Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

xena76
14. mar 2010

Diky baby, ste mi pomohli. Tak ja pojdem tento tyzden... 😎

betyna8
14. mar 2010

suzik,tak to ma mrzí,ale musíte to vydržať kým z toho vyrastie.Niektoré kočky dávajú pri refluxe detičkám probiotiká,ale to by ti mal odporúčiť pediater.Držte sa. 😉

janka1224
14. mar 2010

Ahojte,

suzik, držte sa, držím palce aby ste sa z toho rýchlo dostali 🙂

mufo24
15. mar 2010

Suzik ak krmis malu z flase tak by si mohla skusit zahustiť mliečko prípravkom Nutrition. Poraď sa s pediatrom čo on na to 😉

suzik77
autor
15. mar 2010

mufo 24 - dik za radu, zajtra mame lekarku, tak sa spytam. Uz som o tom citala. Vela pozitivnych, ale aj negativnych skusenosti s tymto zahustovanim. Ale v kazdom pripade, treba to asi vyskusat. Zajtra budem mudrejsia. Dik 🙂 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
20. mar 2010

ahojte!!!
ahoj riv, musim si zvyknut na novy desing (alebo dizajn?? hahaha) tejto stranky...
dnes sme boli opat vonku - 2 hodky, tentokrat aj s oteckom. tlacil kocik, ako fajne 🙂
uz som ti spominala, ze mala papa z cicky od stvrtku, tak zatial sa dari, akurat fakt nikdy neviem, kedy ma alebo nema dost!!!??? niekedy taha 2-3 minuty a uz grcia, niekedy taha aj 10 minut, grgne a ma akurat.... no neviem, neviem... Ale o hlade asi nie je, to by zrejme revala, tak uvidime v utorok, ci bude prirastok na vahe...

asi bude chudatenko po mne. ja som asi az do svojich 23 rokov vyzerala dost vychrtlo... Aspon som nemala problemy s vahou 😉
riv, budes mat stihlu nevestu 😀 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
20. mar 2010

mimochodom, ja mam sakramentsky problem s bradavkami... A to uz aj predtym, ked som odsavala, co bolo este v pohode, ale odkedy saje, to je sialena bolest. Hlavne jeden kus... Druha je relativne este OK... Normalne ich mam fest ruzove a bolave ako slak... Moze ist o nejaky zapal? Davam si aj obklad vecer, trosku to zmierni to palenie a bolest, no inak neviem, co s tym. Ked sa k tej jednej prisaje, tak dobru minutu vidim vsetky hviezdy, normalne mi je az na odpadnutie. Da sa s tym nieco robit?
PORADTE!!!!
Riv, mne taha tak, ako som uz napisala... Dnes napr. bola prisata asi 15 minut, potom sa odtiahla, bola vsak nervna, tak som vzala odsavacku a odsala som. Zo skusenosti z predchadzajuceho odsavania viem, kolko asi mlieka sa mi vytvara, tak som usudila, ze dnes za tych 15 minut nevytiahla viac ako 20 ml... Ty kokso, ona to normalne cmula ako cumel, ja mam bolest ako svina, a vypije pritom smiesne mnozstvo.... No ale napr. okolo piatej vytahala komplet celu jednu cicku.... No vyjdes z nej???

magdal1
21. mar 2010

mne na brdavky pomohol krem multi mam balm alebo cicaderma, oba dostat v lekarni 🙂 , mam 3 deticky a zo zaciatku, kym si bradavky nezvykli som casto natierala. Odsavacku som nepouzivala nikdy.

magdal1
21. mar 2010

paardon bradavky 😀

kosska3003
21. mar 2010

suzik tak o poznam aj aj s bradavkami mam aj teraz problem ja len natieram natieram a natieram mne pomaha od DM mast na bradavky alebo si davam bepanthen na ne este a tiez ma jedna tak boli ze ju ani nedavam malej a len odsavam lebo ked saje vrestim ako blazon

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
21. mar 2010

rivatha ano chodim s malou na plavanie ku Konarcikovej ine som v ziline nenasla je to tam super je to drahsie ale stoji to za to mala je vo vode stastna uz sa aj potapa daj si stranko www.babyplavanie.sk a tam mas vsetko aj ceny ale vrelo vam to odporucam teraz sme dva tyzdne neboli zajtra ale uz ideme a sa tesim

betyna8
21. mar 2010

ahojte babule
moj maly pije tak 5-7 minut,niekedy aj menej.dočítala som sa,že miminko si vytiahne za prvu minutu 90% toho čo potrebuje a potom si len cucka a hra sa.Ale asi je to indivindy.
Suzik,odsavackou nikd nevytiahnes tolko ako si vytiahne mala ked sa prisaje,tak to asi nemozes zrovnavat.Hlavne,že jej stačí,ale nezda sa mi,ze by ti tak malinko pila.Matúško pil už v porodnici 80ml.
mne na bradavky pomohla tiez masticka z dm,bolest ti moze sposobovat aj to,ak sa mala zle prisava
My chodievame von kazducky den tak na 2 hodiny.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
21. mar 2010

neviem tam este plava aj ina skola ale oni maju vacsie deti od troch rokov sa mi tak vidi ale o inom pre babatka neviem tiez som zhanala ale nenasla som a ani nepocula tak som sla tam za vyskusam a uz mame druhy kurz

betyna8
22. mar 2010

kosska,aj ja uvažujem nad tým plávanim,lebo malý sa kupka uplne rad a s nadšením,no uvidíme...
plávanie pre detičky je aj na bratislavskej ulici,resp,vchod je z holleho,ale to je už pre trocha staršie
riv,hod do albumceka nejaku Davidkovu fotku,nech sa pokochame 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1224
22. mar 2010

Ahojte,

prosim Vás v akom týždni ste rodili? Ja som v 40 a v piatok mám termín 😀 , zajtra mám ešte monitor a vo štvrtok poradňu.
Koľko nechávajú prenášať ak je všetko v poriadku?
Pa

miminkaa6
22. mar 2010

ahoj janka1224 ty chodis na monitor v presne stanoveny den?inac ak ides rodid do ca a v piatok mas posledny termin tak predpokladam ze ti vo stvrtok v poradni povedia ze v pondelok uz pojdes do nemocky ak to nepride samo dovtedy 🙂

zuzadula
22. mar 2010

Ahoj Janka 🙂 ja som rodila svojho prvorodeneho skoro dva tyzdne po termine..a bolo vsetko OK!!! Pokial budes mat monitor a prietoky OK, aj poradna bude v pohode a ty sa citis dobre, nie je dovod na paniku. Kazde dietatko ma svoj cas.. na vyvoj, aj na samotne rodenie.. tak mu ho svojim pokojom a doverou, ze to spolu zvladnete, dopraj 🙂 Drzim prsty

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
22. mar 2010

janka,mna 3.den po termine hospitalizovali, dostala som aj vyvolavacku,ale nakoniec to skončilo cisarskym 4.den po termine
a tiez zalezi akym terminom sa riadi lekár,ci je podla ms alebo sona,resp.ci vies kedy si otehotnela.Ja som mala vyratamý podla mrsky na 8.12.,ale kedze som vedela že ovulka bola posunuta,mojim vypoctom aj sonom to bolo na 23.12.
drzim palceky 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1224
22. mar 2010

Ďakujem Vám za skúsenosti, potom dám vedieť ako som dopadla 😲

michaeladl
23. mar 2010

Ahojte baby,
som tu nova, termin porodu mam 20.05,takze uz sa mi to pomaly krati, zatial som rozhodnuta rodit v Ziline, chcem sa opytat na Vase nazory a skusenosti s porodom v ZA, s dr.Babjakom a akeho pediatra by ste mi odporucili, najlepsie, aby bol v nemocnici, lebo ja byvam na Bulvari,takze by som to mala blizko...Dakujem

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
23. mar 2010

michaeladl - ahoj, ja som mala pri porode Dr.Ficeka - bol super a vraj byva tiez na Bulvari...??? Som niekde pocula 🙂

Aj Babjak vyzera fajn 🙂 Teda ako lekar 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre