Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

sisi
10. apr 2010

chcela by som edieť ako konkete ti dula pomohla, ovplyvnila tvoje pocity, ci co?

magdal1
10. apr 2010

ani nemocnocny personal, nie su nase matky, sestry....ale cudzi ludia. Nech ma kazdy moznost zvolit si. Konkretne, ake to bolo s dulou, mozu napisat naozaj len tie, ktore to s dulou zazili 😉 a samozrejme my dalsie mamicky sa mozeme informovat, pokial nas to naozaj zaujima.

danulka0011
10. apr 2010

baby, ja som napisala len svoj nazor... ja som to v ziadnom pripade nemyslela zle.
Mne dula velmi pomohla a keby som sa mala rozhodnut este raz tak sa rozhodnem tak isto ..

magdal1
10. apr 2010

je skvele danulka0011,ze si napisala. Vidim,ze na duly maju zeny este velmi skresleny nazor. Mozno ako volakedy, muz pri porode - nemyslitelne. Cudzia zena pri porode - nemyslitelne? Myslim si,ze kazda predsa citime, co by nam pomohlo. A ked zena citi,ze dalsia zena, tak ju za to neodsudzujme.

danulka0011
10. apr 2010

Magdi ja som ti napisala IP, tu uz to komentovat nebudem. 🙂

suzik77
autor
10. apr 2010

a mozno maju niektore zeny este stale skresleny nazor na muzov? hmmm 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
11. apr 2010

suzik,kedy vy chodite von,že sme sa ešte nestretli pri kočíkovani? my chodíme každý deň v týždni ,tak na 2-2,5 hodinky okolo obeda.vikendy zas obiehame starkých

dorryska
11. apr 2010

maminky ahojte...rada by som sa vas spytala,ci do porodnice v ZA je nejaky konkretny zoznam veci,co treba zbalit.Idem buduci tyzden nakupovat. Neviem ci vecicky pre babtko davaju oni,alebo doniest svoje. Mam sa riadit nejaky standardnymi zoznamami? Za vase rady vam vopred velmi pekne dakujem

teerry
11. apr 2010

ahojte , tie z vás, ktoré mali otecka pri pôrode v ZA, musel absolvovať dáky kurz alebo predpôrodný kurz? alebo to tam oteckovi vysvetlia aj pred pôrodom čo sa bude diať?? 🙂

wandeirra
11. apr 2010

dorryska ahoj,
oblecenie ti daju oni, ty si zober plienky, utierky,kremik na zadok, ortopedicke nohavicky a jednorazove podlozky. potom oblecko treba iba pri odchode, ked uz pojdes s bejby domov. nejaky konkretny zoznam pokial viem tam nedavaju.

wandeirra
11. apr 2010

teerry ahoj,,
ziadny kurz netreba. oteckovi normalne daju zeleny plast a ide sa na salu, ja som tam mala muza a nikto nic nevysvetloval. mal pri mne stolicku,kde si mohol sadnut,tot vsio 🙂

teerry
11. apr 2010

wandeirra: okis a ty si nechodila na ten predpôrodný kurz ?? 🙂

wandeirra
11. apr 2010

nie nechodila, chcela som,ale je tam obmedzeny pocet iba nejakych 12 ludi a bolo uz plno

teerry
11. apr 2010

aha a otecko to zvládol v pohodke?? no myslím že na krajskú nemocnicu je 12 ludí dosť chabý počet, nie??

wandeirra
11. apr 2010

zvladol to nad moje ocakavania 🙂 horsie to bolo so mnou 😕
tiez si myslim ze je to na krajsku dokonca teraz fakultnu nemocnicu brutalne maly pocet, urcite by bol vacsi zaujem,ale asi sa tam nema kto tomu venovat,tak mi to pripadalo, je tam iba jedna sestra na ten kurz a viac by asi nestihala.

teerry
11. apr 2010

tak to je paráda, dúfam že to aj ten náš tatinko zvládne v pohode, 🙂 dúfam že nebudú žiadne komplikácie, a pocity si z toho mala dobré, ked tam bol??
ja to nepochopím, prečo sa tomu zdravotníctvu tak chabo darí. ved kopu mamičiek chodí rodiť do ZA a nemajú ani možnosť ísť na kurz. ale myslím si že to žena zvládne aj bez toho.. a dýchať si sa naučila až v pôrodnici?? 🙂

wandeirra
11. apr 2010

ano,bola to velka podpora,neviem ako by som to tam bez neho zvladla. ked na mna kricali,ze malo tlacim a co tak vrieskam,tak na nich skaredo pozrel,ze ako sa to ku mne spravaju a hned boli milsi. 🙂
skor by som povedala ze vela mamin zo Za chodi rodit mimo,ak maju moznost, MT, CA..a pod.vsak uvidis napokon sama,ako budes spokojna. dychanie by mal naucit tvoj doktor,moj to nestihol,lebo som rodila predcasne,ani na monitor som nestihla ist ani nic.
ides na nadstandart ?

teerry
11. apr 2010

tak to je super, tak sa opäť potvrdilo, že keď pri sebe niekoho máš tak sú milší. 🙂 a pôrod bol v pohodke?? ako myslím personál okrem toho tlačenia a tak...
no tak to som zvedavá, či ma niečo naučí, lebo ja mám doktora v PU, lebo sme sa nedávno presťahovali do ZA,.. a podľa čoho si teda dýchala, ked si to nebola naučená???
nie nejdem, ty si bola?? myslím si že to sa dá v pohode prežiť aj na štandarde tých pár dní.. 🙂

wandeirra
11. apr 2010

porod bol ultrarychly,dalo sa to prezit. horsie bolo to sitie,to som kricala ako pavian 🙂
mal by ta to naucit v poradni,ked uz budes pred terminom. nevedela som co a ako,ale doktorka mi hovorila teraz zhlboka dychajte,teraz tlacit a tak🙂
hej ja som bola na nadstandarte,bolo to tam super. ale zas ja som bola dlho hospitalizovana,lebo sme boli na JISKE. to by som na normalnej izbe nevydrzala,bola som tam pol dna a stacilo mi.ale ked tam budes len tie 4 dni a nebudu komplikacie,tak sa to da aj na tej klasickej vydrzat.

teerry
11. apr 2010

a to ťa museli nastrihnúť, alebo to robia každej?? 😒 som počula že šitie je dosť nepríjemné, neviem si to predstaviť.. ☹
tak aspoň že tá doktorka pomohla... ja dúfam že aj mne pomôžu... 😖
no tak to dúfam.. a ked by mi náhodou vyšiel pôrod na stredu alebo štvrtok, tak oni púšťajú aj cez víkend, či iba cez týždeň domov z nemocnice???

wandeirra
11. apr 2010

ano,prvorodickam to robia asi kazdej. no to sitie,zazitok na cely zivot a nie zrovna prijemny.
urcite pomozu aj tebe,to sa nemusis bat, doktorky su tam v pohode, horsie je to s tymi pomocnicami,ci ako sa volaju,tie boli hnusne.
a pustaju aj cez vikend,tak ak by si porodila v stredu,tak v nedelu ta mozno pustia,ak nebudu komplikacie.

teerry
11. apr 2010

boože, tak to je des.. tak sa mám na čo tešiť hej?? a nástrih ťa nebolel???
hej?? tak to je fakt divné, ale myslím si že keď tam majú kopu ľudí tak je to vyčerpávajúce, ale zasa treba myslieť aj na rodičky, ved pre boha nejdeme na popravu alebo nie sme na bytúnku, že sa môžu chovať tak hnusne..
tak super, lebo viem že v niektorých nemocniciach púšťajú až po víkende.... tak aspoň niečo pozitívne, keby ma to chytilo takto cez týždeň... 🙂

sisi
11. apr 2010

Danulka, stale som sa nedozvedela ako konkretne ti dula pomohla, len že ti velmi pomohla

wandeirra
11. apr 2010

ten nastrih,ani som nevedela kedy bol, lebo som uz mala silne kontrakcie az sa mi pred ocami zahmlievalo 🙂
moc sa netes dopredu na skore prepustanie, babo moze dostat novorodenecku zltacku a mozte tam ostat aj dva tyzdne. ale nejdem ta strasit, nie je to take hrozne a da sa to prezit.
ale to mas pravdu,nie je to prijemne ked sa ti tolko ludi pozera medzi nohy a tiez na tych vizitach 2x denne sa pozeraju do teba ako do televizora 🙂

dorryska
11. apr 2010

wandeirra:dakujem velmi pekne za rady. Vsetko pekne nachystam.Jednorazove podlozky si myslela pre spunta asi na prebalovanie vsak? Som velmi zvedava na cely ten porod,co to bude 😒

wandeirra
11. apr 2010

za malicko dorryska 😉
nie jednorazove treba pre teba na salu ked pojdes a v izbe na postel potom,ked budes krvacat,aby si nelezala na spinavom,lebo nemenia tam plachty kazdy den. maju to v lekarni bezne alebo v sanitase.

prajem bezproblemovy porod bez komplikacii 🙂

dorryska
11. apr 2010

dakujem velmi pekne,este mam cas celkom.Myslim.Aj ked ti drobci si aj tak urobia po svojom.... 🙂 a ako citam,tak sa mi potvrdzuje,ze je lepsie mat partnera pri porode.Tak mi zostava len dufat,ze ten moj stihne dojst... 🙂

wandeirra
11. apr 2010

veru clovek nikdy nevie,moj maly bol v 34.tt uz na svete. pa

dorryska
11. apr 2010

tak to mi ani nevrav.Mojho velmi prosim,aby vydrzal aspon do zaciatku maja ak chce ist skor na svet,nakolko mi doktor povedal,ze je o 2 tyzdne vacsi,lebo ja musim ist este na konci aprila do skoly do Zvolena,lebo mam milion skusok.. Tak tvoj drobcek sa poponahlal teda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre