Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

babo28
18. mar 2012

Ahojte, tak dnes rano mi odtiekla asi cast hlienovej zatky bola tam krv tak myslim, ze to uz bolo ono. Som teraz v 39 tyzdni, takze uz sa to asi blizi. A od rana od 6.00 mam take pravidelne bolesti v podbrusku a uz je skoro obed a este stale sa tie bolesti opakuju. Chvilu citim taky tlak a bolest v podbrusku, to potom prejde a zasa sa zopakuje. Myslim, ze konkrakcie to este nebudu.
Nie su nejake velmi silne, ale predsa. Zajtra mam ist na Poradnu, tak som zvedava co a ako. Minuly tyzden som uz bola otvorena na 1prst. Tak som zvedava, ci sa to este viac zvacsilo alebo ako to vlastne vyzera a ci budem uz coskoro rodit. Kedy ste isli vy do porodnice?

lutia
18. mar 2012

@babo28 len aby to nebol skor porod 🙂) ked mas k tomu este tie bolesti....mne ked odtekala zatka tak som nemala ziadne bolesti

kaja173
19. mar 2012

ahojte baby...je pravda ,ze v trencine sa moze rodit normalne aj po cisarskom???ja som rodila v povazskej bystrici,lebo som sa sem vydala,ale katastrofa,a jedna znama mojej znamej rodila po roku a normalne a prve mala cisarakom.tu je to nemozne...neviete niektora,ako je to v trencine????snazime sa o druhe a ked si predstavim zase ten cisarsky,tak mam hruzu....dik

kaja173
19. mar 2012

@babo28 ahoj..aj ja som z PB a porod tu v nemocnici sa mi nepacil...aj ja rozmyslam,ze ak sa nam postasti,pojdem do TN,tak ak by si nezabudla,daj vediet ako bolo a ake si mala skusenosti...drzim palce..

mrenka
20. mar 2012

@kaja173 ahoj,pokial nemas indikaciu na cisarsky,preco by si nemohla rodit normalne? V tn praveze preferuju prirodzeny porod,najma primar....ja som mala prvy krat sekciu a teraz som v poho mohla ist normalne,ale vzhladom na velkost babatka dom musela zase absolvovat sekciu,ale ak más vsetko ok,tak kludne mozes normalne..

renca99
20. mar 2012

ahojte dievcata.... chcem sa spytat neviete ci treba pred porodom zazmluvnit pediatra? dakujem

lutia
20. mar 2012

@renca99 ja som napr. nestihla ani doktorovi zavolat ale len z toho dovodu, ze mal prave 2tyzdne dovolenku a ja som prave v tom case rodila 🙂) ale nebol to problem v nemocnici som povedala, ze budem mat jeho a nerobili z toho nejaky problem (ale to bolo vse na dedine, skusenosti s mestom nemam)

miskadusko
20. mar 2012

@renca99 ja som pred pôrodom iba zavolala doktorke či nás zoberee , povedala áno a že ked sa vrátime z nemocnice mám jej zavolať a príde spraviť prvú návštevu. nespisovali sme žiadnu zmluvu ak sa na to pýtaš.

renca99
20. mar 2012

@miskadusko no ja este ziadneho ani vybrateho nemam.... ale dala som si zavazok ze tento tyzden .....

kaja173
20. mar 2012

@mrenka ahoj..takze ak je babo male sa da???a co je to ta indikacia???no tu v PB preferuju asi len cisarske,ved aj v telke stale hovoria,ze sa rodi viac cisarskym ako prirodzene.moj maly bol KP,to chapem,ale mamicka sa chvilku trapi a doktorom sa nechce asi stat pri jaciacej mamicke,tak sup pod noz....a mala by som navstivit toho primara pred porodom,aby vedel ze sa tam chystam???

kaja173
20. mar 2012

@renca99 a poradim ti,aspon tri nocne kosele,ja som mala dve a nestacili...

olivka84
20. mar 2012

@kaja173 preco tak vela ja som chcelA zobrat iba jednu.

kaja173
20. mar 2012

@olivka84 ja som bola sice po sekcii,cize som bola cela zlta od tej tekutiny,a tak,aj som pretiekla ,potom som sa spotila,mlieko mi tieklo,tak som bola rada ze som sa prezliekla do cisteho....

olivka84
20. mar 2012

@kaja173 no super ale tak dobre vediet clovek sa musi pripravit na vsetko

zdena340
21. mar 2012

ahojte ja mam termin 10 maj a mala by som ist cisarskym ,,len neviem či si mam vyžiadat svojho gynekologa Jankovského alebo su aj tam v pôrodnici dobrí lekari ??? poradte mi prosim Vás

miskadusko
22. mar 2012

@zdena340 Neviem či sa niečo zmenilo odkedy som rodila ja, ale pokial viem tak sa nedá vyžiadať gynekolog ktorého chceš... a Jankovský ešte robí v nemocnici ? bolo tu spomínané že už bude iba vo svojej ordinácii- ale asi vieš viac ked k nemu chodíš. ináč si myslím že sú tam všetci lekári velký odborníci. Mne robil cisarsky jankovský- bola som velmi spokojná ale myslím si že by som bola spokojná s ktorým kolvek...

giza
23. mar 2012

@zdena340 mozes si vyziadat u Jankovskeho - malo by sa to dat....Jankovsky stale pracuje a o 106 🙂

giza
23. mar 2012

Ak by ste chceli zienky prist na cajik, ci fit drink do prijemneho prostredia a popytat sa co by ste potrebovali vediet, tak nech sa paci, tu je prilezitost...(inak budem tam aj dalsi stvrtok ak mi nic do toho nepride) .

mrenka
26. mar 2012

@zdena340 jankovsky uz je v nemocnici len raz do mesiaca hovorila sestricka,on si chce urobit v tej svojej ambulancii aj nejaku miniporodnicu vraj...

babucika
27. mar 2012

@babo28 ahoj, je to uz asi neaktualne, ale mne dali babo na brucho hned po porode...ci skor capli na brucho...ale len na moment, potom ho osetrili zobrali prec a doniesli mi ho spat oblecene a prilozili mi ho,ale neprisalo sa... a potom som ho mala pri sebe dalsie dve hodiny, ci skor manzel... lebo sme sa trapili s placentou. rodila si napokon v TN? ak ano ako to prebiehalo u teba?

zuzujan
28. mar 2012

ahojte chcem sa opytat planujem rodit v trencine a chcela by som nadstandard izbu, pri prvom bola akurat volna a bolo to super.........neviete mi povedat ako to tam teraz funguje? treba to dopredu nahlasit, alebo kto prvy pride ten ma??? byva nonstop vytazena? a citala som niekde ze vraj su uz 2 tie izby, tak hadam sanca bude 🙂

dakujem

lutia
28. mar 2012

@zuzujan ahoj, ano su uz dve izby, a neda sa ju zajednat skor, zajednat resp. zapisat sa do poradovnika sa mozes az v nemocnici a co som bola dnes pozriet jednu novopecenu druhorodicku tak viem ze sa vela rodi takze neviem ci sa ti vobec podari ju ziskat ale za skusku nic nedas...

zuzujan
28. mar 2012

@lutia dakujem za spravu, no nic ine mi nezostava ....uvidim ci budem mat stastie 🙂

zdena340
29. mar 2012

@giza no ja som ho pýtala že keby chcem či by mi mohol byť pri pôrode,len neviem či si ho mám nakoniec vyžiadať,vôbec neviem aký sú lekári v nemocnici ,ja som ešte len čerstvá Trenčianska ...a vôbec to tu nepoznám čo a ako chodííí,neviem sa rozhodnúť

giza
1. apr 2012

@mrenka pracoval 14. (to som mala osobne stastie na neho cely den) a 28.03. tak mas pravdu - pomenej veru 😉 ale miniporodnicu asi nema (opytam sa ho hned ako sa zadari), i ked ja by som bola velmi rada keby nad niecim ako "porodny dom" uvazoval 🙂 - ved by uz na SR bolo nacase nieco take zriadit... vela zien by sa potesilo

giza
1. apr 2012

@zdena340 ak mozes prist porozpravam co viem a ty sa rozhodni ako chces 🙂 obzvlast ak si cerstva TN - co mas tak ci tak jedno, lebo skoro kazda tam ide po 1x netusiaca co ju tam caka (nielen co do personalu, ktori je tam velmi dobri) a info ma max. co si tu precita alebo pocuje od druhych mamiciek z okolia (a tych asi este vela nemas) . Neviem ako sa da teraz zajednat Jankovsky ak je tam naozaj pomenej, to by si sa jeho musela spytat ako by si to zariadil.

giza
1. apr 2012

@babucika "..ci skor capli na brucho...ale len na moment, potom ho osetrili zobrali prec a doniesli mi ho spat oblecene a prilozili mi ho,ale neprisalo sa."

smutno mi je, ked citam tieto riadky - ale s porovnanim s inymi porodnicami to mame velmi este dobre, pre "zdokonalenie" az by si niekedy uvazovala nad podobnym "kuskom"=porodom (mozno i navod pre ostatne co to tu citaju) - treba si povedat, ze este mi nechajte dietatko na sebe (ak je to teda mozne a vsetko OK, mozu ho prikryt aj frote utierkou ci prikryvkou, ktoru tam na to maju a tak mozete chvilku dlhsie zotrvat spolu), alebo podobne poziadavky, ci skusit si dat vyssie dieta k prsniku co bude robit, to malo kto vie usmernit (niekedy ma silu to dietatko urobit takyto posun same)...rovnako ako to prisatie, babatko sa niekedy potrebuje rozpozerat, inokedy naopak utisit a nejavi vobec zaujem o satie (casto ani do pol hodky od porodu - pisem to co vidim, no su babatka, ktore sa hned pricucnu).... ale tak placenta moze byt problem.. nech sa vam teraz za to dobre vodi 🙂 😉

giza
1. apr 2012

@zdena340 aby som sa upresnila - prist vo stvrtok do Frani ako je viz hore v letaku - rada poslem ak mas zaujem aj info co so sebou do porodnice
@renca99 pediatra uz asi mas, je to potrebne lebo ho nahlasujes (musis udat menovite) pri prepustani z nemocnice, je potrebne sa u toho pediatra aj hlasit do 3 dni od prepustenia z nemocnice + mal by pediater prist na prvu prehliadku domov.

evulkatn
2. apr 2012

Ahojte babulky ..neviem ci uz tu tato otazka padla ale chcela by som sa spytat ze ako to teraz funguje z parkovanim v nemocnici v Trencine ked pojdem do porodnice...dakujem

lutia
2. apr 2012

@evulkatn google - zadam a hop...http://www.fntn.sk/files/parkovisko/cennik.pdf mas to cierne na bielom 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre