Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

suzik77
autor
27. jún 2010

@krivka5 ahoj, ja som bola na NS, bolo tam super, ale ked mate pomenej peniazkov, urcite sa neboj, aj na beznej izbe bude o teba postarane, personal je v pohodke - ak budes mat cas, prelistuj si tuto diskusku, vela sa dozvies...

ja som nenatrafila na ziadneho vyslovene blbeho cloveka v zilinskej nemocnici. kazdy mame svoje muchy, aj tam sa taki najdu, ale povies si: ma dnes asi horsi den a ides dalej. myslim si vsak, ze o porod a starostlivost nemusis mat obavy, postaraju sa naozaj svedomito o kazdu pacientku. len ako uvadza koska - hajzle su tam pod uroven, ale par dni sa to vydrzat da 😉

carculca
28. jún 2010

ahojte, rada by som vratila k teme pediater na Solinkach, zatial som citala pozitivne reakcie na MUDr. Milanovu, ak k nej niektora chodite, date mi prosim viac info? Dakujem 🙂

krivka5
28. jún 2010

@kosska3003 dakujem za odpoved 🙂 ja som neni vobec narocna a tie peniazky co by som dala za nadstandard viem tiez inak zuzitkovat 🙂

krivka5
28. jún 2010

@suzik77 ...no ved, jedna znama mi povedala ze urcite nech idem na NS. kolko to vlastne stoji ?2 000Sk na noc? to je trosku moc veru 😒 verim ze zdravotny personal je tam v pohode a tie 4-5 dni tam vydrzim aj tie toalety. nevies ci sa da zaplatit NS napriklad len na tri dni?
a dakujem za odpoved 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carculca
28. jún 2010

@rivatha necitala som celu diskusii, len som zachytila, ze je super, co mi zas tak vela nepovedalo 🙂 rada by som vediet, aka je po ludskej stranke, ako riesi menej vazne ochorenia typu nachladnutia(mam skusenost, ze mi moja detska lekarka davala antibiotika prakticky uz pri vstupe do ambulancie), prip. ine dolezite postrehy, ktore ja este ako mamina cakatelka neviem identifikovat 🙂 dakujem pekne 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carculca
28. jún 2010

@rivatha dakujem pekne za info, aj ja tom mam blizko, chvalia ju tu viacere baby, skusala som volat, ci beru novych pacientov, ze ano, tak mi este sestricka popriala, nech nam vsetko dobre dopadne(s porodom) 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
28. jún 2010

@krivka5 mas odpoved od rivathy, a da sa aj tak, ze porodis a pojdes hoci len tu jednu noc na nadstandard, aj tak sa da (ak je volna izba), ceny ti uviedla rivatha, je to tak...

sukromie stoji za to, potvrdzujem. na 4.poschodi vsetko chodi na chodbu aj s babatkami, je to nepohodlne a deticky tam prekrikuju jedno cez druhe. raz som tam bola na monitor a boli navstevne hodiny a vonku asi 5 deti a straaaaasny hluk. na NS sa ti toto nemoze stat. mas svoj pokoj vo svojej izbe a tak...
treba zvazit financne moznosti. ale na tvojom mieste idem aspon na tie dve noci a potom by som sa pytala hore na 4. poschodie, ked nemate dost peniazkov... Za tie 2 noci sa dostanes z najhorsieho von (krvacanie, prve poporodne bolesti atd), no a potom, ked uz to bude lepsie, tak to 4.posch. je v pohode...

avsak, bojim sa, ze ked budes 2 noci na NS a prides na 4.poschodie, ostanes v soku 😀 😀 😀
ja som prisla po porode domov po 5.dnoch (bola som na NS) a potom som sla asi o 3 dni opat do nemocky. mala som bolesti a potrebovali mi urobit nejake testy. NS bol vsak obsadeny kompletne, tak som musela ist na 4.poschodie a poviem ti, ze to bola pre mna katastrofa po tom, co som okusila NS predtym 🙂

ale prezila som, som tu a ako som uz pisala, starostlivost bola v poriadku aj na 4.poschodi... nemaj obavy

krivka5
28. jún 2010

@rivatha ...no normalne som napasmana. asi by som si tie 4 dni aj zaplatila. uvidim co povie manzel. dakujem za info 🙂
@rivatha ...no kedze je toto pravdepodobne moj posledny porod a uz mam aj svoj vek ,myslim ze by som si taky nadstandart aj zasluzila. veru, tvrdo budem nad tym uvazovat 🙂 🙂 🙂

lenkamarkusova
28. jún 2010

@katkamama ahoj.to bol krasny prispevok.az mi je tak pekne na dusi ked som si totot precitala.idem tiez do ZA.a chyta ma uz panika mierna.chodim na ten predporodny kurz k p.Solarovej.ona je super.citim sa tam velmi fajn.aj skoda ze to mame len raz do tyzdna.a teraz v stredu posledky krat...aj smutno mi za tym bude... este raz vdaka za tvoje povzbudive slova...

krtica11
28. jún 2010

Čaute ked to tu čitam je to super lebo idem rodiť do ZA a chcem isť NS.Velmi si to mnohe pochvalovali aj z môjho okolia.Nie je to najlacnejšie ale nerodime každy rok tak sa to da .lenkamarkusova chcem sa ťa spytať na ten predporodny kurz kde chodiš,kolko to stoji a od kolkeho tyždňa. 🙂

janka1224
28. jún 2010

@krivka5
ahoj,
ja som rodila v marci, bola som na 4. poschodi, dalo sa to vydržať, sestričky boli ok, naozaj sa nemôžem na nič sťažovať absolútna spokojnosť. Ale keby som išla rodiť teraz, určite si zaplatím nadšandard, hlavne kvôli návštevám, na NS máš neobmedzene a na 4. poschodí môžeš iba na chodbu, veľa krát tam bolo veľa ľudí, tak sme stáli spolu s návštevou. Ja som bola v nemocnici 9 dní. A aj deň po pôrode by som radšej privítala mať manžela stále pri sebe, na 4 poschodí sa to nedá. Odporúčam nadštardand 🙂
Aj kočky, ktoré boli na NS tak len odporúčajú. 🙂

krivka5
29. jún 2010

@janka1224 ...ahojky 🙂 citala som tu ,ze su dva druhy NS. ten drahsi ma aj wc a sprchu a ten za 35€ ma spolocnu sprchu na chodbe. ako to prosim ta je?

kosska3003
29. jún 2010

krivka tak ako pises ten za 35 eur mas spolocne WC aj sprchu a ten za 70 mas to na izbe

suzik77
autor
29. jún 2010

@krivka5 je to sice spolocne, ale asi len pre 4 izby, cize 4 zeny a to je sakra rozdiel... hlavne v lete, ked bude horuco, budes sa chciet 3 - 4, mozno aj viackrat denne osprchovat, na wc budes chodit kazdu chvilku, kopec krvi a tak... 4 zeny na 2 wc a 2 sprchy a mozno 25, 30 zien na wc ci sprchy na 4. poschodi, to je sakra rozdiel....

janka1224
29. jún 2010

Joj veru, suzik ma pravdu s tymi wc na 4. poschodi. Hotova katastrofa a aj sprchy nič moc, veľmi zastaralé a je tam aj dosť veľký smrad, aj keď ich umývali každý deň. Takto v lete to musí byť zážitok 😀

romcag
29. jún 2010

Ahojte 🙂 asi trošičku od veci, ale potebujem poradiť, neviete náhodou niekto, či a kde v ZA sa robí 3D ultrazvuk? Veľmi by som chcela ísť 😉 a objednať sa by nebolo zlé už teraz... nemáte niektorá skúsenosti?

betyna8
30. jún 2010

@romcag tu v žiline ho robí Hartel.

betyna8
30. jún 2010

viem,že tu riešite žilinsku porodku,ale aj tak.ja som mala v čadci za 35€ aj sprchu a wc na izbe+ pristelku pre manžela

ninka123
30. jún 2010

@lenkamarkusova len postreh, aj ja som chodila k p. Solarovej, je super, uzasna optimistik zena 🙂 😵
inak ja som mala oba porody v ZA, pri oboch som lezala na 4.poschodi a prezili sme 😉 WC a sprchy sice otras, ale som odchovana internatom, takze clovek to tych 5 dni prezije 😅 dokonca aj navstevy sme mali vzdy na izbe, nikdy som s babatkom nebola na chodbe.. len som pekne poprosila sestricky a islo to...pred 2rokmi som chytila jednotku na konci chodby, minuly rok som bola sama na velkej izbe, takze to bolo uplne bez problemov... 😉

krivka5
30. jún 2010

@suzik77 ...tak to je pravda, ja sice nie som az taka puntickarka, ale hygiena je pre mna velmo dolezita. aspon na styri dni si urcite zaplatim NS. 🙂

krivka5
30. jún 2010

@betyna8 co? teda, viem ze porodnicu v cadci zilincanky chvalia, ale je to dost od ruky 😒 a tie ceny, no ZA je predsa len fakultna tak sa to na nich aj odraza 😒

betyna8
30. jún 2010

@krivka5 no je to cca 30 km,my sme tam vianocovali aj s manželom,ked to tak vyšlo.Inak by som možno NS neplatila.No a navšteva može prist a odist kedy chce.,ale tam je to cele poprerabane,takže aj normálne izby su pekne a wc a sprcha je vždy spoločná len pre 2 izby,nie pre viacero.No ale ako tu baby píšu,tých pár dni sa da asi prežit hocijako.

suzik77
autor
30. jún 2010

@krivka5 ja som rodila vo februari (ako 32-rocna, teda iba kusok mladsia od teba) 🙂
A presne to som si povedala, ze si zasluzim trosku pohodlia a sukromia a samozrejme cistotu...
A Cadca je fajn, treba zvazit vzdialenost, moznost navstev (nestastny "kruhak" pri KM robi neplechu, stava sa tam bezne aj 30 minut na hlavnom tahu...) - co ak ta to chyti a budes stat v sore pred kruhakom? 😀 😀 😀

A do MT by som nesla, tam mas zase Strecno, takze tiez ziadna slava...
Nuz, zvaz si vsetky pre a proti, ale ak ti mozem este poradit, ak skocis do ZA nemocnice na 3.poschodie konkretne za uz spominanou p.Solarovou, a pekne ju poprosis, ci ti moze ukazat 1-tku izbu, tak ti ju ukaze, ked bude nejaka volna...
Ale chod tam len v pracovny den dopoludnia do max.14.30 hod, ona nerobi smeny a vikendy!

krivka5
30. jún 2010

@betyna8 ...mas pravdu ze sa tych par dni da prezit. ved este neviem ako ma to chyti a mozno pojdem zase cisarskym a budem tam dlhsie. no ten NS si aspon tie prve dni zaplatim, nech mam vacsie sukromie, lebo viem ze moj muz bude chciet byt co najviac s nami 🙂

krivka5
30. jún 2010

@suzik77 ta cadca je zaujmava, ale my chceme mat zilincana 😀 ja som z PD, muz je TN a maly bude ZA. inac mi je to jedno, len sa bojim ze ked to na mna naozaj pride moc necakane, tak najblizsie je predsa len porodnica ZA.
a ta pani solarova je tam sestricka? ked zacnem chodit na pasy( inac ani to neviem kedy sa chodi a ci do nemocky) tak sa tam urco zastavim 🙂 dakujem za radu 🙂

suzik77
autor
30. jún 2010

@krivka5 asi je sestricka, hej. ma na starosti 3. poschodie, cize NS. A na pasy sa vraj chodi na 4. poschodie, teda zlezies len o poschodie nizsie 😀
A aj ja som chcela zilincanku 😀

krivka5
30. jún 2010

@suzik77 ...moja mamina je zilincanka, tak aspon jedno vnucatko bude zilincan 🙂 inac ja som uz v ZA nemocke bola. ked som bola vlani na laparke ,tak som tam lezala tri dni na gynde a celkom v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre