Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

betyna8
12. feb 2010

ahojte
suzik zbezne vas citam,ci uz to na vas ide a tak , moc vam drzim palce 🙂 mame sa ok, trocha nas este trapi kolika,ale inak sme zdravi.Matusko rastie ako z vody.ma cez 6 kg kazdy den chodime von,uz aby ste sa k nam pridali,nemam tu partacku 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
12. feb 2010

ahoj bety - tak fajn, ze ste v poriadku, ja uz mam nervy v kybli, uz by som najradsej odrodila, nech to je za mnou. Najviac ma stve, ze ak budem prenasat, zase skoncim v nemocnici a to sa mi vobec nechce 😝

riv - jasne, ze ma 6 kil, ved ma skoro 2 mesiace!!!! 🙂 Neboj sa, tych par balikov plienok minies raz dva. Ved len pockaj, ked ti zacne serkat hahaha 😀
Uff, dufam, ze ta moja certica nebude mat take lenive creva ako ja 😕 To potom tie plienky fakt neminieme 😀 😀 😀 😀

betyna8
12. feb 2010

suzik,riv, aj ja som prenasala 😒 nevyberiete si,ale je iste ze o par dni to mate za sebou.
Ked budeme mat 2 mesiace,tak hadam aj 7kg,je to take nase velke miminko 🙂 dievcatka priberaju pomalsie
plienky pocitajte tak 10 ks denne,teda zalezi na vas ako casto prebalite a aj na mimi ako casto si tam sprcne

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
13. feb 2010

No, uz aby sme tie plienky konecne zacali pouzivat! 😉

magdal1
13. feb 2010

uvazuje niektora mamicka o dule? tu v Za prip. v Zilinskom kraji? Kontakt na 3 studujuce je tu - http://sites.google.com/site/lubadula/zoznam-sl.... Chystaju aj stranku http://www.duly-zilina.sk/

kosska3003
15. feb 2010

rivatha suzik no co uz to mate za sebou alebo ste este kinderka drzim palceky nech vam to vsetko bez problemov dopadne 😀

suzik77
autor
15. feb 2010

ahoj kosska - ja kde nic, tu nic... dnes som prave mala kontrolu, dalsiu mi dali na piatok, lebo sa nic nedeje 🙂
si mila, ze si si spomenula, snad to vsetko dobre dopadne, ak to dovtedy vypukne.. Rozmyslam, ze od zajtra idem upratovat byt haha 😀

betyna8
15. feb 2010

suzik,aj ja som tu nakukovala aj včera,či su tu nejaké novinky.A to ťa necháju toľko dní po termíne,ak nič? Ja som už 3.den po nastupovala na hospitalizáciu.

suzik77
autor
15. feb 2010

bety, ono nie je termin, ako termin... Niektore zeny maju vraj aj tri terminy a to az tyzden po sebe!!!
Ja som mala dnesny den ako termin podla prveho sona. Podla menzesu je to zas 20.2. No a podla mna - mudre knihy + to, ze ja viem, kedy som presne otehotnela, tak moj termin je 17.-18.2. Mne lekar rovno povedal, ze nema vyznam ist do nemocky, lebo oni sa tam riadia len terminom podla menzesu, a teda do 20.2. by so mnou aj tak nic nerobili. Dnes bolo vsetko v poriadku, otvorena len na 1 prst - uz vyse tyzdna, sono OK, vysetrenie OK, vsetko OK, tak ma dal na piatok s tym, ze potom sa to uz bude riesit. A ja som rada, lebo v NsP by fakt so mnou minimalne do soboty nerobili nic.... 🙂
No a doma mi bude lepsie ako v nemocnici..
Ty si nastupovala 3.den po termine, ja, ak sa nic neudeje, nastupim mozno 5. den po... Uvidime. Ale snad sa dovtedy nieco zomelie...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sumsi
15. feb 2010

Suzik77 a rivatha, aj ja vam drzim palce. Nech vam to dobre dopadne. Je to najkrajsi pocit na svete, ked drzite vlastne mimi.

kosska3003
15. feb 2010

suzik ja som mala 5 terminou a siesty datum bol datum porodu aj sportku som podala hihihi no prvy som mala 29 april to podla menzesu potom 13 a 17 maj podla sona podla posledneho sexu 10 maj este mi vymysleli v nemocke 5 maj a rodila som 21 maja tak si vyber a bola som v nemocke 29 aprila a nic neriesili ze mam az 13 maja termin tak som podpisala reverz a sla domov a potom som tam lezala od 13 maja uz ako v termine ale riesit to zacali az 17 maja a nakoniec sekcia 21 maja
tak datumi su naprd babo si samo vyberie vela stasticka a zdravicka potom

suzik77
autor
15. feb 2010

kosska - preeeeeeeeeeesne tak 🙂
prave preto som rada, ze som doma haha.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
16. feb 2010

riv - budeme mat 60 cm dlhe deti! 😕 😅 🙂

janka1224
16. feb 2010

Ahojte,

aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline? Myslím personál a tak. Termín mám 26,3,2010, a rozhodujem sa medzi Žilinou a Čadcou, tak neviem.
Ďakujem 😉

suzik77
autor
16. feb 2010

Ahoj Janka, ja mam rodit teraz niekedy, cakam, kedy to na mna pride. No absolvovala som 3-dnovy pobyt v nemocnici, ked som mala problemy a tiez predporodne kurzy. Tak ja osobne som nemala ziadnu zlu skusenost s personalom. Kazdy sme nejaky, ale ked to beries s rezervou a cistou hlavou, neexistuje, ze povies, ze v Ziline je zly personal. 🙂 Strava bola tiez celkom OK, cakala som teda nieco hrozne, dalo sa, za tie tri dni som mala cca 9 jedal, z toho mi asi len 2x moc nechutilo, ale ja mam rozmaznane chutove pohariky 😀
Ja som tiez jedna z tych, co sa na zaciatku rozhodovali a napokon som sa priklonila k Ziline, som tu doma a v nemocnici som nemala zly pocit.
Mozno stoji za zmienku - chod si pozriet priestory do nemocnice, napriklad aj nadstandardne izby - je to tam pekne, ak mas moznost si priplatit taku izbu a mas rada sukromie, urcite to ocenis. Treba vidiet priestory, treba zazit personal a rozhodnut sa. Ja si myslim, ze aj pri porode budem spokojna 🙂 Caf!

betyna8
16. feb 2010

suzik,včera sa kamarátke narodila Lucka,tak by mohla už aj tá tvoja 😉 ale ako sa vraví,babatko najlepšie vie,kedy to má naštartovať.....len viem sama,aká som bola tie posledné dni už napätá a furt som čakala,kedy to začne....daj potom vediet 😉

katherine27
16. feb 2010

Janka ja tiež zvažujem ZA alebo CA..v ZA som 2x ležala,strava OK, priestory - mohli by byť lepšie, personál sa dá - našli sa aj takí MIMO, ale na tých môžeš naďabiť hocikde, alebo niekto nebude mať deň..
o CA som počula iba dobré, čo sa týka priestorov aj personálu, bola som sa tam pozrieť, vyzerá to tam super a všetci vysmiaty...
No nám sa naskytla možnosť mať pri pôrode Babjaka, jeho som chcela vždy pri pôrode, takže ja asi ZA..ale myslím, že keď to na mňa príde tak sa potom rozhodnem definitívne, čas ešte ukáže ako sa to vyvinie...
Ak budem v ZA tak chceme nadštandard, manžel pri pôrode - moja najväčšia podpora a chodím na predpôr.kurz.

Myslím, že to je aj trošku o šťastí, o tom aký bude samotný pôrod a ako bude na tom psychika..odrodiť si to aj tak musíš ty..

Ja už to neriešim, uvidím aký bude 9.mesiac, od 37.týždňa sa bude o mňa starať Babjak, možno bude aj sekcia..čas ukáže, od januára som zisťovala info o ZA a CA a už mi z toho hrabalo, takže som si povedala stačilo..zvládnem to, musím byť v pohode a počúvať čo bude radiť personál pri pôrode.
Suma, sumárum či bude pôrod ľachký alebo ťažký, to od miesta nezávisí a ľudia sú rôzni.
ZA - dve kupiny ľudí, čo by viac nerodili a druhá v pohode, CA - iba chváli.
Ak by som nemala kontakt na Babjaka, tak CA, momentálne neriešim a čas ukáže.
Držím palce. 🙂

Betynka ja už Ti tak v dobrom závidím, že už máš malého pri sebe..ja sa tak teším keď mi dajú malého do náručia..ja budem určite bačať, od šťastia.. 🙂

Suzik, Rivatha držím palce, ja už mám teraz mrle.. aby dopadlo všetko OK..a dajte vedieť ako všetko prebiehalo.. 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
16. feb 2010

rivatha ja som nemala nikoho lebo moj mm bol v robote a on robi v Belgicku tak kym by dosiel to by tvalo a ja som mala sekciu tak aj tak by nemohol byt pri mne a ved ked je mm pri porode ma mat len slapky a tie nech si vezme sam si myslim skor aspon co viem a na teba ked to pride budes na sale uz tak nech si tu obuv donesie on

janka1224
16. feb 2010

Ďakujem za info, máte ešte niekto zoznam čo si so sebou vziať do nemocnice v ZA 😲 , ako to funguje? Pre malé stačí priniesť potom alebo hneď?
Katherine mne Dr. Babjak robil 1x sono a to je skutočne pán doktor, jeho prístup je ľudský a vyžaruje z neho taký pokoj.
Ešte som sa nerozhodla, ale vaše príspevky mi pomohli. Ja som dnes bola vybavovať detskú doktorku pre našu malú a trošku sme si pokecali so sestričkou. Ona mi dala chrobáka do hlavy aby som si to s CA rozmyslela. V posledom čase asi tak 2 mes. spätne mali prípady zanedbaných novoredencov. V čakárni som stretla aj mamičku s mesačným synčekom a tá tiež nebola veľmi spokojná v CA. Hovorila, že je tam veľa pôrodov a ide to ako na bežiacom páse, zanedbali ju aj malého. Za hodinu mali aj 4 pôrody a nebolo to ľahké.. Tak som zostala v rozpakoch. Ja viem, že veľa vecí je aj o šťastí, a môžete dopadnúť horšie v ktorejkoľvek nemocnici, ale začala som mať obavy, či tá CA bude ok.
Zajtra budem ešte zisťovať nejaké info a uvidím 😵
Prajem Vám aby to všetko dobre dopadlo 😀

katherine27
16. feb 2010

Janka mám zoznam do ZA aj CA, zajtra Ti pošlem... 😉
Možno sa aj stretneme, my podľa MS 9.4, ale podľa sona vždy skôr, koniec marca... 🙂
Hlavne musíme pozitívne myslieť a ono to všetko OK dopadne 😉

kosska3003
16. feb 2010

janka Babjak je super zazila som ho na prvom ked som lezala ma to tam nastarosti a je uplne super

do nemocky si treba vziat . 2ks podprsenky na kojenie
2ks nocne kosele
2 balenia vloziek su take poporodne
osusku uterak toaletny papier , kozmetiku
zupan, papuce, ponozky
mast na bradavky ja som mala Babylove od DM a pomaha mi aj teraz
pre babo treba - plienky, vlhcene obrusky, cumel, masticku na ritku, ortopedicke nohavicky a ja som si vzala rukavicky aby sa babo neskriabalo a par kosielok ked sa mi prekakala v noci nechcela som ist otravovat sestricky aj v noci
- obleccenie az pri odchode staci

doklady - tehu knizka, obcianky, sobasny list

kosska3003
16. feb 2010

este som zabudla potom podlozky pod choreho si kupte v sanitase tam aj tie vlozky predavaju tie podlozky si davate pod seba po porode ked krvacate aby ste nemali spynavu plachtu

suzik77
autor
16. feb 2010

betyna - no hej, som napata, ale co narobim? 🙂 musim len cakat. Iste sa potom ozvem, to si pis! 🙂

katherine - tiez dakujem, mimochodom, uz som aj rada, ze som na konci, je to fuska tych 9 mesiacov 🙂

rivatha - nuz, keby to bola hlista, tenka 1 cm, tak neni problem. To by mi vysla uz aj teraz 😀 😀 😀 No a hej, kym sa ti to "nerozbehne", cakas na 1. poschodi. To je take deprimujuce poschodie, tam rozmyslas, ze kedy to uz konecne bude 🙂

mufo24
16. feb 2010

kocky ja som odrodila obe dcery v ZA v septembri 2007 a teraz v juni 2009 a nemam nic negativne co by som povedala. Strava sa dala, personal fajn, vsetko mi vzdy vysvetlili ked mi dieta brali na vysetrenia vzdy mi povedali kde, na co a kedy mi ho prinesu. Ked bol problem prisla lekarka a hned mi vsetko vysvetlila. Ak som chcela vediet vysledky odberov isla som na novorodenecke a dr. mi povedala co a ako. Pri problemoch s dojcenim pri nas sedeli sestricky aj lekarka a snazili sa nas to naucit. Ja som bola po porode na nadstandarde a velmi si to chvalim , ale mili boli aj na salach a novorodeneckom. Doteraz nechapem preco na ZA porodnicu tolko kydaju.

suzik77
autor
16. feb 2010

mufo - moja rec, podla mna sa tieto chyry siria z inych nemocnic... moznoze si ich personal "nahana" takymto sposobom pacientky, ktovie? 🙂 Ja si tiez myslim, ze je tu vsetko OK...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre