Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

zamilovana
8. apr 2010

musíš sa ísť konkrétneho gynekologa opytať na to či má volné mieto a či ta prijme, ide len o jeho dobrú vôlu je úplne jedno kde byvaš, vid mna som z PU a chodím do ZA ku gynekologovi a aj tam rodím. Ja som začala chodiť od 36 týzdna do Za.

barboragondova
8. apr 2010

Ja si myslim, ze sa da, i ked ma urcite velmi vela pacientiek. Ma aj webovu stranku www.gympaucin.sk.
Mozes mu napisat aj mail a opytat sa.

zamilovana
8. apr 2010

na tie monitory

teerry
8. apr 2010

aha. no tak si to pôjdem asi osobne vybaviť, ale asi až po pôrode, lebo nechce sa mi teraz meniť dačo.. to by bolo také neviem . všetko na rýchlo a tak... tak ma to čaká za 3 týždne, hm?? a o čo na tom monitoringu ide??? 🙂

teerry
8. apr 2010

no super, ďakujem za info... to ked je človek v novom meste tak si tu musí ponachádzať všetko, a to je taká neistota... a viete mi niekto odporučiť aj nejakú dobrú detskú lekarku alebo lekára??? 😉

zamilovana
8. apr 2010

ale to si tam budeš musieť vybaviť asi ešte pred pôrodom, opýtaj sa na to tvojho lekára, lebo baby v májovkach, spomínali aj také niečo že pokial máš inde gynekologa ako je pôrodnica, od nejaké 36 týzdna chodia na kontroly do pôrodnice nie ku svojmu gynekologovi, tak si to zisti aby si si to neprešvihla. Monitory sú v pohode, napoja ti na brucho pásy a sledujú ozvy bábatka trvá to asi 25 minút, trocha otrava, ale nič strašné. Chodím tam každý týzden.

teerry
8. apr 2010

no ved ja sa ho popýtam že čo a ako.. no a ku svojmu lekárovi nechodíš už???

zamilovana
8. apr 2010

nie nechodím chodím k svojmu pôrodníkovi do ZA

teerry
8. apr 2010

k svojmu pôrodníkovi? a to si môžeš aj vybrať???

zamilovana
8. apr 2010

ja som sa tam nahlasila hned ako som vedela že som tehu, lebo som tam chcela rodiť a nie v PB:

kosska3003
8. apr 2010

teerry aj ja mam dr Paucina prestupila som k nemu hned po porode je velmi dobry som s nim uplne spokojna sice sa plati u neho vstupny poplatok ale stoji to za to a on isto berie ja som u neho neni este ani rok a berie stale vrelo odporucam

suzik77
autor
8. apr 2010

no vy tu riadne ficite! 😀
teerry - ja mam dr.Hartela, ZA, Hliny VI, bola som v podstate spokojna az na to, ze v poslednej dobe som dlho cakavala, aj ked som bola objednana....

a tiez chcem prestupit k Paucinovi, sidli v meste a vraj je tiez dobry...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
9. apr 2010

kosska3003: a koľko si platila ten poplatok?? a prišla si za ním osobne???

rivatha.: no ja by som najradšej k nejakému v pohodke, lebo v PU som tiež mala doktora, ktorý to bral ako na páse a človek sa niečo opýta a pomaly ho zabije pohľadom že čo sa také blbosti pýtaš... tak to je potom dosť ťažke, lekára mám v pohode, len to dochádzanie mi robí vrásky.. 🙂

danulka0011
9. apr 2010

ahojte baby...
Zdravime vas aj s Viktorkom..pozdravujeme Vas este zo Zilinskej porodnice, kde sme momentalne ubytovany. Pozdravujeme tymto aj Zuzkudulu a Barborku Gondovu / nase dve zilinske duly/ , Barborku specialne ktora bola pri nasom porode priamo tu v ZA. Baby, ktore vahate, nevahajte, je to super mat na sale niekoho kto vam pomaha. Ja som mala skusenost aj s manzelom pri predoslom porode aj s dulou pri tomto porode , a jednoznacne odporucam dulu.
🙂 Ak by ste mali nejake otazky, staci sa pytat, ak budem vediet, odpoviem....
.. Momentalne sme s Viktorkom do nedele tu v ZA porodnici. Je to tu fajn. Zatial som sa tu nestretla so zlym doktorom , vsetci su tu mily. Dokonca aj primar, na ktoreho tu kadeco bolo popisane. Ja som s komunikaciou spokojna.
Pri porode bol pan doktor Paucin, a je to naozaj fantasticky clovek aj odbornik.

suzik77
autor
9. apr 2010

deti moje.... k Hartelovi sa fakt nehlaste... Ja som tam bola mimoriadne spokojna do dnesneho dna. Dnes som zurila ako pena. Zasada tejto ordinacie totiz je, ze uprednostnuju na vysetrenie tehotne s komplikaciami a hned za nimi uprednostnuju kontrolu zeny po porode (teda tych sest tyzdnov, plus-minus). Tak som tam teda dnes bola. Jednak po porode, jednak objednana na konkretnu hodinu. Ludi ako maku tam mali, tak som slusne poziadala o prednostne vysetrenie, kedze som bola "sestonedielka". No poviem vam, to som si teda vypocula.
Sedelo tam asi 6 zien - ani jedna tehotna, hlavna vec, ze sestricky ma sprdli, ze kolko oni maju roboty a aby som chvilu pockala, lebo maju vela zien, lebo dnes mali 3 pripady komplikovanych neplanovanych tehotnych a vsetko ostatne sa im posunulo a bla bla bla bla bla.... Tak som im povedala, ze v poriadku, ze ja ich chapem, ale ze momentalne tam nevidim ziadnu tehotnu a ze som sestonedielka a doma mam dieta, ktore ani nema v podstate s kym byt... Len nakratko som mala k nemu dozor... No poviem vam....... dokola mi to iste blabotali ako keby som bola vadna alebo co, tak som dokola aj ja im pripominala tie ich "zasady" uprednostnovania... Nehovoriac o tom, ze som bola seriozne vopred (mesiac) objednana na konkretnu hodinu!!!!!!!
Takze k dr.Hartelovi NEODPORUCAM!!!!! Maju to tam nechutne preplnene, nestihaju, su drahi a este dostanete aj vyzrat, ked sa bijete o svoje prava. Samozrejme, ze som napokon uprednostnena bola, ale vypocula som si este aj od doktora a pri odchode znova od sestriciek... Teda......nechutne.....

suzik77
autor
9. apr 2010

danulka - to je mile, ze si bola spokojna, to je zakladna vec pri porode. Kazdy vsak podla svojho gusta ako sa hovori. Ja som mala pri porode partnera, ktory inak odpadava len co vidi krv, no pri porode mi bol neskutocne napomocny, nikoho ineho by som si tam nevedela predstavit, bol pri vedomi az do konca 😀 podporoval ma nielen psychicky, ale ku koncu hodne aj fyzicky, ked som uz nevladala stat na nohach a v ziadnom pripade by som si na jeho mieste nevedela predstavit cudziu zenu, nech by bola akakolvek laskava alebo skusena.... Ale kazdy clovek je individualny a teda aj kazdy chlap a pravdou je, ze u niektorych mozno plati, ze radsej dulu ako vlastneho muza 😒
Ale u mna to zasadne neplati.... Keby som mala niekedy znovu rodit (co teda neplanujem haha), tak by som opat chcela pri porode partnera... Jednoznacne 😎

janka1224
9. apr 2010

Ahojte,

tak my sme konečne doma. Anetka sa narodila 30.3.2010 o 17.00 hod. Vážila 3630 g a merala 50 cm. Pri pôrode som mala Mudr. Paučina (nemala som ho vybaveného, bola to náhoda) úplne super - odporúčam. Aj sestričky boli výborné, pomáhali ako mohli.
Pri pôrode som mala manžela - skvelá podpora. Aj s personálom som bola spokojná, až na niektoré výnimky, ale tie sú všade 🙂

barboragondova
9. apr 2010

Ahojte maminky, dakujem Danke za pochvalu, ale tu si v prvom rade zasluzi ona a pan doktor, ktory naozaj odviedol dobrú prácu.
Len by som chcela poopravit nazor niektorych mamiciek na pritomnost duly pri porode. Samozrejme, je to na kazdej z vas aby sa slobodne rozhodla. Kazda sme ina, kazdej vyhovuje nieco ine. Ale to, ze ide k porodu otecko, este nevylucuje moznost pritomnosti duly pri porode a naopak. Cize pritomnost duly pri porode neznamena , ze otecko je "mimo hry". Totiz kazdy z nich tam zohrava svoju ulohu ...... .

kosska3003
9. apr 2010

teera 34 eur je vstupny poplatok a potom platis za veci navyse ale prehliadky nie tie preplaca poistovna ja som potom platila ked ma vysetroval mi robil vyter 2 eura za sklicka tam mas cennik ja som tam bola osobne a sestricka mi povedala ze ma zoberu ale potrebuje odomna kartu a kartu ti dr da ak mas papier od doktora ktora ta vezme tak tam chod sestricka super je mila ti da ten papier ze ta beru s nim chod za svojim dr nech ti da kartu a potom uz prides s kartou k nim

janka jej to sa narodila na moje narodeniny a aj dr Paucin ich mal vtedy sme ten isty den narodeny hihihihi

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magdal1
9. apr 2010

ahojte mamicky, osobne si myslim,ze kazda z nas vie ,co chce a s kym sa citi dobre.. ja osobne by som k porodu brala aj manzela aj dulu, v niektorych porodniciach sa to da. Kazda sme ina 😉
vsetkym dulam prajem krasne porody a spokojne mamicky 🙂

suzik77
autor
9. apr 2010

ahoj janka, tak to si dlho necakala po termine, blahozelam!!!
na kurzoch nas strasili, ze porodom sa to nekonci, ze porodom sa to zacina (tie problemy a starosti a tak) a mali pravdu... tak drzim palce, nech vsetko dobre zvladnes, da ti to zabrat, ale je to aj mile a srandovne vela krat 😀
Tak vela zdravia prajem!!!!

danulka0011
9. apr 2010

Rivatha... odkaz specialne pre teba..
Ja ti tvoj nazor neberiem.. Samozrejme lubim svojho muza, ale respektovala som rozhodnutie ze k tomuto porodu nechcel ist.. Je lepsie respektovat nazor, a poznam kopec muzov ktory sa na porod neodhodlali z nejakych dovodov...
Ja som chcela pri porode tiez svojho muza aj dulu, ale zial muz sa rozhodol inak, a poviem ti, je lepsie to respektovat, akomu nakazat ze pojde na porod a ten chlap tam aj tak len trpi.
Rozpravala som sa s babami z porodnej saly, a poviem ti, ze prebera sa to aj tu v Ziline nakolko je to novinka, a aj porodne asistentky sami hovoria, ze kolko krat ten muz tam ani nepomoze a este je robota aj s nim... ale zalezi to od konkretneho chlapa.
Oni vitaju pomoc,, pretoze, mamicka pri porode ma byt kludna, spokojna, a nie sposobovat tam chaos a panikarit.
K dule sa postavili velmi kladne
Ja som uprednostnila tuto pomoc, pretoze som zrejme "ina" ako ty... Ako kazda ina zena som sa porodu bala, aj ked neni moj prvy ale je blbost si mysliet ze cim viac odrodis, tym si schopnejsia a tym sa bojis menej.... pretoze kazde tehu a kazdy porod je iny...
Barborku som absolutne nebrala ako cudziu osobu a neberem to ani ako ze sa tu prezentuje.. ja som napisala svoju skusenost..
Mam kamaratky ktore si napriklad zobrali na porod maminu, alebo kamaratku...
Kazdy sme prisli na svet, a je na kazdom koho si tam zavola......

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
9. apr 2010

danulka - o cudzich osobach som pisala ja a nie rivatha 🙂
ale nepisala som o tom, ze treba chlapa nutit k porodu.... jasne, ze ked nechce ist, tak taka dula dobre padne...
Ale ten moj chcel ist a rad by mal aj druhe dieta a uz teraz sa vyjadril, ze by opat isiel k porodu, ze to bol prenho fantasticky zazitok a radost z toho, ze mne moze pomoct..........
Takze tak...
Ak ti chlap nechcel ist - to je vec medzi vami, tak potom fajn, ze si tam mala oporu v osobe "duly". Hlavne, ze vsetko dobre dopadlo.

danulka0011
9. apr 2010

Nie nie, zle ste ma pochopili, ja som nepisala ze niekto muza nuti,, ja som chcela proste povedat,, ze je lepsie ked tam ide z vlastneho presvedcenia, ako ked je nuteny.. ja som na nikoho nenarazala.

Ja som s dulou bola spokojna a teraz mozem povedat ze je to fajn...

suzik77
autor
9. apr 2010

danulka - tiez ti neberiem tvoje pocity a nazory, len ja osobne si to neviem predstavit 😒
Pre mna by to bola predsa len cudzia osoba... To uz radsej mamu alebo sestru by som uvitala... Alebo velmi dobru kamosku, s ktorou sa uz nejaky ten cas poznam. Predsa len, porod je intimna zalezitost a neviem si predstavit, zeby som ho prezivala s osobou, ktoru poznam par dni, ba mozno par hodin 😒
Akoze ale nechap ma zle, nemam nic proti nikomu!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre