Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
14. dec 2009

ak ma clovek chore dieta, zaplatil by podstatne viac, len aby bolo zdrave .... verim, ze tu krv nikdy nebudeme potrebovat ...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
14. dec 2009

riv 😉

evka - vela sil, krasny darcek budete mat 🙂 drz sa 😉

kosska3003
14. dec 2009

ahojte
ja som nedavala brat krv ani som nad tym nerozmyslala hlavne lebo je to naramne drahe

evka drzkajte sa a nech ste zdravucky na vianoce doma

betyna8
15. dec 2009

no kočky,ja tiež nedávam uskladni´t tu pupočníkovú krv,tiež si myslím,že je to v prvom rade kšeft a keby to bolo také úžasne,prečo potom neberú do tej verejnej banky krv od každej mamičky a nezachráňujú tak životy 😒 dosť sme to pretriasali v tehu teme a veru väčšinou sme skonštatovali to iste. Dokonca jedna tehulka robí na novorodeneckom oddeleni a písala,že tu krv treba zaviesť do banky do nejakého času od pôrodu,aby si zachovala tie vlastnosti,ktoré ma a u nich sa asto stáva,že je to tam volakde na chodbe aj niekoľko hodín,potom to odvezu,no v prípade potreby je krv aj tak znehodnotena 😒 😒 😒

suzik77
autor
15. dec 2009

ahojte!
priklonim sa k vacsine. Je to velmi draha zalezitost a BETY ma pravdu v tom, ze ak by to bolo tak uzasne zazracne, asi by sa urobila nejaka vseobecna databaza roznych krvi, odoberala by sa bezne a potom by sa pouzivala bezne pre vsetkych, ktori to potrebuju bez ohladu na to, kto na to ma a kto nie... samozrejme, musela by dana krv "sediet" pre dane dieta, to je jasne...
Takto to vnimam tiez ako tvrdy biznis, navyse, ak RIVATHA uvadza taku statistiku, aku uvadza.. Ja tu statistiku neovladam, lebo som sa o to moc nezaujimala.
A mozno je dobre neodoberat a neplatit za tu krvicku, aby si mamicka pre babatko "neprivolala" chorobu, ako sa hovori. Najlepsie je verit, ze bude zdrave a ze ho v zdravi aj vychovame...

Ja som dnes zacala prat vecicky, lebo som uz ako slon, nevladzem, pri dlhsom pohybovani ma bolia klby a chrbtica. Poniektori ludia konstatuju, vraj porodim do konca januara??? No termin mi vychadza az v polke februara, ale clovek nikdy nevie, tak periem ako besna 😀

no a BETYNA8 - som prekvapena, ze ta tu vidim 🙂 Samozrejme, ze ma to tesi, ale premyslam cim dalej tym viac o tebe (hlavne, ked ta tu dlhsi cas nevidim), premyslam, ze ci uz nie si v Cadci a tak 😉

Ak by to nahodou na teba necakane "prislo", tak budem drzat vsetky palceky 😵 Nech ste v poriadku a bez vacsich bolesti a starosti....

betyna8
15. dec 2009

dakujem suzik, zatial som doma,ale ked sa nam podari porodit,poslem ti sms 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

RIV - my naopak nemame kocik, ty uz mas 🙂 no a ja radsej na tych 6 tyzdnov nespolieham, navyse, v ziline ani blizkom okoli nemam absolutne nikoho, kto by mi pomohol, keby som musela odrodit skor. preto radsej chcem vsetko pripravit v predstihu. nemozem sa spoliehat, ze chlap vyperie veci, pozehli, prichysta vsetko tak, ako si predstavujem... na jednej strane to chudacisko nevie, a na druhej, stara sa o nas po inej stranke a ma velmi malo casu tym padom. takze radsej skor, nez neskoro chystam 😀

betyna8
16. dec 2009

suzik,ja mam tiež všetko prichystane v predstihu,prala som asi mesiac dozadu

suzik77
autor
16. dec 2009

BET tak to si prala asi v takom case ako ja 🙂 prave som dala prat taku fajnu zamatovu deku. taku krasnu novu.... dufam, ze sa jej nic nestane 😅
este chcem dat zavinovacku a chranic na matrac a budem mat oprate vsetko, co mam zatial nakupene. No a oblecenie uz kupovat ani nejdem, takze ani prat sa nebude.
No a co si robila s cumlikmi a flaskami? Dala si ich varit, alebo si ich sterilzovala nejak inak?
Ozaj, este ma zaujima, mas aj odsavacku mlieka? A aku znacku? A tiez ma zaujima, ci mas odsavacku soplov a ci mechanicku alebo na vysavac?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

RIV- tak fajn. Tak som vlastne bez starosti haha. No neviem, tu odsavacku... Na jednej strane mas pravdu, na druhej strane, co ak budem mat nejak moc vela mlieka, kto mi ju potom kupi??? Ci ako to funguje.... ? Pockam na ten kurz este, nech sa dozviem viac.

Postielku sme tam nekupovali. Aku si ides kupit?
Posli link, mozno si necham poradit. Vraj je dobra taka, kde sa da dat dole ta 1 mriezka zboku, ze sa nemusis moc nahynat, ked chces vybrat dieta von - ked uz je vacsie a mas rost na najnizsej polohe.

Ja sa bojim odsavacky na vysavac, ze mu vysajem mozog 😅 😅
Ja som zazila - ked mala sestra male deti (pred 15 rokomi) len tu obycajnu odsavacku, co ustami odsavas, tak si neviem predstavit taku na vysavac. Podla mna je dobre mat ju doma, lebo co ak ti maly nachladne len co pridete domov? Alebo si aspon vyhliadnut obchody, kde ju maju a ktoru presne chces, potom ti ju niekto kupi. Da sa to aj tak riesit. Ja to tak urobim s odsavackou mlieka asi...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

popozeram tu stranku, dik za info..
ja uz chcem, nech je o dva mesiace neskor... uz sa mi nechce vlacit brucho a tesim sa na babo

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

nuz, ten strach mam aj ja. v poslednom case nemyslim na nic ine, iba na to, ako si s tym poradim...

Inac, s tymi pohybmi to je coraz brutalnejsie. Niekedy sa tak "sklbe", ze to az boli. Tiez mas take silne pohyby?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

aj ja mam dojem, ze sa tam akosi otaca kade-tade. a ano, mnohoraz su pohyby na 2 miestach naraz. zrejme nohami a zaroven rukami alebo hlavou hybe. A najsilnejsie je to pod rebrami tiez. Niekedy dostanem ranu aj v dolnej casti. zrejme vtedy nejak prudko vystrie rucicku 😉

ja uz na brucho radsej ani nepozeram. tiez mam mnohokrat pocit, ze este chvilku a roztrhne mi ho..

no a huraaaaaaaaaa, deka prezila!!!! je pekna a vonava 😀

suzik77
autor
16. dec 2009

ved hej rivatha, poradit si poradime. najvacsia ironia je, ze ked uz budeme macherky a profesionalky, co sa povolania "matka" tyka, tak deti uz budu odrastene 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

No, ja som ju kupila v BA, vyzera fest kvalitne. Je klasicky stvorcova, ma vsak po stranach cvočky a zips, teda da sa z nej pozapinat aj hrubsia zavinovacka. zavinovacku mam vsak normalne kupenu, teda tato deka je univerzalne vyuzitelna. moze ist aj do kocika, mozem zavinovacku zavinut este aj do tej deky, ked deku porozpinam, mozem ju pouzit v postielke na zakrytie namiesto paplonika, ak nebude nejaka zima. Akurat nie je vhodna do autosedacky, takze nejaky autosedackovy fusak este asi budem musiet kupit. ale to az so sedackou.
Inak fusak do kocika kupovat nejdem. Budem musiet do autosedacky, lebo casto chodime autom, no a ta decka sa do sedacky neda upevnit. na to su specialne fusaky. teda do kociara budem kupovat tiez az na dalsie zimne obdobie do sportovej casti. Ale vo februari ti v kociku deka nepostaci, budes potrebovat fusak. No na tvojom mieste by som si kupila uz taky do 3 rokov. Ved ten mesiac- mesiac a pol babo vydrzi aj vo vacsom fusaku, no a potom v aprili atd. postaci aj deka myslim si.

Keby som neriesila autosedacku, kupila by som si kvalitny fusak do 3 rokov, teda vhodny aj do sportiaka.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. dec 2009

ja som kupila supravu do detskej postielky, to vsak neznamena, ze ho budem hned od narodenia zakryvat. to bude zalezat od okolnosti. v izbe mame celkom teplo, takze tiez spociatku postaci zavinovacka. i ked - ked mu zabalis nohy nasiroko, v zavinovacke asi ani nebude moct byt nejak stiahnute... neviem. na to sa asi opytam v porodnici. a neboj, ked ho zakryjes paplonom po pas, alebo hrudnik, nezadusi sa. nebude mat taku silu, aby si rucickami pritiahlo paplon nad hlavu 🙂

betyna8
16. dec 2009

babulky
- ja som sterilizovala cumliky aj flašky. Čo sa týka odsávačiek na soplik mam kupenu cez mmb- tu na vysávač, nemusíte sa báť, používaju ju aj kámošky pri detičkách a je to ok, tam vobec nieje taký podtlak ako ked vysávate. Odsávačku na mlieko ma len takú obyč. zdedenú po sestre,ak budem musiet odsávať,kupim si potom nejakú lepšiu.Ale dopredu by som nekupovala,Suzik,ak budes potrebovat,tolko ti ju muz kupi aj v nemocnici,tam maju výber dobrý 😉
Ja mam kupený fusak EMITEX, dá sa pripevnit aj do autosedačky,ma tam otvory na popruhy a výhoda je,že sa dá nadpojit a tak využiť v kočíku aj neskor,ked je už dietatko vačšie.Kupila som pouzivaný na inzerat za 35€nový stojí okolo 50-60€ ,no a mala som stastie,aj ten nas vypada uplne ako novučký.
Deky mám 3. Do postielky mam taku velku z mikroplysu 110x140 cm, potom do kocika som kupila uz davno 90x90 a este sme jednu dostali ku kociku,takže tak.ALe každopádne si myslim,že dve treba.Ved nebudete zakrývat mimčo v postielke dekou,ktorú ma vonku v kočiari...teda aspon ja nie..Paplonik urcite malinkemu netreba,az takemu vacsiemu.
No a bruško vraj rastie do 39 tt 😉

suzik77
autor
16. dec 2009

ahoj BET - co je to mmb? nejaky internetovy obchod? no nevedela som, ze aj v nemocnici sa predavaju tieto veci. a kde konkretne sa predavaju, mas info? sla by som sa tam po sviatkoch pozriet.. fusaky asi tiez kuknem niekde cez net, lebo do malej autosedacky ho budem vyuzivat max.dokopy 2-3 mesiace... Potom z neho pravdepodobne vyrastie. Takze nema asi zmysel investovat 50 eur za novy.

ja mam tak malo miesta v byte - 1izbovy prďúch, ze budem rada, ked budem mat kde uskladnit naozaj par zakladnych veci pre malu...

betyna8
16. dec 2009

suzik,no odsavačky bud v lekarni alebo v tých zdravotnickych potrebach co su pod novorodeneckym oddelenim na prizemi 😉
mmb je www.mimibazar.sk, ja mam od tial viacero pouzivaných veci a ten fusak,co som tam kupovala mam aj v albume,sak sa kukni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre