Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

andreajakubska
7. sep 2010

@bea1971 Dakujem velmi pekne za podrobne vysvetlenie. Byvavalo tam vela ludi? Asi tam pojdem hned rano na 8 az sa co najskor vybavim...Odvtedy co ma zoberu do vnutra,by som mala byt do hodiny vybavena ci? Dlho trva kym vyjde sestricka s vysledkami?

bea1971
7. sep 2010

@andreajakubska tak stale tam chodia maminky,kazdy den a veru bude lepsie ked tam pojdes hned na osmu,lebo potom zacnu prichadzat a uz sa potom dlhsie caka a dnu uz ked ta zavola na monitor,tak ta hned zapoji na 20 min. a potom ta posle cakat na chodbu n a vysledky kym popise lekar ak sa momentalne nachadza volny v blizkosti a ak nie caka sa na volneho lekara bud z oddelenia ak ma vizitu,alebo nieco ine ,alebo od porodu,niekedy boli vysledky za chvilku,ze som necakala dlho,niekedy sa cakalo kym prisla lekarka priamo tam k monitorom a hned popisala vysledky,to je len jedna veticka ak je to v poriadku,takze chod andrejka hned rano a s navlekmi.lebo ja som prvy krat isla bez nich a tak ma tam sestricka sfukla,ze som si musela ist dole kupit 🙂

kosska3003
7. sep 2010

@bea1971 ja som chodil s navlekmi ale aj tak som sa pred vstupom musela vyzut a ist v ponozkach a potom ked mi dali vysledky som musela ist dole na prijem sa zapisat a az potom domov niekedy som sla este na sono a tam sa cakalo dlho lebo uprednostovali pacientky co lezali v nemocnici

bea1971
7. sep 2010

@kosska3003 no ako kedy tam vystihnes situaciu,je som bola pred porodom 4 krat na monitor,ale dalo sa v pohode,len raz co som cakala na vysledky,lebo momentalne tam nebola doktorka,ale potom prisla z oddelenia,sikovno popisala vysledky,rozdali to na chodbe kazdej a mohla som ist,takze v pohode 😀

krtica11
7. sep 2010

baby chcem sa spytať či ste si natieralijazvu po cisarskom reze aby sa vam rychlejšie zahojila.

kosska3003
7. sep 2010

@krtica11 no ja som si raz repikom to mi kazala dr ale inac nie a mam to pekne zahojene

magdal1
7. sep 2010

@krtica11 dobre su aj homeopatika staphysagria 5 CH po cisarskom prip.ked je nastrih hradze

krivka5
8. sep 2010

@kosska3003 dakujem za odpoved 🙂 to je fajn ze uz za 5 dni mozem ist domov. ja idem na normalnu izbu nie na nadstandart. takze po SC ta nezasiju iba ti daju spinky? pri prvom ma zasivali a po 7 dnoch mi vybrali stichy, ale to uz bolo davno. dufam ze mi tie spinky budu drzat, mam vela tuku pribrala som pocas tehu 30kg...

krivka5
8. sep 2010

@jajik dakujem za info a aj ja tebe prajem vsetko dobre 🙂

andreajakubska
8. sep 2010

Ahojte.Takze dnesny prvy monitoring mame za sebou. Mala som stastie na dobre sestricky, jedna ma hned vyviezla vytahom na 4 poschodie a druha sa mi venovala pocas monitorovania a pomahala mi prebudit malu. Vobec sa mi nechcela hybat, spala tak tvrdo, ze som tam nakoniec namiesto 20 minut bola az 30... Nastastie vsetko dobre dopadlo a vysledky boli dobre.

kosska3003
8. sep 2010

@krivka5 ano len spinky davaju ja som pribrala 23 kil tak viem o com hovoris 😉

barborrkaa
8. sep 2010

@anreajakubska ahoj,ja som bola na normalnej izbe len raz a to pred porodom..pri oboch detoch som bola na nadstandarte s manzelskou postelou.platili sme az pri odchode.navstevy tam mozes mat kolko len chces a dokedy chces.mali sme aj svoj klucik od vchodu..bola to vyhoda,ked manzel chodil neskor s prace a nemusela ho ziadna upratovacka vyhadzovat ako prasiveho psa..ja si nadstandart neviem vynachvalit..sestrcky na tretom su uplne skvele,je tam tichucko,sukromie..proste som sa tam citila ako doma..dokonca aj sestricka,ked chcela vojst do izby,tak najskor zaklopala,akoby sla na navstevu 🙂 je pravda,ze to nieje najlacnejsie,ale pre ten nas klud to stalo a aj ostatny s mojej rodiny len prikyvovali,ze to je na neporovnanie..ako povedal moj manzel,tak zena po porode si zasluzi len to najvacsie pohodlie a klud...a ze by taketo izby mali byt samozrejmostou 🙂)

greeri
8. sep 2010

@krivka5 ešte moja skúsenosť - ja som mala SC vo štvrtok v noci a domov som išla v utorok ráno 😉 a na jiske som bola len do piatka obeda lebo mali veľa operačných prípadov 😀 ale bábätko som dostala na izbu až v nedeľu ráno, ale to bola taká haluz okolo toho, nejdem to tu radšej rozpisovať ☹ len toľko som Ti chcela odporučiť, ak sa budeš cítiť po sekcii v pohode, tak kľudne choď na novorodenecké a vypýtaj si bábätko na izbu 😉 😅

krivka5
9. sep 2010

@greeri ale aspon na kojenie ti ho hadam nosili?

teerry
9. sep 2010

@krivka5 :
no ak si babätko vypýtaš, tak si nemyslím že by mal byť problém aby ti ho dali. aj ja som si ho vypýtala hned v nedelu po ich vizite a sestrička mi ukázala ako sa má kojiť a tak, ale nebol problém aby sa mi mliečko rozbehlo aj po takmer 2ch dňoch. a kojím až do teraz a mlieka mám moc 😉

andreajakubska
9. sep 2010

Neviete nahodou ci robia v nemocnici monitoring aj cez statny sviatok? Vcera som bola na monitoringu a dnes som si uvedomila, ze o tyzden je statny sviatok,tak neviem ci mam ist v iny den, alebo to risknut. 🙂

kosska3003
9. sep 2010

@krivka5 ja som bola 2 dni na jiske a nedoniesli mi ju na kojenie ani raz az na treti den a mlieko som mala v pohode kojila som ju 14 mesiacov potom som ju uz odstavila

@andreajakubska radsej chod utorok alebo stvrtok ja by som neriskovala sa mi nezda ze ci ti ho spravia

greeri
9. sep 2010

@krivka5 bohužiaľ nenosili 😠 ja som sa v sobotu ráno pýtala sestričky kedy mi prinesú bábo, tak mi "milo" odpovedala, prečo chcem dieťa, keď mám fľašu (mala som po spinále urobený vývod z jazvy, pozorovali, tam krv v takej fľaške, čo mi visela z cievky 🤐 ) tak som jej povedala, že mi ju dajú na obed preč, ona na to, tak vám ho donesú ráno, ale nepovedala ktoré ráno 😒 v sobotu podvečer nabehla sestrička s malým, prečo som si ho nebola vypýtať, že oni si myslia, že matky, ktoré neprejavujú o dieťa záujem, že majú nejaké problémy - to ma tak naštvalo, nakoniec som ja bola najhoršia macocha, och, hlavne, že som si ho v to ráno pýtala 😠 😠 tak som si ho skúsila priložiť na izbe, potom ho zobrali opäť na novorodenecké, ešte večer som bola za ním a v nedeľu ráno ho priniesli na izbu 🙂 sorry, že som sa tak rozpísala, ale ešte stále ma to bolí, keď si na to spomeniem.... inak mne mlieko nabehlo až v utorok keď sme odchádzali a dva dni sme trošku bojovali s kojením ale potom sme sa to naučili a odvtedy v pohode 😉

barboragondova
9. sep 2010

Babatko treba pravidelne prikladat k prsniku co mozno najskor po porode, je jedno, ci po prirodzenom alebo po sekcii. Kazde prisatie dietatka stimuluje tvorbu mlieka a spustenie laktacie co najskor. Tak zabranite , aby vase deticky boli prikrmovane glukozou resp. mliekom z flase.

krivka5
9. sep 2010

@greeri
@kosska3003
@teerry tak to je sila. ja si ho budem tiez hned pytat na kojenie, lebo pri prvom som mala potom problem ,ze sa mi nechcel prisat tak som si mliecko 4 mesiace odstrekovala a poviem vam nebola to ziadna zabava, cely den sa hrat s odstrekovanim. dakujem vam za odpovede 🙂

danulka3
11. sep 2010

@krivka5 ahoj,tak ja mám sc čerstvo za sebou,dajú ti tam spinky,neboj držať budú,ja mám tiež dobrú slaninku kolo bruška a mne držali,vyberú ti ich na 5.deň,keď ťa budú prepúšťať.Ja mám akurát problém s tým,že mne trochu mokvá tá rana,ale dúfam,že to prejde,dávam si na to obklady z táninho liehu,tie mi predpísal chirurg.

krivka5
12. sep 2010

@danulka3 no ja mam uz dva rezy na tom istom mieste tak dufam ze aj mne to bude drzat.(1x SC a 1x operovane vajecniky). verim ze ano 🙂 🙂 🙂 dakujem za odpoved a prajem tebe aj malickemu vsetko dobre 🙂

andreajakubska
12. sep 2010

Ahojte. Prosim Vas, v com ste mali deticky ked ste sli domov z porodnice? V zavinovacke, alebo v autosedacke? Pretoze ja sa stale neviem rozhodnut a bojim sa aby malinkej nebola zima...

kosska3003
12. sep 2010

@andreajakubska no ja som ju mala v perimkle ale ked ju chces v autosedacke tak su aj zavynovacky do autosedaciek

greeri
12. sep 2010

@andreajakubska v autosedačke - naobliekané a prikryté dekou - inak sa ani nedalo, keďže sme išli autom 😅

roo
12. sep 2010

@andreajakubska My sme niesli mimino v zime v autosedacke. Oblecene ako cibulku, v zavinovacke do autosedacky z fleecu. Ked som videla, ako sestricka oblieka babatka do vaniciek z kocika (svetrik, druhe nohavice, klasicka zavinovacka, zakuklit do hrubej deky a takto do tasky od kocika), bala som sa, ze nam to nase prechladne, tak som ho este prikryla v sedacke dekou. 😎

andreajakubska
19. sep 2010

V Utorok mi zacina predporodna priprava, neviete ako dlho to trva? Myslim kolko hodin tam budeme v prvy den? Plati sa za to presnych 20 eur, alebo viac?

pia22
20. sep 2010

@andreajakubska my sme tam boli prvy raz 2 hod., ostatne razy uz kratsie. Nepamätam presne, kolko sa platilo, ale na mieste sa neplati, dostanete seky.

andreajakubska
20. sep 2010

@pia22 Dakujem za info... To len aby som vedela kolku hotovost by som mala mat pri sebe 🙂 . A nevies mi nahodou povedat, ci by mi malinkej v porodnici prepichli uska? Ja totizto nebudem schopna kukat na to ako malinkej robia zle, preto by som bola najradsej, keby mi ju zobrali a priniesli s prepichnutymi uskami.

krivka5
20. sep 2010

@andreajakubska aj ja uzivam zelezo a mam nejaku divnu stolicu,ale skor do zelena 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre