Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

miskadusko
29. okt 2011

@nikita308 mne tiež robili cisársky- mala som "diagnozu"- KP ale primár povedal že to aj tak budeme rodiť normálne. ja som to hned odmietla a on nemal na výber a ten cisársky mi spraviť musel pretože je také nepísané pravidlo že rodička musí spolupracovať- čo ja som odmietala čo sa tíkalo obyč. pôrodu. trochu sme sa pochytili a potom už sa dal aj cisársky spraviť. len si treba stááť za svojim a nezlaknúť sa. a to som nemala nikým vybavovanéé- takže treba mu ukázať že neustúpiš a on nebude maťť na výber... 😕

nikita308
29. okt 2011

@miskadusko Tak ja keby som nemusela, určite ten cisársky nechcem, tým príspevkom vyššie som len chcela poukázať na to, ako to v našej spoločnosti chodí.... 😕

lacikagr
29. okt 2011

@nikita308 Tiež som bola z toho mimo, ale primár si na to potrpí..... Ten doktor bol zlatý, nemôžem povedať pol slova.... Je to na hlavu postavené, lebo na tom papieri bude akurát iná pečiatka. Neviem prečo, ale v tejto nemocnici preferujú hlavne normálny pôrod, chápem, je to prirodzené, ale nie všetci sme zdraví a preto sú tu cisárske rezy....

nikita308
29. okt 2011

@lacikagr Viem, že preferujú normálny pôrod, ale kolegyňa napr. chcela, aby jej dali klystír a oni jej ho odmietli dať, ani jej ho nedali... ja sa v tom až tak dobre nevyznám zasa, ale si myslím, že ten klystír mal nejaký význam a aj pre ženu to bolo lepšie na psychiku... ja osobne by som ho chcela tiež... ale pri cisárskom dajú asi len večer glycerínový čípok, klystír asi nedávajú... 😕 nevadí, každopádne ešte mesiac a potom uvidíme... no ty to máš už len za pár, tak držím palce, nech to čo najlepšie dopadne... a hlavne nech ste zdravučkí aj s bábätkom.... 😉

miskadusko
29. okt 2011

@nikita308 pred cisárskym ti večer žiadne čipky nedávajú ( teda aspon mne nedali ) akurát ráno ťa vycievkujú a to ti nechajú ešte aj po cisarskom až pokial nebudeš schopná postaviť sa z postele a ísť sama na záchod...

nikita308
29. okt 2011

@miskadusko no na to cievkovanie sa "bohovsky teším"... operovaná som bola už veľmi veľa krát, ale vždy som šla radšej sama na WC ako by ma mali cievkovať... síce to boli ortopedické operácie, nie pôrod, neviem ako to je po pôrode...

lacikagr
29. okt 2011

Klystír nie je boh vie čo, ale jednej známej v tn nemocnici pred pôrodom klystír nedali a to tam nejaký den aj ležala, takže to nebolo že prišla narýchlo a šup šup rodiť, a teda išlo z nej všetko..... Nech je klystír akokolvek nepríjemný, radšej nech mi ho dajú ako sa cítiť trápne....

lacikagr
29. okt 2011

@nikita308 ja som bola pri ortop.operácii cievkovaná, zavádzanie cievky je velmi nepríjemné, nechápem prečo to neurobia, ked už je pacient v anestéze. Potom to už bolo fajn, pila som kolko chcela a žiadne pocity isť na wcko, na ktoré by som aj tak nedošla. Takže nie je na tom nič až tak zlé.

nikita308
29. okt 2011

@lacikagr Klystír neni vôbec hrozný, ale ja možno v tej rýchlosti som si to ani neuvedomila, ja som sa len modlila, aby som neporodila na WC al. v sprche... 😀 šak tá kolegyňa sa cítila hrozne trápne, aj teraz po 3 rokoch keď o tom rozprávala, mala všelijaké zmiešané pocity... ja by som ten klystír brala hneď...

miskadusko
30. okt 2011

@nikita308 ja som nevedela do čoho idem čo sa tíka toho cievkovania- a asi to bolo lepšie i ked zase prežiť sa to dalo-. Je to nepríjemné ale nič úúúplne hrozné, aj ked nechápem prečo to naozaj nerobia až na sále po epidurálke. bolo by to "lepšie" 😎

nikita308
30. okt 2011

@miskadusko Keď si napísala úryvok: "nevedela som do čoho idem".... akurát sme sa s manželom bavili a sa ma pýtal, že som akási zvláštna, ako keby ma nič nebavilo... a presne som mu toto povedala, že keď som bola prvýkrát tehotná, tiež som nevedela do čoho idem, akosi som to inak brala, teraz som prekvapená sama zo seba, som hrozne nervózna a nemôžem vydržať sama so sebou.... 😠 a chúďa odnesie si to dcéra, kt. je so mnou najviac, je mi to potom ľúto... ☹ aj keď sa mi tehotenstvo páči, ale z tohto titulu už by som to chcela mať asi za sebou... 😢

miskadusko
30. okt 2011

@nikita308 úúúplne presne viem o čom hovoríš. je pravda že to druhé tehu je horšie lebo sme múúdrejšie a aspon trochu vieme čo nás čaká, a to je asi horšie 😒 . Ja som prvé dieťa rodila normálne a mala som super rýchly pôrod a stále som hovorila že aj druhý bude v pohode, ale čím viac sa to blížilo bola som z toho na nervy a nakoniec mi aj dobre padlo že bola KP a tým pádom som si mohla vydupať cisársky lebo som si myslela že to bude lepšie. Proste som sa bála a toto sa mi zdalo ako menšie zlo. (blbosť,že? ) . cisársky je dobrý akurát v tom, že to doktory spravia za teba ale to potom sa nedá porovnať. je to o sto krát horšie ako po normálnom pôrode. tie bolesti sa nedajú porovnať. a ovela dlhšie sa to hojí, ale čo nespravíme pre detiečky... 😉

lienkatn
1. nov 2011

Ahojte. Som tu nova. V decembri cakame 2. babatko, pohlavie nevieme, nechame sa prekvapit. Prve som rodila cisarskym kvoli polohe KP a dalsim zdravotnym problemom. Teraz dufam, ze budem rodit prirodzene. Neviete, ci stiahli v nemocnici gynekologovia vypovede? Mali cas do konca oktobra a teraz sa o tom nic nehovori, tak len dufam, ze sa to rychlo vyriesi...

nikita308
1. nov 2011

@lienkatn Ahoj, no to by sme radi viaceré vedeli ako to vlastne bude... ja idem 11.11. na prietoky, tak sa opýtam tam... 🙂

hori
1. nov 2011

babenky, prednedavnom sa tu niekto pytal, ci je v tn mozne wifi pripojenie na internet aj mimo nadstandardiek, tak vam poviem, ze je, prave sa odtial ozyvam... 🙂 teda neviem ci sa da pripojit kedykolvek, lebo poobede mi to neslo, ale teraz je to bez problemov... takze proti nude treba smelo zobrat notebooky... 😉

bambibam
1. nov 2011

@hori dakujeme za info

lienka55
2. nov 2011

Dnes som sa docitala v Trenc. novinach,ze mozno zavru TN porodnicu,pretoze nebude mat kto rodit,kvoli vypovediam lekarov,to je hrozneeeee. ☹
@hori uz rodite???

hori
2. nov 2011

@lienka55 aaale nie...som tu kvoli vysokemu tlaku... dufam, ze ma zajtra pustia a o tyzden som tu zas aj s porodnymi bolestami... 😉

nikita308
3. nov 2011

@hori a ak sa môžem opýtať, keď už si v centre diania, nehovorí sa tam nič o tých výpovediach lekárov??? ako to plánujú potom ďalej??? môj osobný názor je, že sú to len obyčajné naťahovačky a ako vždy, doplatíme na to my, obyčajní ľudia... 😖

hori
3. nov 2011

@nikita308 panuje tu bozsky klud, neviem, oc bude s lekari a ako to kto chce vyriesit, ale jedine, co som pocula je, ze nemocnicu urcite nezavru a vsetko, co sa okolo toho pise je len plany poplach...

hori
3. nov 2011

@hori inak, ludkovia, kto tam idete v tomto case... donete si radsej vlastne nocne kosele aj zupan... urputne tu momentalne na sestonedeli bojuju s prazdnymi skrinami...

nikita308
3. nov 2011

@hori Ďakujem za odpoveď... ja som už pobalená, aj košele aj župan mám, síce termín mám až v decembri, ale keďže sa otváram, človek nikdy nevie... 😉

zuzanamv
4. nov 2011

@hori Vdaka za vsetky info.
Keby si mala nejake novinky o tych vypovediach, tak nam, prosim, napis.
V spravach to vyzera teraz vselijako, vraj nemocnica riesi krizovy rezim, a zatial dost neuspesne. ☹

nikita308
4. nov 2011

@zuzanamv Neboj, ja si myslím, že všetci neodídu, kam by ich všetkých pobrali??? To sú len naťahovačky podľa mňa medzi lekármi a vládou... Ja idem 11.11. na prietoky do TN, tam sa popýtam a dám vedieť.... 😉

zuzanamv
4. nov 2011

No ja dufam, ze to nejako poriesia.
Ja mam 8. poradnu u Jankovskeho, on robi aj v nemocnici, tak som zvedava, co mi povie.

nikita308
4. nov 2011

@zuzanamv Aj ja idem do poradne 8.11. ale sem do NMnV.... 😉 a na prietoky idem do Cegysu, veď tam tiež robí Hlaváčik a ten tiež robí v pôrodnici...

lucka0701
6. nov 2011

Ja som bola minuly tyzden v Cegyse a pytala som sa to vsetko sestricky a ona mi hned povedala, ze sa nemame bat, ze nemocnicu urcite nezatvoria...ze ich ako sukromnu kliniku sa to netyka ale, ze zdravotnictvo si to nemoze dovolit...ze mozno by lekari strajkovali 3-4dni ako v Polsku, ale ze by sa museli urychlene vratit, bo by v nemocniciach nastal chaos...a oni su za nas zodpovedny 🙂 a prinajhorsom ak by vraj strajkovali, tak tie 3-4dni by sanitky prevazali do okolitych nemocnicc...takze asi tolko.. 😉

lucka0701
7. nov 2011

Baby, neviete ci moze byt otecko pri cisaraku??? Bo si to nas maly teraz rozmyslel a ulozil sa priecne....doktorka mu dava 2tyzdne na otocenie, inak cisarak...

zuzanamv
7. nov 2011

@lucka0701
Vdaka za aktualnu spravu!
Myslim, ze pri cisarskom otecko nemoze byt, urcite nie pri samotnom rezani, ale viem, ze byva s babom hned ako ho vyberu, pri vysetreni, a tak.
Skus pohladat nejake cviky na nete, na otocenie babatka. Drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre