Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

teerry
9. máj 2010

ahojte kočky.. bola som tento týždeň u lekára a o týždeň idem na interné vyšetrenie. Nenormálne sa bojím , lebo miminko sa neotočilo a ja na cisársky rez nechcem ísť ☹ . Dosť sa bojím.. ako to prebieha v ZA čo sa týka cisárskeho??? máte nejaké skúsenosti??? 😅

barboragondova
9. máj 2010

Teerry, ak cakas babatko az koncom maja, ono sa moze otocit aj na poslednu chvilu. treba s nim komunikovat a " skusit sa dohodnut". POznam pripady, kedy to naozaj pomohlo a babatko sa otocilo. Tak drzim palce, lebo naozaj je lepsi prirodzeny porod.

teerry
9. máj 2010

barborka: no ja v to pevne dúfam , lebo 100% chcem ísť rodiť prirodezným spôsobom a malinké sa sem tam už tak nahne že je priečne, len sa vždy vráti späť... tak sa s ním rozprávame.. tak dúfam že to pomôže, len som z toho cisárskeho tak vydesená, že až... 😒 viem že prirodzený spôsob je najlepší aj pre mňa aj pre babätko.. tak dúfam že dostane rozum... 😖 ale strach mám..

barboragondova
9. máj 2010

Teerry, ja verim, ze je to sttres a strach, ale treba si uvedomit, ze lekari urobia to, co je pre teba a babatko najlepsie, aby ste boli obaja zdravi.......niekedy je to inak, ako sme si vysnivali......
Urcite daj vediet, ak sa babatko otoci 🙂

teerry
9. máj 2010

ja viem viem , ale tak aj keby to malo čo stáť, tak ide hlavne o babatko...🙂 ja viem a zrovna o pôrode som nesnívala, ale chcela by som aby sme to prežili spolu aj s manželom a so všetkým.. preto sa mi tá predstava páči. to že by som mala rodiť cisárskym, tak v tom nevidím žiadne takéto výhody... 😖
Dúfam, že takú spravu, že sa otočilo budem môcť napísať. to by bola asi teraz najkrajšia sprava z tehotenstva. okrem toho že je zdravučké 🙂

mufo24
9. máj 2010

terry mojej kamarátke sa v stredu večer narodil chlapček. Do 39tt bol otočený koncom panvovým, potom išla na SONO a už bol hlavičkou, ale volala som s ňou a povedala mi, že podľa nej sa zas otočil, lebo na druhý deň mala bolesti brucha a malý ju kope inak. A fakt. Začali jej pôr. bolesti, prišla do nemocnice a malý zase KP. Tak nakoniec šla na sekciu a obaja sú ok. Taže drobci sa vedia pretáčať ešte aj v takomto týždni a šanca na otočenie správnym smerom stále je 😉

teerry
9. máj 2010

mufo: joj tak to si ma potešila, tak teda dúfam že náš drobec bude dosť aktívny na to aby sa otočil dolu hlavičkou, ale nebude až tak aktívny aby sa otočil zasa naspäť.. a super, že sú v poriadku.. to je hlavné...🙂

dorryska
9. máj 2010

baby,zajtra idem prvykrat do poradne do nemocky....moj doktor mi iba povedal,aby som isla na prijimovu ambulanciu a tam ma vraj usmernia...tak neviem,brat moc,budu ma pozerat odspodu,poradte tie,ktore ste uz boli prosim

zuzadula
10. máj 2010

teerry 🙂... pytala si sa ci ma niekto skusenost s cisarskym v ZA... ja mam.. a dvojnasobnu...tiez v nemocnici v Zilne.. jedna sekcia bola akutna a druha planovana.. urcite ta chcem podporit v tvojej snahe o prirodzeny porod a suhlasim, ze je pre teba i babo najlepsi!!..🙂 ale na druhej strane ta chcem ukludnit, ze aj cisarsky rez sa da vcelku dobre prezit!!! ... aj ked je to samozrejme dost velky zasah!!.. ale vzdy lepsie mat na vyber aj taku moznost a vediet, ze vam odbornici dokazu pri problemoch pomoct!!! 🙂.. tak ako pisala mufo.. hlavne, aby ste boli obaja v poriadku a stastne spolu 🙂!!!...
po sekcii si sice 24 h na intenzivke a bez babatka.. ale treba otecka, alebo blizku osobu poverit, aby sla za babom a urcite nech ziadaju, aby ti ho priniesli !!! 🙂... mozes ziadat aj prilozenie na prsnik!!!.. aj ked neviem, ci je to bezna prax v ZA... ale poziadat ako rodic mozes vzdy!!! 🙂.. na druhy den ta daju na beznu izbu, alebo nadstandard... podla toho, kam budes chciet.. treba kuknut stranku nemocky..ale aj v tych obyc. izbach su maminky po sekcii na jednotkach....a tam uz budete s babatkom spolu 🙂.. ak bude vsetko OK.. tak po tyzdni ste statne domka.. 🙂..
ale urcite pokracuj v dohovarani!! 😅 .. verim, ze to drobec pochopi!!! 🙂

antuanet
11. máj 2010

Ahojte, na štvrtok mám nariadenú hospitalizáciu(termín som mala v sobotu), neviete mi povedať, či môžem v nemocnici požiadať nech ešte počkajú s vyvolávaním pôrodu ak je po fyzickej stránke všetko v poriadku? Možno to malý dovtedy ešte stihne, ale zatiaľ to tak nevyzerá...

kosska3003
11. máj 2010

antuanet ja som bola tiez takto hospitalizovana a uz si mala aj posledny termin ja som ich mala viac ale uz ked som bola po termine tak mi dali vyvolavacku neboj oni vedia co robia budu ti robit 3 krat za den monitor aj sono s pritokami ja som dapadla tak ze som sa neotvorila ani po tretej vyvolavacke tak som skoncila sekciou ale tak hadam to bude u teba inak a nakoniec sa ti maly ozve na svet uz zajtra a sam hihihihi 😀

wandeirra
11. máj 2010

antuanet,hlavne vela stastia,nech vsetko dobre dopadne 🙂

teerry
11. máj 2010

zuzadula: no tak to je jasné že budem ešte babatku dohovárať.. 🙂 a čo sa týka bolesti po pôrode, ako to prebieha zhruba, koľko dní budem K.O.?? a o babatko sa môžem starať plnohodnotne od kedy?? viem že čím skôr tým lepšie, ale kedy je to také už v pohode?? koľko ťa bolievalo to zošívané?? 😖

zuzadula
11. máj 2010

ahoj teerry 🙂... verim tomu, ze sa vam spoloccne s babatkom podari zvladnut akukolvek situaciu a vsetko bude tak, ako ma byt!!! 🙂... znasanie bolesti je individulana vec a kazdy ju toleruje inak!!!.. tak je to aj pri prirodzenom porode 🙂.. takze sa nemusis dopredu strachovat.. 🙂.. z mojich skusenosti to nebolo take zle!!.. po takom zakroku davaju samozrejme analgetika.. takze ta pooperacna bolest je tlmena.. pre mna osobne bola skor horsia moja dezorientacia po prebudeni!!.. som nevedela kde som a pocitovalal som zaludocnu nevolnost a stasnu triasku!!.. ale pri druhej sekcii to uz take nebolo.. 🙂.. a sestry boli na intenzivke velmi mile!!!.. bolo nas tam vtedy vela, ale pomahali kazdej!!!... a vlastne ten cas som aj tak skoro cely prespala.. bola som velmi unavena.. !!.. ale uzasne bolo ked mi doniesli babatka.. 🙂.. to bolo nezabudnutelne!!! 🙂.. to ta aj boliet prestane vsetko 🙂.. na druhy den uz maminky musia vstat.. umyt sa.. ist na toaletu a pod.. samozrejme pomalinky, s pomocou sestry.. a ak je to OK.. a maminka to zvlada.. je bez teploty a pod., tak ju prevezu na oddelenie sestonedelia.. a daju jej babatko.. co sa tyka tych bolesti. priznam, ze to boli dost dlho.. a je to neprijemne.. lebo ten rez sa natahuje a napina najma pri vstavani a zmene polohy v posteli.. takze mas pocit, ze ci to vydrzi.. ale da sa to v pohode.. ked sa ta rana pridrzi.. a pomaly tak bokom sa vstava, tak to ide.. a zlepsuje sa to naozaj kazdym dnom.🙂 a vzhladom na to, ze babatka su na novorodeneckom dost daleko.. tak to kazdu maminku prinuti rychlo vstat a ist aj s tou ranou cez celu chodbu.. to sa proste inak neda 🙂... babo si mozes dat na noc k sestram.. aby si si oddychla.. to uz zalezi od maminky!.. ja som ho najskor dala a potom som pre neho suchtavo bezala s placom, ze ja nemozem 😀 ...boze.. som sa rozpisala 😅 .. takze plnohodnotne sa budes o babo starat urcite uz porodnici..!!.. nemaj strach.. 🙂... a ak by bol problem.. vzdy su tam sestry a mozu pomoct.. pripadne otecko ak budte na nadstandarde.. ak by si mala problem s dojcenim,.. teda v sede.. najlepsiou polohou po sekcii je poloha po leziacky .. na boku..🙂...pozri aj na nete.. alebo ak by si potrebovala osobne.. mozem ako dula prist aj do nemocnice 🙂.. .. a z tych bolesti nemaj strach.. skutocne.. spatne mam pocit, ze to naozaj tak dlho nebolelo.. a teraz chodim casto na chat s aprilovkami a mnohe rodili sekciou, tak skus sa spytat ich.. predsa len maju najcerstvejsie skusenosti...ale urcite sa dopredu neboj.. 🙂..mas naozaj este dost casu!! 🙂

zuzadula
11. máj 2010

teerry.. teda k tomu co som isala, ze dost dlho boli!!.. to som myslela na cas bezprostredne po operacii.. teda v nemocnici.. ale viem, ze po tyzdni. ked nas prepustali to uz bolo Ok 🙂.. potom to uz naozaj bolo fajn 🙂

teerry
11. máj 2010

zuzadula: joj tak to je potom ok. dúfam že to všetko prežijeme a čím skôr sa dostanem domov aj s miminkom... 🙂 už sa teším ked ho budem mať pri sebe a ty si bola na čiastočnej anestezii či celkovej???

zuzadula
11. máj 2010

teerry 🙂... urcite ano!!.. a potom si uz budtet vychutnavat spolocne chvile!! 🙂. ja som bola v celkovej. spinalu som sa bala.. mam obcas problemy s hlavou a rovnovahou, tak sme nechcelis Dr. riskovat 🙂.. len mije luto, ze som nebola pri vedomi, ked moje babatka uzreli svetlo sveta 😖 ... ale potom sme si to vynahradili!!! 🙂

kosska3003
12. máj 2010

teery mna to tiez bolelo tak tyzden to som bola v nemocke a potom uz pohoda ani som nevedela ze ma rezali aj ja som bola v celkovej a na 5 den som sla domov

suzik77
autor
12. máj 2010

no vidite to baby... a ja som bola spontanne a poondiene sitie ma bolelo este dva tyzdne po porode a dokonca posledny steh ma tam "tahal" este aj na treti tyzden! 😖 😖 😖

suzik77
autor
12. máj 2010

kosska alebo aj ine baby, co mate dievcatka....
nemali ste taky problem, zeby ste mali moc uvrestane dievcatko do cca 3-4 mesiacov? ta moja totiz dost casto place, zrejme z nadmernych prdov ju brusko boli (aspon sa tak domnievam podla istych znakov), no a je to uz niekedy fakt na nervy. Vraj to dievcatka mavaju. Nemate podobnu skusenost? Diky za odpoved... 😎

ollski
12. máj 2010

jj, tiez si myslim, ze aj po prirodzenom porode nie je clovek hned schopny plnohodnotne sa starat o babo...po prvom porode mi bolo dost blbo...bola noc, nikde nik, Simi pri mne, ja KO...po druhom to zase bolo lepsie, ale maly mal problemy s cukrom, takze ho strazili sestrickypotom mal ztacku...takze bol pod lampou...takze ani raz to nebolo uplne podla mojich predstav...netreba sa bat...vsetko ma svoje pre aj proti ;)
moja mama rodila aj cisarskym aj prirodzene...keby si mala vybrat, zevraj by volila cisarsky aj 2x...celebrity tiez preferuju sekciu...
tak drzim palce nech vam to dopadne co najfajn 😉

suzik77...s prdikmi maju ,aspon co viem viac problemy chlapcekovia...u nas to tak bolo, ale asi zavisi od babenka....
mne mala sice neplakala, ale grckala, nepriberala...bola dokrmovana od zaciatku, po 8 tyz. plne na UM, Kubik zase reval FURT!! kocik, autosedacka, lehatko, postielka, on vsetko ignoroval, furt len plackal....skusala si masirovat brusko??? ja som mu davala, take tie kvapki....proti prdikom....a masirovala brusko PUPIKOM...cvicili sme nozickami...a potom od 3m aj biogayu. Chapem, ze je to riadne unavne starat sa o maleho vrastiaka 🙄 treba skusat vsetko mozne aj nemozne, nam zacal kubko spavat pri pustenom vysavaci...este stale ti grcava??

janka1224
13. máj 2010

Ahoj teerry,
ja som rodila normálne a v pohode som bola po mesiaci. Pri pôrode ma nadstrihovali ale som sa aj roztrhla až po zadok 😅
Zašívali ma zvnútra aj zvonku, týždeň som si nemohla ľahnúť na chrbát, čo ma bolel zadok a sadnúť tiež tak. Po mesiaci som si už normálne sadla a teraz je to úplne v pohode. Akurát pri zmene počasia ma bolí zadok 🙂
Malú mi na prvú noc zobrali, ale potom som ju už mala stále pri sebe.

suzik, mne tiež malá dosť plače a hlavne večer a ráno keď sa zobudí. My sme už len na UM, každý večer si musí odplakať hodinu a pol niekedy dve 😅 Masírujeme bruško cvičíme s nožičkami a potom nastane zlom a hneď zaspí.

ollski
13. máj 2010

Suzik, chcela som napisat grckava...ma neposluchaju pismenka, az teraz spatne citam ake preklepy som nabobila 😨
drzte sa mamicky aj babetka 😉

katherine27
13. máj 2010

Ahojte babule, dlho som tu nebola 🙂 ...čítam, že máte problémy prdiky a kakanie, mala by som zaklopať ale u nás došlo k zmene, vyskúšajte probiotika Infants Dophilus Plus pre najmenších, nám to vyriešilo všetky problémy.
Timkovi nepomáhalo ani cvičenie, masírovanie, Pupík, ani kvapky Sab Simplex, čerešňové kocky trošku ukludnili, rektálka fungovala..no bola to hrôza, odpadávala som od únavy...od vtedy čo mu dávam probiotika - 1x za deň, tak krásne kaká, dokonca rovnaký čas a smeje sa ako blška...

Na čo všetko je vhodný:

zlepší stráviteľnosť stravy a upraví celkový tráviaci proces;

odstráni zápchy a hnačky prirodzeným spôsobom;

odstráni nafukovanie, bolesti brucha;

zlepší vstrebávanie minerálov, vitamínov a vápnika z potravy;

zlepšuje znášanlivosť laktózy;

obmedzí prítomnosť hnilobných baktérií;

stimuluje imunitný systém.

Takže nemáte čo pokaziť...

Kúpila som v lekárni, stál 12.51 Eur, treba držať v chladničke.Dúfam, že pomôže.

A čo sa týka pôrodu:
u mňa spinál, vysoký tlak, 3 dni v nemocke, akútne riešil Ficek..samotný zákrok OK, v poho..no ten stav PO hrôza..o šitie ani nešlo, ale brutálne bolesti hlavy, točky, na odpadnutie..všetky sestričky ma tam ľutovali..prešlo po 2 týždňoch..a to môžem byť rada, niektoré s tým majú väčšie problémy..

Ja chcem ešte,aby nám pediatrička pre istotu urobila, či nemá malý alergiu na bielkovinu kravského mlieka a od narodenia mi stále kýcha, tak chcem aby mu zobrala ster z nošteka. Momentálne sa trápime s potničkami...

Dnes nás čaká poradňa, tak som zvedavá..
Krásny dník 😉

zuzadula
13. máj 2010

Pekne rano vsetkym 🙂..
suzik.. ja chodim dost casto na chat s aprilovkami.. a tam sa niektore maminky tiez dost trapia s placlivymi babatkami!!! ..tiez uz poskusali vsetko mozne.. aj obkladiky, aj masirovanie, aj kvapky.. cvicenie.. niektore babatko zareagovalo dobre, ine nie!! .. problemy s bruskom suvisia s vyvojom a zrelostou crievok.. tak ako pise katherine.. crievka sa musia osidlit bakteriami.. a to u niekoho trva dlhsie u ineho kratsie.. Viem ze je to neprijemne a pre teba aj velmi vycerpavajuce, ale verim, ze casom to polavi a placlive stavy malickej prejdu!!! 🙂.. mozno by stalo za uvahu vyskusat tie probiotika Infants Dophilus Plus .. o ktorych pisala katherine.. len by som to asi konzultovalal s lekarom ked ma malinka aj reflux. 🙂 Moc vam drzim prsty.. nech ste obe
v pohode 🙂
inak dievcata, pozeram, ze ste si tie porody tiez "poriadne uzili"... tak ako pisala ollski. nikdy to nie je uplne podla predstav.. a hlavne nie v tej uponahlej, vystresovanej nemocnicnej atmosfere!!!.. tak nech nam spolocne tie boliestky nahradia krasne chvile s nasimi detickami 🙂

zuzadula
13. máj 2010

maminky este v suvislosti s placlivymi stavmi babatiek ma napadla jedna vec.. babatka mozu tymto sposobom spracovavat aj rozne traumy, ktore zazili pocas tehotenstva, porodu a v obdobi tesne po narodeni... tato oblast je stale este velmi malo preskumana..ale su odbornici, ktori toto obdobie povazuju za velmi dolezite obdobie, urcujuce a ovplyvnujuce cely zivot cloveka!!! Preto vas chcem srdecne pozvat na konferenciu, ktoru organizuje zdruzenie Slovenske duly v dnoch 9.-10.juna v BA.. pod nazvom „Pevné objatie už pred narodením“ .... ..alebo ako pocity a myšlienky matky,počas 9 mesiacov tehotenstva a pôrodu ovplyvňujú celý ďalší život dieťaťa... tu je link.. kto by mal zaujem.. http://www.duly.sk/konferencia-pevne-objatie-uz...
konferencia je pristupna aj sirokej verejnosti 🙂.. idealne by bolo, keby sa prihlasila aj ta odborna 😉 ..

teerry
13. máj 2010

zuzadula: no a pustili ťa o 7 dní po pôrode?? alebo ako?? 🙂

janka1224: joj tak to si mala zaslúžené teda. to už radšej asi aj tým cisárom,

len ja neviem ako teda s tou anestéziou, oni to navrhnú, že či chcem takú alebo takú, alebo rozhodnú za mňa???? a čo sa týka navštevných hodín, môže otecko aj doobeda prísť, myslím po vizite...??? 😅

zuzadula
13. máj 2010

ahoj teery 🙂.. ano pustili ma po 7 dnoch.. stehy OK 🙂.. zahojene.. bez teploty, tak sme sli domov.. a hlavne maly bol OK 🙂.. aj to je dolezite kriterium!!.. ale ako pisala kosska, pustaju asi aj po 5 dnoch.. viem ze v MT skor..napr.
co sa tyka tej anestezy, tak pri akutnych sekciach davaju mylsim len celkovu, ale ak je to planovana, tak si mozes vybrat.. a dohodnut..len treby zvazit pre a proti!!! su zeny, co po spinali boli uplne OK a su take, co mali este dlho problemy so zavratami a nevolnostou.. to je individualne. Ale nevolnost moze byt aj pri celkovej. Ked si v celkovej, tak ti hned neprilozia a neukazu babatko.. pri spinali naopak mozes ziadat o prve prilozenie uz na sale.. babatko sa priklada zhora.. od ramena na hrudnik.. lebo mamina je zakryta .. teda jetam pachtou oddelene operacne pole.. takzemaminanevidi na to co sa deje.. a je tam tedamenej pristoru na prilozenie, ale da sa to.. 🙂.. len to treba dohodnut dopredu!!! a hlavne s primarom!!.. nie je to bezna zalezitost.. !!! ale nemusis sa bat.. dojcenie sa pekne rozbehne aj keby si bola v celkovej 🙂.. len siteba pytat babo na prilozenie este na intenzivke, kedto ho prinesu ukazat.. 🙂.. alebo aspon prilozit hned, ked budes na sestonedeli.. a mat ho pri sebe..v co najuzsom konakte!! 🙂
ak budes na nadstandarde, tak otecko moze prist kedykolvek.. bude mat kluc a moze prist aj v noci, alebo z prace za vami :.).. na klasic. odd. su mylsim len navstevne hodiny.. ale to neviem isto.. tonech popisu maminky, co maju aktualne skusenosti..

suzik77
autor
13. máj 2010

ollski - hej, stale grckava. po jedle ju mam skoro hodinu na rukach zvislo, len aby pribrala. na zvysenej podlozke nechce lezavat. Bud na rukach alebo normalne v rovine, co je nemyslitelne u nej.... tak sa trapim aj takto..

dik za rady, Infants Dophilus Plus prediskutujem s detskou, v utorok mam poradnu. Ak to mala bude moct, velmi rada odskusam. Prdi mi ako stary chlpaty kamionista, takze ten vzduch ju asi v crievkach boli a preto ten plac....

kosska3003
13. máj 2010

teery ked je vsetko ok aj ty aj male tak na 5 ty den vyperaju spinky z rany a pustaju domov co sa tyka prikladania ja som bola v uplnej to bolo stvrtok a malu som si prilozila prvy krat az sobotu lebo som bola 2 dni na jiske lebo nebolo volne miesto na sestonedeli a mlieko sa mi rozbehlo este v nemocke a mala som ho dost aj som idsavat a do mrazaku musela davat a este aj kojim teraz
a ohlade narkoze sa rozhodnes sama na sale ja som sa spinalu bala tak som sa rozhodla o uplnu som si to pekne prespinkala je pravda ze nevidis svoje male ale ked ti ho donesu na jisku tak je to tiez najkrajsi pocit na svete
suzik ja som nemala problem s malou zeby mi plakala aspon si nepamatam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre