Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

pia22
20. sep 2010

@andreajakubska my máme chlapa takže neviem, ale kamarátka dala malej prepichnúť u sestričky v ambulancii.

andreajakubska
20. sep 2010

@krivka5 Hmmm ja do cierna, ty do zelena 😕 , ale snad je to vsetko v poriadku a je to tak ako to ma byt.

krivka5
20. sep 2010

@andreajakubska jasne ze je 🙂 vidim ze aj tebe sa to uz krati. 🙂 ides rodit tu v ZA?

andreajakubska
20. sep 2010

@pia22 Aha tak uvidim spytam sa v porodnici, snad mi to tam urobia.

andreajakubska
20. sep 2010

@krivka5 Idem rodit tu v ZA... Mozno sa tam stretneme 🙂 Pojdes na nadstandart? Ja nan pojdem ak bude volne miesto.

krivka5
20. sep 2010

@andreajakubska ja pojdem na standartnu izbu,par dni vydrzim aj tam 🙂 ja mam planovanu sekciu a teraz vo stvrok uz idem do nemocky 🙂

andreajakubska
20. sep 2010

@krivka5 Aha, tak to sa tam asi teda nestretneme, iba ze by si to moja mala rozmyslela a chcela by prist skor na svet 🙂 tak drzim palce nech Vam to dobre dopadne a nech je to riadny zdravy chlapisko 😉

krivka5
20. sep 2010

@andreajakubska dakujem, aj tebe drzim palce a prajem pohodovy porod a hlavne zdrave mimi 🙂

kosska3003
20. sep 2010

@andreajakubska ja som davala malej prepichnut v porodnici spravia to sestricky v den odchodu domov dones si tam nausnicky aj a namoc ich do alkoholu ja som dala 5 eur zato cena je dobrovolna lebo vlastne to je na chod novorodenckeho oddelenia a zobrali mi ju tam jej prepichli a doniesli mi ju uz s nausnocami a moja ani necekla pri tom

andreajakubska
20. sep 2010

@kosska3003 jeej tak to je super,si ma potesila, lebo ja by som sa na nu nedokazala pozerat ako jej blizia.

kosska3003
20. sep 2010

@andreajakubska moja dokonca pri tom spala ani necekla neboj neublizia len si nachystaj tie nausnice najlepsie zlate a namocene den pred prepichnutim v alkohole ja som to mala v skumavke dala mi sestricka a namocene v tom cim sme jej pupok namacali kym odpadne

krtica11
23. sep 2010

kivka5 určite budeš spokojna s nadštandartom ja som bola hlavne ten pristup je užasný. 🙂

krtica11
28. sep 2010

Ahojte baby chcem vas poprosiť o radu s malym začiname chodiť von aspon po 1 hod a neviem či ho dostatočne obliekam ma dlhe body alebo overalik na tom ma tenke tričko,ponožky zabaleny v perinke a prikrity dečkou.Dakujem

kosska3003
28. sep 2010

@krtica11 jasne ze to staci ved co mu potom budes v zime obliekat ked bude mrznut jumu bude teplucko v perinke neboj

roo
28. sep 2010

@krtica11 Myslim, ze to dobre robis.
Maminky sa velmi boja, aby ich babatko neprechladlo, ale neuvedomuju si, ze sa mozu velmi velmi lahko aj prehriat. Fakt to s bambusenim netreba prehanat. Okrem toho je to skvely start, taketo otuzovanie. Nevymyslam si, hovoria to aj lekari. Neviem, od akeho veku sa deticky potia, ale ak by bolo babatku privelmi teplo, bude mat spoteny zatylok. Teplota ruciciek nieje smerodajna (to tak na okraj, aj ked si sa nepytala...). Takisto, ak mu bude chladno, alebo naopak teplo - da to dietatko poznat krikom.
A otuzuj postupne drobca aj tak, ze ho pri prebalovani alebo pred kupanim nechas porozbalovaneho. My sme s dcerkou cvicili trikrat do dna vojtovku a bola uplne naha aj viac nez desat minut (cvicili sme od druheho al. tretieho dna v porodnici) a neprechladla. Len pozor na pritomnost babiciek - tie by mohli z takehoto pristupu omdliet alebo zavolat na Teba socialku 😉

suzik77
autor
29. sep 2010

@andreajakubska ahoj, neviem, ci nereagujem neskoro, predsa len - uz si takmer v termine 🙂 mojej prepichovali v porodnici v den odchodu a nie v mojej pritomnosti, ale na oddeleni, kde su vsetky babatka. ty ak nechces, nemusis byt pritomna, mne by to tiez dobre nerobilo, keby som to videla.
a domov sme sli v autosedacke - bezpecnost vzdy vyvysujem nad pohodlie, v sedacke bol fusak (taky univerzalny mam, ktory sa da skratit aj predlzit vdaka zipsu), tak tu skratenu verziu sme dali do sedacky, babo naobliekali, schovali do fusaka a hajde domov 😀

roo
30. sep 2010

Zienky, chystam si tasku do porodnice. Treba doniest aj ortopedicke nohavicky pre babo? A pytaju si pri porode sobasny list?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roo
30. sep 2010

Dik za odpoved, ale neviem, ci budem ochotna takto vypustit original SL z ruky... Nepostaci im aj kopia? Original by potom mohol manzel doniest na matriku na overenie pravosti, ked pojde pre rodny list... Ci?

mufo24
30. sep 2010

@roo my sme tiež nechávali originál. Neboj oni ti to určo nestratia 😉

andreajakubska
30. sep 2010

Krstila niektora z Vas babo v Ziline na Vlcincoch? Ak nahodou ano, tak ako to tam funguje? Ake doklady potrebuju ku krstu? Staci ked je iba jeden krstny rodic? Plati sa nieco za odvedenie krstu? Dik za info... Snad sa tu niekto najde kto mi poradi.

roo
30. sep 2010

@mufo24 😅 😅 no ked nestratili pri prvom... hadam ani teraz nestratia

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtica11
1. okt 2010

andreajakubska je to tak ako ti napisala rivatha bola som to včera vybavovať len ten rodny list maj aj kopiu.

andreajakubska
2. okt 2010

@krtica11 Dakujem za info. 🙂

krtica11
12. okt 2010

Ahoj baby chcem sa spýtať či niektora nemate zaujem o rosalgin pozrite si bazar rodila som cisarskym a vobec som ho nevyužila.Ak ano prosim ozvite sa Dakujem 🙂

mata1313
3. nov 2010

Ide niekto rodidit v Ziline okolo 6 novembra? mam termin na 6 ale tiez sa mu vobec nechce ist von ☹
Mali ste niekto zajednanu epiduralku a ako to prebehlo treba ju kupit alebo ju donesie anesteziolog?

andreajakubska
3. nov 2010

Ahojte. Zajtra mam ist s malinkou do nemocnice na ortopediu s nozickami a neviem kam to mame presne ist. A co to tam vlastne budu malinkej robit? Budem s nou musiet ist na Rontgen?

mufo24
3. nov 2010

@mata1313 No tuším v ZA nie je možnosť podania epidurálky 😒

@andreajakubska jej aj ty máš Soničku? Je to v detskej poliklinike, musíš ísť do suterénu a tam to nájdeš. Robia tuším od 13.00 a keď prídeš treba si vziať poradové číslo. Býva tam strašný nátresk tak kľudne choď aj na 12.30 Keď začne dr. ordinovať, volajú dnu po 5 detí s mamami a potom to už ide zväčša rýchlo. Robia sono bedrových kĺbikov, nie RTG. Vezmi si aj jednu obyčajnú plienku.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre