Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
17. aug 2010

tak ja bývam na šiestom- kolotoče sú tu neni ,ale mohla by som skočiť bungee jumping a potom ju vypluť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No dosť morbídného humoru ,lebo fakt toto je problém ked sa niekomu nechce ísť sa voziť do kočára a nechať rozmaznávať ...... 🙂

moncika15
17. aug 2010

@bambibam ja mavam myslienky na bungee jumping ked nemozem v noci spat lebo je maly napxaty pod rebrami 😅 😀

bambibam
17. aug 2010

@moncika15 tak to ti verím ani ja poriadne nespávam ani sa mi nedá a ked zaspím tak zas sa zobudím na to že musím ísť na wc

moncika15
17. aug 2010

@bambibam 😀 😀 😀 a po WCku zase zistis ze by si si dala nieco male pod zub ,nie? poznam poznam 😅

bambibam
17. aug 2010

pod zub ako kedy 🙂 ,skôr sa zas prevalujem ako tulen a potom behám hore dole odcvrkovať ako psík až pokiaľ nenájdem polohu na zaspatie

moncika15
17. aug 2010

@bambibam 😀 😀 😀 akokeby si o mne pisala

bambibam
17. aug 2010

@moncika15 tento problém má asi viac žien 🙂 ,keby sme mali len tento problém tak hned by bol život krajší.

moncika15
17. aug 2010

@bambibam navyse to trva len par mesiacov, to zvladneme 😉

kaktusik007
17. aug 2010

@bambibam ale sak prenasanie viac ako 7 dni je akutne... ved tam uz hrozia komplikacie, preto ta hospitalizacia

bambibam
17. aug 2010

@moncika15 - ja to hovorím od prvého dna ,že rok má 12 mesiacov a ja som mimo 9 mesiacov, preto som rada, že niesom slonica - 24 mesiacov by žiadny chlap asi s tehulov ,ktorá je mimo nezvládol. 😀

bambibam
17. aug 2010

@kaktusik007 vieš ked som pred 12 rokmi rodila všetko bolo inak - tiež som bola po termíne rodila som až 42+3 ale do nemocky ma prijali až ked sme na tom trvali že už doma sa bojím o dieťatko. to som bola 41+6 a teraz už sú nové metódy štúdie a kade čo. Dokonca ako čítam aj prístup v nemocnici sa pomaly mení.

kaktusik007
17. aug 2010

@bambibam tak to je brutal.... moja mama prenasala brachu 13 dni, plodova voda zelena, takmer zomrel... to bolo v 1976... som myslela ze to ze je prenasanie nebezpecne zistili uz skor, nei len pred 12 rokmi...

janette4
18. aug 2010

@bambibam myslím,že prijímajú aj v sobotu.kamarátka bola na kontrole v piatok a povedali jej,že aj do nedele neporodí,má v nedeľu prísť.

ainik1
19. aug 2010

@giza Ahoj,jasne,ze sa neurazim....Ja som EPI povodne vobec nechcela,frajerka,ze pridem,vyprdnem,idem prec...Mam vysoky prah bolesti a za normalnych okolonosti vydrzim vela,ale toto sa fakt nedalo,vsak som ti uz o tom pisala.Len som chcela napisat svoju skusenost.Teraz mi je uz jasne,ze epiduralku sami ani nespomenu,bo sa im to vacsinou skonci cisarskym (kamaratka 3 tyzdne po mne mala velmi podobny priebeh) a cisarsky tam oni nie velmi oblubuju.Spontanny porod,aj keby ti malo dieta usami vyliezt 😀

moncika15
20. aug 2010

@bambibam este nic? 😕

giza
20. aug 2010

@moncika15 no pekne, poznam aj kino a konert, silne vybracie tiez robia svoje-len treba domysliet ze to dieta cez plodovu vodu pocuje ovela ovela silnejsie zvuk , aj to ze matka krici, vodou sa zvuk siri lepsie... 😉

Bambi sa to nepodarilo s vinkom a teraz lezka uz v porodnici a caka na zajtrajsiu vyvolavacku....sem tam ju nemraju a inak si hovie, len mi vravela ze tam mala spoluleziacu, co ju len prisli a ani nevedela ako a uz mala cisarsky svojich kraasnych tmavsich dvojiciek za sebou - na to sa moj manzel ozval ze to bude asi jeho kolegyna s prace....co ma Peruanca partnera.... 🙂 aky je TN maly...
Zajtra jej cinknem na obed ako to cele vyzera...by to aj do vecera mohlo byt.... 😵

giza
20. aug 2010

no vidim na tom ako pisem ze uz je cas ist spat, bo sa mi pletu prsty... 😀

giza
20. aug 2010

@ainik1 😉

moncika15
20. aug 2010

@giza dakujem za info, pozdravuj ju a ze drzim palce 🙂

giza
20. aug 2010

@moncika15 rada 🙂

giza
21. aug 2010

Takze dnes (21.08. ako si bambibam zelala) o 19,47 hod, sa narodila Stela 3700g tusim 52 cm - necakane rychlo a znelo to, ze i stastlivo a zdravo, prilozena na brusko i prsnik hned po porode... 🙂 😉 juj no moze byt este nieco krajsie?
GRATULKO i tu 😉

lulu723
21. aug 2010

@bambibam jeee moc gratulujem nech ste obe zdrave 😵 😵 😵 😵

moncika15
21. aug 2010

@giza gratulujem a tesim sa spolu s nou 😵

janette4
23. aug 2010

@bambibam gratulujem a Stelke prajem hlavne veľa zdravíčka a mamičkinho mliečka 🙂

gaja
24. aug 2010

ahojte,
tak ak môžem, idem sa k vám pridať. Asi som sa rozhodla pre Trenčiansku pôrodnicu, keďže s Piešťanskou mám otrasné skúsenosti...

giza
24. aug 2010

@gaja - vrelo odporucam, nepoznam nic lepsie v okoli po Bojnice, Bansku Stiavnicu, ci Topolcany, snad este potom niekde PP, Kezmarok - co som pocula...

moncika15
24. aug 2010

@gaja ahoj gaja 😀 😀 😀

mikita4
24. aug 2010

Ahojte,tak ja som dva krát rodila v trenčianskej nemocnici a ten prvý krát som síce nevedala do čoho idem ale bolo to niečo hrozné aj prístup doktora čo tam bol (možno aj preto že to bolo 31.12) nakoniec sa to skončilo cisárskym, ale modlila som sa všetky modlitby aj ked som ich nepoznala!A ten druhý bol normálny porod ale 6 hodín tlačenia doktor bol zase ten istý (bez objednania) ale bol milší a bol tam so mnou aj moj muž možno aj preto.Porodné sáli pekné moderné ale potom zas samotné izby nič moc ale ked už je s vami ten malý človiečik tak to može aj jedno 😉

gaja
25. aug 2010

@giza len vôbec som sa nikde nedočítala, že ako to u vás chodí..

nechcela som ísť niekde ďaleko, lebo som z Piešťan a prvého synčeka som rodila v Piešťanoch, ale nikdy nikdy viac. Otrasný skorumpovaný personál a navyše, sestričiek večne nebolo. Ďakujem za to, že som mala na izbe mamičku dvoch detí, ktorá mi veľmi pomohla aj s prvým priložením aj s dalšími vecami.
mne je v podstate jedno akej farby je sála, aké je kreslo a či sú vymalované izby.. (lebo v PN mali akože prerobenú pôrodnicu). Mne ide hlavne o dobrý personál so záujmom o človeka, kludne som schopná rodiť aj v šope, len nech sú tam normálni ľudia... nech sú tam doktori a sestričky čo vedia človeka povzbudiť, pomôcť tak ako pri pôrode, tak aj po ňom..

A tak som rozmýšlala, že ked vybehneme na dialnicu, tak to máme aj do Trnavy aj do Trenčína zhruba tak isto. Takže som sa rozhodovala medzi týmito dvoma nemocnicami..

No a rada by som vedela nejaké podrobnejšie info, lebo našla som tak zoznam z roku 2001 a podobne.
Takže neviem ani čo si mám doniesť potom, kedže do PN pôrodnice mali zoznam, ktorý obsahoval aj teplomer a dospelácke plienky a podložky a bla bla bla..
tak hladám niečo podobné.. Neviem, či mi na pôrod dajú ich košeľu, alebo si mám doniesť svoju, bo tu v PN mi dali, ale hned po pôrode - tie dve hodky ju pýtali naspäť, tak som ju musela šikovno prezliecť a dať si svoju a podobne...

a ako je to s návštevami, prípadne epidurálom (pri prvom som nemala, ale po tom zážitku s piešťancami nad ním uvažujem) a tak ďalej...

nezbednicka2
25. aug 2010

Ahojte,
ja som sa tiež rozhodla rodiť v TN, nakoľko sme sa presťahovali do Nového Mesta a mám to tak najbližšie.
Tiež neviem čo všetko by som si mala zobrať , nakoľko čo mi dali zoznam tak sa vzťahuje na pôrodnicu v Trnave. Veľmi by mi pomohlo keby som aspoň zhruba vedela čo si mám zobrať zo sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre