Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lila61
25. aug 2010

Kocky ktore ste sa rozhodli rodit v TN - mozem len odporucit. Ja som tam rodila pred 3,5 mesiacmi a super.Presvedcila som sa o jednom - treba zachovat klud, pokoj, k personalu sa spravat slusne, ale zaroven aby bolo vidno, ze si clovek po hlave neda skakat.
Mna rodil Jankovsky, ale vtedy mal sluzbu taky jeden lekar neviem ako sa volal - nebol to ani primar, ani Krkoska, ani taky mlady sympaticky blondak, bol tak asi 45 rocny vyssi, bledo hnede vlasy a ten mi bol veeelmi nesympaticky a asi by sme si moc "do noty" nepadli, ale ako sa hovori, 100 ludi, 100 chuti.
Sestricky v pohode,ja som sa s nimi vzdy dohodla aj k detom boli mile.Ale mala som stastie ze ako prvorodicka som kojenie zvladla s mojim drobcom nastastie sama, takze som extra pomoc nepotrebovala.
Zoznam - pre drobca plienky (mala som cely balik), vlhke servitky, palicky na cistenie uska, masticku na ritku, oblecko na cestu domov.
pre seba - toaletne potreby, koselu som mala svoju, ale v nemocnici daju takze ani neni treba, sietove nohavicky (cca 5ks), poporodne vlozky, a mne sa osvedcili kuhchynske papierove utierky - po kazdej sprche som ich pouzila na utretie sa "zo spodu" a nezaspinila som si uterak, papuce, zabky do sprchy, podprsenka ... ak som nieco zabudla, gizka ma isto doplni.

lulu723
25. aug 2010

no ja by som sa este chcela spytat na doklady ake si mam zobrat.ako viem,ze treba tehu knizku,obcanku,zdravot.karticku,ale ci si mam zobrat aj kopiu sobasneho listu ci netreba? 😕

pluto33
25. aug 2010

@nezbednicka2 Ahoj ja by som ti poradila zo sebou sol niektore jedla varia bez nej a ostatne veci záležia od teba

s.i.m.k.a1
25. aug 2010

@lulu723 treba si zobrat aj priznanie otcovstva. to sa robieva tusim aj ked su rodicia zosobaseny.. je to hovadina ale je to tak 😒

janette4
25. aug 2010

@s.i.m.k.a1 to je asi niečo nové 😨 ,ja som pri malom potrebovala len sobášny list

s.i.m.k.a1
25. aug 2010

@janette4 ja som sice zobrata nebola ked som cakala malu, ale potrebovala som priznanie otcovstva a baby co boli aj zobrate hovorili, ze tiez priznanie. ale mozno to tak nieje a mylim sa, ked pojdem teraz za par dni na matriku tak sa opytam ako to je.

liviaf14
25. aug 2010

iba sobášny list, rodila som 02/2010, priznanie otc. od vydatej nepýtajú

s.i.m.k.a1
25. aug 2010

@liviaf14 ahaaa tak dakujem za opravu, ospravedlnujem sa.

gaja
25. aug 2010

@lila61 jéj ´dakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.. Ty si mala toho dr. Jankovského zajednaného? a sú všetci doktori v pohode alebo si treba nejakého zajednať? teda či sa chovajú slušne aj k ženám čo si nezajednali nikoho.. lebo tuto v PN som nemala zajednaného nikoho a teda ma brali ako perifériu sveta.. fakt hrozné chovanie

nezbednicka2
25. aug 2010

@pluto33 ďakujem pekne. Tá soľ neni zlý nápad.

bambibam
25. aug 2010

Tak už sme doma ,všetkým dakujeme za gratulácie. Co sa týka nemocnice - nemôžem si sťažovať pretože všetko čo sa týka pôrodu sa odohralo tak rýchlo ,že celú noc som s toho ešte nespala a rozmýšlala či som malej nemala dať meno Strela. Personál bol super - aj na sále ,pôrodnici i novorodeneckom. 🙂 🙂 🙂 Takže nakolko som sa rozhodla ,že dve deti stačia neplánujem tam už ísť rodiť,ale keby predsa ešte raz motyka vystrelila tak určite ostávam v TN nemocnici. 😀 😀 😀

moncika15
25. aug 2010

@bambibam ze strela 😀 a kto ta rodil?

moncika15
25. aug 2010

@bambibam tesime sa na fotecky malinkej 😵

bambibam
25. aug 2010

@moncika15 - Dr. Sučanský ,a fotečky sú ešte vo foťáku ale určite pribudnú. 😉

moncika15
25. aug 2010

@bambibam waw uz su to 4 dni 🙂 parada, aj ja uz by som xcela mat drobceka v naruci 😵

kaktusik007
25. aug 2010

@moncika15 a ides ty!!! este kinderkuj 😀 😀 😀

kaktusik007
25. aug 2010

@bambibam a gratulacia 😀

bambibam
25. aug 2010

Dúfam ,že som mu nepoplietla meno 😀 😀 😀 ,lebo fakt lekárov som si tam neobzerala 😎 ,a mená si pamatám iba pár minút ,potom mi ostáva v očiach všetko ostatné 😀 😀 😀 tvár výzor hlas - každý má talent na niečo iné.

kaktusik007
25. aug 2010

@s.i.m.k.a1
@janette4
@liviaf14 ak si vydata, staci sobasny list... no a otec dietata musi ist po rodny list osobne, pretoze na matrike musi svojim podpisom vyjadrit suhlas s menom, ktore ste mu dali - ty tento papier podpisujes v porodnici, on ho musi podpisat tam 😉

gaja
25. aug 2010

@kaktusik007 a ked je otec pri pôrode a podpíše ho so mnou??? 😲

moncika15
25. aug 2010

@kaktusik007 este sa neponahlam ale neviem sa dockat novembra 😵

@kaktusik007 ax boze ako ja svojho xlapa dostanem na urad 😕 😅 😀

kaktusik007
25. aug 2010

@gaja to sa ale podpisuje na druhy den, ak nie az na treti... je v tn jedna sestricka, ktora ma na starosti iba taketo uradne veci... myslim ze ma pracovnu dobu len po pia a aj to len tak tych 8 hodin 😉 proste az ona pride za tebou na izbu, si vypyta papiere, opise, potom pride aj s vypisanymi tlacivami na pc dalsi krat a to podpisujes.... tak sa mi mari... 😵

@moncika15 no ak ho nedostanes na urad, nebude rodny list 😝

moncika15
25. aug 2010

@kaktusik007 myslim ze to bude ako argument stacit 😅

gaja
25. aug 2010

@kaktusik007 ahá.. no to je nejaká novinka.. ja som takéto nič nezažila.. ale šak v podstate aj pri prvom bol rodný list vyberať MM. aj zdravotku vybavoval aj príspevok pri narodení - vtedy úctihodných 4000 SKK..
všetko vybehal... Ked ja som bola nepoužiteľná 😀

gaja
25. aug 2010

babky a robia v trenčíne detičkám pri narodení aj také veci že sono klbikov, hlavičky a tak???

janette4
25. aug 2010

@moncika15 Moni,ty sa do toho pôrodu ešte nehrň,ešte si uži aj také to riadne kopanie 😀
ak nepôjde tvoj manžel pre rodný list,môžte tam ísť predsa spolu,keď pôjdete z porodky.

janette4
25. aug 2010

@bambibam Takže Strella? 😀 ako sa darí malinkej?Čo hovorí "veľká sestra" na malú sestričku? 🙂

moncika15
25. aug 2010

@janette4 no lebo mne sa bude xciet spacirovat 😀
hlavne ze to dobre dopadlo pri matovi. nexapem ako moze dr taku vec zamedbatr 🙄

janette4
25. aug 2010

@moncika15 vidíš,stáva sa.a keďže som čakala prvé,nemala som ani tucha,čo mi to vlastne majú robiť.

giza
26. aug 2010

@gaja
@nezbednicka2

Ahojte - ja som tu stala "standgastka" 😀 - som dulou (zatial vo vycviku) pre TN kraj a rada vam poslem zoznam co treba ak mi poslete svoje maily tu do internej posty...
TN ma svoje vyhody, ale netvrdim, ze nenadabite v niektore dni na personal, za ktory by som dala hodnotenie aj horsie ako 5. viz. ako spomina @mikita4 ....ale su tu na tom ovela lepsie po tejto stranke (pristupu ku mamickam ) ako som pocula v inych nemockach, kde ten pristup je ovela castejsie horsi ( skusenosti z jednotlivych nemocnic nemam len do mamiciek ale hlavne duly si navzajom referuju - logicky)...no este stale je to vec len okolnosti ( cize ked maju viac porodov a nestihaju ist na obed, tak su to len ludia, popripade v noci vstavat, ci ine zalezitosti..) ale su tu profesionaly ktorych nerozhadze nic a chovaju sa s najvyssou uctou aku clovek bezne nemusi stretnut... takze preto vrelo odporucam ...

Gaja ak mas zaujem o cloveka, ktory sa ti bude stale venovat, tak taku nemocnicu v SR tazko zozenies - mozno niekde v TO ci Banskej Stiavnici ale TT urcite nie...to uz je na tom TN lepsie...alebo skus vyuzit sluzby duly ... 😅 ...v TT su to dve Gabiky a v TN som to ja zatial (ako dula)...

Kosele u nas davaju...netreba podlozky iba ak ty mas zaujem po porode sama koli sebe mat na posteli...epi sa da dopredu vybavit ale nepreferuju ( mame malo anesteziologov ) je to pri porode potom vec nahody/postastenia sa ...
Zarazaju ma tie dospelacke plienky 😕 😕 😕 🤐 to akoze k comu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre