Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucka0701
13. dec 2011

@nikita308 jeeeej, aka je krasna a vlasata...aj ja take cem....len mam obavy, ze nase bude holohlave 😀

zuzanamv
13. dec 2011

@bebel vdaka. Ved snad aj ty budes mat treti porod lahky, drzim palce!

@nikita308 jeej, perfektne vlasky!

bebel
13. dec 2011

@zuzanamv hmmm...možno, lebo dnes na usg mi doki povedal, že malá je už sakramentsky nízko uložená a nalieha...a placenta 2-3. stupeň.

nikita308
14. dec 2011

@lucka0701 Ahoj... no čo, ešte ste 2 v 1 alebo si už mamičkou??? 🙂

lucka0701
15. dec 2011

@nikita308 este sme 2v1 😀 ..ale kamaratka mala to stastie a vcera porodila...slubila som jej, ze sa tam stretneme, tak to musim nejak dodrzat... 😉 a vy sa ako mate?

nikita308
15. dec 2011

@lucka0701 ahoj... máme sa dobre, malá je kľudná, akurát cez deň spí a v noci má oči ako sova.. dnes som šla spať o 3:00 hod.... cez deň mi prespí aj 6 hodín vkuse, čo ju ani hlad netrápi, nemám šancu ju zobudiť a v noci to doháňa... ale s tým človek musí rátať, čo by sme pre tých malých štupľov neurobili... 🙂 no veru mala by si si pohnúť, aby si na Vianoce bola doma aj s batôžkom... 😉

lucka0701
15. dec 2011

@nikita308 no tak to mas ukazkove babo, ked ti tolko prespi a ani ani hladne, asi mas potom aj vela mliecka, ze?? O 3tej rano?? fuuuha? to som sa ja akurat zobudila, ze som vyspata 😀 😀 😀 ..len ma jedna vec udivuje...ta kamaratka vcera porodila a dnes mala mandarinky na ranajky, neni to nahodou zakazane?? Ved sa malicke moze vyhadzat? To jej uz rovno kapustnicu mohli doniest 😀 ...ci aj ty po troche papas citrus.ovocie a ine veci? No hadam budeme uz na Vianoce o jedneho clena naviac, i ked pochybujem akosi o tom 😢

nikita308
15. dec 2011

@lucka0701 Mne to vysvetlili tak, že pokiaľ nie je ešte mliečko spustené, môže sa hocičo, aj nám dávali fazuľový prívarok a neviem čo ešte... lebo bábätko sa prikladá hneď, ale mliečko ešte netečie, t. j. len mledzivo... bábätko má prvé dni ešte v sebe zásoby od mamy a dáva sa im príp. niečo také ako glukóza... ale keď sa spustí mliečko, už sa takéto veci nemôžu... mne sa spustilo až posledný deň v nemocke... veru mliečko sa mi nestíha tvoriť toľko, malá je veľký hladoško, musím prikrmovať... ale cez deň sa snažím čo najviac kojiť, aby sa tvorilo a v noci dokrmujem, potom aj lepšie spí, viac ju to zasýti... asi mám to mlieko aj slabé, lebo veď koľkokrát jej to tečie až po brade a za chvíľu je hladná... 😒

luba41
15. dec 2011

@nikita308 mliečko nie je "slabé", to sú len povery. Skúsi napísať tuto do laktačnej poradne, tam Ti určite poradia, aby si nemusela prikrmovať 😉

bebel
15. dec 2011

@nikita308 fyi: slabé mlieko je čistý výmysel... čím viac prikrmuješ fľašou, tým menej sa ti tvorí tvoje. To je všetko. Ak jej tečie po brade, možno máš zlú techniku priloženia. Umelé mlieko skutočne viac zasýti, pretože je oveľa ťažšie stráviteľné ako MM, preto sú pri kŕmení UM uvedené intervaly kŕmenia, aby sa to stihlo stráviť a vylúčiť. Zatiaľčo pri MM neexistuje žiaden časový interval pre kojenie, je to úplne stráviteľná strava bezo zbytkov, preto plne kojené bábo nemusí mať aj niekoľko dní stolicu.
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/09/15/preco-...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...

@lucka0701 zakázané nie je nič, len odporúčané. Je na tebe, či riskneš alergickú reakciu, kým nemá bábo naštartovaný vlastný imunitný systém.

nikita308
15. dec 2011

@luba41
@bebel O tom či je mlieko slabé alebo nie sme sa rozprávali v nemocke a jedna sestrička povedala, že je to povera, druhá že nie... ja to však nehovorím s istotou, pretože v tomto nie som odborník... malej tečie po brade preto, lebo akonáhle sa zabudnem a kojím z jedného prsníka viac ako 15 min., ona už tak nesaje a zaspáva, preto jej to zostáva v pusinke, ale mlieko stále tečie... preto stále dávam pozor na čas...
@bebel ďakujem za stránky, určite si ich pozriem... 🙂

bebel
15. dec 2011

@nikita308 sestričky v nemocnici na 6 nedelí a novorodeneckom vedia o kojení veľké prd. Väčšina z nich v živote nekojila. 😎 mala si o tom hodiť reč s primárkou novorodeneckého odd.
Ja som kojila obe deti viac ako 15 mesiacov, ale predtým som si niečo o dojčení prečítala a mohla som s prehľadom vyvrátiť reálnymi argumentami a faktami všetky nevyžiadané múdre rady starých mám, tiet a iných premúdrelých príbuzných (zväčša všetečných dôchodkýň).
Inak o tom sme sa už tu na fóre bavili ....že sestričky na novorodeneckom v TN sú úplne mimo a najlepšie je ich ignorovať. Len 1 je tam fakt oprávnene na svojom mieste.
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...

luba41
15. dec 2011

@nikita308 presne ako píše @bebel, poštuduj a prečítaj 😉 . Ja som tiež zo začiatku prikrmovala, lebo som si myslela, že mám málo mlieka, ale presne som vedela, že tadiaľ cesta nevedie. Respektíve vedie, ale k ukončeniu kojenia a k fľaške. Po mesiaci som si povedala, že stačí fľaše a kojím až doteraz.

nikita308
15. dec 2011

@bebel Tentokrát som nemyslela sestričky v TN, ja som rodila v PN... ale to je asi zajedno... lebo z niektorých som mala pocit, že na novorodeneckom nemajú čo robiť, resp. ich by tam ani pustiť nemali k tým detičkám...

nikita308
15. dec 2011

@lucka0701 Lucka dneska som rozmýšľala (mi to pripadá, že asi prvýkrát po pôrode) a zistila som, že veď som ti ani neblahoželala, takže všetko najlepšie k meninám, veľa zdravia, šťastia, lásky, pohody a porozumenia a hlavne ľahký a rýchly pôrod... prepáč, že tak neskoro, ale skôr mi to nezaplo... 😉

lucka0701
16. dec 2011

@nikita308 Jezis moja, to si nemusela 😉 ale dakujem veeeelmi krasne, potesilo ma to veeeelmi...a neomluvaj sa preboha, ved mas deti a este malinke babo, tak jasne ze nemozes take veci drzat v hlave...ale dakujeeem. a ako sa mate?

nikita308
16. dec 2011

@lucka0701 Ahoj... no máme premenený deň s nocou, síce neplače, ale oči otvorené a nie spať... no a kakáva väčšinou v noci al. ráno, ale verím že taký mesiac sa budeme zlaďovať, lebo ako som si všimla, tuším ani na spálňu si nemôže zvyknúť... a ty sa ešte držíš pokope??? ani žiadne príznaky???

lucka0701
16. dec 2011

@nikita308 neboj, malinka si zvykne a prehodi si cas 🙂 ...a to je dobre, ze kakava, aspon ju brusko neboli potom...my sme stale 2v1 😀 , akurat robim kapustne fliacky a kukam na tu kyslu kapustu so stavou a rozmyslam, ci si nedam 🙂 len mam obavy, bo som teraz sama doma, takze vaham 😀 ...a tomu krpcovi je to aj tak v bruchu jedno 🙂

nikita308
16. dec 2011

@lucka0701 juuuj ale si mi narobila chute s tými kapustnými fliačkami... 😉 ja ich síce nemôžem teraz, ale aspoň pre tie moje ďalšie "dve deti" že by som ich urobila... 🙂 veď ja neviem čo mám vyvárať... akurát som rozmýšľala, veď ja na Vianoce ani kapustnicu, ani majonézový šalát nebudem môcť... 😢 už teraz je to pre mňa ťažké, ja sa rada a dosť viem najesť a teraz som obmedzovaná, no snáď to nejako vydržím... a keď budem môcť, tak sa nenajem, ale doslova nažerem.... 😀 😀 😀

lucka0701
16. dec 2011

@nikita308 😀 😀 no ale az ked prestanes kojit..a preco nemozes majonezovy salat? ved ten kludne mozes, len tu kapustnicu nie...no ved urob manzelovi a dcerke fliacky, mnam, a dala som di nich klobasku najemno nakrajanu....este si uzivam take veci, potom ich nebudem moct 😠 ..a ti verim, ze nevies co mas vyvarat...ja som na tom rovnako ale zas vyvarat vyse druhov kvoli sebe to urcite nebudem 😀

nikita308
16. dec 2011

@lucka0701 ja viacej druhov jedál vyváram tak či tak, lebo manžel ľúbi máločo... 😒 ja zjem všetko, čo nezje mňa a on je prieberčivý ako keby vyrastal na kuchyni z 5 hviezdičkového hotela... 😀 a svokra pritom varí len rezne, pečené kura a bryndzové halušky... stále dookola toto isté... 😲

lucka0701
16. dec 2011

@nikita308 cooo? a to svokra nevie uvarit aj nieco ine? Same "zdrave" jedla 😀 , svokor musi byt z nej urcite na nervy .. ja by som to mohla oprdet, bud sa zje co je navarene alebo nech sa kazdy stravuje sam...ale poznam velmi dobre, ze ked nieco uvarim tak priatel chce ist hned do Tesca na nakup, a ze hento co som varila zje potom...jasne ze to potom aj vyhadzujem... 😠 alr to su proste chlapi!

nikita308
16. dec 2011

@lucka0701 Svokor varí a dosť často, lebo svokra radšej pozerá telenovely... joooj ale keď o tom varení, idem si ešte niečo zobnúť... 😉 malá po dneskajšku dúfam, že prespí celú noc, lebo bola len na prsníku... a keď sa okúpala, tak pohoda lesná... napapala sa a búva ako dudok... 😉

lucka0701
17. dec 2011

@nikita308 no asponze svokor ma rozum a navari 😀 ...hadam mala prespala celu noc a konecne si sa vyspala...ja ani nie...zasa od 2hej do 5tej kukala do plafonu 😠 ...uz som aj rozmyslala, ze si pustim tu priemietacku s hudbou na uspanie co ma malinky v postielke a mackovia sa pohybuju po plafone 😀 😀

nikita308
17. dec 2011

@lucka0701 😀 No dnešnú noc sme zvládli úplne v pohode, prvýkrát sa zobudila o 3:00, napapala sa, zaspala a druhýkrát až o 7:00 hod., tiež sa napapala a zasa spinká... a to si mala tú nespavosť aj pred tehotenstvom al. to máš len teraz??? Ale to budeš aspoň vytrénovaná, keď budete mať bábo... nebudeš si musieť tak zvykať vstávať ako my ostatné, čo sme boli zvyknuté prespať celú noc... ale ja sa čudujem sama sebe, že som si tak rýchlo zvykla, ale to je asi tým, že keď človek niečo "musí", tak mu to ani tak nepríde... 😉

nikita308
18. dec 2011

@lucka0701 Ahojki... no ty si už asi išla, keď si sa dnes ešte neozvala... 😵

lucka0701
18. dec 2011

@nikita308 Nesla som este nikam ☹ , len sme s priatelom behali dnes aj vcera po Laugu a inych obchodoch, sme dokupovali veci na Vianoce...tak som bola tak K.O. ze som ani PC nezapinala...nohy mam jak papuce....no tak to malinka zacina dobre spinkavat, len nech tak aj nadalej pokracuje.....a tu nespavost mam iba teraz ked som tehotna a dufam ze budes mat pravdu a nebude mi problem robit v noci vstavat....zajtra idem na poslednu poradnu, tak som zvedava...hadam sa aj cosi pohlo, bo ma vcera drahy znasilnil, ale nie jemno 😀 😀 , a dnes mam taky trochu krvavy vytok, mozno mi to vydrazdil a pootvoril mi vnutro 😀 😀

nikita308
18. dec 2011

@lucka0701 No ak ti ešte neodišla zátka, možno ti začína odchádzať... ak by si to dnes stihla, bolo by to pekné, aj dátum je pekný... 🙂 No ja už som pri konci ani nikde nechodila, lebo som nevládala a moji najbližší nemali na moju kačaciu chôdzu nervy... 😀 Tak to ťa obdivujem... 😵 Môj manžel tento rok kupuje darčeky sám...

lucka0701
19. dec 2011

@nikita308 nie nie, mne odisla zatka pred 12timi dnami 🙂 a uz nikam nebeham ja, v sobotu sme boli v Laugu a jeho okoli a vcera v Tescu a v kauflande, ako az mi do placu bolo pri tolkej chôdzi ☹ a to som este vcera piekla a varila obed...strasneeee...idem dnes na tu gyndu doobedu, tak som straaasne zvedava...no ale tak verim, ze si manzelovi napisala, co vsetko ma kupit 🙂 a predpokladam, ze pecie mamina tvoja, co?

nikita308
19. dec 2011

Nie, pečiem si ja, akurát medvedie dlabky mi mama pečie, lebo ja nemám orechy a oni ich majú neúrekom... ja jej zasa pečiem medovníky... tie som mala piecť mimochodom v ten deň ako som porodila, ale akosi som to už nestihla... 😉 inak úžasne sa varí v kombinácii s kojením.. 😀 tak dúfam, že ti poradňa dobre dopadla... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre