Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
1. nov 2010

Caute kocky...
Na konci tohoto mesiaca mam termin a idem rodit do TN.. len otazocka.. Neviete naaahodou ako to funguje s nadstandard izbami? Neviem si predstavit zajednavat dopredu, kedze nikdy neviete kedy vas to chyti.. Pocula som ze maju 2.
1-postelku a Dvojpostelku... Len neviem ci si to mam pytat hned na prijme alebo ako to vlastne chodi 😖

zahrika
1. nov 2010

@karamel Kourilova? Preboha, ta nevidela mojej mame plod v 5.mesiaci a poslala ju na operaciu zlcnika.. Nasadila jej lieky z ktorych mohlo babatko zomret, ked sa mame pohorsilo, isla do TN, lieky nezacala brat a doktori v TN len krutilihlavou...ta zenska uz nema co robit v praxi ale ma sediet na dochodku.. Je slepa a jedine v com je dobra, je prijemny pristup, a preto k nej niektore zeny stale idu..
Ja som bola unej tiez a prd vyriesila...hruza

zahrika
1. nov 2010

Ozaj babule, ked tu uz pisete o tom zajdenavani lekara??
Chcem si tiez zajednat Jankovskeho, no netusim ako to fungje??? Ako ho zajdnat ked v ordinacii je stale so sestrickou? Oficialne sa to nesmie.. tak neviem, ako mu to povedat a kedy?? kolk dopredu? a ked budem rodit, tak co? sa mu akoze ozvem cez mobil??
Baby ja som hrozne naivna asi, ale rodim prvy krat a velmi by som tohoto odbornika chcela pri porode..

janulka80
1. nov 2010

@zahrika Ahoj ja mam termin v polke decembra a tiez chcem ist rodit do TN. Zaoberam sa tymi istymi otazky co mas aj ty. Tiez by som chcela Jankovskeho pri porode, ale neviem ako ho o to poziadat. Taktiez by som chcela nadstandartnu izbu ale nieviem ci to treba niak dopredu zajednat, termin porodu je predsa len orientacny. Dufam, ze nam niekto poradi.

sasikas
1. nov 2010

@zahrika - nadstandartne izby su v Tn porodnici 2.....na jednej s tebou moze byt aj manzel....dopredu sa zajednat nedaju, zalezi od toho ci budu zrovna volne, ked tam ty budes....poplatky za jednu 20 evri a za tu kde moze byt s tebou aj manzel tusim 30 evri....a na obidvoch mozes prijimat navstevy kedykollvek.... 😉

shira_
1. nov 2010

no vidím že sme tu viaceré na nadštandardnú izbu a rovnaký termín 😀 naozaj sa to nebude dať zajednať, je to iba otázka šťastia, že bude voľná tá izba ktorú chceme, keď to na nás príde 😉 a pri mojom šťastí budem rada ak sa vôbec niekam zmestím...

s.i.m.k.a1
1. nov 2010

baby a na co vam je nadstandard.. potrebujete telku?? 😀 abo byt same?? ja som bola jednu noc sama na izbe a poviem vam ze mi bolo smutno. ☹ a ak nechcete, aby vam ine babatko plakalo na izbe verte, ze ak bude plakat vedla budete to pocut rovnako ako by bolo u vas... 😉 a navstevy mozete byt kolko chcete na tej chodbe tam a su tam fakt pohodlne sedacky. ja som mala navstevu aj o 9 vecer a nikto mi nic nepovedal 😉

zahrika
1. nov 2010

@sasikas navsteva priamo na izbu? tak to je supis!
No uvidime ake budeme mat stastie.... mne nejde o telku,ale o samostatnu sprchu a wc.. to je proste na nezaplatenie...
A vobec..preco nevyuzit moznost .. a smutno mi nebude, uplne v pohode zvyk - byvam totiz sama, ocina mame v zahranici 😖

shira_
1. nov 2010

@s.i.m.k.a1 no ja som taký vlk-samotár... ja najradšej sama. ale zase keď nebude, nič sa nedeje, v pohode. sú baby v nemocnici aj niekoľko mesiacov, nijaký nadštandard a vydržia. ale keby mohol byť muž so mnou na izbe, koľko chce, bolo by super. ale dúfm že všetko bude ok a budem tam ozaj len krátky čas.

aktakk
1. nov 2010

@zahrika
@janulka80 - tak ako sasikas pisala, su tam 2 izby.... Sestra bola prave nedavno na tej drahsej - 2postelovej, lebo ta jedina bola volna. Tam je sprcha aj WC, TV, umyvadlo a neviem co este. Je ozaaaaj velka. Druha je 1postelova a je tam sprcha, WC tam vsak nie je. Izbu si pytas ked rodis, neda sa zajednat skor...ale mozno niekedy zavisi aj od znamosti. Ja ked som rodila, tak na nadstand. bola kocka, ktora este ani neporodila...Ja som tiez chcela nadstandartnu izbu, ale volna nebola ani jedna. Bola som na 2postel. izbe, co bol este ten lepsi pripad ale nakoniec som bola tomu rada, kedze ako prvorodicka som "prd" vedela, takze mi spolubyvajuca vo vela veciach poradila... Keby ale idem znova rodit, tak urcite chcem nadstandart ale len z toho dovodu, ze uz by som si vedela poradit aj sama. Inak navstevy su na chodbe pre rodicky z obyc.izieb su kedykolvek, tak ako pise simka. Ale keby nahodou nie je nadstandard volny a na druhy den niekto odchadza z tej izby, mozte sa prestahovat na druhy den. Len treba na to upozornit.
@sasikas - a co, v nasej teme sa neukazes? 😀

janulka80
1. nov 2010

@s.i.m.k.a1 ja som radsej sama. Vobec nepotrebujem telku, ale vlastne socialne zariadenie by bodlo a mam obrovsky problem s nemocnicami. Posledny mesiac budem aj doma sama, lebo zijeme v zahranici a domov sa vratim sama. Manzel pride az na porod. A potom ho chcem mat co najviac pri sebe.

janulka80
1. nov 2010

@aktakk dakujem za info. Uvidim ako to s tou izbou dopadne. No ked to nepojde tak to budem musiet niak prezit. Hlavne nech je porod v poriadku a nech ideme rychlo domov 🙂

aktakk
1. nov 2010

@janulka80 - za malicko. Budem drzat palce, nech je izbicka volna 😉

sasikas
1. nov 2010

@aktakk - uz aj som tam.... 😀 som bola tyzden bez netu.... 😝

zahrika
1. nov 2010

babule, diky moc za infosky.. vobec som nevedela ako to chodi, ale uz viem 🙂
Je pravda ze sa trosku bojim toho, ze ako prvorodicka budem potrebovat poradit, ale snad to nejak zvladneme.. 🙂

aktakk
1. nov 2010

@sasikas 😎
@zahrika - ja som mala tie iste dovody...sprcha a wc 🙂 ale prezila som aj na obyc. Ked musis, tak musis. 😉

zahrika
1. nov 2010

@aktakk no to je jasne 😅
som pripravena na vsetko... ved nie som ziadna vynimka ani nijaka princezna! ale ak sa daaaaa........ 😅

aktakk
1. nov 2010

@zahrika - ja mam tiez od princeznej daleko ale po tom vsetkom co si "vytrpime" pri porode si hadam zasluzime troska komfortu. 🙂

zahrika
1. nov 2010

..

zahrika
1. nov 2010

@aktakk presne tak si to myslim 🙂
a preco vlastne mame od princeznych daleko?? Sak hadam sme este lepsie, nie?
Ale nie vazne, akoze ked mozem vyuzit sama wc a sprchu, hlavne po takom niecom ako porod, tak ani 30eur mi nie je luto navyse.... mali by spravit viac takych izieb.. je to super!
Len sa modlim aby sa mi usla... ak nie, tak snad budu aspon spolubyvajuce v pohode a bude trosku veselsie 🙂

s.i.m.k.a1
1. nov 2010

@zahrika 30 eur sa plati na noc

baby no sak jasne, drzim vam palce, ja som si nechavala peniaze pre babatko a nadstandard som nepotrebovala 😉 ale mate pravdu, vlastne wc a sprcha je super 😉

aktakk
1. nov 2010

@zahrika nie lepsie, najlepsie 🙂 ..
Ved to, ja som bola nonstop po porode spotena, tak by mi bodla sprcha ked si zmyslim...a kedze deti sme nemohli nechavat len tak na izbe same, nemohla som si to dovolit. Samozrejme spolubyvajuca postrazila, ked som potrebovala ist, ale moja mala sa prave zobudila vzdy, ked som vystrcila nohy z izby...a potom mi to bolo trapne, ze sa musela starat aj o moje dieta. Aj ked ona to iste brala v pohode. Vsetko ma svoje za a proti.

moncika15
2. nov 2010

@zahrika ahoj ako sa citis?

gaja
2. nov 2010

jéj ahojte, pozerám čo tu nové..
ste to tu rozbehli..
prečítala som si pozitívne ohlasy na pôrody, personál a nevybavených doktorov, tak ste ma povzbudili..
Mávam strašné nočné mory (spomienka na piešťany), čiže najradšej by som porodila počas spánku, ale už by som to chcela mať aj za sebou...
A keď ste tu viaceré písali o ochote lekárov a sestričiek aj ked ste nemali nikoho zaplateného, tak som sa nejak tak ukludnila a verím, že tento druhý pôrod bude lepší, krajší a vdaka psychickej pohode aj rýchlejší..

zahrika
2. nov 2010

@moncika15 Cau Monik... a ty? Ja som v podstate ok.. az na to ze sa citim brutal tazka a velka.. ale nie len citim aj som 😅
Uz sa nam to riadne krati...ty si len tyzden odo mna.. my sa fakt mozno este stretneme v tej nemocke 😀
Ako mas maleho otoceneho? vsetko podla planu? ako sa citis? uz sa bojis trochen? napiiiiiiiis 😕

moncika15
3. nov 2010

ahojte 🙂

tiez sa sem po dlhsej dobe vraciam kedze to zacina byt aktualne 😀

@gaja gajuska neboj, ja som sice este nerodila a uz vobec nie v PN ( 😀 ) ale tiez sa mi snivaju dost napinave sny , ktore sa skoncia vzdy pred samotnym porodom babatka takze v konecnom dosledku si to vsetko odserem zbytocne😅 😀 😠

@zahrika ja sa citim vseliako ale v poslednyx par dnox mam toooolko energie. ja mam na sebe 30tehu kg takze tiez si nepripadam jak sparatko 😝 a navyse strasne opuxam 🙄

dufam ze sa tam stretneme mozno aj my 3 naraz stretneme 😀 😀

zahrika
3. nov 2010

@moncika15 30 tehu kg?? to fakt? neverim...
Sice ty si bola stiiiihla a asi to nevypada tak zle ale aj tak, 30 ?? 😕
No mozno sa aj stretneme veru... pocuj, sak som citala ze posledne 2 tyzdne ma zena vela energie... no tak moja len nou neplytvaj.. ty uz mozes ist rodit kedykolvek 😀

moncika15
3. nov 2010

@zahrika u mna je to z velkej vacsiny voda ☹
no ved teraz upratujem jak diva, poodtlacala som postele, skrune a prizliekam paplony 😀 spolieham sa na to ze do 2tt porodim 😀

zahrika
3. nov 2010

@moncika15 no tak to z teba odtece a budes za chvilkufit.. ale musi to byt riadna zataz.. ja som zatial nabrala 15 ale ja som uz gulka bola ; 😀

moncika15
3. nov 2010

@zahrika 15kg je celkom dobre 😉 co by som ja za to dala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre