tomto smere "pozitivni"...ale je to tak, mnohe maminy ich nepouzivaju a neviem o tom, ze by boli treba v porodnici, kde i tam si maminy nosia pampersky....ale ak Dhalia ides plienkovat, tak urcite budes potrebovat tie svoje...ja som osobne zvyknuta len na take a ked dnes vidim ake vselico sa da kupit na plienkovanie, jeeeeej to je spickove, nie ako kedysi ked nebolo z coho vyberat....

Martinano, 🙂 vdaka, mam teraz cas, tak sa venujem ako to len ide (ved som vo svojom zivli)... co mas nove?? U mna nic nemenne, len ponuky prace zacina byt viac za tento tyzden, tak mozno sa podari od 1.2. zamestnat...ale nesurim...

jja
16. jan 2010

Ahojte dievcata....trosku sa vam tu votriem, kedze termin uz mam na spadnutie 😎
chcem sa vas spytat, ako to funguje v nemocnici s tou nadstandartnou izbou? da sa zajednat dopredu..sice neviem ako dlho dopredu lebo nikdy nevies kedy to pride 🙂 ci nemate skusenosti...
dakujem

giza
16. jan 2010

Vitaj jja... 🙂

Tato izba sa da zajednat az pri prichode, kedy sa opytas ci je volna...inak mas zial smolu...neda sa to dopredu zajednat ( apson tak co viem ).. v kazdom pripade by bodlo keby tych nadstandardnych tu bolo viac..ale tiez to neni az taka vyhra nakolko tusim nema vlastnu kupelku, iba to ze si sama a mas TV...nic viac....to uz sa ti oplati ak teda bude obsadena, poprosit ci by ta nedali na dvojlozkovu, to ti vrelo odporucam, ak este aj zo susedkou je vsetko v pohode, tak nic lepsie mat uz nemozes... 😉 Vela zdaru....

dahlia23
16. jan 2010

no, toho času asi až tak veľa nemám, ale látkovanie ho skutočne ani veľa nezaberie. hlavne sa nemusím z obchodu vláčiť s balíkmi plienok, všetko, čo som nakúpila mi kuriér doniesol až do bytu. 😀
viem, že v nemocke asi budem za exota, ale ekológia je ekológia, tá nepustí 😀

ale nie, fakt ďakujem za odpovede, ja už mám plienočky nachystané, len som sa chcela ubezpečiť, že to bude ok. 😉

jeej, a fakt je v TN nadštandardná izba? to by som si mohla do pôrodnice aj dcérku so sebou zobrať, aby tato mohol zapíjať syna 😀

jja
16. jan 2010

giza, co mam posledne informacie, su uz dve nadsandartne izby a ta druha uz ma aj samostatnu kupelnu a wc. malo sa to dorobit koncom roka.
tak sa budem modlit aby bola volna ta, alebo potom ta dvojlozkova s dobrou susedkou 😀
dahlia----citala som ze byvas kusok od nemocnice...kde? ak sa smiem spytat? ja tiez kusok. v Biskupiciach.

dahlia23
16. jan 2010

jja, ja bývam na Soblahovskej. S Lenkou sme išli domov pešo s kočíkom 🙂 Teraz to vzhľadom na termín asi nebude možné, ale minimálne rodiť si to odkráčam 😀

kaktusik007
16. jan 2010

dahlia, to s tymi latkovkami... ehm.... ty provokater 😀 😀 😀

giza
17. jan 2010

to som rada Jja, hlavne koli maminam, ze uz take cosi "rozkveta" ... 🙂 , nech ti to vide ten nadstatndard..

Dahlia to mas ozaj kusok...nemyslim si, ze si provokater 😵 , nakolko este pred 3. rokmi som tam bola bez pampersiek a mali latkove, takze iba ak spolubyvajuca bude pokukovat, tak jedine vtedy 😀 😉 ...

mia.
17. jan 2010

ahojte, dievčatá...
tak sa mi to už kráti, posledný týždeň pred termínom...zajtra idem na kontrolu, som fakt zvedavá, či sa to nejako nepohlo... 😀 Ja by som prijala tú dvojlôžkovú izbu, len škoda, že sa to nedá dopredu takto naplánovať, ktovie koľko nás bude v tých dňoch rodiť... 🙂

dahlia23
17. jan 2010

giza, keď som pred necelými troma rokmi rodila Lenku, bola so mnou na izbe jedna pani, čo malého balila do tých erárnych plienok a nikto jej nič nepovedal. mne by to nevystačilo, pretože Lenka ogrcala, čo sa dalo, taká bola pažravučká. 🙂 ale takto s vlastnými zásobami to určite zvládneme, len že aby som fakt nebola za úplneho exota 😀

martinano
17. jan 2010

bebel slubila som spravy z porodnice,tak posledne su, zial je tam strasne plno 😒

dahlia23
17. jan 2010

martinano, tak nás, prosím, pravidelne informuj 😉 keď bude plno, prekrížime nohy 😀

bebel
18. jan 2010

ok, tak ja ich krížim tiež do konca týždňa 😀

giza
18. jan 2010

Baby, uvidime ci pomozu tie prekrizene nozicky 😀 😀 ....

Dahlia, nemyslim si ze budes exot, obzvlast ak by sa ti opakovala cela tato "grckacia" zalezitost 😉 ...o dovod na viac 😵

rikarr
18. jan 2010

tak som rada...lebo ja som poštolky aj pri malej dosť flakala 😕 a je v pohode...ale nechapem prečo to u nas vyžadovali a v inych krajinach to nerobia 🙄

a sobašny list treba origoš alebo kopiu????

dahlia23
18. jan 2010

jejeeej, to som zabudla, že aj sobášny list. tak stačí teda kópia?

liviaf14
18. jan 2010

ahojte 🙂 tak aj mňa čaká pôrodnica za pár dní. ten sobášny list zaujíma aj mňa 😉 hltám tu každú novú infošku, čo píšete 😀

rikarr
18. jan 2010

ja si už nespominam či som pri malej mala kopiu alebo origoš ale oni si to nepotrebujú nechať-----opisuju len udaje do rod. listu,nie?bože je to možné že za 2 roky mi to vyfučalo z hlavy 🙄

dahlia23
18. jan 2010

aj mne to vyfučalo, ale netrápim sa... vyfučí mi aj to, čo som ešte pred minútou vedela 😅

dahlia23
18. jan 2010

ešte ma napadlo - treba aj tie jednorázové podložky? a to pre mňa či pre bábo? lebo keď som bola s Lenkou, tak som to využila akurát pre ňu, ako podložku na prebalovanie. Nechcem ísť zas do pôrodnice s taškou jak na mesiac. 😀

peta1510
18. jan 2010

Sobasny list staci kopia a podlozky skor len pre seba,teda ja som vyuzila len pre seba a aj to len jednu🙂

kajca50
18. jan 2010

ahojte rodicky, neda mi to ale musim sa pridat k vašej téme. Aj ja budem rodiť v TN ale do 16.6.2010 mám čas . Viedli ste tu diskusiu o nadšta. izbe Keďže som bola minulú stredu na amnio tak som mala exkurziu aj po novej izbe. Pokiaľ viem je zatiaľ len jedna a má jedno lôžko , takú vaničku pre baby , prebalovací pult, sprch bez Wc to by malo byť až v duhej novej nadšda. izbe. Potom TV, CD pehrávač. Ja by som tam nešla lebo som tvor spoločenský a bolo by mi tam smutno.Inak je to pekné , hlavne tá sprcha.Ale aj klasika na chodbe je dobrá, všetko bolo čisté.Lekári dobre ale koho nemusím je Hlaváčik. Toľko z mojej 2dňovej skúsenosti.

kajca50
18. jan 2010

A skoro som zabudla, výhodu má nadšan. , že môžeš mať návštevu na izbe, inak je to na spločnej chodbe ale zas neboli určené návštevné hodiny. Len najlepšie je keď tam prídu celé generácie z rodiny.Jedna noc stojí 20eur.

rikarr
18. jan 2010

ja som nijaké podložky nemala a ani nemám..načo ved mi majú každy den meniť plachtu nie????teda aspon s malou ked som bola mi tie praktikantky menili plachty

ja by som nadš. tie ž nechcela...ked som bola s malou bola som na 4-ke izbe ale boli sme tam len dve a bolo to super..na striedačku sme šli do sprchy a vždy sme si babatká stražili a nemuseliich nosiť sestričkám....pokecali sme si a dodnes si s tou babou pišeme ....takže ja som za viacpočetné izby...dvojka je akurát.... ku koncu nam tam dali ešte dalsie dve baby,ale to už sa mi zdalo moc...teda mohlo mi to byť šumafuk ked som na druhy den šla domov ale 4 hladne babatká na noc je moc....

dahlia23
18. jan 2010

akože mne sú tie podložky samo o sebe nepríjemné, takže si neviem, predstaviť, že by som to mala mať v posteli.

ja som tiež ležala na 4-ke, lenže vtedy sme tam fakt boli štyri. nebolo to najhoršie, ale radšej by som tú dvojku...

giza
18. jan 2010

Tie podlozky co viem, sa pouzivaju hlavne pri porode (no to su erarne....a neviem o tom ze by ste si mali nosit svoje)..mozno potom na izbe tu prvu noc ci den na tej posteli by to ozaj bodlo, lebo nestihnu tak skor dat zas ciste, tak ozaj pre pripad 😉 , ale staci len 1ks! Dahlia ozaj nerob Mikulasa - uz chodil s velkym vrecom 😀 ...

Z toho sobasneho sice opisuju udaje a mala by stacit kopia...Naviac si nepamatam ze by na izbe po vas este tieto udaje pytali (neviem mozno matrikarka) a preto som to riesila originalom pri prijme a muz ho vzal domov, ked som porodila.. Inak to mi tiez vyfucalo z halvy 😀 😀 😀 , ale lubi sa mi Dahlia ze som neni sama co jej vyfuci tiez vselicu uz za chvilu 😀 😀 😀 😀 😀

giza
18. jan 2010

Kajca ahoj 😵
s tym nadstandardom som sa teda este nemylila?? a je teda zatial len jeden, to by sa tu rozsirilo rychlostou svetla keby to bolo inak ( a aj Martinano by potvrdila si myslim tiez) 😉
(ale bodaj by boli 2 aj 3 aj 4 aaaaale coby! pre kazdu jednu co chce, ved si to kazda zasluzime....no nie?? ) - pripajam sa k dvojke i ked 1. nespokojna spolubyvajuca vyda za 3. uplakane babatka - viem o com pisem...pravidelne som bola na 4. postelovej az pri 4. dietati som si poziadala o 2. lozkovu a toto sa mi stalo. Mala som prekraaasny porod (ani som nevedela ze taky moze byt), s babatkom som si to ozaj vychutnavala akurat som mala depku zo zrazenin v maternici ( v com ma ale MUDr. Walenfels nesmierne upokojil ) - kto to mal vie ako to boli, ked vymackavaju brucho aby to z vas "vydolovali"...Zial to nestacilo a pridali sa trampoty ( klasicke zltackove s malym babatkom) mojej susedke a uz bol u labilnejsej mamicky problem...Detailiky riesenia personalu (novorodeneckeho) si necham pre seba - iba tiez, ze mi nepridali na kludnom spanku... 🙄

jajka78
18. jan 2010

no ja nechcem teda strasit ale ja ked som rodila, bol naval a veru podlozky sa zisli. plachtu som si musela pytat a aj sa mi stalo ze menila som si sama 😒 rodny list kopia stacila.

bebel
18. jan 2010

Ahojte, vo štvrtok mám prísť hneď ráno na kontrolu.....a asi sa idem už zoznámiť aj Dr. Jankovským. 🙂
Takže Giza dík za pozvanie do Južančeka, ale manžel ma už v stredu nechce pustiť samú autom na výlet po zasnežených cestách. 😒
Inak dnes som sa pýtala na ten TENS v zadravotných potrebách a veľmi mi to odporúčali z vlastnej skúsenosti pri bolestiach chrbta, len momentálne nemali žiaden na predajni, a neviem, či do konca budúceho týždňa ešte potiahneme. 😎
Vo štvrtok túto tému skúsim nadhodiť a uvidíme aký postoj k tomuto prístroju zaujmú 🤐

Ja si beriem origoš sobášny list.
A mám 3 podložky pod seba.
A tiež by som asi radšej uprednostnila 2 lôžkovú izbu, ale ak sú full ako písala Martinano a budú ma chcieť dať na 4, zaplatím si radšej samotku 😅

mia.
18. jan 2010

Ahojte, Giza, ani ja nepôjdem na tú prednášku, aj by som išla, ale mám len pár dní pred termínom, tak nebudem riskovať...
Bebel, sestra chodí k Jankovskému, veľmi si ho chváli...
Aj ja mám zabalené podložky, viem že mi po 1. pôrode nestíhali meniť plachty, tak radšej beriem...aj orig.sobášny list +kópiu..
Kajca, vitaj!!!! tak si už môžeme pokecať aj tu... 😉
😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre