Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kucminka
10. júl 2012

@lusi175 zabudla som ešte podložku pre teba do postele,kúpiš v lekárni.

lusi175
10. júl 2012

@kucminka ďakujem za radu, už aj pobalené je to všetko 🙂

rolla20
11. júl 2012

@lusi175 sice tam davaju aj pribor a teplomer, ale ten by som si tiez pribalila

monda17
16. júl 2012

@mrenka tiež nedam na primara dopustit ... 😉

janka3a
17. júl 2012

@adkag Ahoj, aj ja chcem ist do TN.necham sa prekvapit, co a ako bude.Pri prvom som bola na MY. A mimochodom, mozno sa stretneme.

sandrika1986
17. júl 2012

Ja mám termín 31.8. , idem tam po 2x, po 4 rokoch .... tak som zvedavá ako sa to tam pomenilo .... 🙂 Niektorý lekári odišli odtiaľ, ale sú tam aj iný. Je tu niekto, kto má termín podobný ako ja ?

olivka84
18. júl 2012

@sandrika1986 ja mam 1.9.

sijust
18. júl 2012

Ahojte,ja som rodila 28.6. a aj napriek tomu,ze som mala tazky porod,nedam na tn porodnicu dopustit!!uzasni lekari,sestricky,porodne asistentky...az na jednu neprijemnu sestricku z novorodeneckeho 😅 ale tak,vsade sa najde nejaky expert...vsetky,ktore sa chystate na svoj velky den,nebojte sa...bude to fajn...budete v dobrych rukach! drzim palce 🙂

rolla20
18. júl 2012

@sijust iba jednu?? 😀 tak pre mna ich bolo na novorodeneckom viac. ziadna ochota pri dojceni, hlavne, ze maju titul. sice na nu nadavam, ale keby sme cakali druhe idem tam znova 🙂

paula80
18. júl 2012

@kucminka
@sandrika1986 aj ja mám otázočku,treba si nachystať aj vecičky-oblečenie pre bábo, alebo stále dávajú detičkám ich oblečenie a zavinovačky?a neviete,či ešte požičiavajú odsávačky na mlieko a či ich majú funkčné,lebo neviem,či budem potrebovať,aby som zbytočne nekupovala.ďakujem za odpoveď

kucminka
18. júl 2012

@paula80 ahoj,vecičky aj zavinovačky ti dajú v nemocke,len pri prepustení samozrejme si dáš svoje.Inak niektoré mamičky už mali aj svoje zavinovačky v nemocke.Ja som mala svoju odsávačku,ale myslím že keď budeš potrebovať,tak ti požičajú,určite tam na oddelení majú.

kucminka
18. júl 2012

@rolla20 aj ja mám zlé skúsenost so sestričkami z novorodeneckého.sestričky na sále super,ale pre detičky otras.Bola som rada,že ideme domov.

paula80
18. júl 2012

@kucminka ďakujem 🙂

rolla20
18. júl 2012

@paula80 mne osobne tam chybala capicka na hlavicku, rodila som minuly rok v septembri a ked sa tam pootvarali vsetky okna, ako byvaju navstevy, tak tam riadne pretahovalo. potom som si rychlo isla zobrat aspon latkovu plienku, ktoru som tam mala svoju. niektore mamicky tam mali aj rukavicky, my sme nemali a synacik teda vyzeral. a este som si brala tie bezpecnostne, ci ako sa volaju tycinky do usi a boli mi na dve veci, kedze tam stacia obycajne tycinky. odsavacky by tam mali mat, ja som si sice rozbiehala mlieko rucne 😵 ale videla som tam pobehovat mamicky s odsavackami. brala som si tam kalciovu mast na bradavky, ale ked som si to pred kojenim zmyvala, som to cele rozdrazdila, cize vtedy mi padla vhod vzorka lanolinu, co sme dostali v kufriku. takze este ten lanolin je dobra vec

paula80
18. júl 2012

@rolla20 ďakujem za radu,aj ja mám termín v sept.pribalím si teda čiapočku a samozrejme bavlnené plienky a na prsníky vraj je dobrý aj bepanthen,čo je aj na ritku,ten lanolin snáď budem mať aj ja v kufríku.
A ešte som sa zabudla spýtať,na balenie naširoko, vraj sa už nemusí,robili bábam v nemocnici prvé USG nožičiek,alebo ste išli až o mesiac na vyšetrenie a potom povedali,či treba,alebo netreba baliť,pýtala som sa ortopedičky a povedala mi tak,ďakujem...

rolla20
18. júl 2012

@paula80 bavlnene plienocky tam tiez davaju, ale uz neviem kolko presne kusov, ked zaspinis, vyfasujes ciste. ta vzorka je v knizke nalepena, je dost malicka, ale stacilo mi len trosilinku a sa mi to zahojilo. keby som vedela si maleho prilozit asymetricky, mohlo to byt este idealnejsie. na rozne vysetrenia deticky bravali a ani sa neunuvali hovorit na ake presne a ake su vysledky. cize potom sa treba stale pytat, pamatam si nejake sono, ale coho to bolo to neviem presne, aby som ti neklamala 🙂 ale asi tych noziciek, bo my sme potom isli na dalsie sono az v 3 mesiaci, ktore sme mali v poriadku, ale aj tak nam radil dr. balit nasiroko a si myslim, ze to hovoria vsetkym mamickam tu u nas v NMnV

kucminka
18. júl 2012

@paula80 no my sme boli na sono nožičiek skoro hneď maličký,a baliť na široko sa nemusí v nemocke,to ti povedia až na sono ,a keďže tam ešte nemajú vyvinuté jadierka,tak sme išli zasa ale naširoko sme baliť nemuseli,tak sme dávali len papierovú plienku.

kucminka
18. júl 2012

@rolla20 to máš pravdu,že detičky brali na vyšetrenia a my sme ani nevedeli na aké a ako to dopadlo.My sme prišli na očkovanie po 2týždňoch čo sa chodí na novorodenecké do nemocnice a tam rozruch okolo nás,nevedeli sem čo sa deje,samé telefonáty,písanie,a nakoniec nám povedali,že malého už zaočkovali pri prepúštaní z porodnice,a my sme o tom ani nevedeli ani v očkovacom preukaze to nemal,ešte že na to prišli a nezaočkovali ho znova. 😒

sandrika1986
19. júl 2012

Ja som pri dcérke tiež dostala veci pre ňu aj čiapočku, zavinovačku v pôrodnici. Baliť naširoko som tam nemusela. Deti brávali na rôzne vyšetrenia, niektoré sestry boli fajn, iné nič moc, ja som nemala v láske jednu z oddelenia šestonedelia - vrchná sestra.... to bola xantipa 😀 Našťastie na 4.deň nás pustili domov 😉 Ja som si teraz kúpila bepanthen, tak som zvedavá aký bude .... Veci zatial zbalené nemám, ale budem musieť sa do toho už pustiť 🙂 Odsávačky tam mali , ale baby tvrdili, že nič moc neboli, tak ja si už radšej zoberiem svoju z domu. Už chodíte niektorá z Vás do nemocnice na kontroly - poradne ? Ja mám bud.týždeň poradňu u svojho lekára, to budem 35.tt a potom sa budem musieť objednať do Cegys na prietoky, som zvedavá kedy ma môj lekár pošle na kontroly do nemocnice . Pekný deň Vám želám 🙂

sandrika1986
19. júl 2012

@olivka84 : Ahoj, tak sa tam možno teda stretneme 🙂

rolla20
19. júl 2012

@sandrika1986 ja som ziadnu capicku nevyfasovala 😠 a tiez som bola na prietoky a potom uz len u mojho gynekologa, do nemocnice ma neposielal. ja som mala ist cisarskym a aj ten som si musela sama obehat

sandrika1986
19. júl 2012

@rolla20 : Ja som tam bola v roku 2008. Som zvedavá aké to tam je teraz.... Nemusel by ma ani ten môj lekár tam potom posielať, lepšie je chodiť k svojmu ako do nemocnice na kontroly.

paula80
19. júl 2012

@sandrika1986 Ja chodím k Jankovskému,ten ma ani pri mladšom neposielal do nemocnice na poradňu, chodila som dokonca ku nemu a teraz to vraj tiež tak bude,posledný mesiac každý týždeň poradňa u neho,aj som rada,lebo sa tam relatívne rýchlo vždy vybavím,neviem,ako to chodí v nemocnici.
Aj ja som rodila v TN v roku 2008,ale myslela som,že sa veľa toho pomenilo,ale ako čítam,tak je to asi stále tak isto,ako tie 4 roky dozadu.
A čo sa týka tej odsávačky mlieka,ja som svoju už darovala,mala som medelu,pri oboch a už som myslela,že nebudem potrebovať,tak neviem,či kupovať novú,či mi bude treba,zatiaľ si požičiam v nemocnici a potom by som uvidela.Aké sú tie novšie odsávačky Mam,Avent,nevieš ?

sandrika1986
19. júl 2012

@paula80 : Ja som si kúpila klasickú odsávačku v lekárni, ale Avent tiež ponúka odsávačky . Dúfam, že ja budem tiež chodiť aj ten posledný mesiac k svojmu lekárovi. Tam to predsa ide rýchlejšie ako v nemocnici. Jankovský je fajn . Ja chodím do Teplíc ku Kotlebovi, som spokojná. 🙂

jajka68
19. júl 2012

@rolla20 ahoj, a kto ti robil cisarsky? ja som na rizikovom a tiez na 99% pojdem cisarskym a chcem ist rodit do trencina, vies mi niekoho odporucit? dakujem

rolla20
19. júl 2012

@jajka68 to ti neviem poradit, bo tiez som ani jedneho lekara nepoznala. neviem ani ci sa tam zazmluvnuju, mna rodil jankovsky, mala som planovany cisarak, ale nakoniec sa maly vypytal o 3dni skor, cize vtedy robia cisaraky sluzbukonajuci lekari (si myslim) a ak si na rizikovom, tiez to mozes kedykolvek ocakavat

kucminka
20. júl 2012

@jajka68
@rolla20 baby,myslí,že teraz sú na sále samí dobrí lekári aj sestričky,a tie sumy čo sa platia keď si niekoho vybavíte,si ušetrite pre mimi,lebo ako som počula,sú to riadne pálky.

jajka68
20. júl 2012

@rolla20 hej som na rizikovom od 5tt, ale kvoli hematomu, takze krvacaniu, a preto aj cisarsky, lebo ked som v 18tt prestala krvacat, tak hematom mi ostal a ze teraz pri normalnych kontrakciach by sa zas mohol naplnit krvou a prasknut, tak pojdem cisarskym preistotu

giza
25. júl 2012

@kucminka o tych palkach by som rada vedela viac (to ale neni tak dolezite ako ) a aj menovite ktory? jediny oficialny ktory sa da dohodnut k porodu a jeho suma neni ziadne tabu (ani horibilna) je MUDr. Jankovsky pokial mi je zname...ci mam medzere? rada by som doplnit 😉 diky uz vopred

Apropo ak by bolo lepsie tak sa mozeme vidiet aj osobne vo stvrtky o 17. hod
@sandrika1986
@paula80
@jajka68
@olivka84
@lusi175
@kucminka

navstevujem zienky na Mierovom namesti v kaviarnicke Frani, je to tam cele aj pre deticky usposobene a robene familiarne, vsetko v ramci porozpravania sa/nezavaznej diskusie, kto chce ziskat aj ine zdroje informacii nez tie co su bezne dostupne, rada uvidim 🙂
viac i tu : http://sites.google.com/site/mikidula/

Vsetkym fandim, nech vam to dopadne najlepsie ako moze 😉

martina.an
25. júl 2012

@giza Ahoj,ja by som mala rada pri pôrode MUDr. Jankovského,vedela by si mi povedať tú sumu,tak cca.Ďakujem moc.Myslela som,že on je v nemocnici len v stredu,ale nevedela som,že sa dá aj v iný deň dohodnúť.Ale tak,vraj sú tam všetci dobrí,tak uvidíme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre