Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kucminka
1. sep 2012

@kucminka aj si dneska bola,či nie?

kucminka
1. sep 2012

@sandrika1986 aj si dneska bola na kontrole,či nie?

sandrika1986
1. sep 2012

@kucminka : Ahoj, áno nakoniec som išla, bábo je v poriadku, odozvy tiež, prenášam 1.deň, ak sa dovtedy nič nezmení tak ďalšia kontrola bude v utorok 🙂

kucminka
1. sep 2012

@sandrika1986 to už budeš chodiť na kontroly do nemocky,ale radšej takto na kontrolu,a byť doma v pohodlí,ako tam ležať týždeň a nič s tebou robiť nebudú.

sandrika1986
1. sep 2012

@kucminka : presne tak, keď som sa tam pýtala lekára pri prvej dcérke, keď som ju prenášala, či so mnou budú robiť niečo v ten deň alebo na ďalší tak povedal, že nie....možno na 3.deň, všetko bolo vtedy v poriadku, ale ja som im tam odmietla ležať. Nakoniec mi spravil Hamiltona, v noci ma to doma chytilo a nadránom sa malá narodila.

rolla20
1. sep 2012

@sandrika1986 akoze len zo zvedavosti, bo ja nikdy nebudem moct rodit prirodzene, ale ze co je to ten hamilton??

paula80
1. sep 2012

@sandrika1986 tak ešte nič,ja som myslela,že keď si už tak otvorená,že už to príde,stále si rovnako,či sa to pomaly otvára,aj máš bolesti,keď aj tá zátka ti už odišla,či vobec nič?,no ja som tiež zvedavá,ako sa to rieši,keď sa prenáša,lebo ja som oboch starších prenášala,staršieho dlhšie,ale toho som nerodila tu a mlašieho rodila cisárskym,oboch v 41.t.t.

sandrika1986
1. sep 2012

@paula80 : Stále som rovnako, bolesti nemám, sem tam tvrdne bruško, malinká sa vrtí, kopká 🙂 Pri prvej dcére som 9 dní prenášala po termíne, druhú prenášam tiež, zatial je to menej ako pri prvom. Mňa sa pred 4 rokmi v pôrodnici doktor opýtal, či mi môže trochu dopomôcť k pôrodu, súhlasila som a potom mi povedal, že to bol Hamiltonov ťah. To mi spravil doobeda, v noci ma chytili kontrakcie, prasknutie plod.vody a mala som rýchly pôrod, nadránom sa mi dcérka narodila.

sandrika1986
1. sep 2012

@ rolla20 : Ja som prvú rodila prirodzene. Hamiltonov hmat - Pri prvej kontrole u lekára po termíne pôrodu sa môže gynekológ pokúsiť o tzv. Hamiltonov hmat na vyvolanie kontrakcií a pôrodu. Pre mamičky je však často veľmi nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo maternice aspoň na 1 – 2 cm otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu.

molka
1. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s MUDr. Petrom Kaščákom? Chodí aj k pôrodom?

sandrika1986
3. sep 2012

Ahojte, kontrolu som si dnes vymenila, namiesto zajtrajška som išla dnes. Ordinoval lekár Paškala, prijemný človek 🙂 Prenášam 3.deň, v pôrodnici na kontrole mi spravili prietoky, odozvy všetko je v poriadku, otvorená na 3 cm, lekár mi spravil Hamiltonov hmat, malo by sa to rozbehnúť do večera, poprípade do zajtrajška. Ak nie tak kontrola vo štvrtok. Som zvedavá, či sa to rozbehne, pred 4 rokmi mi pri prenášaní malej toto lekár tiež spravil a v noci sa to rozbehlo a nadránom som porodila. Hádam to bude učinkovať aj teraz 😉

paula80
3. sep 2012

@sandrika1986 teda,tej vašej bambulke sa nejako nechce isť von,držím palce,nech sa to rozbehne.A bolo to moc nepríjemné,bolestivé?ten hamilton?A bolesti nemáš zatiaľ žiadne?

sandrika1986
3. sep 2012

@paula80 : Nechce sa jej ísť von 🙂 Nebolelo to ani som to necítila. Bolesti zatiaľ nemám, zatiaľ je to všetko ok.... som zvedavá či sa to rozbehne....

paula1234
4. sep 2012

@molka ano, chodi skoro ku kazdemu skontrolovat ako primar ak rodis cez den a ak ma sluzbu tak odrodi on a je perfektny, mne rodil oboch synacikov a nedam na neho dopustit, dodnes mu za nich dakujem, rodila som cisarskym oboch..)))) 😉

babucika
6. sep 2012

@molka ahoj aj mna rodil on. tusim mal sluzbu.rodila.som rano koncom panvovym.

luciferova
7. sep 2012

chcem sa spytat, ci je tu niekto, koho rodila doktorka Bašková.

minami
7. sep 2012

@luciferova ahoj, ano ja som ju mala pri porode...

luciferova
7. sep 2012

@minami a mala si ju zavolanu alebo len mala sluzbu?

minami
7. sep 2012

zrovna mala sluzbu, ty ju budes mat, ci si mala, resp. preco sa na nu pytas?

zuzkakov
7. sep 2012

@luciferova aj ja som ju mala, ale vyšla jej služba, neviem, či sa dá s ňou dohodnúť a zavolať si ju, tiež by som to rada vedela 😉

katren
10. sep 2012

Ahojte maminky...prepacte, ze vam sem skacem.....mam jednu otazocku.....
caka ma treti porod a chcela by som ist rodit do TO, ale ak by sa mala rozhodla prist na svet skor /pred 36tt/ by som chcela ist rovno do TN kvoli novorodeneckej JIS.....ako je to tam s epiduralom???treba ist na poucenie???

baby124
12. sep 2012

@sandrika1986 ahoj tiez mi pan doktor Paskala spravil hamiltonov hmat a tiez na druhy den rano sup do nemocnice 😀 dobry doktor

sandrika1986
12. sep 2012

@baby124 : Najprv ho robil doktor Paškala , ale nebol dostatočný na to, aby mi to pôrod vyvolalo.... 😀 Pri prvej dcérke zabral hneď v noci, teraz 2x ho robil na poradni v pôrodnici lekár Gajdošíka ten už sa vydaril.... 🙂

sandrika1986
12. sep 2012

Ahojte , tak konečne sme sa aj my dočkali... 🙂 mali sme byť síce 31.08. , ale nakoniec si to všetko príroda sama zariadila a prenášala som 6 dní. Bolo to o 3 dni menej ako pri prvej dcérke. Pri oboch deťoch mi lekári spravili HAMILTONA a naozaj dostatočne zabral, ráno na kontrole v pôrodnici ho spravili a v noci odtečenie plod.vody, nástup pravidel.kontrakcií a zachvílu boli obe deti na svete. Takže máme krásnu dcérku,ktorá je v poriadku a mamina tiež, nástrih ani zašívanie teraz nebolo, pri prvej dcérke som bola zašívaná teraz ma to obišlo,ráno o pol 2 mi odtiekla plod.voda, do pol hodiny nástup pravid.kontrakcií, muž ma odviezol do pôrodnice, bol pri pôrode teraz, 🙂 pri prvom to nestihol... Doktorka povedala, že ideme rodiť a ani sme sa nenazdali a za 20 min bola Vivien vonku. 🙂 Ďakujem za oba 2 rýchle pôrody, ktoré som mala. Narodila sa 07.09. 2012, 7 dní pred mojimi 26.narod., o 2:46 ráno. s prvou dcérkou má podobný čas skoro... 2:33, mala 3510 gramov / 50 cm, ako aj Nicolka pred 4 rokmi. Včera nás prepustili domov,neboli žiadne komplikácie, krásne papáme, mlieka máme dostatok Spinká skoro stále, budí sa len na papanie, v noci za zobudí raz, max. 2x. V pôrodnici keď sme boli, sa napapala o 21h a zobudila sa na ďalšie jedenie o 5h ráno ... 🙂 V piatok bude mať týždeň, presne na moje narodeniny. 😉

fely
12. sep 2012

@sandrika1986 Velké gratulace!!!!! Hlavně, že jste zdravé obě dvě 🙂 Super, že tě nechá se vyspat.
S porodnici jsi byla spokojená?

rolla20
12. sep 2012

@sandrika1986 blahozelam, krasne sa to cita, hlavne to, ze mas mliecka a ako krasne ti buvinka, hlavne vam prajem vela zdravicka

hori
12. sep 2012

@katren treba si ist na anesteziologicke po tlacivo, ktore vyplnene a podpisane donesies k porodu - tam mas cele poucenie 😉 a gyndos ti musi zobrat krv na rozbor (uz si presne nepamatam, ako sa to vola) - to tak az cca dva tyzdne pred porodom, aby to bolo co najaktualnejsie - ak to nebudes mat, spravia ti to aj na zelanie priamo pri porode, ale neradi to robia, lebo lez pridu vysledky z krvi, castokrat je uz babo na svete... 😉

sandrika1986
12. sep 2012

Pri pôrode som mala doktorku Mečiarovú, veľmi prijemná bola, na nočnej boli na pôrodnej sále tiež prijemné sestričky aj na príjme na prízemí. Spokojná som bola s lekármi, lekárkami, sestričkami na oddelení šestonedelia a doktorkou z novorod.oddelenia, primárkou Orieškovou, sestričkami na novorodeneckom .... 🙂 Na izbe číslo 7 sme boli dobrý kolektív, samé malé dievčatká na izbe 😉 Pustili nás domov na 4.deň, čo som rada. Našlo sa zopár sestričiek z oboch oddelení, čo boli niekedy namosúrené, ale bolo ich len zopár... 🙂 Váženie na váhe som už nemusela absolvovať, oni vážia na digitálnej váhe a na mechanickej váhe sa vážilo na 3.deň po pôrode a to len raz pred kojením a po , aby sa vedelo orientačne koľko bábo vypije mlieka. Vyšetrenia bábätka dopadli dobre, očkovanie proti TBC už sa nerobí, robia sa len skrining sluchu, očí a sono bedrových jadierok, obličiek. Do poštuliek sa tam nebalí. Plienky bavlnené Vám tam dajú každý deň, oblečenie pre bábätká tiež, čapičky si musíte doniesť vy, ak chcete ísť na chodbu kde sú návštevy, lebo tam bol prievan. Veľké vizity sú tam pondelok a štvrtok, ostatné dni sú detské vizity a malé vizity pre ženy. Nadštandardné izby boli väčšinou obsadené. Toalety a sprchy boli udržiavané. Pre ženy sú tam k dispozícii župany a nemocničné košele. Na izbe sme boli 3 a posledný deň pred odchodom 4 mamičky. Bábätká sa kúpu každý večer na izbách, kúpu ich sestričky. Ak by ste chceli odsávačky sú k dispozícii, ale lepšie sú vlastné mať so sebou, pre deti stačia vlhčené, pampersky, vat.tyčinky, rybilka - krém na zadoček, dudlík ak chcete, oblečenie z pôrodnice na cestu domov, vajíčko, zavinovačka, ale mne ju sestričky včera malú do nej nedali, lebo bolo teplo. Pre ženy : ak chcete vlastné noč.košele, župan, tehot.knižka, OP, sobášny list kópia, vyhlásenie o otcovstve pre mamičky, ktoré nie sú vydaté, kartička poistenca, kozmetika, hygienické potreby, vložky, tampony do podprsenky, osuška, uteráky, toaletný, podložky jednorázové pod seba, oblečenie na cestu domov, pero, časopisy, vody na pitie, papuče, šlapky do sprchy, foťák, mobil+nabíjačka , krém na bradavky🙂 Návštevné hodiny sú od 10:00 a pustia Vás na chodbu aj o 20h, s dodržiavaním vizít a vyšetrení. Bábätká berú na prvú noc si k sebe sestry z novorodeneckého. aby ste si pospali, niektoré sami od seba, iným treba povedať, že ste po pôrode a požiadať ich o to. Mínus by som dala, čo sa týka kojenia, niektoré sestry Vám to vysvetlia, pomôžu priložiť, ale to závisí aká sestra má službu. Iné sa len opýtajú a viac sa nezaujímajú, či Vám to ide, či nie sú problémy alebo či Vás nebolia bradavky pri kojení. Malinká mi bola priložená na sále po pôrode, mala som žltú sálu, pri prvej dcérke oranžovú. Partner platil 21 eur , zato že bol pri pôrode. Nič od bolesti som nemala ani epidurál, lebo pôrod bol rýchly. Muž bol aj pri ošetrovaní bábätka a nakoniec aj s nami po pôrode, mňa dali po 2 hod na oddelenie šestonedelia a dieťa na novorodenecké a priniesli mi ho pred obedom. Niketoré veci sa tam po 4 rokoch zmenili, čo oceňujem 🙂

sandrika1986
12. sep 2012

@fely , @rolla20: Veľmi pekne ďakujem za gratulácie, som veľmi rada, že sme už doma a že Vivien je spokojná 🙂

lubikan
12. sep 2012

ja som tiez bola spokojna..len na sale mi chybalo,ze nedavaju klistyr....je to neprijemne,ked nejde von len babo...inak som bola spokojna..inak sestricky zo zenskeho a z novorodeneckeho by mohli mat medzi sebou vypracovanejsi system..a oznacenie na uniforme,ze ktora sestra je z akeho oddelenia...stalo sa mi par x,ze kecam,kecam...a sestricka potom povie,no,ale to musite povedat na druhom oddeleni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre