Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zuzanamv
11. dec 2011
lucka0701
12. dec 2011

@zuzanamv Malicky je naaadherny 😉 a mas aj krasnu dcerku....jooj, kiezby uz aj ja isla....no len uz slniecko asi nebude, tak asi Kubko s opalovanim skoncil 🙂

@nikita308 Moja a tebe tiez gratulujem, nechali ste ma tu sice samu, ale tak odpustam Vam 😀 😀 😀 a zelam Vam s malickou vsetko len to dobre a nech Vam tiez iba radost robi a je zdravucka ...zasa si nestihla cisarak, joooj 😀 ...do tretice ho uz stihnes, uvidis 🙂

zuzanamv
12. dec 2011

@lucka0701, neboj, dockas sa!
Pravda, dnes uz je zamracene, ale tak uz nemam pocit, ze by bol zlty, hlavne ocne bielka ma biele, zajtra ho pride pozriet pediatricka.

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Ďakujem veľmi pekne, presne tak neboj dočkáš sa... 🙂 ale ja som rada, že to mám už za sebou, lebo som bola hrozne lenivá s tým bruškom a všetko sa mi ťažko robilo... teraz lietam ako srnka... 😀 😀 😀 veď primár mi povedal, že som ukážková rodička a môžem rodiť každý rok... 😵 a potom mi manžel zapotil, že ešte toho Jakubka tento rok môžme skúsiť... 😲

zuzkakov
12. dec 2011

Ahojte maminy a aj skoro maminy (čakateľky) 😉
Nakukla som sem k vám, lebo aj ja sa chystám rodiť do TN, tak som počítala pár info. Dúfam, že to zvládneme 😉
A čerstvým maminkám a bábinkám prajem veľa zdravíčka!

lucka0701
12. dec 2011

@zuzanamv to je dobre, to ma iba slabu zltacku 😉

@nikita308 to verim, uz ta nic neboli, brusko nemas...ja viem ze sa dockaM ALE NEVIEM VERU KEDY 😢 ...vidis este toho Kubka ako ma Zuzka 😀 😀 , smelo do toho, ved aj matersku idu zvysovat, tak to bude luxus 😲

dnes som bola na poradni a co som si myslela, ze ked mi v stredu zatka odisla, ze som uz otvorena, tak prt 😠 , som sa gyndosky pytala, ze ci aspon na milimeter niesom a ta sa smiala, ze nie 😀 😀, o tyzden posledna kontrola a potom nemocnica...a malinky mal este stikutku, tak jej ruka naskakovala, ked pocuvala srdiecko... 🙂 ...ale ak neporodim idem na ten ricinak!

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 hmmm to bude parádny luxus... to si vystihla... 😲 ale bolia ma veru vonkajšie štichy, mám len 2, ale poriadne ich cítim... 😒

zuzanamv
12. dec 2011

@zuzkakov Drzim palce, nech to mas rychlo a lahko za sebou!

@lucka0701 este mozes skusit bryndzove halusky, mojim dvom kamoskam zabrali. Pripadne kapustu 🙂

zuzkakov
12. dec 2011

@zuzanamv Ďakujem 😉

Pred chvíľou som prišla z Cegysu z prietokov - máme 2850g, bambuľka je otočená hlavičkou nadol a je o týždeň väčšia 😉 Prietoky OK.

lucka0701
12. dec 2011

@nikita308 este ta bolia? ozaj a bolelo to sitie, ze??? Jaaaj, toho sa najviac bojim ☹

@zuzanamv bryndzove halusky? a to ma aky ucinok? Kapustne fliacky som chcela robit, vidis to? 🙂

@zuzkakov gratulujem, tak sa ma v brusku dobre, ked je este aj väcsia, hadam bude skor aj pôrod 😉

zuzkakov
12. dec 2011

@lucka0701 ďakujem 😉 Dúfam, že jej je v brušku dobre a ešte tam do toho januára vydrží, ale od začiatku je o týždeň väčšia, takže podľa UTZ mám termín 3.1. - uvidíme ako sa nakoniec malá rozhodne 🙂

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Zašívanie ma bolelo viac pri prvom pôrode, teraz mi to pekne umrtvil injekciou a videla som ako to zašíva (no ako si chystal ten špagát alebo čo to je), ale zaštípalo ma to jeden jediný krát... som sa čudovala, že to bolo tak v pohode... ale zasa malá bola väčšia ako prvá, tak to vytlačenie ma viac bolelo... ale nebolo to také strašné, dalo sa to prežiť.... 😉

lucka0701
12. dec 2011

@zuzkakov no tak to budete mat novorocny darcek 🙂 a urcite je jej tam dobre, ked je aj väcsia ..a ako sa bude volat? Ci este neviete?

@nikita308 ze spagat 😀 😀 , ten to urcite nebol...mna na laparoskopii zasivali lankom na ryby, prisaham 😀 😀 take bledunkomodre a ked mi to gyndos vytahoval (stehy), tak som videla vsetkych svätych...a vraj zalezi ako zaberie ta injekcia na umrtvenie..ale vraj väcsinou to sitie boli ..kiez by sa to nemuselo zasivat a by sme behali roztrhane 😀 ako nejake vejare by ti to lietalo keby si utekala 😀 😀 boze ale mi uz sibe totalne... 😖

zuzkakov
12. dec 2011

@lucka0701 pravdepodobne to bude Melisa, ak si to na poslednú chvíľu nerozmyslíme 😉

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 akurát teraz je mi nepríjemné chodiť na WC - na veľkú, nebolí ma to, ale mám furt pocit, že sa musím sprchovať... a inak je horšie sa roztrhať ako keď ťa nastrihnú... u mňa rozmýšľali, či vôbec nástrih urobia, ale nakoniec taký menší museli...

lucka0701
12. dec 2011

@zuzkakov velmi pekne meno 😉

@nikita308 to verim, ze to boli a repik alebo nieco take nezaberie na vysusenie, alebo mast??? Ja sa budem bat ist potom po prvykrat na velku ☹ ..ale lekari uz maju prax a vedia, kolko maju nastrihnut....

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Ako báť sa nemusíš, ono to vôbec nebolí a ak by si mala ozaj veľký strach, zaobstaraj si glycerínový čípok a s tým ti to pôjde ako po masle... 😀 ale naozaj... bolieť to nebolí, len to utieranie je nepríjemné, aspoň pre mňa... akurát v nemocnici sa furt pýtali, či som už mala stolicu, ale som im na rovinu povedala, že nie, ale že je to psychikou a aj tak to bolo, prišla som domov a nebol vôbec problém... 😎

lucka0701
12. dec 2011

@nikita308 pre istotu si tie cipky kupim...a nebude teda vadit, ak by som v nemocnici nemala stolicu? bo ja nerpotrebujem aby mi davali potom nieco na vyvolanie....ale väcsi strach mam z toho sitia ☹

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Ale neboj, mňa šitie ako som písala bolelo pri prvom pôrode, teraz nie... neviem ako je to v TN pôrodnici, ale ja som im v PN povedala to čo som písala a keďže som iné problémy nemala, ani malinká, tak nás pustili domov... tak si pomaly zvykáme, síce ju oslovujem po staršej dcére, ale musím si zvyknúť... 🙂

lucka0701
12. dec 2011

@nikita308 Ja im asi poviem, nech mi pichnu dvojitu davku na umrtvenie 🙂 ....neboj zvyknes si ale ako vidim, malicka je velmi dobra, ked mamine dovoli aj na net ist a co starsia dcerka? ta je urcite rada sestricke, ci chcela braceka radsej?

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Barborka je rada, že máme Emku, ani ja nebanujem, aj keď viacero ľudí sa mi čudovalo, že som chcela po 12-tich rokoch... no a čakám, kedy sa Emka zobudí, aby som ju prebalila a nakŕmila a môže spať ďalej... 😉 lebo včerajšia prvá noc bola taká všelijaká, nemohla chúďatko akosi zaspať... ale ja by som veru už aj spala... 🙂

lucka0701
12. dec 2011

@nikita308 tak musela si malinka zvyknut a vychutnat tu prvu noc...no to ti verim a kojis ju kazde 3hodiny ci ako?? Dufam, ze ja tu nebudem zasa buntosit o 3tej rano 😀

nikita308
12. dec 2011

@lucka0701 Kojím ako sa zobudí... niekedy za 2 hod., niekedy za 4 hod.... ono ale väčšinou to vychádza tie každé 3 hod., ale malej to nestačí, raz dokrmujem cez deň a raz v noci... niekedy len v noci... lebo je veľký papkáč a mlieko sa mi asi nestíha tvoriť... nemáme ešte taký pravidelný režim, navečer sa snažím vystihnúť, keď sa zobudí, hneď ju aj kúpem, nakŕmim... ale zatiaľ tá pravidelnosť tam nie je, počítam, že budeme mať na to taký mesiac až si zvykneme... 🙂

bambibam
12. dec 2011

@zuzanamv, @nikita308 gratulujem ,a prajem veľa síl,skoré zotavenie a nervov do dalších dní. 🙂 😉

lucka0701
13. dec 2011

@nikita308 jasne, babatku trva kym si zvykne na rezim 🙂 ..dufam, ze aj ten moj bude dobrucky a nebude moc plakat....a aj toho mliecka sa trosku bojim, aby som ho mala...a davas malinkej uz aj cajik od narodenia? ci este nie?

bebel
13. dec 2011

@lucka0701 každé bábo je iné....nič si neplánuj okolo režimu dopredu, lebo ti to aj tak nevyjde, budeš len frustrovaná z vlastných očakavaní.

Brunko bol na prsníku každé 2 hodiny, z toho 3/4 hodiny som ho musela natriasať a držať vzpriamene kvôli odgrcnutiu...mal silný reflux aj koliky. Nosiť na tigra na strome, veľa sa šatkoval do 7mesiacov. Nikdy nemal režim, nebolo to možné. Kradla som minúty spánku, kde sa dalo.

Bibi už v pôrodnici sa zabudila maximálne 2 x za noc a nikdy sa nebudila častejšie.... tiež mala reflux, ale na rozdiel od Bruna to prežívala ďaleko ľahšie. Hodila šablu a s úsmevom v tom vedela zaspať...to pri Brunčovi nehrozilo. Musela som ho prezliecť, prebaliť, lebo sa aj pokadil väčšinou po napapaní a uspávať na prse odznova, lebo ho pálila žáha. Bol to taký začarovaný kruh.
Chlapci sú väčšinou precitlivelejší a uplakanejší.

Mlieko sa bude tvoriť koľko budeš prikladať....čím viac budeš vymýšľať s rôznymi čajíkmi a inými zbytočnosťami ako príkrmami, tým menej sa bude tvoriť tvojho mlieka. Táto produkcia závisí len od dopytu, teda stimuláciou bradavky, treba len správne dieťa prikladať .

Šitie oproti samotnému pôrodu/vytlačeniu je úplne zanedbateľné, cca asi ako keď si storjčekom depiluješ nohy alebo keď si trháš obočie.

@zuzanamv gratulujem k chlapinovi 🙂 😎 exkluzívny pôrod, o takom sa mi len môže zdať. 😝

lucka0701
13. dec 2011

@bebel tak to viem, ze kazde dietatko je ine....a zvlast chlapci...ved uvidime co a ako bude...uvidis ake budes mat toto tretie dietatko 😉 a ten caj mi odporucili kamosky, kt.koja a zaroven raz denne daju aj cajik proti smedu...ale ja sa najradsej vsetko opytam doktorky a ta nech mi povie...a kojit sa budem snazit co najdlhsie, ak bude mliecko...tak kazdy pôrod boli a samotne sitie tim duplom...len ja radsej chodim na depilaciu obocia, bo vrieskam ked si ho sama trham 🙂 ale budem musiet vydrzat

nikita308
13. dec 2011

@bambibam ďakujem...

nikita308
13. dec 2011

...moja Emuška...

lienka55
13. dec 2011

@nikita308 jeeeeminecky ta ma ale vlasky,to som este nevidela. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre