Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
10. dec 2009

prosim vas a kde najdem drogeriu DM v ziline? je aj niekde v centre? alebo v niektorom nakupnom stredisku? dik za odpoved!

betyna8
10. dec 2009

Riv, ono niektora tehula sa nemaze skoro vobec a strie nema a inej nepomoze ani dennodenne mazanie,asi je to nejak rpedurčené.
matúško sa ma dobre, dnes som mala monitor aj sono, máme už 3450gr.,tak by som bola rada,keby sa už narodil,no ale uvidíme.Zatial som otvorena malo.
Suzik, Dm-ko je jedno na marianskom namesti ako je goldwing a druhé na bulvari, v Galerii Silvia 😉

suzik77
autor
10. dec 2009

BET - dakujem !!!! 😵

kosska3003
10. dec 2009

suzik zevraj je aj v MAXe DMko co som pocula

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
11. dec 2009

kosska, o maxovom dm neviem nič,viem že je tam nejaká drogerka dr.ogg či ako sa to volá,ale možno už aj dm,veď sa to tam pod chvíľou mení

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magdal1
11. dec 2009

ahojte, velmi dobry olej je z Weledy - Tehotensky pestici olej, mam vyskusane 😉 Pouzivala som ho a aj teraz pouzivam.
http://www.weleda.sk/kozmeticke-pripravky/tehot...
Dostat v Dm drogeriach (ale nie vsetko, prip. objednat priamo z Blavy- potom maju
tehotne a matky s dietatkom do 1.roka - 10 percentnu zlavu.

evazvarikova
11. dec 2009

Ahojte, včera som bola na kontrole a mala som 1 termín a nič nie som vôbec ešte otvorená. Ak nič do pondelka mám ísť v utorok na príjem a budu mi malú vyvolávať čoho sa najviac obávam. Nebola som tu ,ale čitala som si čo ste si písali na tu zápchu ja používam slivkovú vodu alebo vodu z nejakého kompotu /čerešne/ mne to pomáha a to užívam ešte aj železo.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
11. dec 2009

cau EVA, ja ti normalne zavidim, ze budes mat pod stromcek drobca 🙂
a zelam vsetko dobre, neboj sa, dobre to dopadne...
a stavu z kompotov som uz tiez skusala a nic nepomahalo... 😢
Ale odkedy beriem ten sirup, je to ovela lepsie, tak az do porodu ostanem urcite pri nom... Sice sa zanho plati, ale stoji to za to 🙂

kosska3003
11. dec 2009

ahojte tak to s tou DM som len pocule nevidela som to na vlastne oci ja som bola v maxe len raz v kine

eva neboj to zvladnes polezis si na prvom poschodi daju ti vyvolavacku a tam mas monitor 3 krat za dne a aj sono a prietoky ti spravia ja som mala az 3 vyvolavacky a nic ja som sa neotvarala ale ty to zvladnes hned po prvej neboj drzte sa

evazvarikova
12. dec 2009

Ahojte v maxe nie je drogeria DM viem,lebo som tam robila. Babule dik za povzbudenie kosska3003 ty si roila normál alebo cisár?

kosska3003
12. dec 2009

eva tak tam neni tak neviem preco mi ta svagrina tvrdila asi sa sekla no ja som isla nakoniec cisarskym lebo som sa po tretej vyvolavacke neotvorila a nakoniec sa zistilo ze mala mala snuru okolo krku dvakrat omotanu tak preto som sa neotvarala lebo mala neklesala dole lebo nemohla

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
13. dec 2009

rivatha neboj ved oni vedia co maju robit nechcem ta strasit a normalne si myslim ze po cisarskom je lepsie ako po normalnom porode ja som sa akurat 2 dni riadne nepostavila ale potom pohoda a ta vedla mna co lezala si nemohla sadnut co bola tak zasita neboj vsetko dobre dopadne

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
13. dec 2009

rivatha no hej je to tak mne aj krv davali tak som lieky brala ako zelezo ale to nic lepsie ako keby sa malo malej nieco stat vsak uvidis ty mozno budes mat ten priridzeny porod bez komplikacii aspon ti ho prajem a najlepsie je mysliet pozitivne to velmi pomaha aj ked je to tazke

suzik77
autor
13. dec 2009

kuk baby, neprivolavajte zlych duchov !! 😀

kosska3003
13. dec 2009

susik nie nie neprivolavame

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
14. dec 2009

Bola som na kontrole dnes. Tak mame vsetko v poriadku, idem opat 30.12 🙂
zakazdym sa ma pytaju, ci viem o tej pupocnikovej krvi, ze sa da odobrat.
Davala si to niektora z vas odobrat? (alebo planujete si to dat odobrat?)
vraj je to velmi drahe a ani neviem poriadne, pri akej chorobe sa da tato krv vyuzit....
RIV - este som na to nemala "skolenie" v nemocnici 😀 Na aku chorobu je to dobre mat uskladnene???
dik za odpovede.

aurra
14. dec 2009

suzik, je moznost odobrat si pupocnikovu krv do verejnej banky, za to sa neplati

suzik77
autor
14. dec 2009

AURRA - a to uz ako funguje? Je mozne o take nieco zaziadat aj v Ziline?
A nemas nahodou na mysli to, ze ja tu krv darujem? Lebo mne ide o to, ze by som ju chcela uskladnit pre svoje dieta, ale vraj je to drahe 😖

monkap
14. dec 2009

suzik: ja som si davala odobrat pri oboch detoch ...akurat pri druhom mi vyslo, ze je pouzitelna do 9kg ... tak to sa nam zdalo malo, tak sme to zrusili ... takze mame odlozenu len od jedneho ... info najdes na www. ceptra .sk

suzik77
autor
14. dec 2009

monkap -pozrela som si to, ale je to velmi drahe... skoda. myslim, ze viac deticiek by malo vo svojom zivote sancu na kvalitnejsi zivot, keby sme tieto sluzby nemali tak sialene drahe... ☹

evazvarikova
14. dec 2009

Ahojte tak ja valim zajra do nemocnice: Dnes som mala monitor ok zajtra idem na príjem. Budu mi to asi vyvolávať ale ťažko povedať kedy. Babule dúfam,že budem na vianoce doma ja som dnes pre istotu urobila aj stromček a výzdoby,aby to drahý mal hotové. Držte mi palce ked budem doma ozvem sa. Držte sa!!!

suzik77
autor
14. dec 2009

drzim palce!!! nech vsetko dobre dopadne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre