Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

janynkaaa
21. jan 2011

Neviete nahodov ked chcem epiduralku tak musim ist skor si to vybavit?alebo ako to je?

kosska3003
21. jan 2011

@janynkaaa no Za nedavaju epi nema kto ju davat

kosska3003
21. jan 2011

aspon to tak bolo pre rokom zisti si ako je to teraz

petah82
22. jan 2011

@janynkaaa v ziline nie je moznost epi. som cerstvo po a mam to na 100% overene. jedine, ze by si nejakeho dr zlomila po znamosti, ale ten doktor tam musi mat slovo...

kikaku
28. jan 2011

caute baby
mali ste v ZA vybaveneho porodnika niektora? Ja to teda chcem nechat na nahodu, lebo si myslim ze je to jedno...kazdy doktor odrodil tych deti uz poriadnu kopu 🙂
...svokra mi vsak chce vybavit niekoho, lebo vraj je to lepsie...ja si zase ale myslim presny opak, ze mi to moze iba uskodit, lebo som pocula ze potom je ostatny personal dost nevrazivy ...co mi poradite? Dik

krtica11
29. jan 2011

@kikaku mam znamu ktora si ho vybavila zaplatila a ani jej ku porodu neprišiel tak neviem ale asi by som si to nevybavovala 🙂

kosska3003
29. jan 2011

@kikaku no neviem ja som nemala nakoniec som sla SC ale pocula som aj pripady co mali vybavenych dr tak nakoniec to odrodili sestricky lebo dr prisiel pod vplyvom lebo dr nevie kedy ta to chyti neviem podla mna su zbytocne vyhodene peniaze radsej by som ich vyuzila inac

kikaku
30. jan 2011

@krtica11 @kosska3003 dik baby...ja si myslim presne to iste...zbytocne vyhodene peniaze 🙂 necham to na nahodu...drzte palce 😉

krtica11
31. jan 2011

@kikaku držim palce a daj potom vedieť čo a ako 🙂

zuzuula
9. mar 2011

ahojte baby, nejake nove Zilincanky ktore porodili, nejake nove skusenosti, rady? sem s nimi 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicc
16. mar 2011

ahojte
prosim vas, napisete mi niektora ako a kde presne sa chodi na monitor?
Je jedno ktory den? Na ktorom poschodi?
Pri prvom som nechodila, tak neviem, len tesne pred porodom som bola napojena na vzdycharni na prijme na prizemi. Robi sa to tam?
A o kolkej tam mam byt, aby som sa vybavila?
Kolko to asi trva?
Dakujme moc

ngelik
16. mar 2011

Ahoj @sonicc, je to na samom vrchu, teda na 4. a treba ist peso!! 😖 /hlavne,ze su tam 4 vytahy./ Ja som chodila stredy,vzdy tak okolo 8,30, aby som stihla potom este do poradne. Ine dni, neviem ako. Maju tam tri ctg, tak zalezi kolko mamiciek je pred tebou, ale vacsinou viac ako 15 min. necakas a potom 15 min ti robia zaznam. K monitoru sa musi vyjadrit doktor, a ak je na sale, tak si musis pockat kym dorodi... a potom, ked odchdzas este dole na prizemi sa musis zapisat, ze si bola na monitore. Ale vacsinou som bola tak za tristvrte hodinu vybavena so vsetkym🙂 Nezabudni navleky a trpezlivost so Zilinskymi sestrickami:D

sonicc
16. mar 2011

ngelik
dakujem pekne 🙂
a to sa nemam dole na prijme nahlasit ze idem na monitor? normalne len vybehnem na 4.poschodie a tam je to niekde napisane na dverach, ci? Pytam sa ako trulo ale nepoznam nemocnicu a nechcem tam s tym mojim mega kotlom pobehovat a hladat 😀

emma311
16. mar 2011

ahojte. ja som chodila na monitor k mojmu obvodnemu doktorovi priamo na ambulancii. spravil mi ho za maly poplatok hned po poradni. v klude, komforte ziadne chodenie pesi na 4.poschodie v nemocke..hoci su tam 4vytahy-vsetky zamknute pocas bieleho dna-aj to som si raz skusila a nikdy viac. viem, ze chodili dokonca k nemu aj tehotne pacientky od popluharovej.

ngelik
18. mar 2011

@sonicc Vybehnes / teda, ak sa to da tak nazvat 🙂/ normalne az hore a tam si sadnes na chodbe, sestricka chodi von a vola na monitor 🙂

bea1971
18. mar 2011

jednym vytahom sa da ist,ten neni na kluc,je to ten ked nastupis v suterene na pravo hned vedla tej chodby kde sa chodi na sono a vyvezies sa hore a potom ked pojdes aj dole,nemusis ist pesi,normalne s nim ludia,pacientky s manzelmi sa vyvezu pekne hore,aj mysme tak chodili 😉 😉

pia22
18. mar 2011

@ngelik da sa ist v pohode vytahom😉 Tak to ti nezavidim, ked si chodila peso, ja by som vtedy nedosla ani na prve😀

ngelik
18. mar 2011

to fakt ? a ktorym? lebo ked som tam bola hosp.sestricka mi vravela ,ze su vsetky na kluce ..... uz tam sice nepojdem , ale aj tak by ma zaujimalo... som si robila vzdy medzi poschodiami prestavocky :DDD

petah82
18. mar 2011

vytahom sa uz fakt neda. vsetky su na kluce. aj ja som si to odchodila po schodoch, na kurzoch pripravy sa na nas len usmiali, ze sak co, sak na pasy sa prejdete, aspon mate pohyb, tak dik, 4 poschodia... nic proti pohybu, mne to nevadilo, ale tak mala by byt moznost vyberu 😠

emma311
18. mar 2011

@petah82 mas vyber . Mozes chodit aj ku paucinovi na monitory do ambulancie pri mirazi, aj ked nenisi jeho pacietka...dohodni sa s nim napr. na sobotu, stoji to nejake eura, ale oplati sa..

petah82
19. mar 2011

@emma311 ja uz monitor nepotrebujem 🙂

sonicc
19. mar 2011

dakujem baby, takze mi neostava nic ine len ,,vybehnut,, po schodoch 😀
chystam sa v pondelok okolo 8-9h. Kedy ste chodili vy? Neviete kedy je tam najviac zien? A vlastne od kolkej do kolkej su tam?

petah82
19. mar 2011

@sonicc nam povedali, ze najlepsie je prist rano na 7.30 kedy zacinaju, ze vtedy je najmenej roboty, ze cez den sa moze stat, ze by sme dlhsie cakali. ale ked som bola na oddeleni po porode, videla som tam zeny sediet pocas celeho dna a nikdy ich tam nebolo vela... naraz beru dovnutra 3 zeny, ak nemaju nejaku co rodi prave napojenu...

sonicc
20. mar 2011

@petah82 dakujem, skusim sa tam rano co najskor dostat. Dam maleho do skolky a bezim 😀 ...
Pekny den

carmel
20. máj 2011

AHOJTE takže ja som rodila tiež v žiline a tešim sa aj teraz v juli do žiliny. mna rodil dr. Ficek a asi mal fajn naladu lebo pri mne bol fajn. ja som nemala dobre skusenosti s dr, Durmisom. ale sestričky su tu naozaj fantasticke ale zase je to vec nazoru lebo ja tam mam znamu tak ako aj v MT a aj PB

teerry
6. jún 2011

ahojte, nahodou nerodila ste niektorá druhé babo normálne po cisarskom ?? v ZA nemocnici??

mastulka
8. jún 2011

Ahojte, prosim vas neviete kolko teraz stoji ten nadstandard? ja som v Ziline odrodila prveho syna, so sestrickami treba mat trpezlivost no na nadstandarde su strasne zlate 🙂

petah82
8. jún 2011

@mastulka apartman 70e na noc, potom maju este nadstandart jednotky izby za 35e na noc, to su tri izby pre mamicku+mimko a tieto 3 izby maju spolocnu kupelnu a zachod na chodbe, tiez su na tom nadstandartnom oddeleni.

mastulka
9. jún 2011

@petah82 dakujem. ja som bola na tej jednotke pred dvoma rokmi a bolo fajn. hlavne kvoli tomu, ze nasi nie su zo ZA tak mohli prist kedykolvek a aj manzel. som sa zlakla, ze zdvihli ceny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre