Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
17. jún 2009

Dievcata zacina tu byt nuda 😀 😀 😀 .
Myslela som si ze uz sa to tu uz rozbehlo u niektorej,a stale nic.No som zvedava ako dopadne sivka dnes na kontrole,dufam,ze sa to aspon u nej pohlo. 😉
Pekny den vsetkym maminam cakatelkam!!!! 😅 😅 😅

ivella
17. jún 2009

aj ja uz cakam co napise,zeby si ju tam nechali? 😕 😅

pink_lady
17. jún 2009

no ak vyjde doki z operacky o 17.30 ako minule tak sa este chudatko nacaka 😒 a mozno dovtedy aj porodi 😅

no ivella moc si ma nepotesila ☹

ivella
17. jún 2009

preboha ale ved tam snad ten doktor neni sam,nie?teda ja ked som chodila na poterminovu poradnu a dr.bol na sale,vzdy tam poslali nejaku nahradu 😉
pink,nestracaj nadej,verim ze ked tam pojdes na zaciatku septembra(ak vydrzis),oni urobia vsetko preto aby ta vzali
ale daj si teraz pre istotu zmrzlinku,ta ti zlepsi naladu 😝 😀

sivka
17. jún 2009

no caute babulky. tak uz som doma. dakujem, ze ste na mna tak mysleli 😵 takze zatial este furt nic, ale ze uz aspon nalez sa od nedele zlepsil, aj ked je hrdlo este nezrele, ale uz zacina aspon maknut a krcok sa pooooomaliiiinky skracuje...takze zas v piatok na kontrolu. inak vsetko ok, az na tlak, mala som 135/95, tak tam este musim ist dnes o tretej, ze mi ho premeraju 😝 sa mi tam teda chce zas ist o hodinu... 😖
co sa tyka cakania, tak celkom som dobre obstala, lebo dole na prijme som pobudla asi polhodku, potom ma zavolali na CTG - ale lezala som na chrbte snad 40 minut, uz ma tam porazalo, krize ma boleli, tak som to jednej povedala, ta bola taka zlata, ze si mozem lahnut aj na bok. Potom ale prisla taka mrchava sestricka, ze "no, moc sa teda nehybe, sak si lahnite na chrbat" 😖 ako keby sa musel chudak stale hybat a este k tomu ked som na chrbte...ved vtedy tam ma najmenej miesta, tak bol rad ze je rad a nie aby sa este v kuse hybal...hned ako som odtial vypadla, tak sa uz zase pekne mrvil...potom som cinkla dokimu a mala som stastie, ze mal prave prestavku, tak ma hned zobral hore na vysetrovnu a ze vsetko ok...no len ten tlak...neviem, co to znamena, ci je to take vazne, ked tam musim ist este raz na premeranie 😕
potom sme sli s muzikom na tu pizzu - mnam - a teraz sme doma a cakame kym zas pojdeme do tej nemocky...a ked to bude ok, tak potom hor sa na tu zmrzku!!! 😀

ivella
17. jún 2009

sivka,tak konecne sa cosi pohlo 😅 😅
ja som si bola dat zmerat tlak u nasej detskej a mala som presne taky isty ako ty,tak mi daj potom vediet co ti na to povedali-ale dr.mi povedala ze ked sa uz chystam rodit,este to ide--pokial je moč negativny--to je hlavneee,horsie keby bol do terminu este mesiac
no aj ja idem v piatok,netusim o kolkej,ty mas presny cas??

minkak
17. jún 2009

ahojte babulky 😉
juuuj sivka,ze 40 min.ochhhhh 😒 no na to ani ja moc nerada spominam,tiez mi to lezanie nerobilo dobre 😒
ale ked som tam bola 1x som sedela to sa celkom dalo 😉
no drzim palce aby bol ten tlak uz OK 😉

Drzkajte sa vsetky kocky,nas tu teda pekne natahujete 😀
ale na to vyzvananie telefonov si pamatam aj ja,to bolo vsetci ty si na mna zabudla.....a stale a stale....nie ,nie nezabudla,este som doma 😀
ale zase na druhej strane je mile,ze ludia na Vas myslia a cakaju,len by mohli aj vydrzat,ze 😀
Prajem pekny dnicek babulky,dajte si zmrzlinku aj za nas,my sme trosku marodikovali tak musime si na zmrzlinku este pockat 😒

sivka
17. jún 2009

ahojcek, moc som mala negativny, tak snad nebudu nejako plasit z toho tlaku. v piatok tam asi zas pojdem cca okolo 11. tiez som pocula, ze cim blizsie k porodu a zvlast po termine, moze byt tlak zvyseny. lebo inak cele tehu som ho mala prikladny a ani nikdy predtym som vysoky tlak nemala, skor naopak. opuchat neopucham, tak to hadam bude dobre.

ivella
17. jún 2009

nechapem ako ti mohla sestricka povedat nech stale lezis na chrbte,mna tam otacala jedna radost,stale sa ma vypytovala ci sa citim dobre,ci chcem podusku napravit,davala som sa potom z boku na bok aj sama a nic nepovedala,hlavne ked videla ze to pomaha...
no a nepovedali ti ze ked tak si ta tam uz v piatok nechaju?
ja som vzdy mala prist do osmej rano,ze keby cosi tak nech stihnu zabezpecit stravu 😉 ale zas tam je vzdy rano natrieskane

minkak
17. jún 2009

ja som tiez tak chodievala az okolo obeda 😉 ked uz tam nebolo tolko ludi 😉
urcite to uz budes mat OK sivka 🙂 no snad si Ta tam teraz nenechaju kvoli tlaku, 😖

sivka
17. jún 2009

minka, to ani nestras... 😕
neviem co v piatok, ale este v nedelu mi doki povedal, ze ak sa to nerozbehne same, tak by ma prijali v nedelu, tak uvidime

ivella
17. jún 2009

ahaaa..no pojdem aj ja neskor,nech tam nie si sama... 😀
boze co to tu kecam,ved ja do piatku porodiiiim 😀 😀 😝 😝

sivka
17. jún 2009

ok, tak sa tam uvidime ... mozno 😉
tak ja pomaly idem...drzte palce
pa zatial

ivella
17. jún 2009

ozvi sa 😉

pink_lady
17. jún 2009

ivella, tak dobre, vydrzim do septembra, aj ked som bola rozhodnuta rodit koncom augusta 😀. /Ked vas tu tak sledujem, tak ma niekedy napadne, ze aby to nembolo aj v oktobri 😖/

sivka - drzim palce, daj vediet 😉.

ivella
17. jún 2009

no pink,ked si predstavim ze by som sa mala guuulat este taaaaaaaaaak dlho,no neviem.. 😝
aj ked budem po prebdenych nociach spominat ako mi este bolo dobre,kym to male bolo v bruchu 😀

solmi
17. jún 2009

🙂 😉 Ahojte, tak ja už som si myslela,že už tu je nejake babo.To som rada sivka, že sa to konečne pohlo.Ja som zvedava čo mne povedia v nemocnici zajtra, dufam, že je nejaky pokrok spred týždna.Kamaratka mi odporučila, že ked ma tam nenechaju mám sa dobre rozčuliť a večer porodim.unej to tak bolo.

ivella
17. jún 2009

solmi,ja som skor myslela ze ty sa uz rozpadas... 😀
tak ja sa rozculujem pravidelne nad vsetkym a nic ☹ ☹

ivella
17. jún 2009

som zvedava co budes hovorit na doktora... 😅 😅

ivella
17. jún 2009

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-s...

toto urcite ocenime,ak je to iste,vobec som o tom nevedela,uz tri roky som na almuzne zvanej rodicovsky prispevok 😉 😉 😉

solmi
17. jún 2009

No ja sa ešte nerozpadavam, ja by som ,ale najradsej sa už rozpadla.Dufam, že bude v pohode doktorko.A nebudem tam čakať cely den.ja som o tom prispevku vedela, lebo som pred materskou pracovala na UPSVaR a to sa hovorilo ešte v januári, že by to malo od 01/2010.Dúfam,že to aj schvália 🙂

pink_lady
17. jún 2009

ivella to by bolo super keby to schvalia ale clovek nikdy pri tych na ich politikoch nevie 😖

solmi drzim zajtra palce nech je Martinko /doktorko 😀/ mily 😅 😀 treba verit ze sa dobre vyspi 😉

solmi
17. jún 2009

Dakujem, dufam, že sa dobre vyspi.Jeho babka je mojej mamy susedka.Ked moja sestra bola tehotna tak tá siho chvalila, ale ja ked som ho mala aj pri prvom porode aja teraz na sone tak bol hrozný a arogantný. 😉

pink_lady
17. jún 2009

no je to exot 😎

sivka halooo halooo kde siii?

giza
17. jún 2009

tak pekne....sa gulajte ....

Ivella super popis - budem pozerat uz zajtra rano o 7,30 ked pojdem okolo....
Solmi aj ty este 2v1? Fakt sa tam maju tie deticky dobre 😎 ..

sivka
17. jún 2009

halooooo, hlasim sa konecne babule moje!
no tak dnes uz toho mam ozaj tak akurat. bola som trikrat v nemocke na meranie tlaku. najprv doobeda, potom o tej tretej a este o siestej...ufff. stale mi to namerali na 130/90 a to sa dokimu zdalo hranicne. ale ja som si u mamy namerala na digitalnom 117/75...tak neviem asi mam fobiu z bielych plastov a vtedy mi tlak vyskoci.
ale nakoniec mi teraz vecer zmerali dvakrat a naposledy som mala 130/80, takze to uz je ok a pustili ma domov. ze si mam merat aj zajtra doma na tom digitalnom niekolkokrat a ak by to slo nad 140/90 mam sa dokimu ozvat. ale ja si myslim, ze doma taky tlak mat nebudem. takze kontrola zas v piatok.
inak doki bol strasne zlaty, mal toho dnes fakt dost, same operacie a este aj seminar, ale napriek tomu si nasiel chvilku aby sa mi venoval 😵
ok, idem si ja dat tu zmrzku, som si kupila celu vanu tvarohoveho Misu 😵
inak to s tym prispevkom by bolo ozaj ze super!!! ja som si poistila aj matersku, tak aspon polroka nebudem zivorit 🙂
a este raz vam vsetkym dakujem, ze ste drzali palce 😵
solmi, zajtra sa drz, hadam sa dr. dobre vybuva a bude na teba mily. budeme cakat co nove.

mimi100
17. jún 2009

ahojte babeny...tak ja som dnes uplne KO som bola s malou plávať a ešte sme trochu upratovali, lebo mám stále pocit že musí byť všetko hotové ked pojdem do porodnice aby to tu muž sám zvládol 😝 občas sa pristihnem že sa do tej nemocnice normálne teším ,že si tam trochu oddýchnem lebo malá tá mi nedá ani vydýchnuť.
no Sivka to ťa riadne popreháňali ešte že bývaš blizko to ja keby som tam mala tolko krát bežať by som mala tlak aj 200, ale hlavne že je to ok 😉
no ja idem k doktorovi v piatok ale ešte normálne do ambulancie tak som zvedavá čo na mna vybafne, ked ja tam idem vždy taká plná očakávaní že čo bude a on na mna že nič sa nezmenilo kontrola o týžden a ked si predstavím ten týžden predomnou tak mám po nálade 😒
to by bolo super keby konečne rodičovský zvýšili,ja som nemala nárok ani na matersku takže by to dosť pomohlo...no ved uvidíme do januára daleko 😅

solmi
17. jún 2009

Ahoj sivka, ja som taky tlak ako máš ty nemala ani ked som rodila.dufam, že sa ti do piatku zniži.ja mam stale 90/70.A dnes tam bol aký dr.?diki dám vedieť,sama som zvedava čo a ako. 🙂

pink_lady
18. jún 2009

sivka super ze to tak dobre dopadlo - a ze si ta tam nenechali 😉 ale uz by si ten vas Matejko mohol svihnut ved nedela sa blizi 🙄 😎 😉 😀

solmi drzim palce daj potom vediet 😉 tuto noc bol celkom dobry luft tak aj doki sa mohol vybuvat do ruzova a dobrej nalady 😉

ivella a ty co?

mimi neupratuj tolko nech si toho aj manzel trochu uzije 😅

lienka55
18. jún 2009

Dobre ranko,
tak stale rovnako?Nic noveho?

mimi,tak tz stihas este chodit s malou na plavanie?Len aby si to neporodila vo vode? 😀 Nemusis chodit ani do Topolcian. 😉

sivka,tak to ta riadne poprehanali vcera,to nemaju ani trosku chochmesu s a citenia s tehotnou a v takom vysokom stadiu tehotenstva. 😀 😉

solmi drzim palce,aby dnes vsetko dobre dopadlo a dr. aby posluchal. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre