Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

krtica11
8. jún 2010

ahoj som rada že ste zo ZA nemcnicou boli spokojne chcela by som tu rodiť tak ma to povzbudilo 🙂

samuelkas
8. jún 2010

teerry-dakujeme

suzik77
autor
8. jún 2010

krtica - pozeram tvoj profil a vraj mate mat babo 22.9.
Ja vtedy slavim narodky 😀

suzik77
autor
8. jún 2010

@romcag ta zilinska porodnica, to je v podstate o jednom a tom istom, ako vsetky ostatne.. Je to o ludoch, no nielen o tych, co tvoria personal, ale aj o tych, co idu rodit...
Ak je pacientka v pohode, zivot berie sportovo a ma oporu ci uz v muzovi alebo nejakom clenovi rodiny (pripadne ak ma oporu duly - su spominane tiez v tejto teme), tak neverim tomu, ze sa bude na ZA porodnicu stazovat...
Ja si myslim, ze v sucasnosti ak sa niekto vyslovene stazuje na ZA porodnicu, tak to musi byt zena, ktora si mysli, ze ked si "prdne" - pardon za vyraz, tak vsetci budu v pozore stat okolo jej postele a plnit vsetky jej priania... 😉

suzik77
autor
8. jún 2010

@janka1224 aaaaaaaaaaaa hej, pravdu mas. sprchy na 4.poschodi su hrozne 🙂

suzik77
autor
8. jún 2010

@samuelkas blahozelam 😀

rivatha
9. jún 2010

@samuelkas Gratulujem aj ja k tretiemu chlapovi 😵

janka1224
9. jún 2010

@samuelkas
Blahoželám k synčekovi, prajem veľa zdravia 😀

krtica11
9. jún 2010

suzik77 suhasim s tebou zaleži od baby aka je ja som minulý rok ležala na ženskom a nemohla som nadavať pristup bol fajn až naozaj tie WC a sprchy nič moc.Narazila som na doktorky boli velmi zlate. 🙂

teerry
9. jún 2010

krtica: presne tak , je to hlavne o tvojom postavení sa k personálu, ja som tam bola 6 dní ale za celých tých 6 dní som nestretla ani jednu sestričku, alebo doktorku či doktora, ktorý sa ku mne spraval alebo správala zle.. myslím si že ak si milý ty, tak sú milí aj ostatní, aj ked nie vždy to musí byť pravda, ale s dobrou náladou ti to aj rýchlejšie ujde budeš doma raz dva.. 😉

zuzadula
10. jún 2010

pekny den 🙂... tak ja pripajam cerstvu skusenost zo ZA.. kde som sprevadzala mamicku. Boli sme na novej sale, mali sme klud a pohodlie, personal bol velmi mily a to sme stihali vsetky tri zmeny.. 😅 .. takze z mojho pohladu velmi dobra spolupraca!!!
A rovnaku skusenost mam aj ja sama.. bola som v ZA s oboma drobcami.. a bolo o nas vzdy perfektne postarane.. !!!.🙂

zuzadula
10. jún 2010

samuelkas 🙂..tebe aj malemu drobcekovi srdecne gratulujem 🙂..nech sa vam spolovne dobre dari.. 🙂 ...

samuelkas
10. jún 2010

Dakujem vam dievcata

krtica11
11. jún 2010

Ahojte baby na niektorej stranke som sa dočitala že baby pri odchode z nemocnice dostali daky baliček pre drobca preto sa chcem spytať či je to aj v Žiline alebo to zaleži od poisťovne 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
11. jún 2010

@krtica11 potvrdzujem, ze aj v ZA 🙂

suzik77
autor
18. jún 2010

nejak to tu vymrelo 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtica11
19. jún 2010

určite to nevymrelo len sa nam tie Žilinčanky akosi rozhodli rodiť asi mimo čo počuvam väčšinou Martin a Čadca.Ked už sme pri tom chcem sa spytať či ste použivali stahovacie nohavičky po porode alebo nie neviem či si ich mam kupiť v sanitase tie jednorazove alebo nie.

suzik77
autor
19. jún 2010

krtica - ak mas na mysli tie poporodne nohavicky (tak "zaclonky"), tak ja som si kupila 2 ks a aj som ich pouzila. Najprv som si naivne myslela, ze si dam normalne gatky a always-ku, ale som tak velmi silno krvacala (a to celych 5 dni, co som tam bola), ze by sa mi v tej alwayske "udusila" 😀
ja som tie nohavicky vyuzila, aj poporodne vlozky som vyuzila vo velkom pocte (asi 40 ks). Nohavicky nie su sice vhodne na romanticky vecer, ale svoj ucel splnia 😀
A pravdu povediac, ja som bola len v nohavickach a tricku, ktore mi ich ledva zakryvalo, mala som nadstandart, takze som bola sama na izbe a bolo tam strasne horuco, hoci som vetrala, takze ak som sa nechcela vazne zaparit, tak som len tak nalahko pobehovala. ked som sla na wc, tak som prehodila zupan a bolo..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
19. jún 2010

ja som mala zaclonky 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
19. jún 2010

@rivatha ved ja viem, ja som ich tak pomenovala tie sietkove, lebo sa mi to paci 🙂
idem varit maso, ty kokso. Aspon cez week nieco uvarim 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
19. jún 2010

ja klasika. kuracie maso s lecom a ryza...
jednoduche, rychle a tiez v podstate zdrave.
tak ja bezim dokoncit. chceme ist poobede do metra a maxu. Ozaj, nevies, ci do metra mozem s autosedackou? Viem, ze s kocikom nie, si spominala, ale autosedacka? Nevies?

kosska3003
19. jún 2010

suzik deti do metra nemozu vobec co ja viem

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtica11
19. jún 2010

ok dik baby určite si ich kupim a uvidim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre