Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
1. júl 2009

Jeeeej cumliatko ja poznam tm z videnia,od je z tych koncin od Bosace?Mala som tam spoluziacky,ale ty mi nic nehovoris.Drzim palceky,ak si nenajdes tu spriaznenu dusu urcite ju v porodnici najdes. 😉

cumliatko
1. júl 2009

lienka55, moj manzelik Martinko je z Novej Bosace, ale ja som z Noveho Mesta. Ja mam 23 rokov, a chodila som do skoly na strednu na Staru Turu.

ivella
1. júl 2009

V skratke nas prichod na svet 😉 :
stvrtok rano som nevyspata a total nervozna sla na prijem,kde mi hned dr.H..oznamil,ze vyvolavacka az piatok..no super,dalsi den straveny bolestami po 7.minutach 😨 ...izba zhodou okolnosti patrila tiez dr.Hlavacikovi,takze ma bol este dva razy omrknut,ci sa mam fajn.Ked som mu(10.00h.) povedala ze mam pravidelne bolesti(otvorena na 3cm),poslal ma na ctg,kde sa behom hodiny krivka absolutne nehla,ziadnym smerom 😒
tak som si dalej vegetila a zapisovala na casopis,no zrazu uz kazde 4min.Doki prisiel znovu(14.00),pozrel na moj zabijacky vyraz tvare a pyta sa ci mam bolesti---vysledok ctg---krivka sa stale nehybe 😠 (stale na 3cm)
dorazil primar,ci mi niekto robil odhad vahy...sup na sono...vysledok hrozivy---4.5kg(zalial ma pot,modlila som sa aby niekto rozhodol v prospech cs)...doktori pozerali po sebe,ako je mozne,ze od 30.tt. mi nikto nespravil odhad,ked prve dieta malo 4.2kg a teraz + diabetes...no co uz 😒
baby na izbe srandicky,ze co si stale vymyslam,ked kontra po 3-4minutach zvladam predychat popri telefonovani,jedeni...(prvorodicky-cakatelky..nevedia co vsetko ich este caka 😝 )
o17.00h. (ako inak-na 3cm)ma cakalo opat ctg,opat s nulovym vysledkom---a to este sestra prisla ukazat nejakemu buducemu oteckovi,co sa to tam meria..."tuto ozvy,tuto kontrakcie,..vidite,rodicka bez bolestiiiii" 😠 😠 no ja som v tej chvili ledva fucala,som myslela,ze vybuchnem,ked som to pocula.. 😢 )
po hodine sa pytam PA,ci aspon nieco bolo vidno--ale smola--no povedala,ze ked ma to tak boli,da vediet prave sa striedajucej smene,mam sa ist zbalit pre istotu a cakat,kedy ma pridu zavolat...
asi na to zabudla,lebo dodnes ma nikto nevolal 😀 😀 😀
o19.00(kontra po 2 min.)mi spolubyvajuca vravi,ze ide zavolat sestru,lebo im tam porodim...vravim,nech nejde,lebo uz nechcem pocut ze som stale na 3cm,ze idem radsej pozriet tv noviny 😀 😀 a s usmevom som odpochodovala,ale kym som tam dorazila,mala som par zastavok na predychanie 😕
uz som fakt nemohla dalej,tak som isla rovno na vysetrovnu,nech nieco robia...smola....nikto nikde....ved dnes sa nerodiiii 😅 😅 😝
objavila sa jedna sestra,ze nech idem na izbu,ze ma o 19.30 poslu na moje oblubene ctgcko.Asi niekam volala,lebo kym som sa doplazila na izbu,dobehla za mnou,ze si mam vziat uterak a mobil(ze aby som mohla zavolat ked porodim...zrazu?)a mam utekat na salu,ze ma chce vidiet primar...
utekat???a to ako? ☹ ☹ cestou v nastevnej miestnosti dakto zapotil(bol to chlap 😠 )ze .." a ta kam bezi,co ide rodit?"debil,pomyslela som si 🙄
primar spravil kuk 😉 ,ze sme na 4cm,ci ideme pichnut vodu,,,tak urobil pich 😀 😀 😀 ,poslali ma do sprchy na fitloptu,vraj mam zavolat,ak to bude na nevydrzanie,nieco mi daju a o 20.00 pojdem na monitor(to slovo uz nechcem ani pocut 😖 😀 )
20.05 dorazil primar,ze ako sme na tom...pozrel,ze ved tam mame hlavicku,ideme tlacit...konecne pozitivna sprava 😀 😀 😀
perfektne ma navigoval,kazdy jeden milimetrik ...kedy tlacit,kedy stop..,nadych..,tlacit...,az kym maly Tobik nebol vonku a to bolo 20.22 😅
s prvym porodom sa to neda porovnat,vtedy dr.povedal len...ked na vas pojde kontrakcia,tlacte...a tak to aj dopadlo... 😖 😢 😢 😢
vravim mu,ze uz moze veselo sit,no a on,ze co ma sit,ved nemal ani noznicky v ruke...fakt som nechapala,ako som mohla 4.35kg vytlacit len tak 😲 😲 😲
malinkeho mi hned prilozili a on nezavahal 😝 placenta isla na jedno zatlacenie 😅

to je tak v skratke vsetko,trosku s nadhladom,ale ved vsetky co sme uz rodili vieme,ako bolia kontra a samotny porod..a tie co sa chystaju...tak len tolko...je to najvacsia bolest na svete,ale babinka to boli tiez a na to treba mysliet 😅 😅 😉 a stoji to za to 😅 😅 😅

ivella
1. júl 2009

jezisi,zdalo sa mi to byt kratsie,tak to radsej necitajte 😀 😀 😀

sivka
1. júl 2009

no moja, tak si si teda pekne uzila ☹ ☹ ale zas aspon to finale dopadlo super, bez sitia, klobuk dole pred dr. ze ta tak super znavigoval.
tak uz sa mas fajn, to je dobre. krasne si uzivaj deticky, nech su zdravucki a pekne rastu 😵 😵

pink_lady
1. júl 2009

ivella som sa zacitala ako do romanu 😀 si si fakt uzila ☹ ale na druhej strane - bez sitia, dobry doki pri porode.....hlavne ze je maly v poriadku 😵 a ty tiez .... 😅

minkak
1. júl 2009

No Ivella siće ja uz som to poznala do bodky ,ale paradne sa to citalo fakt roman 🙂
je to super,ze to mas pekne za sebou,potom vsetkom uz si len uzivaj deturence 😉 😵 😵 😵

martinano
1. júl 2009

ivella super prispevok a myslim,ze psatne sa na to pozeras v pohodicke, nie? 😉
tak ja som mala nieco podobne a to mal maly len 2400g, tiez na monitore nic a to som mala dve vyvolavacky,ale kedze som vidavala co su kontrakcie a co nie bolo mi jasne,ze to co sa deje ozaj kontrakcie nie su
po prepichnuti vody to som bola stale na 4ako ty som nedosla ani do sprchy rovno na salu a bolo po porode,ale krpec bol maly na rozdiel od tobiaska, klobuk dole aj primarovi velke dieta bez nastrihu a klobuk dole pred tebou posluchala si uzasne,ked si sa ani nenatrhla 😉

pink_lady
1. júl 2009

martinano to natrhnutie sa da ovplyvnit "posluchanim"? ak ano to budem posluchat ako najposlusnejsie dieta na svete 😅

minkak
1. júl 2009

pink urcite ano 😉 lebo tlacis vtedy ,kedy Ti povedia 😉
martinano presne aj ja mam ten pocit,ze ked sa na to spatne ivell pozrie ,tak to bude fajn ,prijemna spomienka 😉
aj ked vieme,ze az taky raj to nieje....ako ivell napisala,co sme uz rodili vieme o com je rec 😉 😵

solmi
1. júl 2009

Ahojte, tak konečne som sa dostala aj sem.včera nás konečne pustili domov.Dakujem Vám za gratulacie.Pomaly si zvykame na nový režim a ešte k tomu je aj Veronika chorucka, ma zapal hltana.Emka spala včeravýborne aj cez den aj v noci,ale dnes to je hrozne.Spi len ked ju mam na prse a ked vytiahnem tak možno 5 minut a je hore a už pýta znova.Normalne ju nespoznávam.Dufam,že sa to zmeni a nebude len na prsniiku celý den.Pridam aj foto,ked budem mať trocha viac casu.

martinano
1. júl 2009

pink presne ako napisala minkak da,ked nepocuva rodicka co ma robit a tlaci a tlaci vtedy,ked sa ma nadychnut, pripadne trosku predychat,tak sa to stava
solmi vitajte doma neboj urcite sa to zlepi 😉

minkak
1. júl 2009

Solmiiiiiiiiii vitajte domenkaaaaaaaaa,no super,ze Vas uz pustili 😵 😵 😵
Tak sme zvedave aj na Tvoj zazitok 😵 ked si najdes cas 😉
Veronike prajeme skore uzdravenie,to je teda....och,zrovna teraz....no drzte sa nech to ma cim skor za sebou,chudatenko 😒
Nebojkaj aj s Emkou nabehnete na svoj rezim za chvilocku 😉 😵

mimi100
1. júl 2009

ahojte, hlásim príchod domov, zatial sme doma všetci trochu zmätení a asi najviac Katka, tak ked sa dáme trochu dohromady popíšem viac 🙂
dobru noc 😔 😔 😔

minkak
1. júl 2009

Jeeee mimi tak uz aj Vy ste domka-tak vitajte domenka 🙂
Tak sa tesim aj na tvoje infosky 😉 A neboj aj Katka sa rychlo zorientuje,drzim palceky 😉

pink_lady
2. júl 2009

dobre ranko 😉 mimi, solmi - srrdecne viiitam domka a gratulujem k babatkam 😵 😵 😵
Veronike rychle uzdravenie, mimi, Katka sa casom adaptuje na sestricku 😉 ...a potom popiste svoje porody 😅

julianka99
2. júl 2009

Ahojte babulky.... 🙂))
očujte netvrdne niektorej z Vás bruško? ☹ Mne áno a som z toho na nervy... 😖 bojím sa že skôr porodím 😢 😢 😢 😢
A čo Vy Solmi , Sivka, Ivella ? Vám netvrdlo ? 😖 nech viem aj od skúsených mamičiek 🙂

Ďakuejm moc a prajem pekný dník s poobednajšou búrkou 🙂)))

martinano
2. júl 2009

mimi aj ty vitaj doma, neboj bude dobre 😉
julianka ak ti tvrdne brucho nerozmyslaj a chod sa ukazat k svojmu gyn.na tvrdnutie bruska mas este cas

ivella
2. júl 2009

ahojte 😉
solmi,mimi,konecne doma 😅 😅 😅 ahooooj
solmi,u nas je to presne naopak,maly v nemocke by furt len jedol a doma len buva alebo kuka na svet..
ale urcite chytime zltacku teraz doma,lebo pri prepustani nam povedali,ze sa maly pri porode neviem ci napil krvi z placenty,alebo sa mu tam nejako dostala...no a mam z toho blby pocit,lebo nasa dr.ma dovolenku a kazala ze ked zozltne,mam mu dat nejake lieky.ale ako budem poznat kedy?pozeram nanho stale a kazdu chvilu ma inu farbicku ☹
pink,jednoznacne treba pocuvat co ti budu hovorit--doslova a do pismena...
ja mam dva alebo tri stehy,len mojou zasluhou,lebo ked primar povedal "teraz....myslela som ze dopovie tlacit a uz som trochu zatlacila a bolo to..no on chcel povedat nadych..
dievcata,,hlavne nekricat,viem ze sa to nebude dat,ale vysiluje to neskutocne a nebudete pocut co vam hovoria..
ja som sa total len zapocuvala do dokiho prijemneho hlasu 😅

lienka55
2. júl 2009

Ahojte,
ivell krasny romanik ,ale ked som sa do toho vcitila ,tak mi vsetko jedno nebolo.Neskutocneee!!!Aj ste sa tam s mimi aj so solmi stretli nozivo?

solmi,mimi vitajte konecne doma,dufam,ze sa zaadaptujete a chce to trosku trpezlovosti a casu. 😉

ivella
2. júl 2009

lienka,no jasneeee 😀 😀 navstevovali sme sa...teda solmi skor chodila za mnou nez opacne,lebo malinka Emuska sa stale slnila,tak bola sama..a mimi tiez chodila pravidelne na navstevy 😅 😅
martinano,podobny rychly porod 😅 😅 uvedomila som si ze za chvilu porodim,az ked som si od sestry pytala klystir a primar len kukol,ze v ziadnom pripade,ze to sa nestiha(tesne po prepichnuti vody),ze nechce aby som porodila niekde do wecka 😀 😀 ---myslela som ze ked som estelen na 4cm,ze to par hodin potrva,no som rada ze nie 😀
nastastie sa to obislo bez "nehody",ale bala som sa,ze sa prepadnem od hamby 😨 😨

sivka
2. júl 2009

ahojte - solmi, mimi, vitajte spat doma! Tak konecne sme opat vsetky pokope 😎
zelam vam aj babatkam, aby ste sa rychlo zotavili po porode a zvykli si na seba. my sa o to s Matkom tiez snazime. niekedy to ide lepsie, inokedy horsie, tak napriklad dnes si uz pekne poreval...a my netusime, z akeho dovodu...no ked take mrne ti to holt nepovie... ☹
tak sa utesujeme tym, ze su babatka, ktore placu viac 😅
julianka, aj mne tvrdlo brusko, uz si nepamatam od ktoreho tyzdna presne, ale brala som na to Magne B6 do nejakeho 34 tyzdna. ale urcite to povedz dokimu, nech zisti, ci je vsetko ok. pre istotu a tvoj pokoj v dusi 😉

maminky, idem sa vas spytat, ako obliekate babatka teraz doma, co im davate na noc a co by ste im obliekli na von? Mam dilemu, ako Matka obliect, aby sme ho neprehriali ale ani aby mu nebolo zimka....no, poradte 😉 my ho doma balime do perinky, lebo strasne sermuje s rucickami a to ho vyrusuje zo spanku. tak neviem, kolko ho obliect pod perinku, aby sme to nejak neprehnali.
este sme vonku neboli, ale uz by sme aj chceli, tak sa mi zidu vase rady, coby skusene mamicky 😉

ivella
2. júl 2009

sivka,ked bude mat rucicky studene,nestresuj,to je v poho...hlavne nozicky v teple 😉
hovori sa ze oblec ho tak ako seba,no my sme boli u dr.na prehliadke,mal bodiky s dlhym a tenky kabatik+nohavicky po pas---kabatik len preto aby nam nepovedala ze cerstve babo a uz ako je nalahko
no a hned mi pre istotu povedala,nech mu kabatik naspat ani nedavam,ze ved je tam ake teplo 😎
doma mame bodiky s dlhym a dupky,je v perinke(tenkej) ale odokryty
pri tomto pocasi je to dost diskutabilne,co im obliect-skus hlavne na krciku aby nebol spoteny 😢 😢
mimochodom nas maly bobacik spinka uz 5.5 hodiny,tak cakam tiez riadny vreskot ked sa zobudi a zisti ze je podvyziveny 😀 😀 😀
a neboj,druhe dieta ked budes mat,bude kludnejsie 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 moje prve vrieskalo stale,aj ja som uz mala chut s nim sa vyplakat,teraz sa to neda ani porovnat,,no ale to estelen priiiide 😒

pink_lady
2. júl 2009

jej babulky aj ja uz chcem riesit take veci ohladne obliekania, krmenia ... 😵 No, zatial musime riesit poslednu dekadu 😎 ufff no uz mam veru co robit v noci- lahnut, zaujat polohu, otocit, zaspat po dvoh hodinach sa postavit z postele, utekat na wecko s pocitom ze namiesto mechurika tam mam obrovsky balon no ale je to len taky mechuricek, potom znova sa ulozit, ....a kazde 2 hodiny dokola 😀

sivka ...tak uz sa to zacina zlepsovat to som rada, zachvilku budu prevazovat tie lepsie a radostne chvilky 😵 Inak si spominala to skomolene meno ...a ja som pozerala na fotku TM tu v albume a potom som v novinach videla ze Jan a hovorim si ze mu to meno pristane ...No a potom ze tak nevola ...Ale aj Ivan pristane 😅 Urcite by som tam na tvojom mieste zavolala nech to opravia 😠 ...ale na druhej strane aspon vidiet ako sa do novin dostavaju nezmysly 😠 a potom ze ver tomu co je napisane v novinach 😀

ivella budem teda sa snazit pocuvat a posluchat ked to na mna pride ...snad o takych 8 tyzdnov by uz mohlo 😎 😀

juli kde si? co je s tebou? 😕 Asi by si mala uz ostat aj ty doma a oddychovat 😉

mimi, solmi, ked budete mat cas, napiste ako to u vas prebiehalo a pripadne pridajte fotky novych clenov rodiny 😵

sivka
2. júl 2009

vdaka ivell, no my sme tiez tak podobne obleceni doma, akurat namiesto bodikov ma kosielku (ale taku z trickoviny). a co bodiky s kratkym rukavikom, v takychto hicoch by aj mohlo byt na von, ked mu este prehodim kabatik pre istotu nie? no budem skusat a uvidim, snad na to pridem, co je najlepsie. ...chudatko nas drobec, taky pokusny kralicek 😅
no druhe dieta myslim, ze nehroziii.... sme radi, ze mame toto jedno, mame co robit aj s nim 😅 😅 momentalne sa fakt necitim na to mat dalsie. ja viem, nikdy nehovor nikdy...ale uz mame svoj vek obaja, a tak asi zostaneme tak ako je.
pinky, neboj, aj ty o chvilku budes riesit taketo otazky, ani sa nenazdas a bude to tu 😉
a do trencianok som pisala mail, tak mi odpisali, ze sa ospravednuju a v dalsom cisle uverejnia opravu....tak som zvedava.
to vecne behanie na vecko, tak to je jedna z veci, ktore mi z tehotenstva ozaj ze nechybaju 😅 😅 inak mi bolo fajn, pribrala som 9 kg, takze som sa ani necitila az taka nadrozmerna. a na moje prekvapenie a potesenie, som 8kg nechala v porodke, takze teraz mam len o kilecko viac ako pred tehu. a ani strie sa mi neporobili jupiii. akurat som taka mlandrava, uz sa tesim, ked zacnem znova cvicit a dam sa do formy. no musim si pockat, az sa zahojim najprv.

zuzujan
2. júl 2009

kocky chcem vam podakovat na dobry tip na Dr. Jankovskeho, dnes som bola u neho 1x a som maximalne spokojna, tolko vysetreni mi moj doktor nerobil ani za 2 mesiace 🙂
takze uz budem chodit kazdy tyzden do poradne do nemocnice a potom sup rodit do porodnice v TN - teda ja si stale myslim, ze dobehnem nacas - no uvidime 🙂 🙂 🙂

gratulujem vsetkym mamickam co su uz doma so svojimi drobcami, jaj uz aby som mala aj ja malinku v naruci.....

giza
2. júl 2009

fuu pinky..som si vydychla tiez 😨 😨 😨 ....

cumliatko urcite si tam najdes spriaznenu dusu 😉 😉 😉

Ivell tesim sa na tvoj opis porodu..

a teraz idem mrknut na fotky konecne ak ma muz necha... 😠 😠 😠

giza
2. júl 2009

no nenechal ma na pokoji ale stihla som mrknut na ne....

kraaaaaaaaaaaaasne 😉 ...
Ivell tvoj starsi mal na jednej tej fotke taky zakeracky pohlad, ze ako "tu sa nieco stane" 😠 😎
Sivka pekne foto zo svatby....(a sedi to - cely tato)

pink_lady
2. júl 2009

ved to je vlastne fajn ze az po lete idem - ked si tu budete vymienat skusenosti tak uz budem taka ze "vzdelana" a pripravena - ze uz ma nic nezaskoci 😎 😀
hned v pondelok rano utekam kupit TN noviny, ze ci tam je ta oprava 😎 😀 inak sivka, ved na tej fotke sprad 2 rokov vyzeras taka mladunka 😅

zuzu super som rada ze si spokojna, drzim palce nech ti to rychlo ubehne ... 😉 Ked ty odrodis - ak to bude v termine - tak potom uz aj ja len 5 tyzdnov, takze veeeelmi ti zelam nech to rychlo ubehne 😀

ozaj baby nemate niektora muza policajta na DI v trencine? 😀 😀 😀 😀 sa desim kolko v tom vydychanom priestore budem musiet trcat zajtra 😕 no, sak v najhorsom sa z toho vzduchu zosypem a snad ma potom pustia 😀

zuzujan
2. júl 2009

pink ja dufam ze to bude do terminu, v tomto horku si neviem predstavit este aj prenasat 😀 😀
aj ja tebe drzim palce, mne posledne tyzdne strasne rychlo ubehli...........hlavne chystanim izby a vybavicky pre babo

a ja ti nepomozem, nemam muza policajta 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre