Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

katren
2. okt 2012

@paula80 prepac, ze ta otravujem, ale nemas nahodou niekde zoznam, co treba do porodnice v TN?Dakujem

rolla20
2. okt 2012

@katren na strane 259 to krasne rozpisala sandrika1986

katren
2. okt 2012

@rolla20 dakujem 😉

fely
2. okt 2012

Ahojte,
mám asi takovou hloupou otázku.... Už to snad na mně příjde každým dnem a tak přemýšlím jaký to bude atd....
A napadlo mně, kam mám jít když to na mne příjde.... Mám jít rovnou na 4.patro a nebo v přízemí na ten příjem?
Omlouvám se, za takovou otázku....
Děkuju všem....

miskadusko
3. okt 2012

@fely Na prízemie na príjem-tam ťa pozrú a prevezú hore na 4-te poschodie 😉

lutia
3. okt 2012

@fely nemas sa za co ospravedlnovat, mne to tiez niekto povedal ze najprv dole, oni ma ani nepozerali len mi dali oblecko do ktoreho som sa prezliekla a zavolali hore ze maju rodiacu a tak sestricka pre mna prisla a az hore ma doktor pozrel

paula80
3. okt 2012

@katren presne ako napísala sandrika,ešte by som dodala mydlo na ruky ja som si dala doniest dettol a príbor ti dajú erárny,tak ak ti to vadí,dones si svoj.

fely
3. okt 2012

@miskadusko @lutia Děkuji, začínám být taková nervozní, právě z takových "drobností".... Díky 🙂

miskadusko
3. okt 2012

@fely CHápem to 😉 ja som tiež potom už rozmýšlala nad všeličím., je to normálne- neboj sa- sú tam všetci velmi milý a ochotní...držím palce

lila69
4. okt 2012

Ahojte baby, mam otazocku - hlavne na tie ktore ste rodili v Trencine v poslednej dobe. Mam dieta (2,5 roka) a tiez som rodila v TN a bola som v celku spokojna, aj s pristupom lekarov a sestriciek, aj ked sa porod neobisiel bez tlacenia na brucho (a teda poriadne), celkom slusnym natrhnutim ako aj ukoncenim porodu vakuom.... , ale kedze mam nastastie zdrave dieta a zotavovala som sa vyborne, na porodnicu spominam v dobrom.
V sucasnosti uvazujem nad druhym dietatom a chcem sa spytat, ci ste niektora pri porode mali moznost rodit aj inak ako len v leze - resp. ci Vam bolo umoznene co najdlhsie chodit, pripadne striedat polohy (nieco ine ako na chrbate a na boku). Mne sa na chrbate straaaasne zle tlacilo a ako som pisala vyssie ani to nejako slavne nedopadlo, tak by som druhy krat ocenila aj viacero moznosti, nie len lezat a tlacit "hore kopcom". Dakujem za vsetky reakcie 😉

kikuska8
4. okt 2012

Po precitani celej temy som sa aj ja rozhodla prispiet skusenostou, sice nie mojou vlastnou, ale mojej sestry. Prvy porod mala cisarskym V TN. Bolo to dievcatko, 3890g a 54 cm. Nakolko to je utle ziena a dievcatko bolo KP, CR urobili bez okolkov...
Druhy, dva roky po dievcatku, cakala chlapca. Tiez bol dost velky, 3840g, otoceny normalne, sestra mala aj ma uzku panvu a mala nedostatocne roztahnute porodne cesty, napriek tomu ju chceli odrodit prirodzene... a aj tak urobili. Porod bol dost dlhy a namahavy a prasknutie si porodny personal a doktor nevsimli. 4 dni mala neznesitelne bolesti, na ktore upozornovala, ale Dr. ju nebral vazne. Az ked si na stvrty den vyziadala rondgen, zistili, ze ma zlomenu panvu... ☹ vyse mesiaca musela nosit bedrovy pas.
Aj mna to caka v marci a rozhodujem sa ci ist do TN alebo nie... zatial prevazuju negativne ohlasy... takze neviem 😖

lila69
4. okt 2012

@kikuska8 nooo trencin je znamy tym, ze sekcie sa robia zriedkavo, resp. su naklonení viac "prirodzenym porodom". Je to tvoje rozhodnute, skus prekonzultovat priebeh porodu s lekarom ku ktoremu chodis a uvidis co ti povie.

kikuska8
5. okt 2012

@lila69 ahoj ano, urcite s nim preberiem vsetky alternativy ... samozrejme, ze by som najradsej rodila prirodzene, ale nakolko mam placentu praeviu marginalis uvidim, ako sa to vyvinie... na poslednej prehliadke sa placenta povytiahla vyssie, takze dufam, ze sa to do porodu upravi...

snehuljenka
6. okt 2012

@lila69 Ja sa tam chystám rodiť v najbližších dňoch a tiež mi záleží na všetkom, čo si vymenovala. Či mi vyhovejú, to uvidím... Každopádne ti dám vedieť 🙂

lila69
6. okt 2012

@snehuljenka budem sa tesit na info a straaaaaaasne ti drzim palec. Ono neni sa velmi coho bat, lebo starostlivost je tam fakt dobra a verim, ze vsetci konaju v dobrej viere, ale popravde ma trosku vydesil clanok o poraneni plexus brachialis (poranenie nervov hornej koncatiny) a zistila som ze som bola s mojimi komplikaciami,(tlacenie na brucho, vakuum....) resp. moj maly velmi vhodny kandidat, tak sa chcem tomuto vyhnut ako sa len bude dat pri druhom pokuse. 🙂

snehuljenka
6. okt 2012

@lila69 Ďakujem! 🙂 Ozvem sa ti.
Práveže v dobrej vôli ľudia už narobili kopu paseky... a to platí aj o tom ich pokladaní žien na lopatky pri vypudzovacej fáze.

mravcica
6. okt 2012

@lila69 kde si citala ten clanok? mozes sem dat link? moj maly ma toto poranenie, nerodila som v trencine, ale v poslednom case som uz pocula o viacerych pripadoch odtial. naposledy spred par tyzdnov. viem, ze sa to stava, ale ked sa to stane vasmu dietatu ........... a z mojich info sa da tomuto poraneniu velmi dobre predist - a o nasledkoch pre male a celu rodinu ani nehovorim.

lila69
6. okt 2012

@mravcica ten clanok som citala na stranke www.najmama.sk
prikladam link: http://najmama.aktuality.sk/clanok/231397/pribe...
Nechcem aby to bolo chapane tak, ze strasim, alebo hystercim, ale ked som si zacala o tomto probleme studovat viac veci, tak je to naozaj vazne poranenie a obrovske problemy pre babo a trapenie pre rodicov. Tak preto je myslim dolezite zaujimat sa o to, ako tomu predist.

snehuljenka
7. okt 2012

@lila69 Ale to nie je strašenie - iba opatrnosť 🙂

siska25
8. okt 2012

Ahojte, zrejme to tu už bolo niekde spomínané, ale aj tak sa chcem spýtať, tých čo majú skúsnosť z posledných mesiacov. Tiež ma čaká pôrod v Trenčíne začiatkom decembra. Chcem sa spýtať, neviete ako je to v TN s epidurálkou. Nie som ešte pre ňu celkom rozhodnutá, ale chcem si ju nechať ako jednu z variant. Neviete, či je potrebné ísť niekam na poučenie, aby mi epidurálku mohli dať. Ja som sa na to pýtala aj u svojej doktorky, ale ona mi nevedela nič bližšie povedať. Len mi zobrala krv kvôli zrážanlivosti, že to pri epidurálke treba. Tiež by ma zaujímalo, či sa chodí na kontrolu do nemocnice od určitého týždňa alebo až vtedy, keď sa penáša cez termín? A ešte sa chcem spýtať, neviete, či keď má žena vysoký tlak, či ju nechávajú rodiť prirodzene alebo je to indikácia na cisársky? Viem trošku veľa otázok, ale tiež už začínam stresovať, čím to je bližšie. Všetkým ďakujem za odpovede.

vani
9. okt 2012

@sandrika1986 ahoj, môžem sa ťa popýtať, či si chodila na nejaká predpôrodnú prípravu do nemocnice ? alebo ak nie, bola si sa tam aspoň popýtať, alebo pozrieť pred pôrodom s manželom ?

sandrika1986
10. okt 2012

@vani : Ahoj, nechodila som vôbec na predpôrodnú prípravu do nemocnice. ani pozrieť si pôrodnicu, poprípade popýtať sa ako to tam funguje .... nič z toho som neabsolvovala. Muža som mala pri pôrode, ale žiadne predpôrod.prípravy sme nemali. 🙂

vani
11. okt 2012

@sandrika1986 Ok, Veľmi pekne ďakujem, nebola som si istá, či sa tam netreba ísť nejak po predu nahlásiť .). A kto ťa odrodil ? A nevieš, či prepúšťajú aj cez víkend ?

wewe22
11. okt 2012

ahojte najde sa tu mamina ktora rodila v TN prirodzene po predchadzajucom CR? ja budem mat 1,5roka po CR ked to v aprili vypkne ale viem ze v TT ani v PN ma nikto prirodzene rodit nenecha tak uz teraz uvazujem nad TN
dakujem

martuskag
11. okt 2012

@wewe22
ahoj, so mnou v marci ležala na izbe kočka, ktorá mala doma 17-mesačné dievčatko narodené cisárskym, a vtedy v marci rodila prirodzene, ale mala pripravené aj predoperačné vyšetrenie od svojho gynekológa-keby bolo treba urobiť cisársky.

wewe22
11. okt 2012

@martuskag dakujem si ma potesila

vierka82
11. okt 2012

@wewe22 ja som mala druheho cisarskym a tretieho prirodzene. rok aj devat mesiacov rozdiel. a rodila som v tn 🙂

wewe22
11. okt 2012

@vierka82 ahoj mozes mi povedat ako to cele prebiehalo mohla si normalne chodit a tieto vec alebo si bola stale monitorovana?

vierka82
11. okt 2012

@wewe22 ja som bola prijata koli prenasaniu v piatok. od soboty mi davali vyvolavacku. v sobotu, nedelu nezabrala a v pondelok tiez nejako nezaberala. okolo osmej vecer sa mi zdalo ze uz to zacina, o deviatej som si uz bola ista ze to zacalo a samko sa narodil o desiate. takze ma nijak nemonitorovali - nemali cas. 🙂 len mi netlacili na brucho pri samotnom porode - ze sa to nesmie koli riziku roztrhnutia maternice. a pytali sa ma ci ma neboli jazva. Inak ked sa samko narodil mal 4100 g 🙂

wewe22
11. okt 2012

@vierka82 to je super dufam ze teda aj ja budem mat take stasie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre