Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
16. dec 2010

@gaja no veru, s tou lyzickou sa mi akurat tak dusil..som mala nervy..
ja som bola na 7-ke. Pred porodom na 2-ke..

shira_
16. dec 2010

dnes som tam bola 😉 kázali prísť v nedeľu. bola som hore na monitore, čo som sa dosť divila boli tam už zaznamenané také všelijaké neprav. kontrakcie, ale ja som vôbec nič necítila. je to možné? inak nález na krčku úplne bez zmeny... bolesti nemám žiadne, len ma oblieva horúčava a triaška na striedačku, je mi na vracanie a slintám ako bernardín... nemôžem ležať ani spať, len ma napína 😒 neviem si predstaviť, že mám takto fungovať ešte týždeň. bleee

shira_
17. dec 2010

@zahrika ahoj, ako to zvládaš s malým? v noci spinká alebo sa často budí? aj musíš dokrmovať? máš aj niekoho na pomoc? ja sa už strašne teším na malinkého..ale s tým pôrodom-neviem neviem, asi dopadnem rovnako ako ty. podarilo sa mi prespať celú noc a zase mi je dobre 😨 ale som celkom rada, že v nemocnici nedávajú malým hneď fľašky. je to asi dosť ťažké kŕmiť lyžičkou...ale asi lepšie. kedy začne byť po pôrode bábätko naozaj hladné? koľko vlastne vydrží nejesť? kolostrum sa spúšťa hneď pri pôrode, alebo porodíš a nič nemáš?

gaja
17. dec 2010

@zahrika predtým na dvojke? a kolko si bola dní na dvojke? lebo mna tuším siedmeho prevelili na tretie poschodie.. dovtedy som bola hore 😲

giza
17. dec 2010

@shira_ bola si rano na prijme? sme sa videli ak ano 🙂

shira_
17. dec 2010

@giza bola som vo štvrtok a mám ísť zase v nedeľu. bola som hore na monitore. kukala som okolo, nevidela som slovenské duly.. už som dnes vypila aj ricínový, s obavami trochu. mne už je od stredy zle od žalúdka, len predýchyvam. dnes som bola rada, že mi je lepšie, ale zase je to naspäť. a teraz sa bojím, že mi bude z toho ešte horšie lebo som sa akurát dovracala. malý má dosť intenzívne pohyby, aj to jeho máganie po žalúdku-nič moc.

shira_
18. dec 2010

trošku som sa v noci vytrápila pár krát vracačka-iba raz hnačka-non stop kŕče, potom aj kontrakcie ale nič z toho ☹ stále 2v1

giza
19. dec 2010

@shira_ ja som bola v piatok (dulu len tak nestretnes v nemocnici 😀 ), sice sme sa teda nevideli ale potesim ta a povzbudim, vsetko co opisujes je o predporodnej priprave tela - ten kokteil nepi ak si na tom takto ako opisujes, je to na nic - skor ti prihorsi 😝
Vela sil - budes potrebovat a oddychuj ako sa len da..pokial mas taketo nepravidelnosti, nic ine ti nepomoze...

shira_
19. dec 2010

@giza bola som dnes na vyš. krčok úplne zatvorený, takže sme nič moc poriešiť nemohli... dr.aj tak poriadne pošprtal, takže mám taký krvavý výtok, poobede som spala skoro 4 hodiny 😕 to sa mi nestalo od začiatku tehotenstva, dospávam nedobré noci 😉 dr. mi tiež hovoril, že to, že mi je tak zle, je v podstate dobre 😝 😉 takže čakáme, musím vydržať... dula nie je v nemocnici štandard, to mi je jasné, len som kukala či náhodou 😀

zahrika
20. dec 2010

caute kocky, idem nakuknut, bo dako nestiham odkedy je krpcek na svete..
@shira_ ako zvladam.. no zatial je to ok, lebo pomahala mama, dnes sme prvy krat sami.. mam trochu strach ale musim to zvladnut. Mame problem s papanim, on je hrozny jedak, jedol by aj kazdu pol hod alebo hod.. Musim prikrmovat, kojim max 3 x - 4x denne a on papa aj 8-10x.. ked nespi tak place, nic medzi tym.. noci sa zo dna na den lepsia, lebo prichadzam na to co nanho plati,ale som si aj poplakala... je dost uplakane babatko..nevie lezat a iba tak kukat okolo seba.. ak ma aj plne brusko tak zas sa chce nosit atd...Aj mama hovorila ze je to trochu nenormalne s tym ako papa, ale co uz... nejak to zvladneme.. uz sme mali aj prvu poradnu, ma uz 3850g 🙂
Nerad je zabaleny v perinke, stale musi byt navolno.... ked sa zobudi tak hned s revom... a taaak..prve kupanie sama dnes vecer bude zajimave, sama si nachystat, okupat, odpratat.. a malinkeho nechat poplakat, kedze ho nema kto popestovat ☹
a k tvojej otazke, dieta je hladne po 24h po porode..prvy den nepapa, iba sa cisti.

@gaja ja som tam bola od 5.12. - 7.12 a po porode na 7ke... skoda ze sme sa nevideli... ja som ta chcela ist kuk ale potom som uz rodila a potom som nevedela co s malym, cize akosi to bolo uz ine 🙂 a je dodnes.. stale neviem co a ako presne, ale sa to lepsi, hladame si system...

shira_
20. dec 2010

@zahrika jééj som rada že si sa ozvala napriek všetkému..sledujem, že baby čo akurát porodili, skončili s netom, nie iba ty.. takže aj ja už s tým počítam, že nebude času na nič. hlavné je asi násť nejaký systém ale snáď sa skoro nájde.. váhu má peknú 🙂 a snáď sa časom ukľudní. som zvedavá čo bude u nás 😝 ja tiež netuším čo a ako, mama ani svokra nie sú po ruke, takže sa bude musieť angažovať manžel a poriadne pomáhať. ja som ešte v predpôrodnom "strese" lebo neviem, kedy to príde a či vôbec. od štvrtka je mi stále na vracanie, brucho sťahuje, žalúdok dvíha, ale nič z toho. dnes mi je zle už od rána, schudla som 3 kg. ide ma poraziť, pripadá mi to len ako zbytočné naťahovanie, aj tak nakoniec skončím asi na vyvolávačkách....ale stále dúfam, že sa to rozbehne skôr. už mi začína byť všetko jedno, nech už so mnou robia čo chcú, chcem mať už malého pri sebe. držím palce s malým, aby ste to pekne zvládali. napriek všetkému musí byť úžasný a zlatučký, večer pri kúpaní budú revy 😀

zahrika
20. dec 2010

@shira_ neboj moja, uz ani ty dlho cakat nebudes... nemusia to byt vyvolavacky, ved uvidis..ale za 2dni nastupujes do nemocky nie?
Ja som chrustika akurat uspala, po 2 hod co bol hore... a teraz konecne daco zjest a pripravit veci na kupanie.. ked vstane nech nestresujem..
uvidis ze manzel ti bude velkou pomocou.. myslim ze by mi mamina stacila na 2dni, len aby mi poradila ako ho spravne drzat atd a co robit ked boli brusko a potom je uz manzel uuuplne postacujuci 🙂
mne ho nema kto chytit ked potrebujem pauzu a preto uvidis ze vam dvom to pojde ako po masle 😉
Som zvedava ako a kedy porodis, daj potom vediet.. Mna by mozno ani tak netrapili, ale odisla mi voda na 2hy den po vyvolavackach a tak to posurili infuzkou... inac by som mozno aj na sekciu sla na dalsi den...

shira_
20. dec 2010

@zahrika ja v stredu mám prísť každopádne na kontrolu. lenže neviem či ma tam nechajú hneď alebo až vo štvrtok. hovoril mi to síce, kedy presne podľa dní len som zabudla kedy sa prijíma 😕 som bola nejako mimo 😕 aj ja som zvedavá kedy a ako porodím. viem že už nebudem dlho čakať, veď to práve, že čím menej dní mi zostáva, tým horšie sa mi čaká. keby mi bolo dobre tak je dobre, lenže nie je. už sa ani nebojím.

zahrika
20. dec 2010

@shira_ podla mna si ta v stredu nechaju.. to je 7.den po termine.
A je dobre ze sa nebojis a teraz uz chapem preco sa druhorodicky boja viac.. 😉
Ale neboj, hlavne je, ze personal v TN je fantasticky a su velkou oporou.. mne to najviac pomohlo.

shira_
20. dec 2010

@zahrika to ako že by som sa mala báť, čo ?????? 😀 😀 😀 😀

zahrika
20. dec 2010

@shira_ nieeeeeeee 🤐
😀 😝

gaja
20. dec 2010

@zahrika možno sme sa aj videli.. tehule tam pred telkou sedávali.. ja som išla na tretie až siedmeho ráno.. piateho a šiesteho som ešte behala na štvrtom poschodí.. bez dieťaťa.. červená hlava, vynervačený ksicht... 😀
možno si ma aj videla...
Na sedmičke ležala dievčina menom Sylvia.. tiež rodila v deň ako ja, mala dcérku Ninku, len ked už mala ísť domov, začala strašne tiecť a mala problém so žilami a tak...
takže neviem, kedy ju nakoniec pustili..

zahrika
20. dec 2010

@gaja Sylviu pustili minuly tyzden chuuda, so zilami velke problemy, s tym krvacanim bola nakoniec na cisteni... zle ju vycistili po porode.. ja by som sa stazovala 😠
no a na porodnej sale som bola od 6.12 vecera, kedze mi odtiekla voda, som sa tam musela presunut..
Ninka bola strasne malicka.. Sylvia super zena.. vazne ma moj obdiv, som si vymenila aj cislo s nou, snad sa stretneme 🙂

gaja
20. dec 2010

Ninka bola tiež chvílu s Mojkom pod lampou. pár dní.. len jej to parádne kleslo a nášmu nie..
A tak som chodila za nou aspon pokecať na izbu, a kým sme mali deti pod lampou aj na gavč pred telku sme sa vyvalili... 😀
Potom ked do nej pchali infuzky a iné veci, tak som chodila ju aspon kuknúť na chvílu na izbu...
no panečku, tá si tam pobudla.. chúdatko
ked s nou budeš písať, tak ju odomna pozdravuj 😉
Mna tak rýchlo preradili na trojku, že som sa nestihla ani rozlúčiť.. len mi prišli povedať,aby som sa pobalila a šup dole...

shira_
21. dec 2010

tak ja som o 23.00 chytila kontrakcie, 1.00 už boli po 5 min tak som na vzdycharni. Držte palce nech to ide rychlo.

shira_
21. dec 2010

@shira_ bolesti ráno prešli, nie je to na porazenie? Zostávam tu a dúfam že prídu poriadne kontrakcie. Ten môj malý si robí zo mňa srandu. Píšem cez mobil tak mi to moc nejde.

gaja
21. dec 2010

@shira_ no hádam ti to nejak rozbehnú - drž sa.. poobede očakávame meno a miery..
veľa šťastíčka a hlavne nech to máš rýchlo za sebou 😉

giza
21. dec 2010

@zahrika - to neni vzdy o cisteni, to krvacanie je dost podmienene oxytocinom...ak jej skontrolovali poriadne placentu ( co teda ja viem ze robia veeeelmi poctivo, stat sa moze vselico, ked tam sluzia aj 30. hodin) tak neni dovod na ine cistenie, moze byt ze sa jej tvorili zrazeniny a nekrvacala spociatku velmi a az ked sa jej to uvolnilo, tak bolo vidiet skutocnost ako je na tom s krvacanim...
@shira_ kontrakcie musia byt velmi silne, take ze ani nebudes stihat rozpravat ... drzim palceky 😉

zahrika
21. dec 2010

@giza no hej, to je tiez pravda...ono zasa na dr nemozem povedat nic zle a moze sastat jeden z tisic ze sa nepodari.. oni sa hned prve pytali kto ju rodil ked zistili co jej je.. bolo to dost jasne z rozhovorov. Ale hlavne ze je uz ok a nebolelo ju to.. robili pod narkozou.

@shira_ drzim palce, hlavne ze to ide prirodzene! 🙂

gaja
21. dec 2010

@zahrika no viem, že keď začala tak z ničoho nič strašne tiecť, tak ju brali na sono a vraj tam mala nejakú dutinku a že bud jej to samé povolí, alebo ju budú musieť vyčistiť.. aspoň tak mi to vtedy vravela.. tak neviem čo za dutinku tam mala alebo či som to zle nepochopila 😲
ja sa tomu nerozumiem
@giza by asi vedela o čo išlo...

lebo5
22. dec 2010

ahoj žienky, som sa vám sem trošku votrela 😀 . chcem sa len spýtať čo si treba priniesť do TN pôrodnice pre seba a čo pre bábo. ďakujem za odpoveď

giza
22. dec 2010

@gaja myslis, ze ak by to bolo chybou lekara, ze jej to povedia? 😀 😅 sami proti sebe ? 😀 😀 😀 kde? a hlavne ak sa nic vazne nestalo (pacientka zije), tak isto nie... 😉

giza
22. dec 2010

@lebo5 - pisalo sa to tu uz niekolko x...skus pozriet spatne strany aj uz neviem na ktorych to cca je - zeby tu?
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-trencine/

mam svoj vzdy aktualizovany posledne, pred 2. tyzdnami -posielam iba do mailu...

gaja
22. dec 2010

@giza no to mi je jasné, že nie 😉
tak hlavne že už je v poriadku a doma 😉

zahrika
23. dec 2010

Kocky neviete ako Shira? Ma uz babatko? Myslim ze by uz mohla mat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre