Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

liviana1111
2. máj 2012

@denisenko no tak uvidime necham to na nahodu ze kto sa mne pritrafi ja som tam sice pri prvom mala aj zle skusenosti s jednym starsim malym dr ale myslim ze on ma len taky sproast yzargon na ktory si treba pri nom zvyknut :- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nuz uvidime kto sa mi pritrafi a snad to dopadne dobre

denisenko
2. máj 2012

@zabka132 😉 😉 😉 😉 😉 ..úplna náhoda.... 😵 😵 😵 😵 😵

denisenko
2. máj 2012

@liviana1111 inak mne sa skor zdá, že k druhorodičkám sa správajú tak ohladuplnejšie ako k prvorodičkám..tie beru asi ako hysterky.... 😔 😔 😔 a najistejšie je, ked máš k porodu doprovod...vtedy sú ako med..... 😀 😀 😀 😀

liviana1111
2. máj 2012

@denisenko no je to mozne,ako ja som to tam mala nahaku ,ale uz ked som bola na stole a natiahnuta na monitor po prepichnuti plodovej vody a povedali mi, ze nech sa tam moc nehybem, aby som nezhodila monitor lebo, ze maju kratke snury,a ja tam v bolestiach uz treti den,a na dorazku, ked prisla sestra, ze ci chcem dat zaharat do radia, ze sa mi narodi dieta,tak prave vtedy som dostala kontrakciu taku, ze som myslela, ze im dotrham hadicky a ju som dolsova dopismena poslala do r..i 😅 tak ta mala asi zo mna dost,no uvidime teda ako to dopadne,ale dufajme ze mas pravdu 🙂 ja sa tam budem asi rozpravat s dakym kto bude mat sluzbu a asi ho aj poprpisim ze pokial sa bude dat tak co najmnej nastrihovat popripade nenastrihovat vobec.... inak uz to necham na volny priebeh 🙂

denisenko
2. máj 2012

@liviana1111 držím ti palce... 😉 😉 😉 😉 😉

liviana1111
2. máj 2012

@denisenko dakujem 😔 🙂

roo
4. máj 2012

Clanocek - o zavinovani maternice, dotyka sa diskusie trochu vyssie tu na stranke
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sestonedelie/sest...

zabka132
4. máj 2012

suhlasim s @denisenko....myslim,ze k druhorodickam sa spravaju o trosicka lepsie. Mala som tu cest mat tu istu porodnu asistentku pri obidvoch porodoch. A teraz bola teda omnoho, omnoho privetivejsia 🙂.

liviana1111
4. máj 2012

@zabka132 no tak to ste ma potesili obe,v tom pripade uz to ani nejdem riesit,ved statisticky su vraj druhe porody aj ovela lahsie,kamoska ta mi dokonca napisala ze si mam zohnat futbaloveho brankara,bo drube uz ide von jak neriadena strela ,tak aby mi neskoncilo na stene 😀 😀 😀 😀 tak uvidime ci to bude aj moj pripad.mne je to inak dost jedno,jedine co nechcem je tie stychy a sitie inak znesiem vsetko aj keby mam zase rodit 3dni 🙂 ved celkovo samotny porod bol aj pri prvom na tri zatlacenia🙂

lusina
7. máj 2012

Ahojte, ja som rodila pred dvoma týždnami v žilinskej porodnici a nemám sa na čo stažovat. Porodne asistentky boli perfektne, starali sa, pomahali, lekár pri porode bol tiež super, všetko čo robil mi povedal, vedela som o všetkom čo ide urobit, aké lieky mi ide dat a na čo su.....
nebola som na nadštarde, bola som v obyčajnej izbe a uplne v pohode, ono to tam sice vyzera stare, ošuntele, ale ako všade v našich nemockách.....personal bol fajn, aj z gynekologie aj z novorodeneckeho....sestry boli mile, vysvetlili čo som bola zvedava, učili ako kojit, boli ochotne, takže ja sa nemám na čo stažovat.... 🙂

dulkagabulka
7. máj 2012

baby, ktore budete mat cisarsky rez, vedeli ste, že aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom ??

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

aninka666
12. máj 2012

ahojte, tak aj ja sa pripojím k hodnoteniu ZA pôrodnice. rodila som pred dvoma týždňami a tiež sa nemám na čo sťažovať. všetci boli milí, aj pôrodná asistentka, aj sestričky a na oddelení tak isto. jediné čo bolo horšie boli sprchy, no ale v šlapkách sa to dalo prežiť.

vajanika27
14. máj 2012

ahojte, pridavam hodnotenie zilinskej porodnice, rodila som pred necelymi dvoma tyzdnami, porod bol vyvolavany, takze tomu zodpovedal aj porod...porodne asistentky boli v pohode, tym ze som bola prvorodicka tak ma povazovali za hysterku a ustedrili mi aj par poznamok typu ci som si nieco precitala o porode 😠 rodila som v klasicek polohe, pomaly po leziacky, ale mohla som vyuzit sprchu do ktorej som pomaly prosila, pretoze baba co vedla mna rodila bola az do tlacenia priputana na monitor, co ja som chvalabohu nemusela byt...dieta mi neprilozili na brusko, pretoze mali vela prace, ale po zositi mi maleho priniesli na prilozenie k prsniku...maly bol urcitu chvilu s nami potom vedla v miestnosti, kde manzel mohol kedykolvek maleho pozriet...co sa tyka sestonedelia, tak izba bola v pohode, akurat hrozne sprchy a wecka, ale dalo sa to prezit...personal uplne v pohode, napomocny, ked som potrebovala poradit, bez problemov...maleho som mala hned na izbe ako ma previezli z porodnej saly...

magdal1
15. máj 2012

beseda 26.5. v Ziline s porodnou asistentkou, viac najdete tu

http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/5-Podujatia

aninka666
16. máj 2012

@vajanika27 ahoj. a mala si manžela (partnera) pri pôrode??? lebo ja som bola tiež prvorodička a manžel bol pri pôrode a nedovolili si mi povedať čo i len krivé slovo. jediné čo mi povedali, nech toľko nekričím 🙂
a že mam myslieť na malú a nie na to, že ma to bolí. posteľ mi napolohovali, takže som neležala, bola som trošku zdvihnutá (nie v sede), čo bolo super.
inak všetko rovnaké ako u teba.

vajanika27
16. máj 2012

@aninka666 mala som muza pri porode, ako neboli to niejake urazlive reci, skor take zastrasujuce...ale je pravda, ze som trosku hystercila 😀 aj mne hned ako som prisla na 4 tak ma hned zjazdila, ze nemam tak fucat, ze mam zlahka dychat, musim povedat ze mi tym pomohla 🙂 ja som preto tak lezala, lebo som nizka a ked som tlacila a posunula sa k tym tyckam tak som pomaly lezala...bolo mi to vtedy jedno, hlavne som chcela co najskor porodit...

barboragondova
16. máj 2012

Mile tehulky, pokial by ste mali zaujem o neformalny rozhovor s dulou, resp. dulami, vo stvrtok, 17.5.2012, od 10.00-19.00 mame promo akciu v zilinskom Auparku. V ramci tejto akcie budeme odpovedat na otazky , informovat o nasich sluzbach. Budeme sa tesit kazdej z vas! 🙂 🙂 🙂

adelajda2012
16. máj 2012

tak ja pridavam dalsie hodnotenie...rodila som pred desiatimi dnami. Porod - najprv dost neprijemne prijatie, do nemocnice som prisla uz v dost pokrocilych bolestiach a vsetky porodne asistentky sa na mna divali ako na hystericku prvorodicku, stale ma len okrikovali aby som "nefucala", ze co budem robit neskor a ze nebudem mat dost kyslika a budem zvracat...no bolo to teda doooost neprijemne. Potom prisla doktorka a povedala im, ze som na 10 cm otvorena, tak boli cele prekvapene a uznali, ze mam na to "fucanie" asi narok. Do hodinky od prijmu som rodila, ani klystir uz mi nedavali. Bola som iba na monitore, chvilku v sprche a chvilku na fitlopte. Bola som s dulou, takze nas nechali relativne same...az potom ked mi uz kazali vyliezt na stol tak prisla dr....to uz mam trochu chaos v tom co sa dialo, lebo zacali akosi vsetko hnat...ale odmietla som vytlacanie babatka z brucha porodnou asistentkou a respektovali to, malu mi na ziadost prilozili hned este taku spinavu, aj ked len na chvilocku. Potom ju zobrali a zas doniesli "na pritulenie". Potom ju znovu zobrali a doniesli na prve dojcenie. Po dojceni ju vzali zohrievat a doviezli ju az na izbu. Bola som na jednotke nadstandarde a neviem si vynachvalit!!! Navstevy od rana do desiatej vecer - priatel mal kluce od budovy aj od vytahu, neplatite parkovne. Personal uplne skvely, niektore sestricky boli take zlate, ze by ste si ich domov zobrali 🙂 .
Co sa tyka duly - mozem len odporucit - VEEEEELKA pomoc pred, pocas aj po porode. Fakt som bola velmi rada, ze ju mam a bez nej by som urcite teraz nedojcila 🙂

betyna8
24. máj 2012

@dulkagabulka pekný príbeh,len neviem v ktorom roku bude možné aj na Slovensku prežit cisasrský takýmto sposobom.....

davidka27
28. máj 2012

ja som rodila v žilinskej porodnici 3x , nemala som vybaveného žiadneho lekára išla somvždy k tomu čo bol, sú tam aj tak vačšinou samé mladé lekárky....pri tretej dcére dokonca lekárka pribehla až ked už bola vonku...takže ma ani nenadstrihovali.....a či by som išla do inej myslím, že je to uplne zbytočné /iba vtedy ak by to niekto za mna odrodil/

davidka27
28. máj 2012

@suzik77 prečítaj si posledyný moj príspevok, zabudla som ti ho poslať

teerry
5. jún 2012

ahojte babulky, rodila ste niektorá po prvom cisárskom normálne? ja by som celkom chcela to aspoň vyskúšať, ak by bolo všetko v poriadku. Ďakujem za odpovede 🙂

rebroza
5. jún 2012

@teerry ahoj, ja som rodila normalne po prvom cisarskom (oba v ZA) a bolo fajn. je aj par tem okolo toho, ked si das klucove slovicka, lahko ich najdes.

teerry
6. jún 2012

@rebroza no viem že je to možne, ale nevedela som či aj v ZA a aký rozdiel si mala medzi detičkami?? davali na teba dako viac pozor počas pôrodu alebo tak?? 🙂

rebroza
6. jún 2012

@teerry rozdiel som mam medzi detmi bez dvoch mesiacov tri roky. navyse bolo, ze som sla tyzden pred terminom preventivne do porodnice (ak to dobre chapem, tak tam beru, ak bol prvy cisarsky). moj gynekolog ma este pred tym poslal vybavit si predoperacne vysetrenia preventivne. a v nemocnici povedali, ze ak sa spusti porod normalne, moze sa ist normalne. tam bol ten tyzden pred porodom taky standard - monitory, sono, zmerali tlak.... vsetko bolo v pohode.
akurat teda ja som mala placentu prirastenu k maternici, ale bolo mi povedane, ze to mohlo a nemuselo suvisiet s prvym cisarskym a ze to nevidno dopredu. takze potom mali okolo mna fofry.
a so mnou tam boli dalsie dve kocky, co som odprevadzala na porod, tiez mali prve cisarske a druhe normalne a vsetko bolo v ramci normy a v pohode.

teerry
6. jún 2012

@rebroza ja by som šla veľmi rada budem mať medzi detičkami rozdiel 2 roky a 5 mesiacov. A bol pri tebe aj partner či nie? a jazva ťa nebolela ani počas tehotenstva ani pri pôrode?? a bolo tam veľa ľudi aj kým si rodila? či ťa priebežne kontrolovali, ako hrubku jazvy alebo tak ??
dakujem ti moc za odpovede 🙂

rebroza
6. jún 2012

mala som pri sebe manzela a rodila som sama (teda ziadna dalsia rodicka nebola na sale), takze pohoda sukromie a ked bola mala vonku, mala som pocit, ze dosli vsetci kuknut - cez porodne asistetky, doktorov, sestricky... ale bolo to celkom mile, ako kukali, ze dalsi cloviecik na svete.
jazva ma nebolela a pocas tehu mi ju kukali na sone... vsetko vyzeralo ok.
keby som nemala nasledne komplikacie, tak poviem, ze normalny porod som si viac uzila, bolo to naozaj vyvrcholenie tehotenstva.

sandy3911
6. jún 2012

Baby, ktoré ste rodili v Žiline, boli ste niektorá na nadštandarde? aké máte s tým skúsenosti? Ja idem rodiť sekcou a chcela by som ísť na nadštandard . ďakujem

rebroza
6. jún 2012

@sandy3911 ahoj, kukni na str. 67 tejto diskusie, co to sme tam popisali vtedy o standarde a nadstandarde...

wieruss
6. jún 2012

@sandy3911 ahoj, ja som bola na nadstandarde na apt. a maximalna spokojnost 😉 krasne, wc len pre teba s bidetom, sukromie, neobmedzene navstevy, moze byt pri tebe hocikto pomahat s drobcekom po sekcii ked nebudes vladat 🙂 a sestricky ochotne, usmievave, chodia kontrolovat ci nieco nepotrebujes, proste super 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre