Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

semiramina
5. nov 2011

@vajanika27 to je podla dohody. neviem, ci je to dobre pisat takto na internete. napisem ti do IP

vajanika27
5. nov 2011

@semiramina napis mi prosim ta do IP 🙂

wieruss
5. nov 2011

@daja0760 super, dakujem za info 🙂 hlavne ze je aspon sprcha a ta lopta, viac nie je nevyhnutne ... to je skoda, ze na tej novej koze si nebola, musim sa informovat ci s nou nieco je, lebo ja by som sa nanu rada dostala 😅 😀 zvazujeme apt si zaplatit presne preto aby mohol byt mm so mnou kedy bude chciet kedze robi 12-tky tak nech si uzije male trochu aj on 🙂 A sestricky boli na tom ako ? Viem, ze hodne zalezi aj od toho ako sa spravas ty ze ako reaguju, ale to je asi pochopitelne...
@semiramina gratulujem k fajnemu porodu 😉 mozes napisat viac podrobnosti ak sa ti da ? ak nechces verejne kludne aj do IP 🙂

nataliasarron
5. nov 2011

@wieruss inak ked sa pytas 😉 sestricky na porodnici su celkom fajn 😉 ja som sa stretla len s prijemnym pristupom 😉 presne tak ako si sama napisala 😉 ze tak ako sa zeny spravaju k nim take su aj ony 😉 😉

alzbetka71
5. nov 2011

ono asi nie je stanovené koľko berie, koľko dáš, toľko si vezme

alzbetka71
6. nov 2011

@wieruss a to je čo za koza?

wieruss
6. nov 2011

@alzbetka71 ma to byt nova polohovatelna , cize pohodlnejsia pre mamicku, kedze nemusi lezat na chrbte 🙂

wilsonka
6. nov 2011

@nataliasarron suhlasim presne. inak ty uz preco nechodis do marcovciatko? ccc🙂))

nataliasarron
6. nov 2011

@wilsonka hihi 😉 a vies ze ani neviem 😉 hihi 😉 sem tam nakuknem ale nestiham sledovat 😀 😀

alzbetka71
6. nov 2011

@semiramina inak, keď píšeš o tom šití, ja som rodila 4 x, z toho jeden krát tiež pri dr. Ficekovi a tiež ma pri ňom bolelo šitie, teda ked ma zašíval, raz som rodila pri dr. Golskej, tá už asi neslúži v nemocnici, raz pri dr. Kľačkovi a myslím, že sa volá Mitro- boli tam až dvaja, lebo malý bol koniec panvový a teraz som rodila pri takej mladej lekárke, neviem ako sa volá, ale tá bola super - zlatá, ale musím povedať, že veľkú robotu urobili aj sestričky, kedže mi brali pupočníkovú krv a to robili sestričky.

lenkavis
7. nov 2011

Ahojte baby, som tu nova, nasla som si tuto temu, lebo ma zaujima a chcem sa dozvediet co najviac. Ja cakam tretie dieta a moje predosle dve som rodila na vychode, moja svokra pracuje v nemocnici, tak som mala vsetko vybavene, no teraz byvam v srecne a vyzera to tak, ze budem asi rodit v ziline a kedze som nepocula najlepsie ohlasy na tuto nemocnicu, tak chcem vediet co najviac. Moj gynekolog je teraz dr. Paucin a som s nim spokojna, chcela by som pri nom aj rodit, moje dve prve porody som mala naplanovane, t. j. prisla som rano na 7, dali mi vyvolavacku a poobede som mala po vsetkom, neviem si to vynachvalit, a chcela by som to aj pri 3. no dr. Paucin mi povedal, ze primar to moc nepreferuje a nechce... Tak to nic este uvidim.Niekde som sa zas docitala ze dr. Paucin rodi v Cadci, je to pravda? este som sa ho nepytala... No a jedna vec, ktora by ma teda zaujimala je ten nadstandard izby,

kedy si mam zarezervovat ten nadstandard? (citala som, ze v den porodu, ale ze sa moze stat, ze bude obsadeny, co by som nerada)
kolko sa zan plati?
a aky je tam pristup?

chcem to vediet len kvoli tomu, ze zatial mam dobre skusenosti a nerada by som zazila nieco, na co by som zle spominala... a som pocula, ze na tom standarde je dobry pristup, tak preto...

vdaka vam za nazory a prispevky...
🙂

alzbetka71
7. nov 2011

Dr. Paučin je veľmi dobrý lekár, chodila som k nemu na CTG v 9. mesiaci. On ti zodpovie všetky tvoje otázky, ja som sa ho tiež všeličo povypytovala, čo mi nepovedal môj lekár. Slúži aj služby v Čadci. Inak Čadcu si tiež žienky chvália, že je to tam OK. Máš potom možnosť Martin, len aby nebola búračka na ceste. Máš možnosť sa tam ísť pozrieť ale to je myslím aj v Žiline. Zas čo sa vyvolávačky týka dôveruj lekárom a čakáš už 3. dieťa tak to bude hádam rýchly pôrod. ja som vyvolávačku nepotrebovala - vždy som ledva dobehla do pôrodnice, teda pri 2. a 4. dieťati. Moje pôrody trvali aj s prvotnými bolesťami 1-2 hodiny. Kamarátke pôrod vyvolávali a nemohla porodiť. Ked nie sú pripravené pôrodné cesty tak to asi nie je dobré. A čo sa týka nadštandardu. Stojí to 35 eur na noc, pozri aj priamo stránku NsP Žilina, ja som si to tam v júni našla a je možnosť aj apartmánu s manželskou posteľou pre otca, čo je 75 eur, čo sa mi zdá strašne veľa peňazí. Ked si zrátaš 35 krát 5 dní čo si v nemocnici nie je to zrovna lacné. Ale chápem, aj ja som tam chcela ísť, ale nebolo voľné. Dopredu sa to nedá nahlásiť - rezervovať. Ja som povedala na pôrodnej sále po pôrode, ale nebolo voľné. Povedali, že na druhý deň sa uvoľní miesto, ale keďže už 2 baby predomnou tam chceli ísť tak som sa tam nedostala a potom som sa už na to vykašľala, však som už skoro išla domov. Sestričky sú aj na normálnom oddelení fajn. Ak budeš na nadštandarde manžel dostane kľúče a bude môcť za tebou prísť myslím, že to tu písali od 6.oo hod. do 22. oo hod. Keď máš apartmán môže tam s tebou aj spať. Je to dobrá vec, môže ti pomôcť s malým. A niektoré babenky sa báli, že či budú mať bábätko pri sebe. Áno v Žiline ti donesú dieťatko hneď ako aj teba po 2 hodinách dovezú do sály na izbu, takže hneď, aj keď ja by som prijala, keby som si mohla trochu oddýchnúť po pôrode.

lenkavis
7. nov 2011

@alzbetka71 vdaka za info, takze si rodila pri dr. Paucinovi? si to s nim mala dohodnute? ja sa este musim rozhodnut, len tak teraz uvazujem, ze co bude, ak bude
... a dufam, ze to nase ministerstvo dostane rozum a bude ma mat kto vobec odrodit... 🙂

alzbetka71
7. nov 2011

Nie, nerodila som pri Paučinovi, chodila som len k nemu do ambulancie na CTG, to je počúvanie srdiečka bábätka, to teraz chodia ženy v 9. mesiaci na to povinne. Sú to vlastne tie pásy, čo ti dávali na brucho pri pôrode - sleduje to srdiečko bábätko a aktivitu maternice. ... no to dúfam aj ja, že bude mať kto ordinovať, ale hádam to nebude také horúce. Teraz som rodila pri takej mladej doktorke, bola zlatá.

mgurnak
7. nov 2011

ahojte baby...hlasim cerstve info zo zilinskej nemocnice, z ktorej som sa vcera vratila s krasnou dcerkou🙂
termin som mala mat az zajtra ale vzhladom k tomu, ze som mala zvyseny cukor, tak ma prijali do porodnice uz v stredu...dali ma nasjkor na prve poschodie s tym, ze na druhy den dostanem vyvolavasku, ale potom okolo 15.00 si to rozmysleli a dali mi tabletku zo spodu....o hodinku mi zacali kontrakcie....otvorena na 3 prsty.pred17.00 ma poslali uz na 4 poschodie, kde som dostala klistyr, ktory som vydrzala mat asi 3 min 😀 nastastie nikto iny nerodil, takze som to mala cele pre seba.o 18.00 som volala nanzelikovi, ze teda nech uz dojde, mne medzitym pustili vodu, a asi od 18.15 som mala dost velke kontrakcie vhladom k tomu, ze som sa rychlo otvarala a o 18.45 uz bola mala na svete ani neviem ako...sestricky boli strasen mile hlavne jedna, ale just neviem ako sa volala, ona bola aj pri mojom prvom porode, velmi mila a chapava osobka, snazila sa pomoct ako len vedela...rodila ma tiez mlada doktorka, tiez meno neviem, ale uplne v pohode...bola som na nadstandarte, tam to je super, starostlivost a vsetko....tak by to vlastne malo byt stale...takze baby, nebojte sa ist rodit do ziliny, aj ked verim, ze niekto ma zlu skusenost, ale tak to chodi vo vsetkom, trebo len vydrzat a vsetko sa da zvladnut....

lenkavis
7. nov 2011

@mgurnak Prajem vela stastia a zdravia malickej, nech sa Vam dari.... este by som chcela vediet, ci si im povedala, ze chces ist na nadstandard pred porodom alebo az po porode, viacero prispevkov, co som citala, tak pisu, ze povedali, az po porode, ze chcu nadstandard.... neviem, ako to funguje... 🙂

mgurnak
7. nov 2011

vacsinou to funguje, ze az po porode, ale kedze ja som prisla o den skor🙂 tak som sa bola opytat, ze ci by sa dalo kedze ma planovali na druhy den a oni ze ked bude volne tak ano...si ma aj zapisali...takze takto za den sa to da....

alzbetka71
7. nov 2011

@lenkavis ono je to tak, že ked vieš na 100 percent, že prídeš, tak si ťa zapíšu, alebo si tam ako mgurnak.

lehotka
7. nov 2011

no ja osobne skusenosti nemam, ale zatial som na tuto porodnicu nic pekne nepocula 😠

wieruss
7. nov 2011

@mgurnak gratulujem k zdravej dcerenke 😵 a tiez k peknej skusenosti 😉 potesil ma tvoj pozitivny prispevok, lebo coraz viac bab konecne pise pozitivne spravy v poslednej dobe na ZA nemocnicu 🙂

vajanika27
8. nov 2011

@lenkavis suhlasim, ze takto super to funguje na vychode 🙂 kamoska presne takto rodila a bolo to skvele, strasne si to pochvalovala, co mne osobne prekaza preco to nemoze fungovat vsade na SR 😒

alzbetka71
8. nov 2011

@lehotka tak ked nemáš osobnú skúsenosť tak nestresuj baby

lehotka
8. nov 2011

@alzbetka71 no neviem, ale ked pocujem same negativa, tak by som sem asi rodit nesla....a preto som rodila tam, kde som rodila a nie v Žiline....

kosska3003
8. nov 2011

@lehotka pocujes negativa tak si precitaj tu stranky co su aj o ziline aj o Martine ci o Cadci v kazdej porodnici su aj negativa aj pozitiva ako ano Zilinska porodnica nema taku uroven aku martin alebo cadca to mi je jasne nutne potrbuje rekonstrukciu ale akosi niet penazi
a su ludia co pocuju len negativa a ja uz som pocula tolko zleho na Martin ci Cadcu a tak isto aj na Zilinu a nakoniec som rodila v ziline a nemozem nic zle povedat dr sa starali sestricky sa starali a nebola som na nadstandarte a chceli mi vybavit aj MT aj CA ale ja som chcela aby som mala rodinu na blizku a to uz mi bolo jedno kde to odrodim aj tak som si to musi zena odrodit sama s tym som sla do nemocky ale nokoniec to bol cisarsky 😉

galajda
8. nov 2011

@alzbetka71 j ahojte. tak som sa pytala Paucina na porod, prislubil mi, ze ak nebudem rodit , krd bude mat ambulanciu, tak pride ku mne na porod. neviete si predstavit ako som sa potesila, lebo uz do konca roka moc nechcel brat porody. idem zasa na monitory ku nemu tuto sobotu, tak sa tesim,lebo bude robit aj akesi doplnkove sono s prietokami a aj moze prista aj moj manzel.....tesim sa....ozaj kolko trvaju tie monitory?
a vedeli ste , ze ta mlada doktorka z genetiky je s nou zasnubeny?.. 😀

galajda
8. nov 2011

@kosska3003 ale ja si myslim, ze je dobre ked ta vedie jeden doktor od zatciatku az po porod. najlepsie ta pozna, ked ta videl tolkokrat, ako niekto kto ta vidi prvy krat 😉

kosska3003
8. nov 2011

@galajda no ved jasne ja som mala pri Marike blbu dr teraz mam Paucina tak som rada lebo chceme aj druhe babo monitor trva tak 20 minut potom plus to sono

alzbetka71
8. nov 2011

@galajda áno, vedela som, ked som tam raz bola, tak tam za ním prišla a ja som rozmýšľala, že odkiaľ ju poznám, či z kozmetiky, nevedela som a potom mi svitlo, že je to tá mladá, sympatická lekárka z genetiky, kde som bola aj ja na konzultácii. Ja som k nemu chodila na tie prietoky tiež v sobotu a raz tam dokonca zastupovala za neho jeho sestra, tiež gynekologička, ktorá robí niekde v ČR, tiež bola veľmi sympatická. Prietoky trvajú zdá sa mi, že to dáva normálne minútky na 20-30 minút, ani neviem, ale ked tam bola jeho sestra tak to trvalo dlhšie, lebo bábo spalo, nechcelo sa hýbať a stále mi tam natriasala brucho, aby sa uistila, že je všetko OK. Prietoky mi nerobil on, ale môj doktor, to bolo rýchlo. Keď som sa ho pýtala na 3D sono, vravel, že to nerobí, lebo to je časovo náročné a nemá na to čas. Manžela som tam mala aj ja. Držím palce.

galajda
8. nov 2011

@kosska3003 ved ja som tiez rada,ze ma vzal do ambulancie. aj ja som mala prdtym doktora, nic moc. vysetrenie za 5min vybavene a nic mi nepovedal. a este nadaval, ked som nemala suknu na vysetrenie 🙂
u tohto dr je vyhoda, ze ma vsetko na ambulancii, nemusim sa trepat nikam do nemocnice.
este aby porod vysiel dobre.

galajda
8. nov 2011

@alzbetka71 mne povedal, ze prietoky bude robit pri poslednom sone. nevies naco sa robia tie prietoky? ja som do nejako nepochopila..nieco s placentou alebo z pupocnou snurou?. ja som bola tiez na genetike , lebo som mala trocha vysie riziko z testov z krvi, vtedy tam bol primar a aj ta mlada doktorka, velmi sympaticka. bolo mi tam vsetko vysvetlene, ze ak chcem mozem ist na plodovu vodu alebo stacia podrobne ultrazvuky u babjaka alebo paucina, ale sono bolo v poriadku, tak dufam, ze sa nam narodi zdrave. a kedy sa chodi lezat do nemocnice, ked budem mat po termine v ziline?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre