Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

katarina105
21. nov 2011

@petah82 no, zatiaľ to vyzerá na 15.1., som zvedavá, či dovtedy vydržíme 2v1 🙂 ďakujem za link, asi si ich objednám 🙂

zuzlik_12
22. nov 2011

kočky, ako je to teraz so žilinskou pôrodnicou? mám termín 30. 12. ale všetko to vyzerá tak, že asi teda budem musieť ísť do Martina podľa toho, čo teraz hovoria v TV, že ZA je na tom najhoršie. ale chcela by som rodiť v ZA.

vajanika27
22. nov 2011

@dzanka32 ktory doktor ta odrodil a bola si spokojna?

alzbetka71
23. nov 2011

@zuzlik_12 no nie žilinská nemocnica, ale niektoré nemocnice v žilinskom kraji - t.j. skôr Orava Námestovo atď. Ale jasné, že máš obavy, ale dúfam, že sa to nejako vykrištalizuje.

alzbetka71
23. nov 2011

a fakt vraveli, že plánované CS sú zatiaľ do 1.12. ale hádam sa to ešte nejako vyrieši.

zuzlik_12
25. nov 2011

no, to dufam 🙂

wieruss
29. nov 2011

rada by som ukludnila buduce mamicky, ktore idu teraz rodit do ZA nemocnice, bola som tam posledne 4 dni na pozorovani hospitalizovana a moje dojmy su maximalne pozitivne 🙂 teplucko, cisto, pohoda - na standarde izby po 2 zeny, wc ciste, ziadne utociace kachlicky alebo plesen , sprchy to iste, oddelene zavesmi, fungujuce, uplna pohoda 😉 sestricky mile, tak ako vy k nim, oni naspet k vam, na monitore ziadne nervy, poloha ako vyhovuje vam..., PA naozaj odbornicky, ked ste sa opytali vsetko vysvetlili ... proste ja som maximalne ukludnena a spokojna, ked to na mna pride nebudem sa bat tam prist a ist rodit 🙂

aksniteb
30. nov 2011

@wieruss a je to tam s tými lekármi skutočne tak zlé, ako to propagujú v médiách? či aký si mala z toho pocit ty?

alzbetka71
30. nov 2011

@wieruss tak to som rada, že nemám iba ja ten názor, že sa dá......

lenocka84
30. nov 2011

baby ja som rodila v za porodnici, predcasne, sestricky uplne zlatucke, super, aj lekari
musim si pochvalit dr. Tomsa, a dr Kalafusova ktora ma rodila
aj na jis-ke bol uzasny kolektiv, a dufam ze v takej iste pohode Vas vezmu aj teraz ked je takyto zvlastny chaos
silno Vam drzim prsty nech je vsetko ok.

wieruss
30. nov 2011

@aksniteb ja som isla domov vcera , teda dnesnu situaciu som nezazila - dnes to bolo zle, boli tam len 3 lekari na celu gyn-por oddelenie, co je zalostne malo ☹ primar bol na porade, zast. primara na akutnej sekcii a jediny dr. co tam ostal bol dole na pohotovosti so sonom ... nemal kto vypisovat ani prepustacie spravy ...

magdal1
30. nov 2011

@wieruss a co PA,

http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/duly-a-por...

mozu odvadzat fyziologicke porody, ak si to zena praje... len malo zien o tom vie .....

za zamyslenie to stoji

wieruss
30. nov 2011

@magdal1 keby prislo k tomu, tak nie som absolutne proti! 🙂 dakujem za super clanok, clovek ani nevie kolkokrat moznosti...

magdal1
30. nov 2011

@wieruss ano,

ak ma niekto zaujem o stretnutie, besedy...nech mi napise do Ip
ak sa pozdava to,co je v clanku na rodinke

magdal1
30. nov 2011

http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv

tak aj o ZA sa tam hovori....

skuste zeny popytat sa a ziadat si k porodu PA v porodnici

semiramina
1. dec 2011

@magdal1 nemyslim, ze porod s asistentkou bez doktora je to prave orechove. nedavno v cechach sa stal otrasny pripad. http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha... u nas nie su podmienky na porody doma ako napriklad v Holandsku.

semiramina
1. dec 2011

@magdal1 podla mna by maly asistentky odvadzat normalne porody, ale vzdy v nemocnici ...

magdal1
1. dec 2011

@semiramina nepisem tu ze doma,,,ale v nemocnici,,,maju na to kompetencie a zena moze mat pri porode v nemocnici len PA, pri fyziologickom porode,,,,odznelo to aj vcera v STV spravach..a. zakony k tomu su tu
364/2005 a 470.2006 plus dalsie, tieto vsak najdolezitejsie

magdal1
2. dec 2011

tv.sme.sk/v/22848/zajac-fico-zal-co-nesial.html

ambulantna starostlivost, PA...

tak od cca 3.20 minuty

magdal1
2. dec 2011

http://zilina.sme.sk/c/6165725/zilinska-nemocni...

boli ste tam niekto teraz? ohladne porodu....?

mariankach
3. dec 2011

@lenocka84 caukooo, Miska Kalafusova je moja kamaratka a je aj ako cloviecik velmi mila, ako lekarka tiez viem, ze si ju chvalili, len pridavam novu info - uz je vnejaky cas v Holandsku 😒 .

lenocka84
4. dec 2011

@mariankach ano? tak ked s nou nahodou budes v kontakte ze nech sa dari 😉 bola fakt velmi zlata a sikovna. tajne som dufala ze jedneho dna ked budem este rodit, tak to bude opat u nej, tak asi zbehnem do holandska 😀

mariankach
4. dec 2011

@lenocka84 jj, piseme si...my sme boli kedysi take ekrazity, behavali sme spolu na vodnom diele 😀. Teraz si kde tu piseme maily aspon. Ale kazdopadne sa tam ma dobre.

lenocka84
4. dec 2011

@mariankach tak je dobre, ale skoda ju, lebo fakt bola super
sice sme mali najprv mensiu nezhodu, ale potom uz super

anicka87
5. dec 2011

ahojte baby takze aj ja pridavam svoj nazor na ZA porodnicu. Maly sa narodil 13.11. takze je to celkom cerstve. Velmi som chcela ist do CA ale kvoli dialke sme sa rozhodli pre ZA nakoniec, tiez som chcela nadstandard ale sla som na klasicku izbu po zvazeni. Takze prijali ma asi o 13tej, velmi mila doktorka Misutova, vystriedali sa pri mne 4 sestricky a vsetky boli uzasne, snazili sa mi pomoct ako sa dalo, pri porode som mala Misutovu a Babjaka, boli perfis. Nakoniec som sla po 12 hod sekciou a cely tym ktory bol pri mne, hlavne anesteziolog sa snazili ma priviest na ine myslienky nakolko som plakala od strachu z rezania, rozpravali mi vtipne prihody a podobne, len nech sa trochu uvolnim, takze im dakujem za uzasny ludsky pristup. Potom ma previezli na JISku, kde boli taktiez sestricky v pohode a nakoniec som zakotvila na oddeleni sestonedelia. Citala som prispevky kde sa maminy stazovali na personal tak som sa celkom bala, a viete co? Nikto sa tam ku mne skaredo nechoval, prave naopak vsetci mi vychadzali v ustrety, ja osobne by som na ich miest bola podrazdena, lebo som ich fakt otravovala pomaly kazdu hodinu s kazdou hovadinou, ale ony boli vzdy ochotne, dokonca ma naucili kojit, nakolko som s tym mala fakt problem aby sa mi maly prisal. Takze ZA porodnicu skutocne odporucam 😉 😀

zuzlik_12
8. dec 2011

@anicka87 Ja mám zatiaľ len skúsenosti z monitoru, keďže ešte máme nejaké tie týždne pred sebou, ale vždy som sa stretla so strašne milými sestričkami a aj doktorom, ktorý nás tam prišiel kuknúť. Naposledy sa mimču moc nechcelo, spalo ako naozaj, takže ho museli budiť. ale sestričky boli zlaté, sme sa zasmiali. takže dúfam, že to nezakríknem (klop klop klop) a bude to takto pokračovať aj naďalej až do finále 😀

anicka87
9. dec 2011

@zuzlik_12 urcite ano. Ja som pocula same negativne ohlasy na ZA, ale bola som naozaj milo prekvapena. Dokonca aj porod bol super a ani neviem ze som rodila. Drzim palce 😉

zuzlik_12
9. dec 2011

@anicka87 Aj mňa všetci odhovárajú ale aj tak chcem ísť do ZA. Ďakujem krasnučko. Už aby to bolo.xi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre