Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

ivkus
2. nov 2011

@petah82 my sme sa ho pytali ze kolko chce a ze to zalezi od nas tak sme mu dali 200 eur a chodil za mnou este 2 dni , aj ked som mala zapal prsnika zobral ma hned ako som mu volala a vyliecil mi ho , nie ako moja gynda ta ma strasila ze ma budu rezat 😝

barboragondova
2. nov 2011

@petah82 Mate strasnu skusenost .....Maminky, na to su tu duly, aby vas sprevadzali pri porode, aby ste neboli same ....

galajda
4. nov 2011

@ivkus to je velmi smutne, ze sisi to musela doslova pretrpiet. to ti nedali ani injeciu na bolest? a preco ti davali vyvolavacku zospodu? normalne sa zacinam bat zilinskej porodnice, aby som nemusela zazit nieco podobne. takyto koniec si neprajem, aj ked na zaciatok tehotenstva som musela zazivat soky, ked ma moja gynda chcela poslat na prerusenie, kvoli liekom, ktore som brala na zaciatku tehotenstva. ale nasstasti som si zaplatila konzultaciu u druheho doktora a ten vobec neschvalil potrat. a dokonca ma poslal na genetiku do nemocky a tm zistili , ze riziko poskdenia je minimalne. len si predstav, ze prides o male, len na zaklade nevedomosti. ja urcite budem mat manzela pri porode, to som rozhodnurta naisto. len zvazujem este vybavit si konkretneho doktora k porodu. aky mate nazor nato? oplati sa to vybavit, lebo nechcem nic nechatr na nahodu. a este sa chcem opytat, ci niektora s vas rodila a ma skusenosti s Paucinom pri porode, nanho som pocula len dobre veci, chodi k porodom este do Zilinskej nemocnice? dakujem za tipy a rady.

zuzlik_12
4. nov 2011

@alzbetka71 ďakujemm 🙂

wieruss
4. nov 2011

@galajda Paucin mava sluzby v nemocnici, neviem konkretne ktory den, lebo chodi aj do CA 😉 a nenechaj sa vystrasit, ak sa pozries tak posledny prispevok je z porodu takmer rok dozadu , ja som tiez bola skepticka, ale ked si precitas co pisali babule, ktore rodili teraz v poslednej dobe tak neni ziaden problem, dost je to tam ine kedze sa zmenilo vedenie 😉 kedy mas termin ?

daja0760
4. nov 2011

Dievcatka, ja som pred 17 dnami porodila v ZA dcerku a neviem si to tam vynachvalit (manzel bol pri porode). Vsetky sestry aj doktorka veeeeeelmi mile, vsetko so mnou komunikovali, boli chapave, citlive........a ta mlada doktorka, co ma rodila na jednicku. Aj prvy porod som bola v ZA a bolo to tiez v pohode - akurat, ze sme rodili naraz viacere, tak nebolo casu sa so mnou nejako vybavovat. Teraz som rodila sama a super.

alzbetka71
4. nov 2011

@galajda dr. Paučin má súkromnú ambulanciu v Žiline, jeho stránku nájdeš aj na nete. Nie som jeho pacientka, alebo bola som u neho 3x na CTG, na ktoré sa chodí v 9. mesiaci. Môžem potvrdiť, že je veľmi sympatický, milý, trpezlivo odpovedal na každú moju otázku. Vravel, že chodí vypomáhať aj do žilinskej aj do čadčianskej nemocnice, to bolo v júni, takže ak sa odvtedy niečo zmenilo neručím. No v žilinskej nemocnici nie je oficiálna možnosť zavolať si dr. k pôrodu, takže musíš mať iba šťastie, aby tam bol a ked chodí aj do ZA a Ča asi šanca je minimálna.

kosska3003
4. nov 2011

@galajda vyvolavacka sa dava zo spodu uz dlho to ti taku tabletu daju aj ja som tak mala 3 vyvolavacky a ku personalu ako ja som tam lezala aj pred porodom tyzden a personal v pohode ako bola tam mozno jedna blbla sestricka ale to je vsade dr boli uplne super akurat som moc primara nemusela ale tak zas zly nebol tak v pohode by som sla zas do ziliny a to som nebola na nadstandarte podla mna su to vyhodene peniaze ( ako chapem ze su ludia co su im priste tie wcka hnusne a nesadnu tam ale ja medzi nich nepatrim )ako aj platit dr ze ti je pri porode odrodit si to musis aj tak sama ale tak to je moj nazor

kosska3003
4. nov 2011

@alzbetka71 inac Paucin rodil moju kamosku pred 9 mesiacmi a strasne si ho chvalila ze uplne super

wieruss
4. nov 2011

@daja0760 ako je to tam teraz s tym , ze co mozes v 1.dobe porodnej ? 🙂 a rodila si na posteli ci v tom kresle ? A bola si na nadstandarde ? prepac, ze tolko otazok, ale som zvedava lebo sa blizi termin 😅

alzbetka71
4. nov 2011

@kosska3003 presne tak ja mám 4 deti, iba pri jednom som mala zaplateného lekára, nebudem menovať. Bol pri mne už iba pri samotnom pôrode, zašil ma a to je všetko. Všetko si "odreli" sestričky. Boli to zbytočne vyhodené peniaze. Možno iba kôli tomu pocitu, že je tam niekto iba pre teba, ale inak? Keď tak by som si vzala manžela ku pôrodu, ale môj nechcel, bál sa toho ako čert kríža, ale ak nechce ísť muž tak môže ísť sestra, mama, alebo niekto známy. Lebo naozaj niekedy ťa tam nechajú samú a v tom strese a panike ti každá minúta pripadá ako hodina.

alzbetka71
4. nov 2011

@wieruss ono to nie je ani vedením, primár je na gynde rovnaký už 5, alebo aj viac rokov. MUDr. Mráz? ak sa nemýlim, ale každá sme iná, každá znášame bolesť inak, možno ona to tak cítila, možno to bola iba zhoda náhod. Neviem, alebo naozaj sestričky odflákli robotu, ale ja sa na sestričky nemôžem sťažovať. Naozaj boli milé, skúsené atď. Dokonca ešte ked ma prevážali na oddelenie po tých 2 hodinách mi popriali všetko dobré, veľa zdravia bábätku a to vám poviem, že som tam dosť vyvádzala. Keď si teraz na to spomeniem normálne sa hambím. A na oddelení tiež boli sestričky zlaté. Pomáhali nám, povzbudzovali nás.

nataliasarron
4. nov 2011

ahojte kocky 😉 tak moje skusenosti s porodnicou v ZA nic moc ☹ tazky komplikovany porod ☹ ale hlavne ze sme to obaja (malicky aj ja) prezili v zdravi 😉
sestricky celkom ok, priestory nic moc ale dalo sa to vydrzat 😉
odporucam mat pri sebe manzelika, je to neskutocna pomoc ... ja som rodila v ten den sama, okrem mna na porodnej sale nik nebol ... a tak to aj vypadalo ☹ sestricky sa ukazali len sem tam .... kby som tam nemala manzela tak neviem ako by som to sama zvladla ....
@wieruss .... drzim palceky 😉 nech to vsetko super dopadne 😉

galajda
4. nov 2011

@kosska3003 a mala to tvoja kamoska s nim dohodnute alebo ho stihla nahodou? ja som tiez o nom pocula len dobre, no neviem ci by ma zobral, ked nie som jeho pacientka. po porode saasi k nemu prehlasim...alebo sa to da aj skor?

wieruss
4. nov 2011

@nataliasarron dakujem ti, verim, ze bude vsetko ok a v poriadku to budeme mat rychlo za sebou 😀 (si ale fandim, ze ? 😅 ) Mm bude so mnou az kym nepojdem na salu - tak mame dohodu, potom pocka vonku a ked bude malicke vonku tak pojde s nim na vysetrenia a potom bude so mnou este chvilku 🙂 takze snad to bude ok.
No keby som bola sama by to bolo fajn, aspon by som mohla ist na to polohovacie kreslo 😀
A hlavna vec, ze ste obaja v poriadku, tesim sa s tebou, ze to nakoniec dobre dopadlo 🙂

galajda
4. nov 2011

@wieruss termin mam koncom novembra. a stale viac sa obavam veci okolo porodu. modlim sa aby som natrafila aneho a rodila, ked bude mat akurat sluzbu. ale pri mojom stasti", tam nebude... ☹

nataliasarron
4. nov 2011

@wieruss urciteeee 😉 neboj, ubehne to ani nebudes vediet .... ja som mala dlhy predlhy porod a ked som si spatne zratala hodiny, ktore som tam stravila tak by som tomu ani neverila 😉 hlavne sa netreba bat ... nejako to vzdy dopadne 😉 ale zelam aby to slo co najjednoduchsie a bez komlikacii 😉 vsak uz sa vam to blizi 😉
no moj manzelik bol so mnou aj na sale ... tam to predsa len bolo este 4 hodiny ... a bol neskutocnou pomocou 😉 staci ked manzelik od teba odide ked zacnes tlacit 😉

galajda
4. nov 2011

@nataliasarron tak to si isto pribalim mojho muzika do tasky k veciam. 🙂 som taka vystrasena prvrodka

nataliasarron
4. nov 2011

@galajda heheee 😉 strach je normalny ... bez neho to asi ani nejde 😉 ale muzika skutocne doporucujem 😉 uvidis aj sama potom ako ti velmi pomoze 😉 hihi 😉

wieruss
4. nov 2011

@nataliasarron tak ano , tak je to myslene, ze ked uz budem tlacit tak to nechce mm byt pri tom 🙂 ma nenapadlo, ze aj na sale mozem byt tak dlho heh 😅
@galajda ale neboj sa nic, ved ked tam nebude on, bude tam iny doktor 😉

kosska3003
4. nov 2011

@galajda nie to bola nahoda neboj sa dr su tam super toto som neriesila az tak kto ma bude rodit ja som riesila kedy budem rodit kedse som vyse tyzdna cakala na porod a to boli ine nervy

nataliasarron
4. nov 2011

@wieruss 😉 no 😉 vsak to budes vediet ... potom ked povedia ze sa ide na to tak odide 😉 hihi 😉

wieruss
4. nov 2011

@nataliasarron mozno si to dovtedy aj rozmysli a zostane 😀 😀 o com ale pochybujem, kedze najvecsi problem je to, ze tazko nesie ked ma boli nieco a on mi nevie pomoct , je fest starostlivy 😵

nataliasarron
4. nov 2011

@wieruss hihi 😉 no ... uvidis 😉 moj muzik by bol ostal az do konca ... ale ked doslo k vakuumextr. tak ho poslali prec 😢 to je supeeeer ze mas takeho muzicka 😉 a toto vas este viac spoji 😉

wieruss
4. nov 2011

@nataliasarron juuuj, tahali maleho vakuom vonku ? tak hlavne ze je v poriadku 🙂 no ja dufam, ze ano, kedze babo sme chceli obaja a tesi sa celu tehu sa zaujima, co ma tesi teda - asi ako kazdu zenu, ze 😉

nataliasarron
4. nov 2011

@wieruss no tahali veru ☹ ale nakoniec sa ani to nepodarilo (na 3x ☹) tak nakoniec bol akutny cisarsky 😢
to ano 😉 to su skutocne skveli chlapi 😉 takych uz na svete nepobehuje vela 😉 tak to sme stastne zeny 😉 u nas je to podobne 😉

daja0760
5. nov 2011

@wieruss Je tam k dispozicii sprcha a fit lopta. A to je vsetko. Rodila som na strarom kresle - je tam aj jedna koza nova, ale neviem, ci je pokazena alebo co.....ale nerodilo sa na nej. Hej, bola som na nadstandarde - na jednolozkovej izbe. Je sice mala, ale zachody a sprchy su zrenovovane a v sprche som sa nikdy s nikym nestratla, a to som tam chodila stale - na kazde cikanie. Po prvom porode pred 3 rokmi sme mali s manzelom manzelsky apartman - tam je aj TV a zachody a sprcha na izbe. Inak - ked si na tej lednolozkovej izbe, manzel dostal kluce (aj od hlavneho vchodu) a mohol ma prist navstivit od 6:00 do 22:00 hod. Ked sme mali manzelsky apartman, tak tam so mnou aj spal. Klude sa pytaj, co chces vediet.

vajanika27
5. nov 2011

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti pri porode s doktorom Ficekom? 🙂

semiramina
5. nov 2011

@vajanika27 ahoj. doktor ficek bol pri porode pred 2rokmi. staral sa o mna 3tyzdne pred porodom a behom porodu dostatocne,a na kontroly som chodila ku nemu do nemocnice. strasne bolestive bolo len sitie roztrhnutia krcku a bolel ma aj nastrih pri tlaceni hlavvicky. mala som v plane ho mat pri porode aj pri Kubkovi, ale na doporucenie kamaratky som sa dohodla na poslednuchvilu s doktorom paucinom, ktory bol perfektny , ziadna nervozita, usmev a klud, ziadne skakanie pobruchu a hlavne, ze ma nenastrihoval. iba trosku som sa roztrhla na dva stehy. Ficek je z doktrov v zilinskej nemocnice z tych sikovnejsich, ale ak pojdem rodit po treti krat , radsej si vyberiem Paucina

vajanika27
5. nov 2011

@semiramina aha, kamoska zase tvrdila ze ju perfektne zasil. mozes mi napisat kolko berie za porod paucin a kolko Ficek? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre