Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

pink_lady
24. jún 2009

ivela vies ako sa hovori -- na koniec to najlepsie 😅

sivka
24. jún 2009

Ahojte, Matko konecne spinka aj s tatinkom, tak rychlo pisem. V prvom rade obrovske GRATULKO mimi a Julinke. Teda taky kus baby a za taky kratky cas, to je az nefer 😉 Tak vela stasticka a zdravicka!!!!

Ivell, je to az neuveritelne, ze si tak dlho v kope pri takych bolestiach, ja uz nechapem!!! Ale mas pravdu, junovky si odrodila, mozes ist s kludnym svedomim aj ty na to. Strasne sa uz tesim na spravicku, ze mas babatko pri sebe, tak drzim silno palceky!

A teraz moj porod:
prva kontra ma kopla o 1,30 v noci a slo to po 6 minutach. Manza som nebudila, ved kto vedel, ci to bolo vobec ONO...do rana to uz slo po 5 min, tak sme zavolali dokimu, ci mame prist ci co. O 9,00 sme uz boli nastupeni v porodke, prijali ma, dali na cakacku aj s manzom, nikto iny tam nebol...ale podla dokiho som este bola len na 2 prsty..tak cakat...monitory....sprcha....vysetrenie...monitory.----a tak dalej. O 13 mi odisla voda a potom sa to len zacalo a ja som pochopila, co su to kontrakcie 🙂 uz sa to len zhorsovalo, ale stale som sa snazila predychavat, stiskala som manzovi ruku a nakoniec mi pichli nejaku injekciu na zmiernenie bolesti, ale ta bola tak na dve veci 😝 tak sme trpeli dalej, uz slo vazne do tuheho ked mi o piatej vecer doki zahlasil, ze "uz" som v polovici, to som myslela, ze tam umrem. ale zrazu sa to hrozne pohlo a o hodinku bol Matko na svete. Mala som stastie na sestricky, boli neuveritelne zlate, vela mi pomahali, aj ked ja som mala pocit, ze vnimam len bolest a hlas mojho draheho ako mi hovori aby som dychala... zvysok bol mimo mna. Mala som hroznu zimnicu, uplne mnou triaslo a nedalo sa to ovladnut. Doki siel operovat a museli ho odvolat aby ku mne prisiel, lebo sestricka ma kukla a ze ved my mame natlacene....tak doki pribehol, povedali, co a ako mam robit ja a co manza a sli sme tlacit....na 4. sup bol nas chlap vonku...ale dal zabrat. Sestricka ma stale chvalila, ako som bola tichucko, ze za rok mozem prist zas, ked som taka tichucka rodicka...tak som na seba hrda 😀 😀 😀
No a potom sme sa uz len vytesovali z maleho...no az na to sitie, to teda nebolo ozaj nic moc, hlavne to vnutorne, fuj. Ani vlastne neviem, kolko mam stehov, ani vonkajsich ani vnutornych, nikto mi to nepovedal. Ale iste je, ze sediet este nemozem a netusim, kedy sa mi to podari... 😖
No a potom nas cakali tie nekonecne tri dni v nemocke, ale uz sme doma a to je hlavne.
Teraz ja sa hojim, maly sa snazi zvyknut si na tento svet a moj najsamlepsi manzel sa o nas stara, vari, perie, pestuje babo, prebaluje, skratka je to poklad.
Tak tolko z rychlika o mojom najnovsom a asi doteraz najsilnejsom zazitku.
Vsetkym este raz dakujem, ked som si vas spatne citala, ako na mna myslite, normalne som mala slzicky v ociach od dojatia 😔
Strasne vam drzim palceky, hlavne tebe Ivellka, nech uz to mas za sebou, daj vediet.
Ideme chystat kupkanie, tak sa zatial majte, papa

ivella
24. jún 2009

ahoj sivka,tak ja ta obdivujem ze si nekricala 😉 😉 😉 ,ako si to mohla dusit v sebe 😨
no a najviac sa mi paci veta,ze ...a ja som pochopila,co su to kontrakcie 🙂 🙂 😀 😀
-uz sa na ne tesiiiiiim 😢 ,neviem ci vydrzim do raana,ale asi ano,klasika...aj ked mam bolesti po osmych minutkach,velku sancu tomu nedavam ☹ ☹
stresujem,bojim sa,dnes som muzovi povedala ze by som ho najradsej vyhodila z balkona(byvame na 11.poschodiiii) 😀 😀 😀 no a to len preto,ze sa mi cosi nedarilo a on ze fakt nechape,co mi stale je 😠 😠 😠
akoby so mnou neprezil uz jeden porod 😉
no ak sa mi narodi chlapec,bude ma to lakat na tretie,ale to si muzik bude davat sakra velky pozor,aby sa tak nestalo 😀 😀

ivella
24. jún 2009

a muzik sa neboji maleho prebalovat?to je super,moj bol z toho taky vykolajeny... 😉 boze,aj variiii,posli ho sem 😀
no ked stretnem tvoju svokru,tak ju pochvalim,ako ti ho vychovala 😅 😅 😅 --snad mu to dlho vydrziii 😉

mne ako sa krati cas,uz vymyslam aj ine mena,hrabe mi--Karinku zamienam za Nelinku,Tobiáška za Matyáška..fakt nad tym uvazujem---hodte svoj nazor--ale zdravyyyyy 😀 😀

pink_lady
24. jún 2009

Sivka - gratulujem este raz - 😵 😵 😵 ale uff ked som to citala pomoooc mama ja nechcem ist rodit 😕 😢 😕 😢 uff
Ivella zajtra sa nepohnem od mobilu 😅 dufam ze das vediet 😉 ...fakt budem na teba moc mysliet a drzat palceky neboj sa, ty uz si "ostrielana" zvladnes to ...a verim ze zajtra o takomto case to budes mat uz za sebou s voje prekvapko budes drzat v naruci 😵 😵 😵 a potom pozdrav solmi aj mimi a ich pokladiky 😵

pink_lady
24. jún 2009

mne sa paci aj Tobiasko aj Karinka aj Nelinka 😉 A ani Matyas neni nepekne, ale krajsie je Tobiasko 😎 😅

ivella
24. jún 2009

pink,to mi zelas tyk dlhy porod???????????????????ze zajtra o takomto case...skoro ma vystrelo!!

pink_lady
24. jún 2009

nieee ja som to myslela ze zajtra o takomto case uz ho budes mat pri sebe na izbe...t.j. ze porodis doobeda, nechaju ta oddychnut a poobede ti ho uz prinesu 😅

pink_lady
24. jún 2009

na zaver junoviek musi prist najkrajsie a najkratsie ...proste vsetko naj 😉 😀

ivella
24. jún 2009

no ved preto... 😀 😀 ale pri prvom sme boli dve na izbe,obe sme rodili doobedu a deti nam doniesli az rano ☹
mne ho sice hned aj odniesli,lebo som nemohla stat,ale to je uz o inom
solmi rodila o 16ej a malu mala uz v noci--co by som povedala ze ju nechaju vyspat sa 🙂
Karinka sa nam hodi k priezvisku K.K. 🙂 😉

ivella
24. jún 2009

lenze po dvoch dievcatkach je teraz na rade zase chlapcek-nech je stav vyrovnany,snad sa baby nebudu byt obe o Matka 😅 😅

jajuska81
24. jún 2009

ivella: Ty si ešte tu, no tak to vyzerá ze budete musiet byt 7 clenna rodina aby si mohla pouzit vsetky mena 😀 😉
uvidis zajtra rodis.drz sa 😉

ivella
24. jún 2009

drzat sa budem...porodnej kozy 😀 😀

pink_lady
24. jún 2009

no bola som prekvapena ze aj po sekcii priniesli este v ten den babatko, polozili na kraj postele a odisli, nechali ho mamine ... 😕 samozrejme potom odniesli ale ... 😕

no Ivus, drz sa zajtra, idem ja do Duchnoviec pozriet, co tam nove 😉 A to K.K. by bolo super, ja som M.M. a pochvalujem si 😎 😀

giza
24. jún 2009

ahojte, konecne som vsetko docitala a v prvom rade gratulujem narodenym detickam - uzasneeee!!a teda mimi to je ozaj vykon -tesim sa aj na tvoj opis... 😉

Ivella - prenasala som ako ty a viem ake to je s tymi smskami a dodam iba FUUUUUUUUUUUUJ 😠 😠 😠 ...aspon vies ze na teba myslia a kto je kamarat/ka.... 😉 a kasli na nich ("tipni to") 😉 😎
Drzim ti palceky a nech ta hreje kolko zien na teba bude mysliet....ja sa urcite pripajam 😵 ...a v kutiku duse dufam (priam verim), ze ked si tvoje telo takto odtrpelo uz dopredu, ze bude k tebe o to ustretovejsie pri porode (ze sa tak nenadres a budes to mat aspon tak rychlo ako mimi 😉 ) - prajem ti to zo srdca...

Sivka - fakt sila (opis porodu )....prajem rychle uzdravenie a este rychlejsie zladenie sa do kolobehu s malym i ked pri tak dobrom tatinovi by som to veru nesilila ani ja...(ale nestazujem si!!! nase deti nas vychovali - muza za otecka a mna za maminu - postupne casom ) 😉

giza
24. jún 2009

Sivka 🙂 a aj mne sa tu slzy tlacia do oci, hlavne ked citam po dlhsej dobe ako aj teraz, co si ktora ako preziva, hlavne Ivella... ☹ ☹

sivka
24. jún 2009

ahojte, tak prve kupanie sme ako tak zvladli, Matko uz buva. Boze baby ja sa ospravedlnujem za ten opis, som asi nemala byt taka konkretna....mrzi ma to hlavne kvoli pink, teraz sa chuda bude stresovat....no nie, ono sa to dalo zvladnut, musi sa. len to trvalo na moj vkus trochu pridlho. ja som si cele tehotenstvo hovorila, ake vsetko bude pekne, ako sa na to pripravim co najlepsie, budem mysliet pozitivne a celkom sa mi darilo. to finale som nakoniec nevedla prezit tak, ako som planovala, ale tu sa moc planovat neda.
pinky, tak sa prosim nestresuj, kazda baba to ma ine a prave ty to mozes mat uplne fajn. takze hlavne klud a usmev na tvari, babo to citi 😵
ivell, ja som bola odhodlana nekricat, nevedela som, ci to bez toho pojde a slo to 😉 zato som dychala o sto patsto
gizi, dnes som na teba myslela, doobeda mal Matko problem s papanim, ale uz sa to zlepsilo, tak snad mu to vydrzi
ivi, ja by som bola za Tobiaska a Nelinku 😵
a moc na teba myslim, ty to tam urcite prides len vyplut na jeden sup, ked ta to takto trapi uz popredu 😵
cakam na spravicku z porodky, drzkaj sa!

sivka
24. jún 2009

pridali sme foto do albumu 😉

dannynka
24. jún 2009

ahojte 🙂
v poslednej dobe nestihacky lebo malinky je bruskovy a dve deti daju dost zabrat 😅

mimi,somi,sivka gratulko k babetkam 😵

sivka-tak to si musela mat pri porode tie iste sestricky ako aj ja,tiez boli velmi dobre a mile na mna 😉 take by mali byt vsade,velka vdaka im 😉

ivella-ty este stale tu,drzime palceky nech mas malinkeho cim skvor pri swebe 😵 😉

ivella
24. jún 2009

idem si konecne na chvilu lahnut,aj ked ma to stale trapi- po 7-ich minutach...
sivka,len nech sa dievcata pripravia na to co ich caka,to ked jej opisem moj prvy zazitok.... ☹ a aj preto teraz stresujem este viac,lebo viem do coho som sa dostala(alebo moj manzel) 😀
dievcence dakujem za podporu,budem na vas mysliet a hadzat na kazdu trochu bolestiii 😀 😀 😀 😝
a hned sa ozvem--este neviem komu,mam v mobile minimalne 5 cisiel odtialto 😉 😉
boze Matko aky je vlasaty 🙂 🙂 a ma uz aj meno na vecickach,no mam dost...to ste dali urobit?to sa asi dozviem az za par dni,no neva..je kraaaasnuckyyyy 😅 😅
papa babulky

pink_lady
25. jún 2009

dobre ranko 🙂
sivka - nemaj vycitky, aspon budem vediet na co sa mam pripravit 😕 😎 😀 ...zvladli to tolke, zvladnem to aj ja - aspon dufam 😀 ved keby je to az take strasne strasitanske nedavali by si tolke zeny x krat aj repete nie? 😅
inak malinky je fakt ze zlatulinky - a aj riadny chlapisko to je 😵 😵 😵

julianka99
25. jún 2009

No Sivka klobúk dole... 🙂)) pekné čítaníčko si nám pripravila na ráno pripravala 🙂 to je fajn vedieť ako to asi prebieha... aj ked každá to má asi iné.... 🙂)) Inak fakt klobúk dole pred Tvojím manželíkom nie každý je taký 🙂)
Pinky neboj, hádam to nejako zvládneme 🙂)) držme si palce... aj ked neviem bez toho kriku to asi nepôjde 🙂))
Ivella drž sa, nech je dnes ten Tvoj deň D.... a veru Tobias je pekné meno a z dievčenských skôr tá Nelinka... 🙂))
papa

lulu723
25. jún 2009

sivka Matko je krasne babetko aj ja chcem take 😵 strasne sa mi paci je jak na spapanie. 😀 a ten porod zvladla si to perfektne a samozrejme aj tatinko.ja by som ich tam asi pozabijala pei takych bolestiach. 😠

pink_lady
25. jún 2009

julianka, mozno budeme naraz kricat, to sa potom strati 😀 😀 😀

pink_lady
25. jún 2009

taaaak kocky, Ivella nam uz je v nemocke, dnes ze to nechaju na nahodu a ked nie tak zajtra vyvolavacka 😉 teraz isla ze omrknut maminy 😉

julianka99
25. jún 2009

tak snád to bude dnes.... Držme palce... 🙂))

sivka
25. jún 2009

aj ja sa pridavam, nech uz to ma frisko za sebou a babo pri sebe 😵
a hlavne nech je to pooooodstatne lahsie ako po prvy raz!!! 😉
dievcence, velmi vam dakujeme za pochvaly, aj my sami sme prekvapeni, ake krasne dieta sa nam podarilo 😵 😵

giza
25. jún 2009

Sivka je krasne vlasaty a bradu s pusou cela tatino (aspon co si pamatam) 😉 ...inak kludne sa obrat ak by cosi...
Ivella myslim na teba 😉 ...

martinano
25. jún 2009

ahojte
v prvom rade gratulujem novym maminam
mimi a solmi zelame babtkam vela vela zdravicka a maminam skore zotavenie 🙂
sivka maly je krasny, nas mato bol taky vlasac a zostalo mu to dodnes 😉
ivella dufam,ze uz to mas za sebou drzim palce 😉

lienka55
25. jún 2009

Ahojte,
vobec nestiham,ale konecne som vas docitala. 😝
To su opat krasne spravicky.Mimi 100 gratulujeme,super rychlo to zvladla,prajeme vela zdravicka. 😅

Ivell,drzime palce,po tom vsetkom co si si uz vytrpela,zasluzis si to mat co narychlejsie za sebou a bez bolesti. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre