Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lebo5
24. feb 2013

@janette4 😀 ďakujem 😀 trošku neplánovane skorej ale tak hlavne že sa zadarilo a všetko je zatial OK 😵

dulkagabulka
24. feb 2013

Rozhovor s úžasným lekárom prof. Alfredom Rockenschaubom -pionierom prirodzeného pôrodníctva v Rakúsku..odporúčam ..
mimo iného vraví : Moje posolstvo pre ženy: Dokážete to! Iba sa vhodne pripravte a nemajte strach.
Moje posolstvo pre pôrodné asistentky: Ukážte, kto ste a dajte ženám jasne najavo, že im namiesto arogantnej vedeckosti ponúkate vedomosti a poznatky, namiesto prístrojovej kontroly intuitívnu obozretnosť a namiesto triviálneho pôrodníckeho remesla vnímavú zručnosť .
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

dulkagabulka
25. feb 2013

príbeh o dievčatku, ktoré malo byť potratené...o jeho mamine a o láske, ktorú prinieslo medzi nás

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

dulkagabulka
26. feb 2013

ak sa budete rozhodovať o prerušení pupočníka (pripadne odberom pupočníkovej krvi) alebo jeho dotepaním, možno Vám pomôže toto video

https://www.youtube.com/watch?v=cX-zD8jKne0
mamkabeika
26. feb 2013

Ahojte 🙂
Máte niekto čerstvé skúsenosti z pôrodnice v trenčíne?

xsunx
27. feb 2013

@mamkabeika ja som tam rodila osmeho februara 🙂

aaadinka
27. feb 2013

@mamkabeika porodnica je v pohode, sestricky na novorodeneckom su hrozne, to nevravim len ja, ale asi vsetky moje zname, co rodili v Tn, ale da sa to zvladnut.Je to len par dni 😉

mamkabeika
27. feb 2013

@aaadinka A nevieš ako je to s návštevami? Môžu ísť na izbu či musia byť na chodbe?

rolla20
27. feb 2013

@mamkabeika pokial sa nic nezmenilo, tak stale na chodbe, pokial si v nadstandarte, tak mozu ist za tebou na izbu

mamkabeika
27. feb 2013

@rolla20 nadštandard býva ale obsadený, či?

mamkabeika
27. feb 2013

na izbách funguje rooming in?

rolla20
27. feb 2013

@mamkabeika ja som tu vymozenost nemala, ale z pocutia viem, ze pokial si ho zajednas a v tom termine aj porodis, mal by ta tam cakat volny 😅 ale budis, vacsinou to byva tak, ze sa nerodi na termin ... tzn. skor bude obsadeny ako volny 😀 to mas ako sportku, musis sa trafit aky termin si zajednat izbu . rooming in su vsetky izby, okrem pooperaciek, ci je este niekde na slovensku nemocnica bez rooming in ?? 😨 co som mala spolubyvajucu, ta porodila, 2hodky boli na sale a po 3hodinach uz jej doniesli syna, nech sa stara sama

mamkabeika
27. feb 2013

tak to som rada
@rolla20 🙂

aaadinka
27. feb 2013

@mamkabeika jj stale je to na chodbe, na tej nadstandartne vybavenej moze ist navsteva za tebou, malokedy je volna ale da sa...Ale zase na druhej strane, mna od nej odkecali, lebo ked vas je na izbe viac, tak si strazite deti a to je super, lebo stale chodis do sprchy a nechat dieta tym sestrickam, co stale gania....No sice na nadstandatrnej izbe je sprcha, inak su spolocne sprchy pre vsetky izby a ty mozes dieta nechat strazit aj manzelovi, ak budes potrebovat a ak sa nezlakne 😀DD...Mne to pomohlo byt viac v kolektive, bola som prvorodicka a aj som sa cosi priucila 🙂)) a hlavne som sa nenudila....Trencin je fajn na porod, len sa mi nepacilo, ze castokrat ked ti brali dieta, tak ti ho umelo dokrmili a ty si si mohla s mliekom v prsiach akurat vies co....Teda ak sa ti pri nich stihne spustit....Ale tak su tam aj dobre sestricky a hlavne detske doktorky su velmi fajn....

mamkabeika
27. feb 2013

@aaadinka ďakujem moc za info 🙂

aaadinka
27. feb 2013

neni zac 🙂)))ja sa tam tiez opat dostanem v septembri, tak potom mi mozes zase ty poskytnut aktualnejsie info 🙂 A lahky porod ti prajem 🙂))

kinka555
28. feb 2013

@mamkabeika ahoj, ja som tam rodila teraz 15.februara

mamkabeika
28. feb 2013

@aaadinka Aj ja tebe 🙂

wewe22
7. mar 2013

ahojte vcer som bola kuk porodnicu ale kedze sa zrovna rozhodli rodit vsetky mamky naraz nemala om moc casu sa pytat ci si treba priniest aj pribor a pohar a pre baob treba aj latkove plienky pod hlavicku ci to sa dostava v nemocke?

lutia
7. mar 2013

@wewe22 pribor ja som si zobrala svoj, mozno ti daju aj ich ale ja som radsej chcela svoj, zabalila som si ho do utierky a vela miesta to nezabralo 🙂), pohar, salku som mala tiez svoju aj ked ranny caj alebo kakao davaju svoje pohare, nedavaju dzbany, co sa tyka plienok pod hlavicku tak oni davaju 5ks a kazdi den chodia vyberat spinave pradlo a tam vzdy ti vymenia za tolko kolko si "vyhodila" oprat...jednoducho musis mat vzdy 5ks lebo pri odchode to kontroluju a musis ich odovzdat rovnaky pocet

molka
7. mar 2013

@wewe22 ja som si príbor z domu nebrala.

sandrika1986
7. mar 2013

@wewe22 : Látkové plienky dávali v pôrodnici, príbor som si z domu nebrala a ani pohár, bolo to k dispozicíi na oddelení 🙂

mimus265
7. mar 2013

Maminky rodili ste niektora s tym utisujucim plynom, neviem ako sa vola len som o tom pocula vraj to utisi bolest pri porode, rozmyslala som nad EPI ale neviem, mohli by ste sa podelit o nejake skusenosti ak mate 🙂 dakujem

zuzulica
9. mar 2013

@xsunx
@kinka555
@wewe22 Babenky,čo ste teraz rodili alebo prípadne wewe,ty si tam bola pozerať mám otázočku.Je teraz treba chodiť do poradne tam?Lebo som tu postrehla také info a viem,že predtým sa nemuselo,stačilo prísť už len odrodiť 😉 Tak nech viem čo ma čaká,dík za info

wewe22
9. mar 2013

@zuzulica mne povedali ze mozem ale nemusim chodit do poradne aj na 39tt mam predpisane meranie babatka lebo som po CR ale aj to im staci od mojho Dr.

zuzulica
10. mar 2013

@wewe22 Dík,za info 🙂

kinka555
10. mar 2013

@zuzulica chodieva sa do poradne do nemocnice posledny mesiac, ale nieje to povinne. Môzes tam chodi, ale nemusis... ja som chodila az ked som zacala prenasat

zuzulica
10. mar 2013

@kinka555 Dík 🙂

milek
11. mar 2013

Ja som rodila v Trenčíne pred rokom a bola som velmi spokojná , rodila ma dr. Mečiarová a malý mal 4,5kg no porod bol fakt super som jej velmi vďačná, kvoli tejto skúsenosti som odporučila Tn nemocnicu aj mojej sesternici , bože kolkokrát som to olutovala .Minulú nedelu sa nám tam narodila krásna Emmka s váhou 3100g v 42 týždni , ktorá ale po porode ktorý viedol pán doktor Hlaváčik skončila s opuchom mozgu na Kramároch a maminka si s nou vychutnáva posledné spoločné chvílky pretože malinká umiera , po tejto skúsenosti Trenčín nikdy viac 😠

lienka55
11. mar 2013

@milek nevycitaj si to,ty za to nemozes,aj ked je to velmi smutne. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre