Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

vierka82
11. okt 2012

@wewe22 urcite, ze tretie je rychlovka povedali mi sestricky 🙂

sandrika1986
12. okt 2012

@vani : Mňa odrodila lekárka Mečiarová, spokojná som s ňou bola, je tam veľa prijemných lekárov a hlavne mladých 🙂 Prepúšťajú aj cez víkend, pri prvom pôrode som porodila v stredu a pustili nás domov v nedelu.

vani
13. okt 2012

@sandrika1986 Hej, na Mečiarovú som počula aj ja chválu. Rodila aj susedu. Tak ďakujem za info 🙂. A ešte jeden dotaz, nemáš náhodou zoznam, čo so sebou do pôrodnice ?

vani
14. okt 2012

@sandrika1986 ešte jedna otázočka, ak môžem. Brala si si aj zavinovačku a deku do pôrodnice ?

sandrika1986
14. okt 2012

@vani : Mňa keď tam muž v noci doviezol, tak mala práve službu. Nástrih ani zašívanie pri nej nebolo, nebolo treba, čo som bola prekvapená, lebo pri prvom pôrode som bola zašívaná. Odporúčam ju, je naozaj fajn. 🙂

sandrika1986
14. okt 2012

@vani : Dám ti sem to, čo som sem písala pred mesiacom 🙂 Do poštuliek sa tam nebalí. Plienky bavlnené Vám tam dajú každý deň, oblečenie pre bábätká tiež, čapičky si musíte doniesť vy, ak chcete ísť na chodbu kde sú návštevy, lebo tam bol prievan. Pre ženy sú tam k dispozícii župany a nemocničné košele. . Ak by ste chceli odsávačky sú k dispozícii, ale lepšie je vlastné mať so sebou, pre deti stačia vlhčené, pampersky, vat.tyčinky, rybilka - krém na zadoček, dudlík ak chcete, oblečenie z pôrodnice na cestu domov, vajíčko, zavinovačka, deka podľa potreby... Pre ženy : ak chcete vlastné noč.košele, župan, tehot.knižka, OP, sobášny list kópia, vyhlásenie o otcovstve pre mamičky, ktoré nie sú vydaté, kartička poistenca, kozmetika, hygienické potreby, vložky, tampony do podprsenky, osuška, uteráky, toaletný, podložky jednorázové pod seba, oblečenie na cestu domov, pero, časopisy, vody na pitie, papuče, šlapky do sprchy, foťák, mobil+nabíjačka , krém na bradavky. 🙂

sandrika1986
14. okt 2012

@vani : Ak by si ešte chcela niečo vedieť, tak kludne sa opýtaj 😉

fely
15. okt 2012

Ahoj všetkým, v Tn jsem rodila 11.10. 2012 narodila se nám krásná Alžbetka 3,96 a 52 cm. Personál byl během celého mého pobytu bezvadný a s úsměvem odpovídal na otázky. I v kojení mě podporovali,abych vydržela, že to brzy přestane bolet,ale když už to nešlo, tak mi nabídli lahev mléka,aby se bradavky uklidnily.

anetkaadamko
15. okt 2012

a mne na bolesť bradaviek pri kojení,........ako prvorordičke povedali...........veď je váš!...........to bola ich rada!!!!!!!

fely
15. okt 2012

@anetkaadamko mě doporučovali calciovu mast anebo bepanthen.

rolla20
16. okt 2012

@fely mne neodporucali nic, mozno za ten rok sa toho vela zmenilo 😀 a mne najviac pomohol lanolin

lyds
17. okt 2012

ahojte, tak pôrodnica v TN hromadné prehliadky nerobí, ale keď som tam volala, tak povedali, ze sa môžem zastaviť počas pracovnej doby na 4.poschodí, a keď bude voľná nejaká pôrodná sála, tak všetko poukazujú...tak hádam to bude tak 🙂

katren
18. okt 2012

kocky, odporucam diskusiu tu....nechapem, preco sa maminy boja napisat svoju skusenost sem, nech sa vie, ze je tam aj ina strana mince...
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/porod-v-novembri-2012-v-trencianskej-porodnici/

miskadusko
18. okt 2012

@katren asi preto že to sú samé kraviny... chodím k Jankovskému nie týžden- robil mi cisársky- každý den ma chodil pozerať na izbu ako sa mi darí a to čo tam popísali- to je na zasmiatie... to už nemajú o kom ???

weissrose
18. okt 2012

@miskadusko ako vies ze su to vymysly??? ved si to skus overit ked k nemu chodis...

miskadusko
19. okt 2012

@weissrose a čo sa ho mám spýtať či má zapnutú vebku ??? 😀

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskadusko
19. okt 2012

@weissrose no ved práve, ja si myslím že to je totak kravina a fáma. kto tomu verí k nemu nemusí chodiť je kopu iných doktorov, ja nemám dôvod meniť ho. Len mi je lúto jeho ženy kôli nejakým " múdrym ženám " že takéto veci tu píšu. ale každý si napíše čo chce, že ? 😉

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata_ba
19. okt 2012

mile zienky...vsimla som si vase dialogy na temu pan dr.Jankovsky..je fakt,ze niekto nieco rozsiruje a potom sa zrazu nechce vyjadrovat..ja s tym problem nemam...siria sa o nom fakt hnusne veci a som si 100% ista,ze su to klamstva..tak si dovolim prekopirovat vam sem moj osobny nazor,ktory som napisala aj vo vyssie uvedenom linku,ktory pridala @katren ..adresovala som ich zienkam,ktore riesili tie informacie,lebo jedna pocula a druha pridala "zevraj"...keby boli osobne pritom,nepoviem pol slova..ale toto ma vazne najedovalo 😠
"baby,baby...to sa nehanbite rozsirovat taketo reci stylom"pocula som a zevraj?"..jedna babka povedala...ach..
takisto som jedna z jeho pacientiek,ziadna znamost..este som sa nestretla s takym uzasnym pristupom ako u neho (a mam s cim porovnat)..tiez som potratila...a bolo mi vysvetlene vsetko a dokonale..dokonca mi pan doktor kreslil na papier,co a ako...Pan doktor jankovsky je typ,ktory sice vela nerozprava,ale vzdy k veci...a cokolvek som sa opytala,nad ramec,co nebolo povedane,vzdy mi vsetko dopodrobna povysvetloval...dokonca mi ponukol,ci chcem ist na kyret alebo pockat..dnesni lekari automaticky posielaju do nemocnice na kyret,lebo je to biznis...maloktory sa stara aj o skutocne zdravie a co je vhodnejsie pre zenu...a neuveritelne,ale ponukol sa,ze v pripade akychkolvek problemov mozem volat aj o polnoci...to je uplne bezne,ze?za mojou sestrou chodil v porodnici denne,pozriet ju ako sa ma,ci je vsetko v poriadku..hoci ju ani nerodil,prosim pekne...bola len jeho pacientkou...
k tym fotkam..a kedy si tie baby akoze fotil?ked robil sono,kde vidno akurat maternicu?alebo ked vysetroval,tak mal pri nastrojoch aj fotak?a cez webku?hlavne,ze ma pocitac a vsetko prislusenstvo otocene na druhu stranu..alebo sestricka to chodi nafotit?ktora riesi za stolom papiere?prosim vas,nebudte take hlupe a neublizujte niekomu,kto si to nezasluzi!
a mimochodom..to co robite,bez podlozenych faktov,je ohovaranie,osocovanie a kazenie reputacie resp.dobreho mena...a dnes je uz naozaj najmenej si zistit informacie a zazalovat..to vas nenapadlo??
suhlasim s @monika_nm ..to,aky je lekar,poukazuje aj jeho cakaren..vecne plna spokojnych pacientok...
a na zaver..doktor Jankovsky je jeden vecne usmiaty,mily,ochotny a profesionalny lekar!!!
a to, co tu rozsirujete, je evidentne len hnusna ziarlivost alebo nahananie pacientok k inemu lekarovi...?!
to,ze ma peniaze a jednodnovu chirurgiu je dokazom,ze si vedel zarobit peniaze a vie,co s nimi..je jednoducho sikovny...a ocividne to vela ludi nevie prehltnut..."

miskadusko
19. okt 2012

@weissrose Lahko sa píše o niekom ked nemáš ani vlastné meno ani fotku na profile, že ? Ty HRDINKA !!! Takých ako si ty si viem cez noc vytvoriť kolko len budeš chcieť- je to fakt úúúbohé. a ked si taká múdra zisti si aké zamestnanaie má Jankovského žena a skús porozmýšlať nad tým či nebudeš mať problémy z takýchto viet čo si tu napísala na jeho adresu. ešte môžeš mať nemalé problémy z toho...

mata_ba
19. okt 2012

@miskadusko suhlasim...a veru..nechcela by som 🤐 ale nepravdivo osocovat sa nema!

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata_ba
19. okt 2012

@weissrose ved to..kazda sem pride riesit snazilkovanie,tehulkovanie,ci deticky...a snazi sa zistit,co potrebuje...

bambibam
19. okt 2012

Wááu,byť novinárom mám zarobené, napíšem tu len svoj názor ,a nečakám ,že sa každý stotožní.
Je mi úplne jedno kto má ,nemá úchilku, každý má nejakú. Čo ma zarazilo je:@weissrose
1/weissrose @olivka84 janovsky je mozno dobry ako odbornik no ludsky je u mna upne nikede inde... a ked som sa dopocula ze pri vysetreniach si nenapadne foti baby cez webku a potom to posiela kamaratom, no fuj :(
2/weissrose @olivka84 vazne, kamaratka sa to dozvedela den pred tym ako mala ist k nemu na vysetrenie a radsej ani nesla, taka boila znechutena... nechapem co ho na tom moze vzrusovat... uchyl hnusny :(
3/weissrose @alyze raz v piatok bol v meste opity a tam sa chvalil svojim kamaratom a par fotiek co tam mal im aj ukazal a slubil im ze ostatne im posle ... no nemam slov a nieje to vymysel :(

Tak to je medzi rečou.

Tak" akože"na mieste lekára ktorý si buduje meno je to poriadna podpásovka, na mieste pacientky je to na zamyslenie,je to o dôvere. Čo robí vo voľnom čase ,je myslím jeho vec .
Nebudem si o tomto myslieť nič- iba sa zamýšľam nad tým ako niekto toto dokáže napísať verejne ,že si to aj "Dodo" v Austrálii,vAfrike a neviem kde ešte prečíta a pomyslí si -čo sme tu zač....čo sa to tu deje.I ked na Slovensku je všetko možné..
No pochopím ,ak si baby šepkajú kade čo,ale ak mám obavu -tak bud mu to do očí poviem ,alebo k nemu nejdem,nie tu vytresknem zo seba somarinu a potom ju neviem obhájiť.

Nakoniec na odľahčenie : Každý si s práce domov niečo donesie ,pekár -chleba, upratovačka -trocha odliatej jary, kuchárka -šniclu, a gyndoš .. 😀 😀 😀 .....dobrý pocit ,z dobre vykonanej práce 🙂 ,tým nechcem žiadnu profesiu uraziť .

olivka84
19. okt 2012

@miskadusko
@mata_ba ja dr jankovskeho moc nepoznam predca len bola som napoly umrtvena a hrozou bez seba s cisarskeho. cely ten cas mi dr nepovedal ani slovo ani nepovedal ako to dopadlo ci je vsetko ok mna neprisiel pozriet ani raz na pooperacne ale muzovi vraj vsetko povedal na chodbe 😠 ale kazdopadne som bola strasne stastna ze tam bol on a nie nejaky iny doktor. ked mi povedali ze ma bude rezat on tak mi spadol kamen so srdca . takze zaver ako clovek neviem ako lekar ok

miskadusko
19. okt 2012

@olivka84 ako lekár = ako človek. by som to takto asi skrátila.

katren
19. okt 2012

@mata_ba @mata_ba prepac, ale tiez by som bola rada vynechana z tych obvineni a veru, nemam sa za co hanbit.....nechapem, preco sa obuvas aj do mna.....nic som o dr. nenapisala a dokonca ho ani nepoznam..... 🙄
len som, ako mamina v 39tt, hladala infosky ohladom TN porodnice a v jednej diskusii ju tu vychvaluju do neba a hned pod nou napisu nieco taketo..... 🙄 😨
Ja do TN rodit ist nechcem, na 99,9% som rozhodnuta, ze aj treti krat pojdem do TO, ale v pripade nudze som rozmyslala aj nad TN, kedze je blizsie a mna caka treti porod za treti rok a dr. ma trosku vyplasila, ze to k nej nemusime stihnut.....
takze tolko moja diskusia o TN porodnici a asi aj posledna.... 🤐

mata_ba
19. okt 2012

@katren ako som uz napisala..ospravedlnujem sa..teba som spomenula tiez,lebo ste sa o tej teme bavili..nebolo to mierene na teba..prepac..

giza
26. okt 2012

ahojte zienky - pozeram, ze ina tema nahodena, az do usi sa mi dostala vcera od jednej maminy... nebudem sa k nej vyjadrovat, nestoji to ani za to...

Idem sem prihodit svoju akciu, nestihala som spropagovat skor a tak prikladam az teraz pre tie, ktore by mali zaujem nielen o zoznam do porodnice ale aj pocut, vidiet, skusenosti z pohladu nielen mojej osoby (duly a laktacnej) tak ma moznost na niecom takomto:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre