Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

dulkagabulka
27. máj 2014

Tlačenie, ľudovo "skákanie" na brucho, alias Kristelerova expresia. Jedna z castych praktik na Slovensku. Co na nu hovori Jette Clausen, danska vedecka pracovnicka a docentka porodnej asistencie? Je tato praktika bez rizika? Pomaha vobec? http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/327...

rony192
29. máj 2014

@fila1985 ahoj, mozem sa opytat? ja dobre skusenosti nemam, ale ked som rodila, priala som si, aby ma rodil ficek, kedze mal nocnu sluzbu, vyvolalaval mi porod, nariadil pichnut vodu, ale na porodnu salu prisla ina lekarka..ja som tuzila mat jeho pri porode, mala som strasne narocny, nezvladala som to, uplne som tam ziapala, nechcela som tlacit atd, nastrihli ma, im uz praskali nervy zo mna, no chcem sa opytat, ako si ty mala narocny porod a aky bol ficek...? trocha keby si mala chut a cas to opisat, som zvedava 😉

fila1985
30. máj 2014

@rony192 ahoj, no ja mam s nim velmi dobre skusenosti. ja som to tiez mala vyvolane, takze tazky porod, nemohla som dychat, dal mi kyslik, potom som mala strasne krce uz na porodnom stole,az take, ze mi nemohli nohy roztiahnut. tiez som nemohla tlacit, samozrejme ma nastrihol aby to islo rychlejsie, za co sa vobec nehnevam, ak to ma pomoct babatku aby vyslo rychlejsie.ked uz som bola na stole a sestricky ma kontrolovali ,ze na kolko prstov som otvorena, oni povedali, ze len 6 prstov,ze este musime pockat, hned nato asi za minutu prisiel on a povedal,ze to nie je na 6 prstov ale uz na 8, takze uz to ide, maleho rychlo vytiahol aj spomocou sestriciek,ktore tlacili na brucho.ked ma sil, tak mi na to dal az dve davky od bolesti, aby to tak nebolo a zasil to dobre 🙂 hned nato, vysiel za mojim muzom a mamou a povedal im, ze porod bol narocny ,ale vsetko dopadlo dobre. mne on pride dost neosobny a nekomunikativny, ale viem, ze je to dobry odbornik.

rony192
5. jún 2014

@fila1985 aj mne davali kyslik, vracala som tam cez ten kyslik na tvari strhla som si to a tak, stale vracat, vresky strasne, no koniec...a nebol z toho, ze to tak zle zvladas a ze to je narocne nervozny? on je vytazeny velmi, preto si asi drzi odstup, asi by mu preplo uz naozaj... no mna tiez nastrihavali, strasne som jeho chcela... co uz... diky za odpoved.

fila1985
5. jún 2014

@rony192 no ci bol nervozny to neviem, ani som to nestihla zaregistrovat, ale viem ,ze sa rozculoval nad nijakou sestrou, ze mu zle svieti lampou, ked ma sil 🙂))

katika232
5. jún 2014

ahojte dievčatá.potrebujem radu.gynekologička ma poslala pred dalšou poradňou na pásy do žilinskej pôrodnice,a neviem ako to tam funguje,od koľkej do koľkej sú tam.alebo ako to tam funguje keď tam prídem.dakujem za každé info

skorvankova
5. jún 2014

@katika232 ahoj. Pásy robia od 7,30 tuším do 14,30 každý den. Ja som tam bola ráno 7,30. Je to na prvom poschodí. Hned ako vojdeš dverami tak napravo si sadneš na lavičku, priprav si knižku a zdr. preukaz a budeš čakať kým ťa sestrička zavolá. Trvá to cca minút a potom na chodbe počkáš na popis doktora.

katika232
5. jún 2014

@skorvankova dakujem Ti pekne za odpoveď,hned som múdrejšia 🙂

martynka_za
6. jún 2014

Ahojte baby. 🙂 ja som rodila pred tyzdnom v zilinskej porodnici a som naozaj maximalne spokojna. Lezala som na nadstandarde. Po cely cas sa o mna staral a aj ma rodil pan primar Ficek, je to uzasny lekar a odbornik, rano mi dal vyvolavacku, potom mi prepichol plodovu vodu ale nakoniec sa rozhodol vecer pre porod sekciou, kedze to neslo podla jeho predstav a povedal, ze ma nebude trapit. Hned po porode ukazali maleho rodine, aj pan dr.ficek za nimi hned po porode isiel. Rano ma pan primar prisiel hned pozriet a skontrolovat na JIS-ku, ci je vsetko v poriadku a ako sa citim. Sestricky na porodnej sale aj na oddeleni mozem len a len vychvalit, boli velmi mile a starostlive, sestricky a lekarky na novorodeneckom boli tiez velmi mile. Ja som velmi vdacna celemu personalu a najma panovi primarovi za ukazkovu starostlivost o mna aj o synceka pocas celeho pobytu v nemocnici. 🙂 Takze zilinsku nemocnicu z mojej skusenosti vrele odporucam 🙂

ammellia
6. jún 2014

Preco si dostala vyvolavacku?

apollo13
6. jún 2014

@martynka_za gratulujem k babatku. to je dobre ze si spokojna, lebo ja by som s takym proodom ako popisujes spokojna nebola. to mi pride skor ako nocna mora a nie porod.

ammellia
6. jún 2014

@apollo13 tazko sa sudi, ked nevieme detaily. Preto som sa pytala na dovod vyvolavacky.

apollo13
6. jún 2014

@ammellia no neviem vyvolavany porod by pre mna osobne bol nocna mora v kazdom pripade to by ani nemusel koncit CS. no ale ak by skoncil tym viac. mna zaraza to vyjadrenie, ze to neslo podla predstav lekara. alebo povedal ze ju nebude trapit. toto fakt moze povedat len lekar chlap...na druhu stranu uznavam, ze porod s vyvolavackou zrejme naozaj utrpenie je

martynka_za
6. jún 2014

@apollo13 ja som bola s takymto porodom a s rozhodnutim lekara velmi spokojna, vobec to nebola nocna mora ako si myslis 🙂. Pan dr. Ficek je velky odbornik a profesional, takze vie co robi. Vyvolavacku som dostala preto, lebo som mala zle vysledky z monitorov...

amanda0405
6. jún 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@martynka_za
pán dr. ficek dostal do vačku alebo je známy, z mojej skúsenosti do žiliny nikdy viac

martynka_za
6. jún 2014

@amanda0405 pan dr. Ficek by si "do vacku" nezobral...ma svoje zasady a neda sa kupit. Kazdy mame nejake skusenosti, ja som len napisala tu svoju pozitivnu 😉

tanickae
6. jún 2014

mna sice nechali dobre vytrapiť ako prvorodičku, ale musim povedat že sa mi venovali, sestričky v pohode celkom som bola spokojná na to že žilinska nemocnica patrí medzi najhoršie na slovensku 🙂)

apollo13
6. jún 2014

@tanickae ked ma zena z porodu pocit ze trpela to uz samo o sebe vypoveda o nekvalite porodnice. pri normalnom porode sa totiz netrpi. a kolko si rodila ked sa smie opytat, ked to definujes ako dobre vytrapenie,?

tanickae
7. jún 2014

@apollo13 6 hodin som rodila, ale ja hodnotím tu starostlivost že bola dobra a nemusela som mat zaplatený žiadny nadštandard...

apollo13
7. jún 2014

@tanickae 6 hodin? a to povazujes za vytrapenie prvorodicky? prorodicky priemerne bezne rodia 9-12 hodin. ja som rodila 17h. no a predpokladam ze doktori pomohli roznymi urychlovakmi ked to trvalo iba 6 hodin.

zanulka8
7. jún 2014

@deny1983 Ahoj, moje skusenosti podobne. Rodila som sice 03\2013, ale vidím, ze sa nic nezměnilo. Sestřičky na novorodeneckom protivné. Mala sa nechcela prisat (mám plochejsie bradavky), bola hladina a ked som ich isla poprosit o mliecko, pozerali, ze co zase chcem. Az mi bolo do placu. Poslednu noc mi rodina doniesla um a robila som to. Ked rano přišli na vizitu ich komentar "konečně noc co stě neboli pytat mlieko". Sestřičky na oddělení mile az potom, co som doniesla bonbonieru a kávu. Nadstandart bol obsadeny cely CAS. Chcela som ist tam. Sestricky pri porode mile, ale len preto, lebo im volala svokrina spoluziacka, ktora robi instrumentarku. Dovolili mi aj pit. Doktor Paucin velmi milý, nenastrihuje. Ked som odchadzala domov, tesila som sa ako male dieta. Bola som maximalne vystresovana a znechutena. Pri dalsom tehu chcem ist do Čadce!!!

tanickae
7. jún 2014

@apollo13 to že ty si tolko rodila neznamená že ja som hadam trpela menej alebo čo :D a priemer je pre mna smiešne slovo v tejto teme.... je to individualne... a pre mna bolo 6 hodin dost, a opakujem že pointa mojho prispevku bola o sestričkach že starostlivost bola dobra počas porodu aj po nom.... len tolko

apollo13
7. jún 2014

@tanickae pointa je v tom ze ak rodicka oznaciporod ako utrpenie, nieco v tej starostlivosti bolo zle. predpokladam ze ti to urychlovali a v tom pripade chapem ze hovoris o utrpeni. lebo ak by to bol normlny porod tak vy si sa tak o nom nevyjadrila. lebo normalny porod ,nie je utrpenie. ci trva 4h alebo 24h

tanickae
8. jún 2014

@apollo13 no ako povieš ale ja som ešte nepočula o porode ktorý by nebolel tzn. že žena netrpela ... ? neviem, nepoznam ani jednu ženu ktora by povedala že porod bol super že ju nič nebolelo

apollo13
8. jún 2014

@tanickae ja take poznam dve. a evidnetne si nic necitala a nepocula ani o orgazmickych porodoch

tanickae
8. jún 2014

@apollo13 ved dobre dobre :D raz opakujem že moj prispevok bol o niečom inom,.... a tým dufam končíme debatu dakujem

dulkagabulka
10. jún 2014

@tanickae ja také ženy poznám, osobne ..až tri..pôrod ich nebolel, vôbec

bebe1515
11. jún 2014

som zo ziliny ale nejako sa mi tam nechce ist kdesi som pocula ze maju dost vela nastrihov, neviete ci je to pravda?

katherine27
13. jún 2014

Ahojte maminy,
vie mi niekto napísať /najlepšie osobnú skúsenosť / kto mal plánovanú sekciu kedy mu ju naplánovali v Žilinskej nemocnici?
Prvý pôrod som mala akútnu sekciu a teraz to opäť vyzerá na sekciu. Doky ma ale ešte nikde neposlal, žiadne predoperačné vyšetrenia a pod. Som v 37.týždni a termín mám 8.7.2014.
Napíše mi niekto kedy mal termín pôrodu a kedy mu naplánovali sekciu? Na nete som našla, že sa to robí v 38. alebo 39. týždni? alebo 7 dní pred pôrodom. Zisťujem ale ako to plánujú v Žiline, lebo v každej nemocnici inak.

martynka_za
14. jún 2014

@katherine27 ahoj 🙂. Ja som mala robenu sekciu v 39.tyzdni. Na predoperacnych som bola den pred porodom, ale uz som bola hospitalizovana v nemocnici tyzden dopredu, pretoze mi sledovali monitory babatka. Termin porodu som mala 5.6. a sekciu mi urobili 29.5. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre