Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

lilka5566
22. apr 2016

Pardon jednu cast beriem späť,sestry na novorodeneckom neboli az take mile a starostlive.specialne 1 tam vobec netusim co robi.drza neochotna tvari sa ako keby sa cely svet tocil okolo nej a vsetci okolo nej su debili.no nemam slov 🙂 ale sestry co sa staraju o mamicky super.

majuska287
25. apr 2016

Presne suhlasim aj ja a to som uz mala mnohe skusenosti okolo toho...sestry co sa staraju o maminky po porode su super,mile ochotne,usmiate,.......ale na novorodeneckom katastrofa inak sa to neda hodnotit.......

iveta855
28. máj 2016

Ja som rodila pred dvoma mesiacmi pri Bátorovej, ale nemôžem sa sťažovať. Akurát to šitie bolo nekonečné. So sestričkami a PA nemám zlú skúsenosť, akurát na novorodenejckej JISke bola jedna taká odmeraná, ale dalo sa to prežiť. Ešte raz rodiť, znova v Žiline. Pokiaľ človek nečaká, že ho tam budú obskakovať, je to tu celkom fajn a tých pár dní, síce u mňa to bolo 6, dá sa vydržať.

mufo24
9. júl 2016

Ahojte. Z pôrodnice sme prišli v pondelok. Rodila som tu tretí krát 2007, 2009 a teraz. Predtým som bola na nadštandarde malej izbe, teraz nebol voľný tak na 4.posch. Pôrod bol super, všetci boli milí a nik mi nič nevnucoval.. Malinká mala 4100g a od príchodu na sál sme to dali za 2.45, bez nástrihu, 3 stehy vnútri. Dr. mi počas pôrodu všetko komentoval, usmerňoval ma kľudným hlasom, super to na mňa pôsobilo. Šestonedelie úplne super, sestry milé, ochotné. Novorodenecké tiež, malá mala nejaké problémy, vsetko mi vysvetľovali, kam ju berú, načo, hneď mi prišli povedať výsledky keď boli. Tí ľudia si nezaslúžia sprosté ohováranie. Robia si dobre svoju prácu aj napriek podmienkam a platom ktoré tam majú. Ja im len Ďakujem

6mia6
9. júl 2016

@mufo24 pojdem tiez tretikrat 2009,2012 a teraz 😀

mufo24
9. júl 2016

@6mia6 držím prsty😉

lilka5566
19. júl 2016

@mufo24 podľa mňa to nie je sprosté ohováranie,ale iba skúsenosti s nimi 🙂 lebo ozaj so sestrami na novorodeneckom nemam dobre skúsenosti a nepoznám nikoho kto ich má 🙂 ale možno sa za tých pár mesiacov polepšili 🙂

tehulka2016
21. júl 2016

Ahojte, je na mk aj nejaka skupina ohladom porodnice v Ziline? Zaujimalo by ma ako je to tam aktualne. Ako prebieha porod, ako je to s izbami, aky treba zoznam atd 🙂

tehulka2016
21. júl 2016

@evittam dakujem, nevedela som najst🙂

martamasarova
24. okt 2016

Ahojte, chodím na predôrodnú prípravu, a začali rekonštruovať WC na chodbe, takže jedno wc na celu chodbu a hluk, aby ste s tym , tie čo rodíte do konca roka2016 rátali,

PS hluk je počuť aj v nadštandarde, ktorý je o poschodie nižšie,

marseille13012
25. okt 2016

Ahojte, chcem Vás dôrazne upozorniť, že v žilinskej pôrodnici som dostala nozokomiálnu nákazu, ktorú som takmer neprežila a ktorej následky si ponesiem celý život. Rodila som 9 2015 a až teraz som vôbec schopná trochu existovať normálne. A dokonca som ležala na nadštandarde. Kde presne som sa nakazila, ale nevedeli povedať. Ležala som aj na odd. rizikového tehotenstva, cca 2 týždne pred pôrodom. Vtedy síce problém nezačal, ale inkubačná doba je podľa infektológa 8 hodín až 2 týždne.... a viac. Rodila som plánovaným cisárskym rezom. Problém mohol byť aj na JIS..........kdekoľvek........................tu je dobrý článok http://aktualne.atlas.sk/slovensko/zdravotnictv...

anulikv
21. jan 2017

Baby, neviete či môžem čakať na pôrod také dva tri dni aj v tom nadštandardnom apartmáne v Žilinskej nemocnici? Ďakujem.

krtica11
2. feb 2017

baby neviete kod wifiny na nadstandarte

ver258
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre