Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

teerry
7. apr 2010

zuzadula: dakujem za foto.. 🙂 ja som totiž v žiadnej nemocnici ešte neležala, tak mi to moc nehovorí a preto sa pripravujem na najhoršie.. 🙂 a čo sa týka poplatku za tú prítomnosť otca nevieš náhodou, koľko to je?? neviem to nikde dáko prečítať. no a ako myslíš,ak nie je plná sála?? kto všetko tak zhruba tam býva?? myslím či som na sále sama alebo sú tam aj iné maminky rodičky, a ohľadom personálu kto tam všetko zhruba býva???
a čo sa týka pôrodu s dulou, tak vám gratulujem strašne moc.. je to veľký posun si myslím do predu, lebo veľa nemocníc je podľa mňa ešte z roku raz dva... a ty si bola pri nejakom pôrode , alebo len pri svojom zatiaľ???
tehotenstvo si užívam plnými dúškami...aspoň čo to dá, lebo ešte riešim školu a tak, a sem tam už mám toho aj dosť, ale čo by som pre to malinké neurobila... tešíme sa s oteckom strašne moc.. a on ešte stále uvažuje, či ísť k pôrodu alebo nie. poznáš dajaké výhody a nevýhody toho že by tam bol?? lebo čítala som všeličo, ale tak vieš, to keď máš od niekoho skúsenejšieho, tak sa ti aj lepšia predstava utvorí... 🙂 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
7. apr 2010

rivatha: ja na predpôrodný kurz nechodím .. a dúfam že to zvládnem aj bez neho.. lebo nemám čas tam chodiť, ešte totiž chodím do školy... a strašne by som bola rada keby tam je pri mne aj moj manžel... verím tomu že je oporou a veľa ľudí hovorilo, že aj personál sa lepšie správa k rodičke, ak tam niekoho má.. tak neviem a on sa tiež chce zúčastniť, len nevie presne čo od toho čakať, ako čo ho tam všetko čaká.. ale to neviem ani ja... 🙂 a verím že to človek vyzerá, že by toho dotyčného najradšej asi zaškrtil, nakoľko je to aj s časti jeho vina.. ale teším sa na to ked ho uvidíme prvý krát a chcela by som aby sme pri tom boli obaja... 🙂 a poplatok si platila popredu alebo až ked si odchádzala z nemocnice??? a tvoj muž to ako psychicky znášal?? 🙂

teerry
7. apr 2010

rivatha: a ešte jedna otázočka, na monitoring musím chodiť do ZA nemocnice?? už nebudem chodiť k svojmu lekárovi ?? a podľa čoho budem chodiť k tomu v ZA, ak sa smiem spýtať??? treba sa dáko nahlásiť dopredu alebo len prísť a niekto ma zoberie??? 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
7. apr 2010

rivatha,ale je to od nich dosť blbé, aby si musela platiť za to aby sa k tebe správal niekto ľudsky, a v tomto storočí.. a podla čoho budem vedieť či to robí lekár alebo nemocnica??? no tak na ten pocit sa teším , len neviem ako to bude , ked ani on moc nepočíta o tom pôrode a tiež nevie čo má čakať, tak je taký nesvoj, že nevie čo sa bude robiť.. ako zakladné veci sa dajú prečítať dakde, ale čo vám takého rozprávali na tom kurze, čo ho tam vyplašilo?? ja sa snažím čítať všetko od normálneho až po cisársky pôrod, tak pevne dúfam že pôjdem normálne, aj ked sa mi babätko ešte neotočilo.. 😖 . no ja mám lekara ešte v PU, tak preto som zvedavá, že ak nemocnica, tak tam budem musieť asi zavolať, hm?? 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
7. apr 2010

no ved to je od nich také blbé, a neviem pochopiť, prečo by tam také sestričky alebo lekári mali robiť.. nech idú robiť radšej do bane ak sa chcú vybiť a nie strpčovať také vzácne chvíle mamičke a oteckovi.. 😠

aha. no chlapi s tým väčšinou nepočítajú, skôr si myslím že kým si tým neprejde, tak si myslí, že to fakt na 2 vytlačenia žena dá a hotovo..:D 🙂

no to som tiež čítala že sa dá rodiť aj tak, ale radšej by som bola keby to šlo hlavičkou, bola by som asi kľudnejšia.. veď hadam sa umúdri...🙂 a nenechá ma trápiť sa. tak na tom kurze vám vylíčili fakt asi všetko čo sa môže stať, hm??

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
8. apr 2010

no ved o to ide, ja som to povedala, že to nie je len tak , že urobíme a bude, je s tým aj trošku trápenia..

no ved jasne, to nechcem ani ja, aby sa vystrašili, lebo to by tam potom asi nikto nechodil... no mňa mrzí, že na tie cvičenia nemůžeme chodiť. ☹

hej hej akurát to budú 2 mesiace. no púchovská nemocnica sice je super, ale tam nie je vůbec půrodnica, tam sú iba doktorky a jednodňové lůžkové oddelenie, tak je to tam také nanič. no to práveže neviem kam ma pošle na monitor, ked chcem rodiť v ZA. no ved sa tešíme z každého dňa, ale niekedy už by som mala miminko vonku pri sebe a tešila sa z neho aj tak.. kočíkovať a hrať sa s ním. to bude krása... 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzadula
8. apr 2010

teery ahoj 🙂 .. vidim, ze info uz mas.. tak to som rada.. 🙂 chcem ti teda este aj ja ponuknut cvicenie pre maminky.. ja posobim aj v materskom csntre Levik.. MC sidli na ZS a sukr. gymnaziu na Oravskej ceste.. vedla sidliska Solinky.. a v utorok od 16.00-17.00 cvicia tehulky na fitloptach .. tak ak by si mala zaujem.. kukni na stranku.. http://www.mclevik.sk/page10.php

teerry
8. apr 2010

rivatha:no ja chodievam ešte do školy, a väčšinu rozvrhu mávam večer, a poobede.. ☹
No je to podľa mňa úžastné, keď sa staneme rodinka naraz všetci traja v jednej chvíli, to bude paráda.. a ja som rada že budem mať miminko takto na leto, to sa ukočíkujem..:D

teerry
8. apr 2010

zuzadula: no ja mám problém iba s jednou vecou a to je čas.. ale tak hadam to dáko urobíme, lebo fakt neviem ako to všetko mám postíhať, ešte veľa vybavovačiek máme.. ale tak sa hadam dáko možno aj dostavíme.. podľa času 😉

suzik77
autor
8. apr 2010

caute, no ja akoze fakt konecne mam trolilinku cas pri tej mojej malej uziapanej certici 😀

riv - ahoj, s tebou pokecam inokedy haha 😀 😀

a teerry - ja len k tomu monitoru - chodis normalne ku svojmu lekarovi, ak ho on ma v ordinacii. Oni ti potom daju vysledok monitoru, to si nechas v knizke, ze keby nieco... Inak, ja som mala vsetko riesene u svojho gyn, nie v nemocnici. Vzdy mi prefotili vysledok kazduckej kontroly, kazduckej poradne, monitoru, krvi, no skratka vsetko a vsetky tieto papiere som si skladala do teh.knizky, no a ked ma chytil porod, mala som to pokope. Lebo v porodnici po mne vyzadovali tieto vysetrenia a vysledky kontrol...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
8. apr 2010

suzik77: aha, tak si to mám aj ja dať ofotiť, alebo stačia tie záznamy v teh. knižke?? no jediné čo viem že mám ísť na prietoky k inému lekárovi, tak neviem či mi bude robiť monitor ten môj lekár. a ty si mala kde lekára???

teerry
8. apr 2010

rivatha: no dá sa to stíhať, aj ked už mám toho niekedy plné zuby a najradšej by som s tým všetkým praštila, ale pokiaľ vládzem tak chcem postíhať čo sa dá lebo pri babatku už asi toľko času ani energie na to mať nebudem.. a čo sa týka toho cvičenia, tak si to skúsim pozreť.. ak by sme to stíhali tak by to bolo fajn..

tak sme si to dobre naplánovali, predsa len tlačiť kočík po kopách snehu asi nie je taká zábava a ani si to človek tak neužije.. ved chápeš.....:D

zamilovana
8. apr 2010

teerry ahoj ja som tiež z PU ale rodím v ZA, v púchove, sa sa mi zdá monitory ani nerobia posielajú do PB, ty by si aj klasicky mala rodiť v PB tam je najbližšia porodnica, a pod tú spadajú púchovčanky, ak chceš rodiť inde musíš si to vybaviť sama. Ale ak si už ako trvalý občan ZA, nemal by byť problém, proste to nahlás u svojho gynekologa, ak chodíš do PU a on ti povie čo a ako.

teerry
8. apr 2010

zamilovana: ja som sa presťahovala do ZA pred dvomi mesiacmi, tak si myslím že by s tým problém že idem rodiť do ZA nemocnice, lebo tu mám aj trvalý pobyt. no o tom sme sa s ním už bavili... 🙂

teerry
8. apr 2010

a neviete náhodou ako je to s vybavovaním sanitky a tak?? že či mám na ňu nárok ked nemáme auto, alebo sa tam budem musieť dopraviť inak??? lebo fakt neviem ako inak, iba ak trolejom... ☹ a to by bolo dosť divoké podľa mňa 🙂

zamilovana
8. apr 2010

no tak to budeš mať úplne v pohode, ked tam byvaš, tak najpohodlnejšie je chodiť na monitor priamo tam, nie? Ku gynekologovi chodíš do PU ešte?

zamilovana
8. apr 2010

sanitku si klasicky zavoláš, ked to na teba príde, robí to tak veľa žien, je to úplne klasická situácia kedy pre teba príde sanitka, iné je kebyže to na teba nepríde ale potrebuješ len odviezť na nejakú pred hospitalizáciu, to už asi nie.

teerry
8. apr 2010

no lekára mám ešte v PU, tak asi ma dúfam odporučí sem, lebo to dochádzanie je fakt o hubu.. a ešte ked chodím vlakom, to aby sa za chvíľu človek bál či ho to niekde na pol ceste nezastihne, aj keď to nie je až taká diaľka..

no ved aj som si myslela, lebo chápeš, ked ma to doma chytí a nebudem čakať na nejaký autobus alebo čo.. to by bolo.. a ty čakáš miminko v máji??? niekedy začiatkom nie??? 🙂

zamilovana
8. apr 2010

ano 3. mája ale vyzerá to na skôr, si sa mala od začiatku prehlásiť do ZA ku gynekologovi a mala by si pokoj s dochádzaním. Určite mu povedz že na monitory chceš chodiť do ZA, chodiť vlakom nie je žiadna sranda. Aj tak tam musíš ísť na nejakú kontrolu k pôrodníkovi.

teerry
8. apr 2010

no ved to, ale my sme vybavovali kopu iných vecí a aj tak tu žiadneho nepoznám, tak to je ťažko takto riešiť.. ved chápeš.... no ved to pôjdem a od kedy si začala chodiť na tie monitory??? 🙂

barboragondova
8. apr 2010

Ahoj Teerry, ja by som ti v Ziline jedoznacne odporucila MuDr. Paucina.

teerry
8. apr 2010

a on je normálny gynekolog?? da sa k nemu dáko prihlásiť?? lebo som počula že podľa toho kde bývam ma pridelia alebo čo.. tak teraz neviem.... 😒

teerry
8. apr 2010

a ty s ním máš dobré skúsenosti?? čo je to za lekára??? lebo každý ti povie, že ved každý lekár chce pre ženu spraviť maximum, ale to bohužiaľ nie je vždy tak... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre