Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucinddas
12. feb 2013

@lenula57 ja chodim k Hormannovej tiez, myslim, ze taky priemer, bola som celkom spokojna.

erienka
12. feb 2013

@lucinddas pozri napriklad tento clanok: http://najmama.aktuality.sk/clanok/225357/klyst...
Myslim, ze z klystiru zas netreba robit takeho strasiaka, ved je to normalna vec v podstate, uz mi ho raz v nemocnici robili. Ak to ma akokolvek pomoct pri porode, tak som urcite za. Odporucala nam to aj asistentka na predporodnom kurze a ona ma velmi triezve nazory. Ale je to na teba, ja si to urcite spravit dam

lucinddas
12. feb 2013

@erienka Ja som rodila uz 2 krat bez neho a ani by som ho nechcela, to je len moj nazor.

lenula57
12. feb 2013

@mmmarta Som zdesená a nevieš pri akých ochoreniach to nedávajú??..ja mám problémy s kosťami..myslíš že to ovplyvnený?? 😨 ..a na tých cvičeniach sa platí alebo iba keď sa pôjdem spýtať nemusím tam isť??

lenula57
12. feb 2013

@lucinddas Sak prvý krát na mňa nahúkala a potom už bolo všetko v pohode 🙂 ..normálne keď mala dobrú náladu tak aj sme polemizovali či chlapček alebo dievčatko ..ona není až taká zlá ako ju všetci vykresľujú ale povedzme si na rovinu!..Stará generácia sa nezaprie 😉 😀

misza1
12. feb 2013

@lenula57 tak to vubec netusim.ani me nenapadlo ze by se za to melo platit🙂

misza1
12. feb 2013

@lenula57 cviceni se plati 2E za dvojhodinovku. podle me se muzes takove veci ptat i u gynekologa, nejsou vsichni porodnici ale meli by to vedet.

zata2
12. feb 2013

@lenula57 Ak by si chcela tak sa cvici aj priamo v nemocnici sice sa ti to uz moc neoplati lebo tam sa plati 21e za cele to cvicenie. Ja chodim v pondelok o 15.00hod cvici to ta ista pani Duncova ako na Dlhych honoch akurat ze nas je tam 4 a na dlhych honoch je ich vraj aj 15. Mame viac casu sa porozpravat a este to byva v nemocnici aj vo stvrtok o 15.00hod a to vedie pani Sevcikova. Ja sa bojim porodu a ona sa ma snazi ukludnit a pripravit na to.

mmmarta
13. feb 2013

@lenula57 to som prave nechcela, ja nie som lekar ani porodna asistentka mam akurat osobnu skusenost, preto EPI neodporucam. Na vsetky podrobnosti sa musis spytat lekara, no ako poznam p. Hormanovu ta ti toho vela nepovie, ked tak na teba nahuka akoby si bola soplave decko.
Skus sa spytat p. Duncovej na cviceni a ak ti ona nebude vediet povedat urcite ti niekoho odporuci.
Je dobre zhanat info na fore´, ale na otazku ci sa moze pouzit EPI pri problemoch s kostami ti tu asi malokto bude vediet odpovedat, to je otazka pre lekara.
Plati sa 2 eura.

cubanka
13. feb 2013

maminky ktore ste teraz rodili v TN ako je to pocas tejto chripkovej epidemie? mohol byt s Vami partner pri porode?

nicextra
13. feb 2013

@lenula57 , ,,porodu sa neboj", pfu, no lahko sa to hovorí, mna to tiež čaká prvy raz v apríli a semtam mam pocit, že zvladli naše mamy zvladnem aj ja, ale občas ma prepadne lahka panika🙂 ale vzdy si len predstavím, ako si nás tatinko vezie domov a hned je mi lepsie na dusi 🙂 😉

lenula57
13. feb 2013

@zata2 Ďakujem za radu ale to si myslím že sa mi už ani neoplatí 🙂 ..

@mmmarta Ale to len raz ale to mala dôvod a ja jej ho neberiem 🙂 ...Sak idem tam zajtra tak sa už skúsim popýtať 😉

@nicextra Sak áno ale ja sa najviac bojím o to maličké.. ☹ ..čo ak sa mu niečo stane koly mne alebo koly doktorom sa ja to neprežijem ☹

nicextra
13. feb 2013

@lenula57 ale neboj sa, všetko dobre dopadne🙂 netreba sa stresovať, to maličkému neprospieva🙂 ak chceš a budeš mať potrebu sa vyrozpravat, pripadne sa podelit o svoje pocity prvorodicky, (tak ako ja mam obcas strasnu chut sa vyrozpravat niekomu, kto je na tom rovnako) kedykolvek mi mozes napisat aj mimo fora, ja budem len rada, ked si budem mat s kym vymenit informacie 🙂

mmmarta
13. feb 2013

@lenula57 skus uvidis mozno bude mat dobru naladu, pre mna to bol dovod na odchod, jeden lekar nemoze predsa hulakat po svojich pacientoch. Ved ona za mna dostava peniaze, keby sme platili napriamo tak by mali asi vacsi respekt. To je ako by som ja vrieskala po svojich klientoch aj ked mam dovod, ved by sa v zivote uz nevratili a nechceli by so mnou spolupracovat. p. Hormanova bude ordinovat dovtedy dokym budu ludia tolerovat jej nehorazne spravanie. Ale ty mas teraz uplne ine problemy ....drzim ti palce a nemusis sa bat ani tebe ani malemu sa nic nestane aj keby nastal problem na to budes v nemocnici aby ti pomohli.

lenula57
13. feb 2013

@nicextra dobre neboj určite to využijem 🙂

@mmmarta Ale teraz je už dobrá 🙂 ..už si ani sťažovať nemôžem lebo je už príjemná..no nechcem to zakríknuť lebo tam zajtra idem..ale to u nej čakanie minule som bola už zúfalá a myslela že sa tam rozplačem.. 😒 ..preto sa už račej objednám a tých 5€ za mesiac neni až tak horibilne moc.. 🙂

sijust
14. feb 2013

@lenula57 ahoj,vobec sa neboj porodu,vsetko zvladnes,uvidis...ja som rodila skoro pre 8 mesicmi...mala som epidural...bol to tazky porod,ak chces vediet podrobnosti,napisem vsetko,co budes chciet vediet...nechcem ta strasit ani nic podobne,pretoze kazdy porod je iny a vobec sa to neda zovseobecnovat. A neznasam katastroficke scenare,pred porodom som vobec take reci nepocuvala 😀 klystír mi nerobili,robia ho len na poziadanie...neodporucaju ho,zevraj to nie je prirodzene,ak mas z toho neprijemny pocit,kup si v lekarni YAL,je to klystír na domace pouzitie-taky setrny. A epiduralu sa neboj,mne pomohol,aj ked som si musela odskucat svoje pekne dlho...stoji 100€

sijust
14. feb 2013

@nicextra jasne,ze to zvladnes 🙂 drzim palce a dobre veci myslis,ja som myslela presne na to iste 😉

1didi
14. feb 2013

Máte niektorá skúsenost s ambulantným pôrodom v TN???

lenula57
14. feb 2013

@sijust ale ževraj EPI v TN nedávajú že je rajský plyn alebo niečo také..

sijust
14. feb 2013

@lenula57 ??? ja som rodila v TN a s epi...ziadny rajsky plyn...to ti kto povedal? 😕

lenula57
14. feb 2013

@sijust Lebo mamina kolegyňa a jej dcéra mala teraz termín a jej hovorili že sa to nedáva skôr ten plyn..tak j potom neviem a som z toho zúfalá ☹

vjejka
14. feb 2013

@lenula57
@sijust ja som rodila pred 4,5 mesiacmi a pred pôrodom mi ponúkli na výber epi alebo ja teraz neviem ako sa to odborne volá ale je to ten plyn... epi stojí tuším 100 a ten plyn 60...už fakt neviem ten názor..ale ja som orodila aj bez toho

vjejka
14. feb 2013

@erienka týmto sa vôbec netráp, ono to telo samé vie, že ide robiť. Ja som chodila na wc celú noc predtým, takže klistír ani nebol treba....

erienka
14. feb 2013

@vjejka tak dufam, ze aj u mna to tak bude 🙂

vjejka
14. feb 2013

@erienka skutočne sa nad tým netráp a ti poviem úprimne vtedy na tom stole ti to bude srdečne jedno...budem mať kopu iných myšlienok a toto tak rýchlo zahodíš za hlavu, že si na to ani nespomenieš🙂 tož moj skúsenosť

sijust
15. feb 2013

@vjejka je to mozne,ked som rodila v juni min.rok tak ponukali len epi..

lenula57
15. feb 2013

@vjejka Diki za radu 🙂

vrn
16. feb 2013

Maminky, skuste sa preladit, pretoze si tak privolate lahsi porod a "dobry" zazitok z neho......... mne strach zastavoval kontrakcie, potom mi davali vyvolavacky a tie teda nikomu neprajem (aj ked som ich prezila 😀 . Odrodila som v TN dve stvorkilove deti prirodzene bez epi, bez klystiru, s vyvolavackami a musim povedat ze to boli moje najsilnejsie zazitky v zivote. Uz par hodin po porode si poviete ze kludne zasa, ked sa pozriete na ten vas krasny zivy uzlicek 😉
Ak pojdem rodit zasa tak urcite sa budem snazit zbavit vsetkeho strachu, lebo ten veeeeelmi brzdi a zhorsuje porod. Drzim vam palce!!!

xsunx
16. feb 2013

ahoj koceny,
tak ja som rodila pred tyzdnom v TN, tak ak mate otazky pytajte sa 🙂
myslim ze sa tu niekto pytal ze ci moze byt manzel pri porode ked su navstevy zakazane, tak moze, ja som mala mm pri porode 🙂

alexkajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre