Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

alabrut
16. nov 2010

@moncika15 za ten tyzden, co som tu sa mi dokonca stalo, ze nemali koselu a cistu navliecku na podusku 😖

zahrika
16. nov 2010

@alabrut ked uz si tam.. nevies nahodou kedy mava sluzbu Dr. Jankovsky?
At eba kto rodil?

moncika15
16. nov 2010

@alabrut inak podobna otazka by zaujimala mna 😀 neda sa ti zistit kto ma sluzbu o tt na prijme? 😅 drzim si vsetky palce nex je to dr Hlavacik 😵 😅

betina1984
16. nov 2010

@gaja, v podstate od augusta 2006 sme sa nejako nechránili, ale ani nesnažili, potom som sa v júni 2007 vydala, išla doktorovi na vyšetrenia, HP a tak a ešte ani výsledky nestihli dojsť a ja bola tehu, takže hneď na prvý šup.

alabrut
17. nov 2010

🙂 juuju tak to neviem..ale dnes ma hore dr gajdosik 🙂

shira_
17. nov 2010

@alabrut ty už máš 15 ročnú dcéru 😲

zahrika
17. nov 2010

tak baby..vcera poradna.. som total zavreta, ze nist sa nekona.. este musime cakat... ale sak termin je az na bud.tyzden.. maly sa hybal ako divy, vraj aktivne dieta, mame sa na co tesit 😀

martimex1
17. nov 2010

dr.Jankovsky je ten najuzasnejsi doktor akeho poznam,skoda ze mi nebol pri porode ,bol na dovolenke na vianoce ,ale chodim k nemu ako ku gynekologovi ,je fakt zlaty 🙂 🙂 🙂

moncika15
17. nov 2010

@zahrika u mna sa tiez nic nedeje. uz mam aj listok s ktorym sa mam utorok hlasit na prijme 🙂 teda ak neporodim dovtedy 😅

gaja
17. nov 2010

ja idem na poradňu zajtra.. dúfam, že mi doki nezavalí, že má už sloník cez 4 kilá.. to si dám rovno guľku do čela 😅
ja viem, že tie váhy sú len orientačné a nakoniec môže mať ledva 3,30 ... ale plaší ma to riadne 😀

zahrika
17. nov 2010

@gaja mne ho od 36tt vobec nemeral... ale mam uz tiez taky strach, bruch sa mi zvacsil o vela za posledny tyzden... asi ho poziadam aby ho na buduce pomeral, bo sa bojiiiim 😝

zahrika
17. nov 2010

@moncika15 a na poradnu uz nepojdes? cize uz len do nemocky?

moncika15
17. nov 2010

@gaja ja som prave ukazovala vahy miminiek. lebo to vcerajsie babatko co malo 56cm ma dorazilo 😅 ved to mu nozicky museli este hodinu po porode tahat von 😅 😀

@zahrika ee poradne mi skoncili. uz len na prijem

gaja
17. nov 2010

@moncika15 no, tiež som po poslednej poradni skonštatovala, že tie malé veci ak mi vôbec oblečie, tak každú bude mať 1 krát 😀 😀

shira_
17. nov 2010

@moncika15 segrina dcera prva mala 58cm. des. žiadne vecičky 0-0 nepoužili.

moncika15
17. nov 2010

@gaja ja by som na tvojom mieste nakupovala veci pre skolkara, skoda minat na nejake novorodenecke 😅

alabrut
17. nov 2010

@shira_ ano 🙂 slecna nebezpecna..

janulka80
17. nov 2010

@zahrika dr. Jankovsky mava sluzbu v pondelok. Teda aspon tak som nasla na stranke TN nemocnice.

Ordinačné hodiny
07,00 – 15,30 hod.
Po: MUDr. Jankovský
Ut: MUDr. I.Wallenfels
St: MUDr. Ladecká-Tomková
Št: MUDr. Hlaváčik
Pi: MUDr. I.Wallenfels

zahrika
17. nov 2010

@janulka80 dakujem pekne 🙂

zahrika
17. nov 2010

@shira_ 58cm???? babynestraste ma! Otec maleho je dlhan a aj jeho rodina.. jeeesus, teraz mi lepi, mam krasne vecicky 56 a som to asi prehnala aj s mnozstvom 😕

shira_
17. nov 2010

@alabrut puberťáčka 😀 no ale teší sa na malé, nie?
@zahrika neboj, toto bol extrém, ja som v živote nič podobné nepočula 😉 segra prvorodička, 37r, nechali ju prenášaťskoro 2t celkom nechápem prečo, lebo bola už 2t. pred pôrodom v nemocnici, brucho mala ako s dvojičkami. ale malá mala váhu nejak okolo 4kg len bola dlhá. teraz má už 5 rokov, je to kočka.

zahrika
17. nov 2010

@shira_ no pekne! to je u nas asi normalne... kokos.. na co prenasala ked uz bola v nemocke..ale aspon tu vahu malej pri tlaceni necitila "na sirku" ale na dlzku a to je ten lepsi pripad 😀

shira_
17. nov 2010

@zahrika no veď, dali ju na termín do nemocnice akože riziková, a potom ju len sledovali na pásoch a nič. druhý krát bola v inej pôrodnici a super. ja mám tiež nachystané aj drobné vecičky, ale nie moc, zatiaľ 3xbody, 5xdupačky, 5 bav.košielok a nejaké zdedené. tie 0-3 sa mi zdajú obrovské 😕 ale zimný overal som kúpila 0-3, aj na cestu z pôrodnice. možno sa v ňom utopí, možno bude akurát, uvidíme. už som bola kúpiť aj novorodenecké plienky, ale len 24ks, však mi potom dokúpia a donesú. tesco je stále otvorené takže pohoda, potom dokúpim veci podľa potreby. tašku som si na pokyn mojho muža už nachystala, aby bol pokoj na duši. ale mám pocit, že tak skoro rodiť nebudem, lebo sa nejak dobre cítim, aj brucho mám dnes mäkké. dúfam že nebudem ešte stromček zdobiť s bruchom 😝

zahrika
17. nov 2010

@shira_ jooj no moja zlata, len aby si ty este nemasirovala skor ako ja 😀 Podla dr je mojmu malemu v bruchu az moc dobre..sak podaj by nebolo... teplucko.. papam hojne, cize mu nic nechyba 😀
Ale na buduci tyzden by som uz fakt chcela!! To brucho je neohrabane..
a kde rodila segra 2x? v TN? ale zasa...ono naozaj zavisi ci mas niekoho tam, kto sa o teba "special" stara alebo si nechana na pospas osudu,... je to smutne ale myslim ze asi to tak je 😖
Ja velmi rada ohodnotim lekara, ktory sa o mna vynikajuco stara, ale az po tom ked su vysledky.. ked vidim ze popredu niektori ludia napchaju aj z posledneho len koli zdraviu a nakoniec aj tak na prd.. je mi to luto ☹

zahrika
17. nov 2010

to teraz hovorim o tej nemocnicnej starostlivoasti.....
Ta ambulantna je zasa uplne ina.... ja preferujem sukromych dr lebo viem ze sa mi dostane starostlivosti ako zakaznicke a nie len ako pacientke.. ale bohuzial, nie vzdy si to mozme dovolit 🙄
no ale takto to funguje vsade a lekari musia tiez z niecoho zit...podla mna ziadna sranda taka zodpovednost za ludsky zivot 😕 nechcela by som..juuuuj 😨

shira_
17. nov 2010

@zahrika ona rodila prvú v bb a druhú v zv.
jedna moja známa si dohodla doktora aj ho zaplatili, malému klesali ozvy mali ihned robit cisarsky lenže čakali, nechali ju rodit normálne aj ich zaplatený dr. prišiel neskoro a babo sa im zadusilo. bolo to otrasné. našťastie rýchlo otehotnela a panboh jej to vynahradil na krásnych dvojičkách. sú doktori a doktori.. strašne veľa vecí sa dá zbabrať. a to je najhoršie, že zaplatíš, dúfaš v najlepšie, a aj tak sa na teba vykašlú. to je úplne najhnusnejšie. tak potom radšej nech je dr. súkromný a normálne si nechá prácu zaplatiť ale ju musí aj poriadne urobiť, alebo robí v štátnej nemocnici to čo má, a vtedy keď má službu. a keď príde k pôrodu mimo služby hocikedy, tak ok, že za to rodička zaplatí, to je normálne ale potom fakt musí prísť a nezanedbať nič. nie len zobrať peniaze a sa spoliehať, že PA to aj tak odrodia, lebo už to robili tisíc krát. teraz je ale veľa sťažností dosť sa medializuje, takže by mali dávať pozor. lenže často po boji je už každý generál a už každý vie, čo bolo treba robiť...
ja som ale optimista, čo sa týka tn porodnice, verím že sú tam šikovní a že vedia čo treba robiť. budem súhlasiť s takým pôrodom, ktorý bude najmenej traumatický a najbezpečnejší pre mňa aj dieťa, ale keď mi bude niečo proti srsti, budem sa búriť. mám na to právo. v mojom tele zatiaľ funguje všetko presne podľa učebnice od menštr.cyklu po celé tehotenstvo, všetky výsledky v pohode, takže verím že telo sa zariadi pekne podľa prírody a spustí včas spontánny pôrod 😀

moncika15
17. nov 2010

@janulka80 dakujem. takze v utorok dr hlavacika nestretnem ☹

shira_
17. nov 2010

@moncika15 😀 😀 ktovie, možno do utorka budeš mať odrodené

gaja
17. nov 2010

@janulka80 a sobota a nedela?
lebo ja ked to tak sledujem, že s prvým som išla v nedelu v noci 😀

síce - mne to môže byť jedno, kedže ani jedného nepoznám. Hádam bude mať menovku, alebo sa dozviem na papieri, kto ma rodil..
. ani týchto tu v PN som nepoznala a veru tú pol hodinu čo mi venovali nástrihom a zašitím - keby som ho teraz stretla na ulici, tak neviem že ma rodil 😀
našťastie.. inak by som mu asi pluvla do ksichtu 😝

moncika15
17. nov 2010

@gaja no tak ma pan dr stastie. PN porodnica asi vie preco i nepxa na oci verejnosti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre