Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

romcag
2. jún 2010

Ahojte 🙂 aj ja, sa rozhodujem, či budem rodiť v ZA, CA alebo v MT. Mám síce na to ešte čas, ale tak pre istotu by som sa chcela spýtať či niekto nemá skúsenosti, možno aj so všetkými troma nemocnicami. Ja som teraz pred mesiacom mala nejaké problémy (v 7tt som začala krvácať) a ležala som v Žilinskej nemocnici, a myslím že to tam nebolo najhoršie. Ale tak rodiť som ešte nerodila 😒

korkusa
2. jún 2010

Ahoj romcag.Ja som rodila vo vsetkych troch,A odporucujem ti Martin.Je tam dobry personal prostredie proste vsetko.Nemam dobre skusenosti so Zilinskou nemocnicou.A to som zo Ziliny.Naozaj neolutujes este som nepocula nikoho co poznam na Martin povedat nic zle.

romcag
2. jún 2010

Ahoj korkusa 🙂 ďakujem za radu teda. Ja tiež už bývam v ZA, preto som zvažovala tieto 3 nemocnice. Žilina je asi jediná výhoda, že by za mnou nemuseli odtiaľto dochádzať. Vravím ja sa nesťažujem, keď som tam ležala, ale ležať a rodiť asi je o niečom inom. Tak každopádne ďakujem za radu, a myslím teda, že skúsim ten Martin. Aj keď je skutočne ešte čas. Však autá, autobusy jestvujú.. tak snáď nás kuknúť prídu aj do Mt 🙂 ešte raz díky

barboragondova
2. jún 2010

@romcag Ja na tvojom mieste by som si isla pozriet vsetky tri nemocnice (v MArtine a Cadci to nie je problem, v Ziline len v ramci predporodnej pripravy). Kazda sme ina, a mozno na Teba urobi lepsi dojem porodnica v Cadci, ci v Ziline....
Ja sama som rodila v MArtine a naozaj nedam dopustit 🙂 🙂 🙂

romcag
2. jún 2010

@ barboragondova - tak ďalší kladný hlas pre Martn 🙂 super.. ďakujem.. však isto pozisťujem, ale tak viac menej, mám teraz bližšie k tej Martinskej nemocnici 🙂

korkusa
3. jún 2010

Romcag este sa mi pacilo na Martine to ,ze tam su izby uplne krasne aj s vlastnym sprchovym kutom a zadarmo co v ziline aby si mala peknu izbu si musis zaplatit.A na zilinskej porodnici je hrozne to ze ked som isla rodit po 7 rokoch tak nic sa tam nezmenilo ani to wc hroza.Akurat spravili jedno poschodie a to len preto aby dostavali korunky.to je len moj nazor rozhodnes sa sama.Aj ja som mala strach z toho ako pridu za mnou ale dalo sa ak bude vsetko v poriadku tak za 4 dni si doma.

romcag
3. jún 2010

@korkusa - no ja som vlastne v Žiline len chvíľu, tak som moc nevedela čo a ako.. ale teraz už mám aspoň nejaký obraz. Máš pravdu.. a myslím, že asi aj vybavenosť sa nedá porovnať, ako aj píšeš. Viac menej som teda rozhodnutá

suzik77
autor
3. jún 2010

romcag - a kedy bude za tebou chodit manzel? vecer? 😅

barboragondova
3. jún 2010

V Martine nie su navstevne hodiny, mozu mamicky prijimat navstevy kedykolvek a na izbach. Je to velka vyhoda ...

suzik77
autor
3. jún 2010

barbora, ved OK, ja len z vlasnej skusenosti pisem... Ked clovek robi napr. od 7 do 17 hod.. cca, tazko dojde do MT skor, nez o 18 hod. aj to len s tym, ze sa ani nenaje, ale ide rovno z prace... Popoludnajsia dopravna spicka.... Pod Strecnom.... No a potom hajde co najskor nazad do ZA, aby rano aky-taky vstal opat do prace.. Ovsem, vynimkou je, ak si ten clovek vezme kvoli navsteve v MT dovolenku... Ale to si moze dovolit malokto..

barboragondova
4. jún 2010

@suzik77 Ja neviem, ale mne cesta do MArtina aj v spicke netrva dlhsie ako pol hodinu .....obe moje deti sa narodili v Martine, a s navstevami nebol problem, ak je vsetko v poriadku, tych 4-5 dni sa to da krasne zvladnut. Za to pohodlie to urcite stoji.....

suzik77
autor
4. jún 2010

iste..

roo
7. jún 2010

Baby, a kde je lepsie novorodenecke oddelenie - v ZA alebo v CA? (Martin neuvazujem, ale mozte napisat aj tam ake je) Pre pripad, ze by sa babo pytalo na svet skor alebo malo nejake problemy uz v brusku.

romcag
7. jún 2010

@suzik77 - no výchadza mi termín v decembri, medzi sviatkami.. tak hádam robiť nebude a bude môcť byť kedy len bude chcieť, keď návštevné hodiny nie sú 😀

suzik77
autor
7. jún 2010

roo - ja som bola v ZA spokojna aj s novorodeneckym... CA nepoznam...

@romcag tak potom jasnacka, ze ked je dovolenka, tak pohoda 🙂
lebo ta cesta popod strecno.... no.... nech si pise kto chce, co chce, staci jedna blba nehoda a premavka moze byt zastavena aj na 3-4 hodiny. Nie raz tak uz bolo, nie? 🙂
My sme tam stali minuly rok v noci !!!!!!! ked pred nami ktosi zrazil medveda.... Sme si mysleli, ze v noci bude cesta bez problemov a bum-bac, medved 🙂

romcag
7. jún 2010

@suzik77 - no však áno, máš pravdu, to Strečno je diskutabilné ☹ ale tak teraz po novom už sa celkom dá 🙂 my sme síce už všeličo po pod ním postáli.. skoro 3 roky sme fungovali tak že každý víkend sa popod Strečno jazdilo dva krát a prežili sme nejako 😉 nakoľko som bývala neďaleko ZH..a môj drahý neďaleko ZA (čo robilo vzdialenosť 120 km) tak sme to museli absolvovať. Vždy v piatok buď on za mnou, alebo ja za ním, a v pondelok buď on odomňa, alebo ja od neho .. a takto to fungovalo skoro 3 roky, a nebol ani jeden víkend čo bysme spolu neboli 🙂 júj či som len hrdá 😀 😀

romcag
7. jún 2010

a suzik .. mám v MT aj rodinu, tak by mal teoreticky kde prespinkávať a nemusel by ani dochádzať 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
7. jún 2010

@romcag ja som kedysi jazdievala takmer kazdy den tadeto (uz aj po novej ceste), a to niekolko rokov, preto podla "mojej statistiky" to nie je med lizat 🙂
Ale ak tam mate aj rodinu, tak pohoda....
Len aby sa cosi nestalo cestou, ked tam pojdes na samotny porod 😀
Lebo rodit v aute, to by sa mi veru nechcelo....

romcag
7. jún 2010

@suzik77 - hehe 🙂 ani mne veruk... by som to najradšej odrodila doma, keby to bolo také jednoduché 😀 a však uvidíme.. to je ešte ďaleko

lenocka84
7. jún 2010

@romcag ahoj, ak sa ti mozem vyjadrit k zilinskej porodnici, je nahodou dost v pohode, na tie 4-5 dni co tamstravis to je pohodka, ja som tam stravila 14 dni a nestazujem sa. cestovat do MT je uplne zbytocne, a personal bol paradny, ci uz na gynekologickom, novorodeneckom aj na detskej jis-ke
takze ja mozem len odporucat

romcag
7. jún 2010

@lenocka84 - vravím, som na vážkach.. raz dobrý ohlas na jednu raz na druhú nemocnicu.. hmm.. však uvidíme v decembri, kedy to príde, ako to príde..a do vtedy.. sa snáď rozhodnem 🙂

lenocka84
7. jún 2010

@romcag ja som tiez chcela ist rodit do cadce, ale kedze maly sa pytal skor previezli ma do ziliny, a aj napriek tomu ze ma odhovarali bola som milo prekvapena

romcag
7. jún 2010

@lenocka84 - aj mne veru budúca švagriná veľmi Čadcu chváli, ona bola rodiť necelé dva roky do zadu tam. A sesternica zas v Martine, tiež si chválila, a vravela, že keď tam bola bolo tam aj vela žilinčaniek.. no a teraz ty zas na ZA 🙂 tak hádam to nikde neni až také hrozné 😉

lenocka84
7. jún 2010

@romcag cadca je pekne prerobena, ale v pripade akob ol moj niesu vybaveni, tak to bolo minus ako svet
u mna sa zvazoval aj martin ale nebolo miesto

romcag
7. jún 2010

@lenocka84 - takže Žilina je vybavenosť dobrá hej?

lenocka84
7. jún 2010

no kedze ja som rodila predcasne, a bola moznost ze bude treba inkubator ano, jiska detska tam je
v cadci nie je

janka1224
7. jún 2010

Ahojte,

ja som rodila v marci v ZA a bola som spokojná. Sestričky pri pôrode boli super, rodila som na tom najnovšom boxe (super vybavenie) sestričky na gynekologickom boli dobré a tak isto aj detské sestričky. Bola som tam 9 dní a dalo sa to v pohode vydržať. Aj keď je pravda, že žilinská nemocnica by už mohla investovať do rekonštrukcie spŕch a wc. To bolo jediné negatívum 😉

samuelkas
7. jún 2010

Ahojte babenky,vo stvrtok doobeda sa mi narodil treti syncek Oliverko.Porod bol super,sestricky na porodnici vynikajuce,lekari super,na detskom oddeleni takisto vsetko super-ja sa nestazujem.Dakujem vsetkym v zilinskej porodnici za krasny zazitok z porodu.

teerry
8. jún 2010

samuelkas: ahoj moc moc gratulujem...🙂 je super že máme také dobré pocity zo ZA nemocnice , ja som čakala niečo oveľa horšie ale personál je úžastný, že? tak prajem veľa zdravíčka obom 🙂 teda všetkým piatim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre