Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
25. dec 2011

@lucka0701 Gratulujem a želám veľa zdravíčka maminke aj malinkému, šťastné a veselé a hlavne šťastný nový rok celej rodinke.... 🙂

zuzkakov
25. dec 2011

@lucka0701 gratulujem a prajme hlavne veľa zdravíčka a mliečka 😉

lucka0701
26. dec 2011

@nikita308
@zuzkakov
@miskadusko dakujem kocky, zvykame si na seba pomalicky...ked sa bude dat popisem detaily 😉

zuzanamv
26. dec 2011

@lucka0701 gratulujem aj ja! Hlavne vela mliecka a co najviac spanku!
Tak ste to stihli pred Vianocami 🙂
30 hodin kontrakcii uuff, chudatko! Ale hlavne, ze to mas stastne za sebou!

nikita308
10. jan 2012

@lucka0701
@zuzanamv Čaute baby, ako sa máte, čo je s vami???

lucka0701
10. jan 2012

@nikita308 nop ahoooj, my sa mame straaasne nevyspato ..mame problemy s prdikmi a dnes sme museli uz aj rurku pouzit ☹ ...a akosi zistujem, ze mam malo mliecka a malemu to nestaci ☹ ...a vy sa mate ako? je to zazrak ze som tu, bo maly byva nonstop cez den hore a nechce mi spat, ale teraz vynimocne po kupeli zaspal 🙂 ...aj vase deturence su take nespave? bo ja nedokazem potom ani poriadit byt

zuzanamv
11. jan 2012

@nikita308
@lucka0701
baby, poslala som vam spravu

saskaz
11. jan 2012

maminy tehulky chcela by som sa opytat vas skusenejsi,mi snazilkujeme o mimco a dlhsiu dobu sa nejak nedari,vy ked ste otehu tak sa vam to podarilo hned,aj ste si merali BT,alebo kontrolovali ovulku?a co sa tyka spoluprace s manzelom-lebo mne niekedy rezignuje-manzel vas v tom podporoval?a co sa tyka ovulky musim ju citit alebo nie a ona prebehne?prosim IP-a dakujem za kazdu radu🙂

lucka0701
11. jan 2012

@saskaz ahoj, skus zacat uzivat kyselinu listovu 3mesiace, mne pomohla a otehotneli sme po 3mesiacoch, a zajdi za doktorom, nech Vas vysetri, ked sa Vam uz dlhsiu dobu nedari, nech zisti ci neni u Vas nejaka chyba...a mna priatel veru podporoval vo vsetkom co sa tohoto tykalo...a ked som mavala ja ovulaciu, vzdy ma tak v podbrusku bolievalo ale tak jemne...ale kazdopadne zajdi za doktorom, drzim palce 😉

cakaja
12. jan 2012

Baby poraďte mi, v nedeľu mám ísť do Trenčianskej nemocnice na prietoky a ctg, kedže prenášam a musím už byť monitorovaná gynokológom v nemocnici v ktorej budem rodiť...problém je, že neviem hodinu a kde vlastne mám ísť, či na prijímovú almbulanciu alebo na 4 poschodie, a či ráno alebo poobede.... Poradte prosííím

zuzanamv
12. jan 2012

@cakaja Neviem naisto, ale podla mna do prijmovej ambulancie, a tipujem, ze o 9 rano.
Mne na poslednej poradni dr. povedal, ze ked neporodim do tyzdna, tak mam ist dalsi pondelok o 9 rano tam.
Vtedy su akurat doktori po rannej vizite, takze asi riesia taketo veci.
Ale skus tam zavolat ak chces mat istotu.

katarinajurikova
14. jan 2012

@marry26 Ahoj ,prave citam tvoj prispevok a mala som ten isty problem,rovna lavica a este na mna kricali ,aby som si nohy sama drzala,pritom tam bol manzel a dve sestry a dvaja porodnici...proste som nevladala...davali ma divne do boku ,co mi bolo velmi neprijemne ...a stale som sa sklzavala dolu po rovnej lavici...takze po porode,zena je rada,ze je rada a este som sa musela snazit,aby som sa nesklzla ☹ 😒
Inak lekari v pohode ,pred 9 rokmi to bolo horsie...sestry az na jednu ,v pohode...ohladom kojenia nemaju ziadnu snahu naucit mamicky ,co su prvorodicky ako prikladat... 😒 To je smutne,nechapem,preco si nemocnica nezaobstara laktacnu poradkynu... 😠
Ked budem mat tretie babeno ,urcite si zaplatim nadstandard,teda ked bude volny...Ako pisem ,vela sa zlepsilo,ale vela aj ostalo v starych kolajach...

linddi
22. jan 2012

ahojte, neviete, či Dr. Jankovský ešte pracuje v TN pôrodnici. Počula som, že odišiel do Bánoviec 😒

janette4
22. jan 2012

@marry26 rodila si v oranžovej sále,že?ja som tam bola tiež a tiež mi to bolo dosť ťažké si dvíhať nohy.rukami som sa držala konštrukcie postele,aby som vôbec vládala tlačiť,kolená mi chvalabohu držal manžel,keby tam nebol,netuším,ako by som sama porodila.hovoril mi,že som od bolesti hovorila "zcesty",ja si to vôbec nepamätám.mne tú postel trochu naklonili,ale bolo to na....po pôrode,keď som tam ležala tie 2hodiny,celú dobu som musela byť nohami zapretá do rámu postele,aby som sa odtiaľ neskydla,takže o odpočinku a užití bábätka sa ani nedá hovoriť.ani som si malého radšej nezobrala na ruky,aby som sa neskydla aj s ním. 😝

marry26
22. jan 2012

@janette4 bola som v modrej sale, asi to je vsade rovnako, Mne na tu postel 2h po porode doniesli aj obed, kedze zrovna rozvazali a mne nedali jest od vecera, takze som na tej lavici poleziecky jedla a dieta som mala pri sebe v nakupnom voziku (billa)

zuzanamv
22. jan 2012

@marry26
@janette4
Ahojte, minule som rodila na oranzovej sale, presne ako to popisujete. Prekvapilo ma, ze mam tlacit na boku, ale vraj to pomaha rotovaniu babatka.
Teraz naposledy som bola v inej sale, tusim zltej, ale nie som si ista. Je tusim najvacsia z nich, je tam aj vana. A tam mali tu porodnu postel polohovaciu, prisposobovali ju a bolo to pohodlne, rodila som v pololahu a mala som sa do coho zapriet.
Takze nie su vsetky saly rovnake. 🙂
Mna sa pytali ktoru salu chcem, ale bolo mi to jedno, jedine kriterium som mala, aby tam bol CD prehravac, a ten je vraj v kazdej 🙂

mima1
22. jan 2012

Ahojte. Mozno sa to tu uz pisala len nechce sa mi vsetko citat. Ako je to v TN s VIP izbou? Je vobec taka v tN a kolko stoji? a este kolko stoji epidural? dakujem

zuzanamv
22. jan 2012

@mima1 Ahoj, tu dole na stranke je cennik http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

giza
22. jan 2012

@linddi 😲 no to hadam nie? coby tam robil ak ma ambulanciu tu v TN a s dost velkou klientelou (to uz nema zapotreby sa potom poberat do BN) ?...zistim ale neviem o takom niecom zatial ... 😉
@katarinajurikova - laktacnu si zial zadovazia az vystuduje min Bc. ci Mgr. zdravotnu 😉 - tak ak o nejakej viete ktora by si rada spravila latkacny kurz v BA - neni problem (lahsia cesta ako mne ist studovat zdravotnu), je lacny a rychly (ziska zienka aj profesne body) velmi rada ju pani primarka prijme ( zatial ziadna taka neni ) a ak budes na VIP, tak tam za tebou mozem aj ja ako laktacna nezdravotnicka prist 😉

linddi
23. jan 2012

@giza vďaka, veď aj mňa to zarazilo, a nechce sa mi tomu veriť, preto sa pýtam...

lebo5
23. jan 2012

@linddi nestraš, to hádam nie, ja k nemu chodím ako ku gyn. a neviem o tom , pozriem pre istotu na jeho stránke 😖

lucka0701
23. jan 2012

@mima1 ahoj, mas 2nadstard izby, jedna stoji nejak 21eur a druha s dalsou postelou pre pribuzneho 35eur, sa mi tak zda ale su stale plne...a epidural stoji 100eur, v decembri som rodila s EPI, tak viem...ale ak ti mozem poradit, na nadstandard ani nechod, je lepsie byt s ostatnymi mamickami a delit sa o skusenosti, mne to aspon tak tam neuveritelne rychlo ubiehalo, kedze sme furt "kvakali" 😀

zuzanamv
24. jan 2012

@lebo5
@linddi
Jeho ambulancia v TN urcite funguje, bola som tam min. tyzden. Rozsiril to tam teraz aj o 1dnovu operacnu salu dole.
Ale tiez som pocula, ze v nemocnici uz nema pracovat, ale bude v Banovciach.

gubcikova
24. jan 2012

jankovský nepracuje v TN nemocnici.má súkromnú kliniku.do nemocnice chodí vypomáhať a to v stredu v noci.otvoril si tam kde má gynekologiu iba jednu takú malú operačku.

macamac
24. jan 2012

@zuzanamv najväčšia miestnosť s vaňou je oranžová s modrým stolom-tam som rodila ja 😉

zuzanamv
24. jan 2012

@macamac
Ozaj? No ja som si tie farby pri porode vobec neuvedomovala 🙂
Ale ten modry stol je polohovatelny urcite. Aspon mne ho polohovali.

macamac
24. jan 2012

@zuzanamv áno,ten je polohovateľný a mne sa páčil 😉

lienka55
25. jan 2012

Tak ak je to tak,ze Jankovsky uz nerobi v TN nemoc. je to velkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa skoda. ☹

miskadusko
25. jan 2012

@lienka55 to teda áááno, našťasstie ja už mám počet detí ktoré sme chceli,ale je to fakt škoda. 🙂

lienka55
25. jan 2012

@miskadusko ved aj ja,ale clovek nikdy nevie ci sa tam neocitne aj treti krat. 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre