Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

kosska3003
19. jún 2010

rivatha 150 aby ich nasnimala kamera lebo nizsich nenasnoma zevraj

katkamama
20. jún 2010

Ahojte žienky 🙂 dlhšie som vás čítala a až dnes som sa prihlásila. chcela by som pridať komentár k žilinskej pôrodnici. Dnes nás prepustili, ale za 7 dní čo sme tam boli nemôžem povedať ani pol krivého slovíčka. Pri pôrode som mala aj manžela a celé sa to začalo tým, že prišiel doktor predstavil sa a obom nám podal ruku. (Žiadneho sme nemali vybaveného.) Sestričky ( pôr. asistentky) zlaté, starostlivé, bez zbytočných poznámok, práve naopak, mali kopec povzbudivých slov. vždy mi povedali čo by som mala robiť, prípadne čo idú robiť ony mne. na čokoľvek som sa spýtala, tak som dostala odpoveď. Odrodila som za niekoľko hodín. Narodil sa nám krásny zdravý chlap Filip 4600g/52 cm. a hoci som chcela nadštand. mali plno. Potom som už ostala na 4.p. Personál tak isto super- občas zachmúrená tvár, ale nič horšie som nezažila. každú chvíľku sa chodili pýtať či nepotrebujeme niečo od bolesti, alebo čokoľvek iné... čistú košeľu, radu, pomoc... a to som bola celkom obyčajná pacientka. žiadne známosti, protekcia, nič. Celkovo som so Žilinou veľmi spokojná a určite by som tam išla rodiť znova, takže odporúčam 🙂 🙂

suzik77
autor
20. jún 2010

@katkamama ufff, no to teda je riadny chlapisko! bahozelam! 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
21. jún 2010

@rivatha jeeeeeeeej, ty si si spomenula 🙂 a ze dakujeme. Nooo, ci bude poslusna, to neviem, to je taky cert neporiadny, ale mame ju radi 😀
A vy mate kedy presne? 26 ci 27? si nepamatam 😨

roo
21. jún 2010

@katkamama - vdaka za prispevok, dobre sa to citalo, povzbudila si ma v rozhodnuti rodit v ZA. U mna totiz prevazilo pre ZA viacero veci, takze toto je dalsie plus. (A to mam blizsie Cadcu, aj byvam v okrese CA)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
21. jún 2010

@rivatha hej, mas pravdu 🙂

betyna8
21. jún 2010

ahojte ,
aj ja oneskorene prajem lucinke všetko dobre a neboj Zuzi,bude to lepšie 😉
my sa máme ok,malý už začal včera papať mrkvičku a chutí mu,tak sa tešíme 🙂 ale čo nás neteší je potvrdený atopický ekzem.Má ho na líčkach a brade,Mm je alergik a tak geny zauradovali,ale ako vravím,len aby horsie nebolo 🙂

suzik77
autor
21. jún 2010

ahoj bety, dik, ved vy mate tiez o chvilu vymesacie, tak tiez vsetko dobre!!!

ninkaa89
22. jún 2010

ahojte, vedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho detskeho lekara - pediatra? 🙂

suzik77
autor
22. jún 2010

@ninkaa89 ja chodim s malou k dr.Daubnerovej - v areali nemocnice, detska poliklinika oproti velkej hlavnej budove... ja som spokojna. mlada prijemna doktorka, ktora vie babo aj pohladkat, pomaznat, nie len studeno odviest svoju robotu a hotovo..
Zatial max. spokojnost, mozem odporucat... 🙂

ale lekara ti staci riesit max. mesiac pred porodom 🙂

ninkaa89
22. jún 2010

ahoj suzik, dakujem za tip 😉 a treba ist za tou ktorou lekarkou este pred porodom, si ju nejako zajednat, alebo to staci po porode?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
22. jún 2010

@ninkaa89 nooo, hej, riv ti dala tiez nejake moznosti a dobre urobila, ved si neuviedla, z ktorej casti ZA si? lebo je dobre mat doktorku akosi tak "po ruke"... Tak ak si z niektorej tejto casti, tak sme ti dali moznosti, a ty si zvaz... ale ak si odniekial uplne mimo (hajik apod.), tak to uved, mozno ti poradi niekto iny este 🙂

a riv - ja ked som mala "plany poplach" mesiac pred porodom, tak som este nemala odkonzultovanu lekarku a v porodnici povedali, ze to nic, ze ak by som nahodou porodila, tak oni jej zavolaju a spytaju sa, ci mi malu vezmu. ale to som uz aspon vedela meno lekarky, ku ktorej by som rada patrila, takze pre

ninku: je dobre vediet aspon meno lekarky, aj keby si nahodou z nejakych pricin do porodu nestihla za nou ist, tak aspon vediet meno!!!

kosska3003
22. jún 2010

ja som z varina tak nepomozem ale ked som byvala na solinkech tak som mala Benickovu ako dieta a bola super odporucam

krtica11
23. jún 2010

čaute baby nieje niektora z bulvara chcela by som zistiť tiež detskeho lekara vobec neviem aky je spadovy a hlavne či je dobry 🙂

suzik77
autor
23. jún 2010

@krtica11 ved bulvar, to mas na skok do nemocky... skus tu p.Daubnerovu 🙂
Neviem, ci je spadova, ale ja som z vlciniec a vzala ma 🙂

krtica11
23. jún 2010

Je to na skok a budem musieť sa tam isť opytať lebo na stranke nemocnice sa človek nič nedozvie a neviem kde by som to ani našla info od detskych lekaroch?

betyna8
23. jún 2010

suzik,dakujeme za želanie
my chodíme ku Kubovej,tiež je v tej detskej poliklinike,je v pohode a s prístupom som spokojná.Čo sa týka Daubnerovej,a vlastne všetkých je to asi indi vindy.Kámoška od nej s malým odišla,nebola spokojná so starostlivostou a prístupom.

suzik77
autor
23. jún 2010

@betyna8 a preco nebola spokojna?

betyna8
24. jún 2010

@suzik77 ,mali nejaké zdravotné potiaze a doktorka to riesila tak ledabolo,to ti niekedy porozprávam,ked sa stretneme. 😉

ollski
24. jún 2010

@krtica11 ahoj, my byvame tiez na bulvari, teda skoro 😉 oproti domcu...k dr. chodime, do detskej polikliniky...mame dr. michaelu dluznievsku, podla mna je velmi mila, ustretova...sestricku robi kamoskina svokra...da sa snou v poho konzultovat aj cez telefon, ak treba len prevazit, tak sa chodi bez cakania...som s nou spokojna, samoska, ze som rada ked tam chodime co najmenej 😉 ak by si chcela dake info, poprip tč...napisem, ja som ju nemala dohodnutu, iba som nemocnici nahlasila meno
je tej lavej strane je tiez spominana Dr daubnerova, ta je tiez zlata, parkrat zastupovala
na pravo je Dr Zuzik, ten je starsi, ale nie stary...velmi si ho niektore baby chvalili!! a este ja som chodila ku Dr. Šajbidorovej, ta je tiez na pravej strane uplne vzadu...myslim, ze bola tiez fajn
...je dobre mat Dr poruke, hl pri malych detoch, nikdy nevies kedy tam pobezis....obcas sa mi zda aj toto daleko...
papa

krtica11
24. jún 2010

🙂 dakujem ollski pojdem sa informovať ale sranda je že Zuzik mal na starosti ešte mna

ollski
24. jún 2010

🙂 tak vidis uz jedneho z nich poznas ;)

krtica11
24. jún 2010

ale ku nemu by som určite nešla stačilo že mal mna od neho sa niekde dostať na odborne vyšetrenie bolo vždy ťažke

mufo24
24. jún 2010

Aj my chodíme k Daubnerovej a som spokojná. Sme z Bánovej a v pohode nás vzala. Ona nieje moc za pchanie detí liekmi tak sa to možno niekomu nezdá. Napíšem príklad. Tinka raz maala nejakú virózu a za noc mi 13x vracala. Išla som k nej, pozrela ju a povedala, že by mohla dať injekciu na zastavenie vracania, ale je to len oblb signál pre mozog a príčinu vracania to nerieši. Že viróza musí proste odznieť, tak mám skúšať tekutiny po lyžičkách a ak to nepomôže pôjdeme na infúzky. Našťastie nám to potom už prešlo. Niektorá maminka by radšej dala dieťaťu injekciu aby bol pokoj. Každý máme svoj názor...
U Dluznievskej som raz bola na pohotovosti a tiež bola milá.

krivka5
27. jún 2010

ahojte 🙂
aj ja sa chystam rodit v ziline. ale od okolia stale pocuvam ze nech si zaplatim nadstandart. mne sa to zda zbytocne vela koruniek na nejake 4 dni 😒 ako je to na klasickych izbach? nikoho tu nepoznam( som z PD) a ani protekciu nebudem mat ziadnu, budem radova rodicka,ale muzika pri porode mat budem...

kosska3003
27. jún 2010

krivka no nadstandart platis vela si to tu chvalia ale ja som tam nebola ja som si povedala ze radsej za tie prachy pojdem kdesi na dovolenku no na normalnej izbe je to skoro rovnake ako na nadstandarte len tam mas telku je to krajsie vymalovane a zachod je na chodbe ale je samozrejme novy co na normalnych izbach na 4 poschodi su zachody a sprchy stare a trebalo by to vymenit ale vydrzat sa do ak si neni narocna tak vydrzis a ak si tak radsej nadstandart

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre