Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

janka1224
23. mar 2010

Ahoj michaela,

ja idem tiež rodiť do ZA, termín mám teraz v piatok. Čo sa týka doktorov je to fajn. Stretla som sa s dr. Babjakom (robil mi sono) veľmi príjemný. Teraz sú tam aj nový lekári napr. dr. Tomša (vyhodnocuje mi monitor) tiež veľmi príjemný, ľudský, ale aj dr. Kalafusová je ok, vlastne z osobnej skúsenosti som sa nestretla s nepríjemným lekárom v ZA, ale možno som mala šťastie 😀 Uvidím ako to bude pri pôrode 🙂

mufo24
24. mar 2010

michaeladl ja som v ZA rodila v 2007 a v 2009 a bola som veľmi spokojná. Pediatričku máme mudr. daubnerovú v detskej poliklinike a tá je tiež fajn. Sestričku má síce trošku poplašenú ale inak sme tam spokojní

kosska3003
24. mar 2010

ahojte kupovali ste niektora kocik v Ziline ak ano poradte mi kde mam ist kuknut kde je niaky dobry obchod musim si kupit golfac na teraz a na dovolenku lebo co mam je strasne tazky a neviem si predstavit ho trepat do lietadla dakujem za rady

janka1224
25. mar 2010

Ahoj kosska,

jeden obchod je na bulváry (ak ideš smerom od hotela Slovakia tak po pravej strane).
My sme kupovali kočík ako sa ide z námestia "kocka" smerom na tržnicu (v tej uličke je aj čínska reštaurácia) na rohu bolo železiarstvo. No neviem či som to dobre vysvetlila. Ten obchod je ak ideš smerom z kocky tak po ľavej strane vo výklade už uvidíš detské veci a nejaké plagáty s kočíkmi. 🙂

suzik77
autor
25. mar 2010

kosska - mam pocit, ze janka mysli obchod, kde sme aj my kupovali kociar. My sme kupovali presne v tej ulicke, ako ides z marianskeho namestia k smeru. je tam tusim aj cinska restika poblizku... Nie som si vsak ista, ci to patri k Bulvaru???
Ja som myslela, ze bulvarom sa nazyva len ta cast smerom od hotela slovakia ku krajskej kniznici....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ollski
25. mar 2010

ahojte na Sturovej je to KAMA-BABY...my sme tam kupovali uz dva kociky...PP-ARIU aj surodenecky...myslim, ze kocik je vyhodnejsie kupit cez net, treba si ho samozrejme okuknut a vyskusat v obchode..vela kocikov je napr. v martinskom tulipe v tom velikom destkom ...myslim, ze je to ALLTOYS. ten obchod na bulvari sa vola CHROBACIK...podla mna je dost drahy, ale sak za pozretie clovek nic neda, na vyklade maju teraz nalepene ze 10% zlava...vela kocikov je v PREDETI na vlcincoch tam by som ja osobne isla kuknut najskor...http://www.predeti.sk/
my sme kupovali ten peg-perego tiez koli tomu ze je lahulinky...5,5 kg. no rozhodne by som kupovala cez net ;)
tak zelam dobry vyber... 😉

kosska3003
25. mar 2010

diky baby za rady no ja chcem vidiet ten kocik tak pojdem do toho pre deti to mam po ceste ked idem na plavanie a tam si kuknem a potom ho kupim asi cez net ja viem ze sa to tam viac oplati ale chcem ho viediet tak preto

greeri
25. mar 2010

ahojte babenky, Katherine bola taká zlatá a poslala mi zoznam do ZA pôrodnice, čo jej tam dali (keďže nás prihásili na predpôrodný kurz až 13-teho apríla, a tam by som si ten zoznam vypýtala, ale tak už by som chcela mať predstavu aj predtým) a píše sa tam, že treba doniesť aj odsávačku na mlieko 😒 ja som myslela, že kúpim, až keď nepôjde kojiť 🙄 čo sa stane, keď tam prídem bez nej? asi nebudú veľmi radi, že? 😖 a ešte je tam, že pre maminu len košeľa, sa chcem opýtať, ako je to? rodí sa v ich erárnej a potom sa používajú vlastné, alebo? ďakujem za Vaše odpovede, lebo pravdupovediac, ten zoznam ma trochu zmiatol 😀 a ešte ďakujem aj za túto tému, veľa som sa už dozvedela 😅

kosska3003
25. mar 2010

greeri no ak k odsavacke oni ju tam pisu ale mat ju nemusis pozicaju ti tam ak nemas ja som mala svoju ale aj som si ozicala avent ale ta je draha ak ti mozem odporucit potom tescovu ta je na sposob aventu len nestoji 70 eur ale 11 a to je rozdiel a pri kazdej vizite ti budu prisia kontrolovat a vravit odsavat odsavat to je dobre aby sa ti spustilo mliecko
potom ku koseli to musis mat lebo oni su alergicky na to ked mas pyzamo aj s gatami este po cisarskom ako tak ale po normalnom porode nie a rodis v ich kosely oni ti daju tesne pred porodom a potom si uz das svoju po porode ale minimalne dve aby si mala lebo zaspinis

greeri
25. mar 2010

kosska, ďakujem za odpoveď aj za odporúčanie ohľadom tej odsávačky, tak sa teda poobzerám po nejakej - v tescu som nevidela, ale asi neviem hľadať, keď je to dobré na spustenie mliečka 😅 a s tými košeľami, no ja by som sa tam s pyžamom ani ísť neodvážila 😀 a ešte jedna otázočka ma napadla, sobášny list, treba originál, alebo stačí kópia? 😔

kosska3003
25. mar 2010

greeri nams zaco ja som ju kupila vo velkom tescu pri detskych veciech tam ako su lyzicky odsavacky na soplik a tak sobasny treba original ten ti zoberu a potom si ho vyzdvihnes na matrike aj s dietatovym rodnym listom a tam musi ist aj otec dietata podpisat ze suhlasi s menom dietata co uviedies v porodnici

greeri
25. mar 2010

kosska 😀 aké super, že dieťaťový rodný list 😅 skvelé 😵 ok, takže originál, ja by som sa tam dovalila s poskladanou kópiou 😀 a vo veľkom tescu pozriem teda, to mám blízko pri práci 😉

kosska3003
25. mar 2010

greeri no dala som tomu slovencinovy co

greeri
25. mar 2010

ja som sa náhodou veľmi dobre pobavila 😀 a neboj, nie si jediná komu sa to stáva, určite nie 😅 😅

margaretka107
25. mar 2010

Ahoj Xena,
som tu nova, k tomu este len v polovici, ale hrozne sa tesim!! 😎 😎 😎
ako si dopadla s tou dr kacerikovou?
aj ja dakujem baby za tuto temu, aspon sa zorientujem trosicku 😎
Pocula som, ze sa plavalo volakde na hlinach, ale je to uz zrusene??

suzik77
autor
25. mar 2010

greeri ahoj. ja som mala tiez tu tescovu odsavacku - vlastnu. Bola lacna a pouzivam ju dodnes. Prsia som sice na vizite ukazovat nemusela, ale fakt je, ze sa mi zisla, lebo mlieko sa mi necakane spustilo v noci, ked som spala a rano sup ho, mala som na hrudi dva kamene, take boli tvrde. Tak som odsavala, inak to neslo uvolnit... A v podstate dodnes ju pouzivam. Bud ked odsavam do flase alebo ked odsavam kvoli tvrdosti 🙂

janka1224
26. mar 2010

Ahojte,

prosim vas o radu. Dnes mam termin, rano ma prehnalo a mam taky pocit, ze mi odisla hlienova zatka, bola to taka hustejsia (soplovita) zmes taka hneda, tak neviem, ale mala by to byt hlienova zatka.
Dokedy môže nastať pôrod, mali ste aj vy také skúsenosti?

ďakujem, začínam sa báť 😖

ollski
26. mar 2010

Ahoj Jani, man tiez pred porodom prehanalo...zevraj sa telo cisti...hlienova zatka je individ u kazdeho, ale mohlo to byt ono...
tak sa drz, nech to uz mas za sebou!!

magdal1
26. mar 2010

janka1224- no podla Tvojho popisu, to vypada na hlienovu zatku, ta vsak muoze odchadzat aj niekolko dni, uvidis,ci pridu kontrakcie 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
26. mar 2010

oooooooooooooooch, janka, nezavidim ti... 🙂
ale prajem vsetko dobre nech dopadne...
ja by som uz rodit nesla 😅 😅
ale to dieta stoji za tu namahu, tak sa tes!!!
ta nasa mesacna certica uz s nami keca a usmieva sa (pokial ma dobry den a prave neziape) 😀

janka1224
26. mar 2010

Ďakujem za povzbudenie baby 🙂
Suzik, videla som album krásnu dcérku máš, hlavne že ste zdravé. Dúfam, že aj sa pochválim takými krásnymi fotkami.

pa 😀

greeri
26. mar 2010

ahojte, suzik ďakujem za info ohľadom tej odsávačky 🙂 a janka držím palce, nech všetko rýchlo a halvne dobre dopadne 🙂

margaretka107
26. mar 2010

Janka, aj ja ti prajem, aby to dobre dopadlo? Este si pokope? 😉

xena76
26. mar 2010

Pre Margaretku: vcelku mila, zdalo sa mi, ze vie, o com hovori... a velmi ma ukludnila...to som potrebovala 🙂
o hentom plavani neviem nic ☹

Baby, taka blba otazka, kolko bal vloziek ste mali so sebou?
Ja som videla odsavat kamosku a zdal sa mi to riadny drastak... neboli to? nie je lepsie radsej rucne?

kosska3003
26. mar 2010

xena ja osm mala dvoje balenia ale dala som ich kamoske lebo ja som sla cisarskym tak sa mi dole nedivali a kupila som si klasike alwaysky a keby ze ti chyba tak dole ako je bufet na porodnickom oddeleni je aj predajna kde ich kupis tak si kupis ked bude chybat
a neboj neboli to a kazdej vyhovuje inac inej rucne inej nie ved uvidis mne rucne nesko vobec

xena76
26. mar 2010

Dakujem kosska... si ma ukludnila 😎 neviem, ci by som tu odsavacku zvladla... asi to ani nevyskusam?? 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
27. mar 2010

janka: vdaka 🙂

xena: ja som mala 3 balenia a este som si pytala sestricku kupit 2 balenia dole v zdravotnickych potrebach. Ale ja som dost silno krvacala... Tak tie 3 ti budu na zaciatok stacit uplne a potom dokupis ked tak.

a este xena: mne ten prvy den, co sa spustilo mlieko najprv sestricka vytlacala rucne. No poviem ti, bola to bolest ako svina 😀 To som totiz nevedela, ze si mozem "ulavit" aj odsavackou. Som si myslela, ze prvy krat to musia uvolnit rucne. A odsavacka v skrini bola odo mna 1 meter 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre